Jump to content


Photo
- - - - -

Vojislav Kostunica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 04 February 2008 - 13:26

... ili ce Tadic nastaviti da ga (politichki) odrzava u zivotu ?

BoTina sinocna rechenica da u narednih nekoliko dana planira da obavi razgovor sa Nikolicem ostavlja mogucnost da je DS konachno prelomio, pustio Koshtunicu & co "niz vodu" i odluchio da izdejstvuje prevremene parlamentarne izbore.

Ili sam ja od jutros nesto preterano optimistichki raspolozhen ?

#2 nemanjabgd84

nemanjabgd84
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 04 February 2008 - 13:32

Ako Kostunica nastavi da se bavi samo Kosovom i nicime drugim,onda ce mu uskoro doci kraj,sto ne znaci da ce to biti i kraj DSSa.Kao neko ko je glasao za DSS-NS,voleo bih da se Kostunica dozove pameti i posveti jos necemu osim Kosova,kao i da se DSS resi nekolicine dinosaurusa unutar stranke.Ne vidim koji razlog za optimizam imas!?Tesko da cemo novim izborima ista dobiti,osim malo drugacije raspodele snaga.Izgubicemo samo novac i zivce na kampanje,par meseci u dogovorima oko nove vlade,a meta ce ostati ista,samo sto ce odstojanje biti vece...

#3 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 04 February 2008 - 13:41

... ili ce Tadic nastaviti da ga (politichki) odrzava u zivotu ?

BoTina sinocna rechenica da u narednih nekoliko dana planira da obavi razgovor sa Nikolicem ostavlja mogucnost da je DS konachno prelomio, pustio Koshtunicu & co "niz vodu" i odluchio da izdejstvuje prevremene parlamentarne izbore.

Ili sam ja od jutros nesto preterano optimistichki raspolozhen ?


to je i meni palo na pamet, sa tunjavim ne treba ni da prica, nego direktno sa grobarom da srusi vladu i dogovori raspisivanje vanrednih parlamentranih izbora. kostunica je klinicki mrtav, treba ga samo skinuti sa aparata...

#4 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 04 February 2008 - 13:45

Nažalost ovo nije kraj političke noćne more zvane VK.

I svi koji misle kako su radikalci potisnuti a DSS mora da igra kako DS zasvira, grdno se varaju.

Te konstatacije me navode na zaključak da jučerašnja pobeda uplašenih i zabrinutih neće biti kapitalizovana onako kako su se nadali ili bar potajno priželjkivali.

#5 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 04 February 2008 - 13:45

kakvi gotov? pa kostunjavi je veci i inteligentniji gadov od slobe...jos ce on vladati opusteno, kakav ds i tadic? za 2 nedelje se niko nece secati predsednickih izbora a izglasavace se neka rezolucija sa sve tadicem i ds-om iranu kubi ili ne dolasku misije eu na kosovo :rolleyes:

daj boze da gresim...

Edited by sirmium, 04 February 2008 - 13:47.


#6 handy

handy
  • Members
  • 35 posts

Posted 04 February 2008 - 13:59

Boris Tadić je Ustavom i poslednjom skupštinskom rezolucijom o Kosovu sebi (svesno ili nesvesno) vezao ruke. Čak i da hoće da posluša glas uplašenih koji su nerado glasali za njega, on to ne može. Dakle, politika Vlade prema Kosovu, a samim tim i prema EU neće biti promenjena. Dakle, DSS i Koštunica opstaju, bar do sledećih parlamentarnih izbora.

#7 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 04 February 2008 - 14:06

Sutra da budu izbori, da DSS ne predje cenzus i VK izadje i kaze "Prestajem da se bavim politikom", ja i dalje ne bih bio siguran da je on "gotov". On je od onih njegovih macaka pokupio nekoliko zivota i ne nazire mu se politicki kraj.

#8 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 04 February 2008 - 14:12

A treba napomenuti i to da je svaki dan Koštuničinog opstanka na vlasti više - po kilometar dalje od pravde, demokratije i slobode.

Ako DS i Tadić ne vide racionalne razloge za potpun raskid koalicije sa Koštunicom a do sada ih nisu videli bojim se da tu nema pomoći.

Koštunica i Tadić su, ruku pod ruku, pozivajući se na opasnost od radikala odvukli svoje nakada umereno desne ili centrističke partije toliko udesno da je to zapanjujuće.

Edited by Bebler, 04 February 2008 - 14:19.


#9 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 04 February 2008 - 14:12

Kostunica nije gotov, ali sada postoji velika sansa da se otera sa vlasti. Kako?

Uskoro Albanci izglasavaju nezavisnost, tj. pitanje Kosova ce se jos jednom, i to poslednji put, naci u punoj zizi domace javnosti. Doci ce do jos jednog nacionalnog uzdizanja, ostrih izjava i masovnih protesta. Tadic ce se u svemu tome ponasati naravno drzavnicki, ali se nista bitno nece promeniti, a EU nece nastupiti kao jedinstvena spoljnopoliticka sila po pitanju Kosova, sto je dobro, posto ce pilecim mozgovima biti jasno da u EU nisu samo oni koji nam otimaju Kosovo.

Medjutim, vec u aprilu ce pileci mozgovi zaboraviti na Kosovo, mediji ce morati da pisu i o necem drugom, a tada pocinje opasan period po Kostunicu. On ce i dalje pistati o Kosovu, ali ce glavna tema biti sada, kao i sledecih godina, priblizavanje ka EU koje ce on pokusavati da blokira na sve moguce nacine. Dalje priblizavanje ce pokusati da blokiraju i neki tajkuni/monopolisti i na njih treba treba usmeriti kampanju u medijima.
Prema tome, DS ce se naci u rascepu. Na jednoj strani su Kostunica i tajkuni koji podrzavaju i DS, a na drugoj je nestrpljivost njihovim glasaca, evropska obecanja i naravno - LDP, pa i G17. Ako se DS dalje uspesno pozicionira na centru, a LDP konacno shvati da su ekonomsko-socijalna pitanja najvaznija u nadolazecem periodu, postoji sansa da ove tri stranke zajedno sa manjinama pobede na parlamentarnim izborima na kojima ce jedina tema biti EU i ekonomsko-socijalne teme negde pocetkom leta.
Samo ovako se Kostunica moze istisnuti sa vlasti, a ja najveci nedostatak u celoj ovoj prici vidim u slaboj ekonomsko-socijalnoj orijentaciji LDP-a koji mora da osvoji nekih 8-10% glasova i animira apstinente u mnogo vecem broju.

#10 gillgrissom

gillgrissom
  • Members
  • 124 posts

Posted 04 February 2008 - 14:12

Ako je castan covek, podnece ostavku. Nadam se da je shvatio da vecina ljudi nije izasla na izbore samo da bi pobedili Smoris ili Groba, vec da bi se okoncala ova traljava politika koja nam nista dobro nije donela. OK, sistem ne mozemo menjati, iako bas i nije postojan, ali mozemo menjati neke od mehanizama. Premijera, za pocetak.

#11 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 04 February 2008 - 14:19

Sutra da budu izbori, da DSS ne predje cenzus i VK izadje i kaze "Prestajem da se bavim politikom", ja i dalje ne bih bio siguran da je on "gotov". On je od onih njegovih macaka pokupio nekoliko zivota i ne nazire mu se politicki kraj.

I neće biti gotov dok ga ostale stranke, a pre svega DS i SRS, održavaju u političkom životu. DS nije učinio gotovo ništa da mu stane na rep, dok SRS-u sasvim odgovara prećutni savez sa DSS-om, uz međusobno dopunjavanje stavova i zajedničko delovanje. Počevši od onog cirkusa sa ustavom, preko kojekakvih rezolucija, trčanja pod skute Rusiji i mnogih drugih gluposti (od čega će DS morati da se dobro opere), između ove dve stranke gotovo da i ne postoje razlike u orijentaciji. VK je postavljanjem Tome na čelo parlamenta sasvim jasno pokazao da mu nije strana ni saradnja sa radikalima, ali i to da može da ih oduva i zavrne kako god hoće. Upravo zbog toga što je sve političke saveznike vukao za nos koliko hoće dokazao je da nije principijelan ni u čemu i da je svaka koalicija sa njim nestabilna, izuzev kada on vodi glavnu reč. Bacanjem njegove stranke u opoziciju stvorili bi se uslovi da DSS završi kao SPO i slične partije koje su pokazale svoju ništavnu vrednost kada su došle na vlast.

#12 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 04 February 2008 - 14:20

... ili ce Tadic nastaviti da ga (politichki) odrzava u zivotu ?

BoTina sinocna rechenica da u narednih nekoliko dana planira da obavi razgovor sa Nikolicem ostavlja mogucnost da je DS konachno prelomio, pustio Koshtunicu & co "niz vodu" i odluchio da izdejstvuje prevremene parlamentarne izbore.

Ili sam ja od jutros nesto preterano optimistichki raspolozhen ?


meni je isto pitanje proslo kroz glavu jos juce/sinoc, tj. cak sam nekako optimisticki pomislila "kostunica je gotov". a nisam optimista po prirodi uopste, naprotiv.


Ako je castan covek, podnece ostavku.


nije castan covek naravno, ali ovaj Andurilov scenario mi zvuci sasvim prihvatljivo i logicno.

Edited by sta dalje, 04 February 2008 - 14:21.


#13 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 February 2008 - 14:24

Nema sanse
Parlamentarni izbori imaju smisla jedino ako DS,G17,LDP,LSDV i manjine formiraju predizbornu koaliciju.To je na zalost jako malo verovatno jer Tadicev DS to ne zeli a jednom delu te stranke Kostunica odgovara kao partner.
Znaci Velja i Voja sa nekih 6-7% imaju odlucujucu ulogu kod formiranja vlade.Oni su otvoreni za saradnju sa svima i to im je prednost.

#14 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 04 February 2008 - 14:27

...sto se mene tice on je gotov, sto se tice Tadica bolje bi bilo da i on podrzi ovu opciju da je vk -gotov,
jer u suprotnom bice gotov on - Tadic himself,
a onda ce doci radikali sasvim mirno, sledeci put mi se radikala vise necemo plasiti...

jer ako ih se ne plasi Tadic - necemo ni mi

#15 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 04 February 2008 - 14:27

Ako je castan covek, podnece ostavku.

Sad mi pade na pamet da moze mrtav ladan da izadje i kazhe kako Tadiceva pobeda kao kandidata DS-a predstavlja i podrsku koju su glasaci (posredno) dali i Vladi Srbije jer, jelda, DS participira u istoj.

Da mu ne dam ideju ako jadan chita sve ovo ? :rolleyes:

Znaci Velja i Voja sa nekih 6-7% imaju odlucujucu ulogu kod formiranja vlade.Oni su otvoreni za saradnju sa svima i to im je prednost.

Drugar ima ideju da bi BoTa trebao da "kupi" Velju ako se odluchi na razvod sa Koshtunicom. Shta velish na to ? :huh:

Edited by zagor, 04 February 2008 - 14:29.