Jump to content

Photo
- - - - -

Fed Cup

• Please log in to reply
3543 replies to this topic

#1 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 29 January 2008 - 00:07

Krajnje vreme za ovu temu :rolleyes:

Sutra je zreb pa cemo sve lepo znati. Ono shto ne znam je ko ce sve tachno igrati za nas. Jelena, Ana - ok, mada nishta zvanichno ne znamo. Ostatak ekipice koja se pominjala su Mircic, Lukic, Jovanovic, Veselinovic, Timotic. Uglavnom, kapiram da ce od mladih nada sve koje budu pozvane igrati, a za Jecu i Anu nadam se da cemo uskoro 100% znati.

Enivej, the facts are these: Trenutno smo 19. na ITF listi, u 1. grupi evro-africhke zone, borimo se za ulazak u plej of svetske grupe. Prve dve reprezentacije odlaze tamo. Reprezentacije koje nam prave drushtvo su: Belorusija, Bugarska, Danska, Gruzija, Velika Britanija, Madjarska, Luksemburg, Holandija, Poljska, Portugal, Rumunija, Slovenija, Shvedska i Shvajcarska.

Sve u svemu, bez Ane i Jelene moze da bude vrlo neizvesno, sa njima, mislim da mozemo da smatramo da smo vec proshli.
  • 0

#2 SoS

SoS
  • Members
  • 348 posts

Posted 29 January 2008 - 02:46

Da li neko ima info o tome da li je neko iz saveza (ovih godina?) pokušavao da kontaktira Jelenu Dokić. Ko i kakva je ona, u kakvoj je formi trenutno i slična pitanja ne bih da otvaram, samo me zanima to da li je neko nekada pitao da li bi igrala za reprezentaciju.

Edited by SoS, 29 January 2008 - 02:51.

• 0

#3 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 29 January 2008 - 03:17

Ne znam dal je neko kontaktirao, ali nema potrebe, jer nema shanse da igra za nas. Mislim, ne znam shta ona zvanichno misli o tome, ali s obzirom da se prethodni pokushaj loshe zavrshio i privatno, a i po njenu karijeru. A i sem toga tek shto je pochela ponovo da ulazi u shtos, cek da vidimo dal ce to da potraje :rolleyes:
  • 0

#4 SoS

SoS
  • Members
  • 348 posts

Posted 29 January 2008 - 03:31

Po mom mišljenju poštenije bi bilo da se sada kontaktira, a i eventualno da joj se nekako (?) pomogne u pokušaju da se vrati u formu - kada je prihvatila državljanstvo SCG i osvajala titule svi su se "slikali" s njom, a danas verovatno većina i ne zna da li je devojka živa ili ne. BTW, u štosu ili ne, ove godine ima nekoliko pobeda nad top100 igračicama, a to većini "ostalih" devojaka nije pošlo za rukom nikada u karijeri.

Edited by SoS, 29 January 2008 - 03:33.

• 0

#5 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 29 January 2008 - 03:43

Pazi, mozda je neko prichao s njom, ko zna. Mada mislim da su svi ti razgovori zavrsheni kad je Jelena odluchila da prekine sve konce. A zvati je posle svega toga je nekako lame. U svakom sluchaju, chak i da je sve cvece (a nije), kontaktirati je sada, u pogledu Fed kupa je potpuno besmisleno s obzirom da nema nashe drzavljanstvo. Zena je raskrstila sa nama, neka je tamo de je, sigurno joj je bolje da bude shto dalje od tatice. Meni je bash drago shto je odluchila ponovo da zaigra. Za koga god. Navijam za nju da se "opravi" i da ponovo bude top igrachica.
  • 0

#6 SoS

SoS
  • Members
  • 348 posts

Posted 29 January 2008 - 03:46

Kako to da nema naše državljanstvo? :rolleyes:
  • 0

#7 wwww

wwww
  • Members
  • 12,717 posts

Posted 29 January 2008 - 08:22

http://forum.b92.net...showtopic=39155

Neko, cini mi se, rece da je prihvatila pomoc Australije za povratak na tenisku scenu i da ce igrati za njih.
  • 0

#8 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 29 January 2008 - 10:56

E cim se povede prica o Jeleni Dokic, ne mogu a da se ne ukljucim.
Slazem se sa Mashinim misljenjem da mi ne treba da je zovemo. Pre bi to mogli da urade Hrvati (ako su pametni), jer koliko sam saznala, Jelena se vratila u Zagreb, nasuprot ocekivanjima njenih najvatrenijih fanova, koji su tipovali na neke turnire u Australiji i Novom Zelandu, cini mi se. Tako da sve to opet lici na neko odustajanje.
A Jelena ima bas tuznu sudbinu izbeglice (pored oca ludaka), tako da u stvari ne pripada nigde. Najbolje bi za nju bilo da je ostala u Australiji, gde je i pocela, ali pametni Damir ...... sve dalje znamo. A posle zbog njenih gluposti (povratak u Au, pa hocu, necu), sad kad je zasluzila da joj pomognu, oni to nisu ucinili. Nakon vise nego odlicnog starta na Hobartu, nije dobila WC za AO, tako da je sve postalo nemoguca misija (dal' bese 6 meceva u 7 dana). Stvarno mi zao te devojke, nikako da joj se otvori neka bolje sansa i plasim se da ce je to konacno i definitivno slomiti. Mislim, niko ne moze da uspe u tom sportu bez podrske ili porodice ili drzave, a ona nema ni jedno ni drugo.
A sto se tice odnosa Jelena-Srbija, devojka jeste srpkinja po poreklu, ali tu se sve zavrsava.

p.s. Sorry za delimicni off.
  • 0

#9 SoS

SoS
  • Members
  • 348 posts

Posted 29 January 2008 - 15:34

Žreb

Jelena opet ima težak posao :rolleyes: . Sreća pa Marta ne igra za Poljsku, pošto je u formi, moglo bi svašta da bude.

Apropo Jelene Dokić, ne razumem kakve veze ima što trenutno živi u Zagrebu - pa većina profesionalaca živi u zemljama za koje ne igra. Takođe ne razumem stav da se presuđuje unapred da nekome pomoć nije potrebna i da bi tu pomoć odbio, a da mu pomoć nije ni ponuđena. Ali dobro. očigledno da samo ja tako mislim...

Edited by SoS, 29 January 2008 - 15:42.

• 0

#10 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 29 January 2008 - 16:03

E sad i ja (koja sve znam) da priznam da ne kapiram te faze Fed kupa! Molim dobre ljude da mi objasne!
Ja ovde sve vreme slušam (i čitam na http://www.fedcup.com/) o Fed kupu u kojem od 02.-03. februara igraju World Group I 2008 (Izrael protiv Rusije, USA protiv Nemačke, Kina protiv Francuske, Italija protiv Francuske) i World Group II 208 (Ukrajina protiv Belgije, Japan protiv Hrvatske, Češka protiv Slovačke, Argentina protiv Austrije).
Ne razumem... da li su to grupe kojima naše teniserke treba da se priključe ako se plasiraju?

Shvatila sam samo ovo: Fed cup kvalifikacije u kojima učestvuju Ana i Jeca se održavaju u Budimpešti od 30.01.-02.03., a ovi susreti Svetskih Grupa se održavaju u raznim zemljama... :rolleyes:

Konkretno mislim na susret Slovačka-Češka na koji smo hteli da idemo i sve lepo organizovali, rezervisali hotel u Brnu, a onda dobili odgovor od ticket-servisa da je nedelju dana pred mečeve ostalo samo par najgorih mesta u poslednjim redovima :huh: . Naravno, otkazali smo put a sledeci put cemo morati mnogo više unapred da kupujemo ulaznice!)
  • 0

#11 SoS

SoS
  • Members
  • 348 posts

Posted 29 January 2008 - 16:13

Srbija se trenutno naslazi u Evroafričkoj zoni, kao i prošle godine. Rezultat iz Plovdiva je omogućio da devojke igraju play-off za popunu druge svetske gruope, ali je to mesto posle pobede u Košicama pripalo Slovačkoj. Slovačka je ostala u drugoj svetskoj grupi, a Srbija u Evroafričkoj zoni. Ove godine opet ide sve "jovo nanovo", tako da bi u najboljem slučaju devojke tek 2010. bile u prvoj svetskoj grupi. U prvoj i drugoj grupi se mečevi igraju "jedan na jedan" - kup sistem, a zonska takmičenjam se odvijaju u vidu turnira, u nekoj od zemlja zone. Oni koji izgube u prvom kolu prve svetske grupe igraju kasnije play-off s najboljima iz druge svetske grupe, a oni najbolji iz zonskih takmičenja igraju play-off s reprezentacijama koje su izgubile u prvom kolu druge svetske grupe.

U konkretnom primeru, Češka igra protiv Slovačke u prvom kolu pravog kup sistema, ko izgubi igraće play-off s nekom od zemalja koja se bude kvalifikovala za play-off na turniru koji se igra u okviru zone, kao što je ovaj na kome sada učestvuje Srbija.

U Evroafričkoj zoni se prvo igra RR, petnaest ekipa je podeljeno u četiri grupe (tri grupe imaju četiri ekipe, a jedna, ona u kojoj smo mi, tri ekipe). Imaćemo četiri pobednika grupa, zatim ide susret protiv nekog od pobednika grupa i dve najbolje ekipe iz zone idu u play-off za popunu druge svetske grupe.

Edited by SoS, 29 January 2008 - 16:40.

• 0

#12 miki.bg

miki.bg
  • Members
  • 45 posts

Posted 29 January 2008 - 16:52

Ako sam dobro shvatio, finalisti tj, 2 najbolje ekipe zone igraju play-off sa ekipama koje su izgubile u 1.kolu II svetske grupe ? Tih ekipa ima 4 plus ove 2 najbolje i kako onda 6 ekipa igra play-off ? :rolleyes:

Edited by miki.bg, 29 January 2008 - 16:53.

• 0

#13 SoS

SoS
  • Members
  • 348 posts

Posted 29 January 2008 - 17:01

Iz naše zone samo dve najbolje ekipe igraju play-off za popunu druge svetske grupe, a ostale dve ekipe dolaze iz druge dve zone (po jedna iz svake) tako da play off igra ukupno četiri "zonska pobednika" protiv četiri ekipe koje izgube u prvom kolu druge svetske grupe. Ukupno osam ekipa znači - žreb, pa se play off igra "jedan na jedan".

Inače to je tako jer je Evroafrička zona največa - "Amerike" i Azija/Okeanija zajedno imaju isti broj reprezentacija koliko naša zona sama.

Edited by SoS, 29 January 2008 - 17:11.

• 0

#14 Ikast

Ikast
  • Members
  • 531 posts

Posted 29 January 2008 - 17:10

Stvarno mi zao te devojke, nikako da joj se otvori neka bolje sansa i plasim se da ce je to konacno i definitivno slomiti. Mislim, niko ne moze da uspe u tom sportu bez podrske ili porodice ili drzave, a ona nema ni jedno ni drugo.
A sto se tice odnosa Jelena-Srbija, devojka jeste srpkinja po poreklu, ali tu se sve zavrsava.

p.s. Sorry za delimicni off.

Nije baš da Jeleni nisu pružene nikakve šanse. Ona je krajem 2005. godine odlučila da ponovo zaigra za Australiju, Australijanci su joj pružili priliku, obezbedili uslove za trening i dali wild card za AO. Nakon toga Jelena naprasno odlučuje da prekine sve veze sa Australijom, verovatno pod uticajem braće Bikić, i vraća se u Zagreb. Iste godine, 2006., dobila je na Vimbldonu wild card za kvalifikacije, ali je ispala u 1. kolu. Od tada pa do ove godine nije imala nikakav kontakt sa Australijancima iako su joj nekoliko puta nudili da dođe i trenira kod njih. Pre mesec dana je konačno odlučila da se vrati, dobila je wild card za Hobart i kvalifikacije na AO - sasvim korektno od strane Australije s obzirom na sve što se ranije događalo između njih. Tako da je njoj u stvari više puta nuđena podrška, ali ona očigledno mora da prvo raščisti neke stvari sama sa sobom.

I ne znam zašto bi je neko odavde sada zvao kada je devojka sama odlučila da ne igra za Srbiju, uz komentare kako nikad nije ni želela da dođe ovde i da je Australija njena domovina. Nije da je osuđujem, ali sama je napravila izbor.

A sad, Fed cup. S obzirom na konkurenciju dobili smo najtežu moguću grupu i lako se može desiti da ne prođemo dalje ako Jelena još uvek nije spremna, a verovatno nije.
  • 0

#15 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 29 January 2008 - 17:14

Jelena opet ima težak posao :rolleyes: . Sreća pa Marta ne igra za Poljsku, pošto je u formi, moglo bi svašta da bude.

Znachi ne verujem :huh:. Jeci se bash ne da.
  • 0