Jump to content

Photo
- - - - -

Jehovini Svedoci

• Please log in to reply
1003 replies to this topic

#31 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 25 February 2008 - 19:21

Jesu dosadni, ali jako pristojni i lepo vaspitani ljudi. I meni je ovo cudno da nogu kao
"zaglavljuju". Uglavnom su to neki matoriji ljudi,jako snishodljivi tako da ovo sa "nogom"
bash i ne verujem.

Tvoji jehovi nisu isti kao ovaj desno :rolleyes:
  • 0

#32 Colonel Kurtz

Colonel Kurtz
  • Members
  • 1,732 posts

Posted 29 February 2008 - 20:19

Zaustavi mene prije godinu dana jedna žena na trotoaru i počne mi držati priču o tome kako će nastupiti smak svijeta.

Svi grešnici će završiti u paklu, a pošteni vjernici će ostati.

Kažem ja njoj, ali ovih grešnih ima mnogo više.
A kaže ona meni:E ovi što ostanu biće pravi ljudi i nastupiće vječni mir u svijetu.

Eto, to je njihovo vjerovanje.

• 0

#33 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 07 March 2008 - 13:23

Ne piju, ne drogiraju se, ne lažu, ne kradu, komšijama se uvek lepo jave na ulici, ne bacaju smeće kroz prozor, nisu krivi za započinjanje ni jednog rata ili za ratne zločine...dakle meni porodica Jehovinih svedoka u komšiluku ne smeta.

Pa ne javljaju se oni na ulici sto su suvise fini i kulturni vec sto u svakom vide potencijalnu ''zrtvu'' i mogucnost vrbovanja. Ma daj, pa takve organizacije malo stvari prepustaju slucaju, zar mislis da bi ih bilo toliko da su neorganizovani i da ne znaju kako se sta radi. Uostalom tebi mozda ne smeta, svoj si covek imas svoje misljenje i stav, vec kreirana licnost ali je l imas decu? Sve to nije tako bezazleno. Da, mozda tebi ne smetaju jer ne vrse direktan napad, jer mozda ne mogu, al sta cemo tamo gde mogu?! Pa jos ako ti je to neko blizak?!! :rolleyes:
  • 0

#34 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 07 March 2008 - 16:46

Pa ne javljaju se oni na ulici sto su suvise fini i kulturni vec sto u svakom vide potencijalnu ''zrtvu'' i mogucnost vrbovanja. Ma daj, pa takve organizacije malo stvari prepustaju slucaju, zar mislis da bi ih bilo toliko da su neorganizovani i da ne znaju kako se sta radi. Uostalom tebi mozda ne smeta, svoj si covek imas svoje misljenje i stav, vec kreirana licnost ali je l imas decu? Sve to nije tako bezazleno. Da, mozda tebi ne smetaju jer ne vrse direktan napad, jer mozda ne mogu, al sta cemo tamo gde mogu?! Pa jos ako ti je to neko blizak?!! :rolleyes:

Pa izgleda da i nisu toliko napadni obzirom da ih ima svega desetak miliona.

Oni su stvarno najbezazlenija verska zajednica. Oma iza budista :huh:
  • 0

#35 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 08 March 2008 - 17:28

Znaš, decu lepo vaspitaš da imaju takođe svoje mišljenje. Meni juče poznanica priča da si je Božija deca dva meseca spopadala, pa odustali. Srećo, rekoh joj ja, ja pre više od 20 god upoznao Davida Mozesa i par njegovih najbližih sledbenica, ali da im je posle manje od pola sata bilo jasno da gube vreme. Poenta jeu tome da gde god se okreneš neko hoće u nešto da te ubedi. Da li da kupiš neki proizvod u hiper marketu, ili da prihvatiš neko političko ili religijsko mišljenje nema neke suštinske razlike. Ćinjenica da neko nešto prihvati ne govori o tome ko mu to nudi, već govori o užem i širem socijalnom okruženju iz kojeg taj ko to prihvati dolazi. Božija deca su nudila prvo seks, kao način da nekog privuku na "prvu loptu", a potom su nudili jedan opšti osećaj zajedništva i pripadnosti - nisu se slučajno nazvali Porodica ljubavi, a kasnije i samo porodica. Dakle ciljna grupa su bili prvo oni nesigurni u sebe, nesposobni da se adekvatno reprezentuju na "polnoj tržnici" i tako privuku pažnju potencijalnih partnerki sa kojima bi imali odnos. Potom, pogodni za vrbovanje su bili svi oni koji nisu imali sređene i harmonične porodice i kojima je to nedostajalo u životu. Dakle kad su meni krenuli sa svojim žvakama ja lepo rekao da je pun grad devojaka i ako me te iste večeri deset otkči, jedanaesta neće tako da to što nude kod mene ne pali. A da imam i užu i širu rodbinu. Dakle sa ženama i osećajem jedne normalne porodice nemam problema i da zato im lepo rekoh da samo gube vreme, plus da su im te njehive verzije Biblije prilična velika kičerica. I reče Moses ovim njegovim da sa mnom samo gube vreme, tako da su otišli da spopadnu nekog drugog. Eto, toliko o tome :huh:
  • 0

#36 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,232 posts

Posted 11 November 2009 - 01:18

To sto svi misle da su Jehovini Svedoci dosadni ali bezopasni to uopste nije tacno. Istina je da im je "marketing" iako nametljiv oni u sustini mirni. Ali to su im sitne ribe. Kod njih kao i u svakoj organizaciji postoji hijerarhija. I ti sto spopadaju su obicni "prasinari".
I to sto je neko ovde napisao da vole tudje stanove to je tacno. Znam za slucaj jedne bespomocne starice koja je bila Jehovin svedok. O njoj je crkva brinula u zamenu za stan koji im je pripisala.
Na izgled to je u redu.. Postoje mnogi slucajevi gde se porodice ili pojedinci brinu o starim i nemocnim ljudima u zamenu za stan ili kucu i to je OK. Ali... O njoj su brinuli ti njihovi sitni (prasinari) clanovi, a stan je otisao u ruke crkvi.

Na zalost jedan moj prijatelj je zavrbovan od strane jehovinih svedoka, pa sam silom prilike upoznao dosta njihovih clanova.
Sustina je da su svi njihovi clanovi, a tu mislim na te njihove po nizim hijerarhijama, svi , doslovno svi na neki nacin psihijatrijski slucajevi ili potencijalni slucajevi. Svi su na neki nacin u zivotu nesigurni u sebe ( otprilike takav je i taj moj prijatelj) gde se u realnom zivotu slabo snalaze ili imaju neke komplekse, ili su cak i poneki i depresivni i slicno. I to je potvrda toga da su njima upravo takvi i ciljna grupa. Nesigurnost ili skori smrtni slucaj u porodici je za njih meta. I kod mene , kad mi je pre 4 godine umrla baka i kad je parta bila na kapiji , su poceli da se javljaju njihovi aktivisti. Dok ih ranije nije bilo. I kad sam to rekao tom prijatelju i on intervenisao kod njih, prestali su.
Takodje sam video i neke njihove glavnije tzv "staresine". I mogu reci, da za razliku od tih obicnih njihovih clanova koji su ogromnom vecinom skromnijih finansijskih mogucnosti, ove "staresine" voze pristojne automobile. Ne neke besne ali ipak vrlo pristojene.

Razlog tome sto neki ljudi lako spopadaju pod uticaje takvih sekti je u nasoj bliskoj komunistickoj proslosti.
To su ljudi koji nikad nisu isli u crkvu ( pritom mislim na tradicionalne religije. pravoslavnu, katolicku i muslimansku) Ljudi koji su bili u kom partiji i sada lutaju. Ljudi koji nikad nisu imali veronauku.
Ja sam igrom slucaja iz porodice gde mi je stric katolicki svestenik a tetka casna sestra pa sam jos kao dete isao na veronauku, pa se sad rado "macujem" sa tim prijateljem i njegovim novim drugarima iz teme Biblija. I verujte mi , da imaju jako puno "rupa " samo ih treba izcackati.
Aaa da... I njihova biblija nije bas potpuno ista ko nasa ( pravoslavna i katolicka). Imaju neke izmene..
Od naizgled sitnih pomeranja zareza pa navise...
I ko sto neko rece cest im je odgovor " to djavo govori kroz tebe" Ali i posto cesto sa tim drugarom i njegovim pajtosima diskutujemo na temu biblije, cesto kad ih negde nadmasim i kad ne znaju odgovor, kazu, "na to pitanje ti neznam odmah odgovoriti, ali pitacu staresine pa cu ti onda reci:" :ph34r:

A za drzavu i drustvo smatram da bi sto pre trebalo uvesti u skole veronauku, bilo da bude opsta ili specijalizovana za svaku od glavnih religija ponaosob. A sto se roditelja tice, da ako u skolama te veronauke i ne bude, da svoju decu obavezno posalju u svoje lokalne katolicke, pravoslavne, muslimanske crkve. Jer najbolja odbrana od sekti je ona.

Nedavno je i na "HISTORY CHANELL-u" bila emisija o njihovom osnivacu CHARLES TAZE RUSSELL-u.
On je isto to radio sa nekretninama svojevremeno krajem 19og veka tamo na divljem zapadu gde je sve i pocelo.Pa cesto zjbwm prijatelja da mu je osnivaca onda jurio Vajat Erp i Doc Holidej.

Na kraju sam nasao i na wikipediji da mu je spomenik u obliku piramide, obelezje "slobodnih zidara".
I to govori sto o "radu Jehovinih Svedoka" ne obraca paznju nijedna vlast u zemljama gde postoje...
  • 0

#37 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,220 posts

Posted 11 November 2009 - 02:45

A za drzavu i drustvo smatram da bi sto pre trebalo uvesti u skole veronauku, bilo da bude opsta ili specijalizovana za svaku od glavnih religija ponaosob. A sto se roditelja tice, da ako u skolama te veronauke i ne bude, da svoju decu obavezno posalju u svoje lokalne katolicke, pravoslavne, muslimanske crkve. Jer najbolja odbrana od sekti je ona.

Evo rešenja :ph34r:. Je li to ono, po narodnoj "klin se klinom izbija"?
  • 0

#38 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 11 November 2009 - 07:10

Sustina je da su svi njihovi clanovi, a tu mislim na te njihove po nizim hijerarhijama, svi , doslovno svi na neki nacin psihijatrijski slucajevi ili potencijalni slucajevi. Svi su na neki nacin u zivotu nesigurni u sebe ( otprilike takav je i taj moj prijatelj) gde se u realnom zivotu slabo snalaze ili imaju neke komplekse, ili su cak i poneki i depresivni i slicno. I to je potvrda toga da su njima upravo takvi i ciljna grupa. Nesigurnost ili skori smrtni slucaj u porodici je za njih meta. I kod mene , kad mi je pre 4 godine umrla baka i kad je parta bila na kapiji , su poceli da se javljaju njihovi aktivisti. Dok ih ranije nije bilo. I kad sam to rekao tom prijatelju i on intervenisao kod njih, prestali su.
Takodje sam video i neke njihove glavnije tzv "staresine". I mogu reci, da za razliku od tih obicnih njihovih clanova koji su ogromnom vecinom skromnijih finansijskih mogucnosti, ove "staresine" voze pristojne automobile. Ne neke besne ali ipak vrlo pristojene.

Ja to isto mislim za pripadnike bilo koje religije, nekompletni, nesigurni, treba neko da ih vodi, teši i laže. To ne potenciram, jbg niko nije savršen ali savetovati pristupanje jednoj religiji da ne bi otišli u drugu je licemerno. Opredelili smo se za slobodno tržište. Ako kad steknu status glavne religije njihove starešine će voziti još pristojnije sprave, poput pahomijevog i lavrentijevog audija i braninog harlija.
  • 0

#39 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,232 posts

Posted 11 November 2009 - 17:22

Evo rešenja :ph34r:. Je li to ono, po narodnoj "klin se klinom izbija"?

ne, nego se sa veronaukom stice odredjeno znanje o veri i samim tim se stice 'imunitet" na delovanja raznih sekti.

bdw.. kad se ipak malo bolje poveze onaj deo sa prepisivanjem imovine za zivota crkvi , sa ne primanjem transfuzije i kad se u to doda jedna cinjenica da je i danas i pored silnih zaraznih i iostalih bolesti, najvise ipak umire od fizickih povreda ( povrede na radu, saobracajne nesrece, prirodne katastrofe, ratovi), postaje sve mnogo jasnije. Pogotovo sto u svemu ima udela i masonska loza ciji je,ocigledno, clan bio osnivac jehovinih svedoka .
  • 0

#40 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 6,503 posts

Posted 11 November 2009 - 17:50

ne, nego se sa veronaukom stice odredjeno znanje o veri i samim tim se stice 'imunitet" na delovanja raznih sekti.

Ovako?

Posted Image
  • 0

#41 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,220 posts

Posted 11 November 2009 - 21:54

Ma važi, ti si uspeo da strpaš reči "znanje" i "veronauka" u istu rečenicu :ph34r:. Za mene, sve su sekte samo sa različitim brojem "podanika".
  • 0

#42 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,232 posts

Posted 11 November 2009 - 23:31

Ma važi, ti si uspeo da strpaš reči "znanje" i "veronauka" u istu rečenicu :ph34r:. Za mene, sve su sekte samo sa različitim brojem "podanika".

citajuci ovakve vase komentare, pitam se dali smo mi uopste u tranziciji ili jos uvek u dubokom komunizmu i ateizmu :)
jednom komunisticka zemlja, uvek komunisticka... makar u srcu i dusi
  • 0

#43 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,220 posts

Posted 12 November 2009 - 03:11

Kamo sreće da nam je zemlja, a i ceo svet u dubokom ateizmu... srećom, ja jesam...
  • 0

#44 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 12 November 2009 - 16:46

citajuci ovakve vase komentare, pitam se dali smo mi uopste u tranziciji ili jos uvek u dubokom komunizmu i ateizmu :ph34r:

1. Nismo u procesu tranzicije iz ateizma u religioznost, nego u procesu tranzicije iz jednog društvenog sistema u drugi.
2. Ateizam i komunizam nisu sinonimi. Komunisti su ateisti, ali nisu svi ateisti komunisti.
3. Na našim prostorima su "zvanične" crkve napravile mnogo više štete nego "sekte", nadam se da će u budućnosti voditi računa da svoje greške ne ponavljaju.
  • 0

#45 psiho_d

psiho_d
  • Members
  • 226 posts

Posted 14 November 2009 - 19:47

citajuci ovakve vase komentare, pitam se dali smo mi uopste u tranziciji ili jos uvek u dubokom komunizmu i ateizmu :ph34r:

Zašto je verniku toliko strašno što je neko komunista? Šta je loše u tome da se bude komunista?

Vernici bilo koje vere žele pravdu, istinu, ljubav. Ali na onom svetu. Komunisti to žele na ovom!
  • 0