Jump to content


Photo
- - - - -

Izložba Fraktala - 003 "Zoom In" + Party


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 011art

011art
  • Members
  • 5 posts

Posted 25 February 2008 - 15:48

Akademija i 011Art.com vas pozivaju na
IZLOŽBU FRAKTALA MILANA DOBROJEVICA - "ZOOM IN"
Klub Likovne Akademije u Beogradu, Rajiceva 10
7.mart.2008.

19:00 OTVARANJE IZLOŽBE
ŠTAMPANA I VIDEO PREZENTACIJA

22:00 ŽURKA

PROTOTIP - LIVE VELIKI KLUB
ALAVUX – LIVE MALI KLUB
+
SET
DJ. NIKOLICA
DJ. DUSAN MEDIC
19:00 ulaz slobodan
22:00 ulaz 200din

Posted Image

1.Izložba ce biti otvorena u 19:00 u kafeu i malom klubu likovne akademije sa 14 slika fraktala, nakon cega ce se proširiti i na veliki klub

2. Pre i posle nastupa grupe Prototip u velikom i Alavuka u malom klubu, muziku ce puštati DJ. Nikolica i DJ. Dušan Medic

3. Hodnik akademije sa obe strane prekrice dva velika fraktala 9 x 1.6 metra, kao i scena za nastup u malom klubu sa fraktalom dimenzije 1.6 x 3 metra – koji ce ostati na akademiji kao moj poklon

4. Od otvaranja izložbe pa narednih 6 sati Info devojke, obucene u autenticnu odecu davace informacije posetiocima o fraktalima, umetniku...

5. 23:00 Nastup grupe Prototip u velikom klubu – 23:45 Nastup Alavuka u malom klubu

6. Od trenutka otvaranja izložbe u kafeu, na sceni velikog i malog kluba ce biti postavljeni projektori na kojima ce biti puštana digitalna prezentacija slika fraktala, animacija fraktala i primena istih kroz druge zanate i umetnosti.

Posted Image - Posted Image - Posted Image - Posted Image

Nesto vise o fraktalima >>

Fraktale obicno definišu kao geometrijske oblike, koji mogu biti podeljeni u delove, od kojih je svaki minijaturna kopija celine. Oni su vizuelne projekcije matematickih formula. To su matematicke strukture poznate kao trougao Serpinskog, Kohova pahuljica, Pianova kriva… Fraktali ponekad lice na oblike koje pronalazimo u prirodi, pa gledajuci ih možemo videti cvece, planine, ponekad cak i ljude. U prirodi cemo retko naici na trouglove ili kvadrate, ali cemo naici na fraktale - obale podsecaju na njih.

Mnogi fraktale prave zabave radi, neki ih koriste za umetnicko izražavanje, a matematicari ih koriste da bi opisali organske materije, modelirali eroziju tla ili analizirali seizmicke šeme. Fraktali izgledaju kompleksno, nasumicnog oblika - ipak mnoge od njih možemo kreirati uz pomoc jednostavnih formula. Haos i Fraktali su novije matematicke grane i dok su prvi opisivani rucno, sada ih ozbiljnije i brže možemo proucavati uz pomoc mocnih kompjutera.

Kako se razvijala tehnologija, a sa njom i kompjuteri, tradicionalna umetnost dobila je novu granu - digitalnu umetnost. Fraktalna umetnost danas se smatra delom pokreta digitalne umetnosti. Fraktale više ne pravimo samo u svrhu proucavanja matematike - postali su vrednost i lepota sami za sebe. Možemo ih opisati kao sponu izmedu matematike i umetnosti. Koliko god da su kompjuteri važni za stvaranje fraktala, oni ostaju samo neophodan alat - covek je taj koji pronalazi osecaj, poruku i ostale vrednosti u oblicima i bojama “svetova unutar svetova”, kako neki od nas nazivaju fraktale.

Za kreiranje fraktala koristim programe “Fractal Explorer” i “Apophysis”. Skoro svi fraktali koje sam izradio nisu naknadno obradivani drugim programima.

Edited by 011art, 25 February 2008 - 15:48.


#2 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 26 February 2008 - 09:42

hehe, sto su slatki :rolleyes:

a kako ih pravis? tj. kako funkcionisu ti programi? se igras sa formulama ili podesavas samo neke parametre il nesto trece?
jel definises samo osnovni fraktal il moz da definises i medjusobni odnos?


bas slatka ideja :huh:

#3 011art

011art
  • Members
  • 5 posts

Posted 27 February 2008 - 06:16

hehe, sto su slatki :rolleyes:

a kako ih pravis? tj. kako funkcionisu ti programi? se igras sa formulama ili podesavas samo neke parametre il nesto trece?
jel definises samo osnovni fraktal il moz da definises i medjusobni odnos?


bas slatka ideja :)


Hvala, drago mi je da ti se dopada... :huh: da, sve to pomento radim + mutacije, transformacije, dodajem nove funkcije, pisem formule... vec duze vreme planiram da napravim jedan opsirni "tutorial" za FE, samo nikako da nadjem vremena. Program koji koristim najvise je Fractal Explorer i preporucujem ga svima koji bi poceli da se bave fraktalima. Besplatan je s'cim autor ima puno pravo na svoje radove. Takodje, vise nebih nazvao ovo igrom jer se bavim fraktalima vec 4 godine - preko 5-6 sati savkog dana ulozim u rad na njima. 90% "umetnika" koji rade fraktale, zapravo samo prezentuju iste, napr : WIKI LINK - ovo sto je dato kao primer, ljudi koriste kao svoje najbolje radove na ovom polju, a pored par dobrih izleta, postaju sve prosecniji - otvoris program i zumiras prvi detalj, kao jedna od tih opcija... Ja sebe svrstavam u onih 10% koji su presli granicu na ovom polju, a to se lako da proveriti zahvaljujuci internetu... jedan od nacina je da se u Google-u uradi pretraga slika po kljucnoj reci "fractals" i uporedi ono sto izadje u rezultatu sa mojim radom tj. radom ovih ljudi ispod >>
U vecini ovo su ljudi koji su izasli iz tog sablona - sad naravno ima i ovde obicnih radova ali u vecini slucajeva su bas dobri (za prave rezultate, potrebne su godine rada i razumevanje + ako jos postoji osnova u umetnosti - to je to):
paul
enchgallery - ovo je napr Apophysis i u pitanju su flame fractals za koje se umetnici prvo zalepe jer skoro sve varijacije izgledaju interesantno, - ovo je jedna jako dobra galerija, galerija2, galerija3

Sve najbolje!

Edited by Mioba, 27 February 2008 - 08:42.
ispravljeni linkovi


#4 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 27 February 2008 - 09:58

kakve lepote napraviste od fraktalcica :huh:

hm, ovo igranje je trebalo vise da kaze da deluje da uzivas u tome, a ne da nemas pojma sta radis. :rolleyes:

steta sto ne mogu da dodjem na izlozbu. ;)

a postoji li mogucnost da pravis kalendare, solje, majice il nesto slicno sa tim slicicama? oma bih narucila nesto. :)

#5 011art

011art
  • Members
  • 5 posts

Posted 27 February 2008 - 16:04

kakve lepote napraviste od fraktalcica :)

hm, ovo igranje je trebalo vise da kaze da deluje da uzivas u tome, a ne da nemas pojma sta radis. :huh:

steta sto ne mogu da dodjem na izlozbu. :D

a postoji li mogucnost da pravis kalendare, solje, majice il nesto slicno sa tim slicicama? oma bih narucila nesto. ;)


istina, uzivam u tome

:rolleyes: da, pa sa kompanijom Fractal Art iz Ljubljane pocinjem saradnju odmah iza izlozbe, radice se majice, solje... sajt je u izradi - www.fractalart.si - i postojace showroom u centru Ljubljane.
trenutno postoji neka saradnja izmedju mene i Zazzle - http://www.zazzle.com/011art - kompanije gde delimo zaradu sto se meni nedopada i sto palniram da prekinem odmah po zapocetom poslu sa pomenutom kompanijom Fractal Art. Takodje planiram sa jos dvoje ljudi da pokrenem modnu kompaniju, koja za razliku od ovih aplikacije ce da se bavi ozbiljnijim dizajnom, pa i visokom modom - modni dizajner Ljiljana Milosak iz toronta ce biti zaduzena da od zadatih tema kao sto su : future, nature, classic, fusion, free... stilova napravi od vise stotina fraktla kolekcije za sve sezone. Krajem prosle godine sam raspisao konkurs za modnim dizajnerom i Ljiljana se uklopila najbolje u moje razmisljanje na ovu temu.

Na mom sajtu http://www.011art.com/ - cu objavljivati kao sta od ovoga bude gotovo.

Hvala na lepim recima - pozZzz...

#6 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 28 February 2008 - 12:36

Mogu ti reci da si me skroz zarazio tvojim Fractalcicima...dugo se nije pojavilo nesto u srpskom dizajnu zbog cega bih zadrzao oci sirom otvorene. Skinuo sam FE, samo ne znam kako da ga pokrenem da renderuje u 3d, posto bih ga rado koristio u Mayi...video sam da opcija postoji, ali izgleda da ne radi u verziji koju ja imam. I da, slazem se da imas jednu od najboljih galerija fraktala na netu, bar koliko sam ja mogao da izguglam; tako da cu se na izlozbi sigurno pojaviti, bar u onom ozbiljnom delu od 19 sati;

Molio bih te za FE tuts sto pre, fractal beginners cekaju uputstva od svog fractal gurua

Edited by April, 28 February 2008 - 12:37.


#7 011art

011art
  • Members
  • 5 posts

Posted 29 February 2008 - 01:03

Mogu ti reci da si me skroz zarazio tvojim Fractalcicima...dugo se nije pojavilo nesto u srpskom dizajnu zbog cega bih zadrzao oci sirom otvorene. Skinuo sam FE, samo ne znam kako da ga pokrenem da renderuje u 3d, posto bih ga rado koristio u Mayi...video sam da opcija postoji, ali izgleda da ne radi u verziji koju ja imam. I da, slazem se da imas jednu od najboljih galerija fraktala na netu, bar koliko sam ja mogao da izguglam; tako da cu se na izlozbi sigurno pojaviti, bar u onom ozbiljnom delu od 19 sati;

Molio bih te za FE tuts sto pre, fractal beginners cekaju uputstva od svog fractal gurua


:huh: bas mi je drago da si se zarazio fraktalima, hvala na komplimentima. Za 3D treba na skines ovaj FE landscape FRACTAL EXPOLORER i da ga kopiras u direktorijum (po uputstvu u txt-u koji dolazi uz njega), ali moram da te razocaram - on i nije nesto - suvise je jednostavan i ogranicen, eventualno mozes mape, terene i mozda poneku interesantu formu da izvuces exportom pa da to ima smisla u nekom boljem programu za render.

Dobrodosao na izlozbu! :rolleyes:

A FE tutorijal cu poceti od aprila jer sam sad bas u guzvi oko saradnje sa pomenutom kompanijom iz Ljubljane - do tada nadam se da ce te ovaj link zadovoljiti, bar u smislu ucenja osnovnih komandi - TUTORIAL

PozZzz