Jump to content


Photo
- - - - -

Help,dete progutalo iglu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

#1 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 07 February 2008 - 15:12

Devojcica ( 8 godina) mojih rodjaka progutala iglu ( malu).
Igla je negde pored zeluca,valjda se tu i zaustavila i tako ce i ostati.

Da li igla moze tu za uvek i da ostane bez ikakvih posledica za zdravlje deteta
(po nekoj mojoj seljackoj logici,uchaurice se,dobice neku opnu,pa kao da je i nema)
ili dete mora da se podvrgne operaciji da bi se igla izvadila?

Za odgovore unapred zahvalna

Teja

#2 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 07 February 2008 - 15:24

Jednom drugaru su prilikom snimanja preloma na nozi pronasli iglu koja stoji od detinjstva. Ipak noga je noga a u stomaku je ne bih drzao. Mnogo je veca mogucnost upale sa nepredvidivim posledicama.

#3 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 07 February 2008 - 15:26

a sta kaze lekar? :rolleyes:

#4 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 07 February 2008 - 17:06

Devojcica ( 8 godina) mojih rodjaka progutala iglu ( malu).
Igla je negde pored zeluca,valjda se tu i zaustavila i tako ce i ostati.

Da li igla moze tu za uvek i da ostane bez ikakvih posledica za zdravlje deteta
(po nekoj mojoj seljackoj logici,uchaurice se,dobice neku opnu,pa kao da je i nema)
ili dete mora da se podvrgne operaciji da bi se igla izvadila?

Za odgovore unapred zahvalna

Teja

Kako to misliš "pored" želuca?

Ako je u želucu možda je moguće izvaditi je endoskopski ali svakako se javite lekaru jer je moguće da igla nastavi put a onda je svašta moguće...

#5 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 07 February 2008 - 17:44

Ja bih pravac kod lekara, pa posle eventualno neko filozofiranje.

#6 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 07 February 2008 - 18:01

voleo bih da znam kako je to uspela, ali i ja bih prvo kod lekara pa onda se raspitivao...ne daj boze gde sve moze da zaluta (vene, arterije, srce....)

#7 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 07 February 2008 - 18:07

voleo bih da znam kako je to uspela,

ćuti, jedna devojka je svojevremeno uspela da proguta kašikicu :rolleyes:

#8 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 07 February 2008 - 18:16

voleo bih da znam kako je to uspela, ali i ja bih prvo kod lekara pa onda se raspitivao...ne daj boze gde sve moze da zaluta (vene, arterije, srce....)


Nemam pojma kako je to uspela, ali i odrasli ljudi (zene) gutaju igle.
Bila je naravno kod lekara ( na snimku se i vidi gde je igla),otuda i informacija ,nadaju se da ce dete
da je "iskaki" i zato kljukaju dete sa hlebom i buterom. Ako bude dobila tepmeraturu ili neke bolove
ici ce u bolnicu. Ja u svojoj (zajecarskoj) familiji imam "slucaj" da je mog rodjaka kad je bio dete
drugi klinac upucao u glavu vazdushnom pushkom. Taj metak se zaglavio negde pored hipofize
i lekari se nisu usudili da ga operishu. To je bilo pre skoro 30 godina. Taj metak je johs uvek u glavi,
lik je u medjuvremenu i sam lekar i uopste o tome vishe i ne razmislja. Metak se ucharuio i negde
u lobanji ili gde vec mirno lezi. Zato sam pitala da li je moguce da li i ova igla kroz izvesno vreme
dobije neku "opnu,chauru" tako da i nije vishe vazno i da postoji.

Inace deca gutaju i rucne satove i klikere , ali ih i iskake pa mirna Backa.

Skrivaj ti male rucne satove ( valjda neki Rolex ne bi mogla :huh:

Ma deca su nemoguca, ali ti to bolje do mene znash :rolleyes:

#9 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 07 February 2008 - 18:18

...

Ma deca su nemoguca, ali ti to bolje do mene znash :rolleyes:



Ma jasno, samo me zadivljuje keve mi kako nije zapela negde usput. Cirkus, bukvalno.

#10 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 07 February 2008 - 18:45

U House MD bila jedna epizoda kad je tip progutao chachkalicu, naravno, to se ispostavilo tek na kraju epizode, a do tada, sve moguce komplikacije, mislim da mu je na kraju i crevo bilo perforirano. shta tek igla moze da uradi, ne smem ni da pomislim.

#11 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 07 February 2008 - 19:06

Nemam pojma kako je to uspela, ali i odrasli ljudi (zene) gutaju igle.
Bila je naravno kod lekara ( na snimku se i vidi gde je igla),otuda i informacija ,nadaju se da ce dete
da je "iskaki" i zato kljukaju dete sa hlebom i buterom. Ako bude dobila tepmeraturu ili neke bolove
ici ce u bolnicu.



Ma chekaj....zezash ti nas? Da iskaki iglu? Samo mi kazi da josh i lekari to odobravaju!?

Mislim, ono perforacije, unutrasnja krvarenja, sepse, tetanusi...

Kliker, dugme ili para pa da razumem da se buterise da prodje, ali igla??????

#12 Noblica

Noblica
  • Members
  • 361 posts

Posted 07 February 2008 - 19:26

U House MD bila jedna epizoda kad je tip progutao chachkalicu, naravno, to se ispostavilo tek na kraju epizode, a do tada, sve moguce komplikacije, mislim da mu je na kraju i crevo bilo perforirano. shta tek igla moze da uradi, ne smem ni da pomislim.

Bas sam i ja pomislila na to. Prvo je stigao u bolnicu zbog respiratory distress-a, pa je imao neki napad... Mislim da su mu je i slezina explodirala?
Uglavnom, nista nije bilo dobro. Ja znam jednog decka koji je progutao onaj deo sa patent olovke gde je gumica, i ona mala kao iglica, pa je hitno prebacen u bolnicu.

#13 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 07 February 2008 - 20:23

Otac ovog deteta cita ovde sta pishete u nadi da ce neki lekar nesto napisati sto ce biti od pomoci.
Nije potrebno da prepricavate horor filmove.

#14 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 07 February 2008 - 20:28

Otac ovog deteta cita ovde sta pishete u nadi da ce neki lekar nesto napisati sto ce biti od pomoci.
Nije potrebno da prepricavate horor filmove.


Moj savet je odvesti dete u DRUGU zdravstvenu ustanovu. Ne zelim da plasim ali cekati bolove i temperaturu je suludo. To su obicno simptomi komplikacija.

PS nisam lekar ali toliko znam.

PPS Igla ne moze da bude pored zeluca. Samo pre, u i posle.

Edited by Shedou, 07 February 2008 - 20:32.


#15 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 February 2008 - 20:47

Draga Teja, nek' je dete zivo i zdravo, a pustite iglu.
Ako dete dobije jake bolove u stomaku, pocne da povraca, izgubi stolicu i dobije temperaturu (sto je ukupno verovatnoca manja od 0,1%) vodite dete hirurgu; ako se to ne desi, objasnite detetu da igle ne treba gutati, jer nisu jestive. :rolleyes: