Jump to content

Photo
- - - - -

Placate li TV pretplatu?

• Please log in to reply
943 replies to this topic

#1 ckomi

ckomi
  • Members
  • 155 posts

Posted 22 March 2007 - 22:27

Iako već decenijama duboko prezirem drzavnu televiziju i iako sam potpuno svestan pokvarenosti cina uvodjenja pretplate na javni servis, sve do proslog meseca redovno sam placao TV pretplatu, u zelji da izbegnem probleme sa drzavom. Iz iskustva znam da se takvi problemi obicno zavrsavaju na stetu gradjana.
Pri tome sam se sve vreme osecao kao budala, koja finansira svoje neprijatelje.
Zato sam, u velikoj firmi u kojoj radim, sproveo mini-anketu i ustanovio da velika vecina mojih kolega kaze da pretplatu ne placa. Ne znam koliko im je verovati, ali, to saznanje bacilo me je u dilemu: placati ili ne?
Verovatno bih i dalje bio u istoj dilemi i redovno placao harac Tijanicu, da pre izvesnog vremena nisam procitao bezobrazno opravdanje za povecanje cene TV pretplate. Tu sam potpuno popizdeo, sazvao porodicni skup na kome smo, jednoglasno, resili da prestanemo da placamo pretplatu i da se pridruzimo onima koji smatraju da se samo gradjanskom inicijativom moze drzava naterati da ponisti svoju sramnu odluku i ukine ovaj besmisleni namet. Necu da iznosim argumente za ovaj potez. Ionako ih svi znate.
Ovih dana na RTS-u ide kampanja u kojoj se kaze da 85% Beogradjana, 86% Vojvodjana i 60% domacinstava u Srbiji placa TV pretplatu. Verujete li u ovo?
Ne pozivam vas da mi se pridruzite, samo me zivo interesuje: placate li Vi TV pretplatu?

#2 Step

Step
  • Members
  • 505 posts

Posted 22 March 2007 - 22:54

Prvo pa musko! wink.gif

Ne, ne placam.

#3 ljtruba

ljtruba
  • Members
  • 104 posts

Posted 23 March 2007 - 00:52

Ne, ne placam. Imam preko 3000 dinara duga.
Mozda platim kad sklone debelu svinju.

#4 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 23 March 2007 - 01:00

QUOTE(ckomi @ 22 Mar 2007, 22:27)
Ovih dana na RTS-u ide kampanja u kojoj se kaze da 85% Beogradjana, 86% Vojvodjana i 60% domacinstava u Srbiji placa TV pretplatu. Verujete li u ovo?

Jok. smile.gif

#5 likota39

likota39
  • Members
  • 432 posts

Posted 23 March 2007 - 02:53

QUOTE(ckomi @ 22 Mar 2007, 16:27)
...Ovih dana na RTS-u ide kampanja u kojoj se kaze da 85% Beogradjana, 86% Vojvodjana i 60% domacinstava u Srbiji placa TV pretplatu. Verujete li u ovo?
Prateci slicnu temu i neke realne pokazatelje, ustanovio sam da je gornja statistika pogresna.

Treba da stoji da istu placa 85 beogradjana, 86 vojvodjana, i 60 domacinstava u cijeloj Srbiji.

#6 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 23 March 2007 - 03:03

Ma kakvi. Što će mi to u životu?

#7 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 23 March 2007 - 08:22

Moze li se pitanje preformulisati: da li placate tv pretplatu i ako ne, kako?

Mislim, ako placate struju niko vas i ne pita da li placate pretplatu ili ne, tih x dinara ide Tijanicu & gangu a dugujete Elektrodistribuciji.

Nije li cela poenta ovog bezobrazluka da ako ne platite RTS, utrnuce vam zharulja?

I kako onda tih 40% domacinstava u Srbiji proper ne placa?

Edited by Voo, 23 March 2007 - 08:22.

#8 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 23 March 2007 - 08:47

Placam redovno.
Izmedju 0,1 i 0,9 dinara mesecno.
tongue.gif

#9 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 23 March 2007 - 10:24

Evo ja sam jedina budala na forumu koja plaća TV pretplatu ali objasnite mi kako razdvojite struju i pretplatu. Mislim ako uplatite 300 ili koliko već dinara manje, da li naglasite u pošti da sve te pare idu za struju.

Saro, pile, jel plaćaju tvoji pretplatu, znam da ti ne plaćaš? innocent.gif

#10 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 23 March 2007 - 10:35

Pise ti na gornjoj trecini racuna koja se odnosi samo na struju.Cak ima i cifra sa uracunatim popustom ako placas na vreme.
Onaj donji deo gde je TV pretplata i ukupna cifra ni ne gledam.

dry.gif

#11 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 23 March 2007 - 10:38

QUOTE(kayser @ 23 Mar 2007, 09:35)
Pise ti na gornjoj trecini racuna koja se odnosi samo na struju.Cak ima i cifra sa uracunatim popustom ako placas na vreme.
Onaj donji deo gde je TV pretplata i ukupna cifra ni ne gledam.

dry.gif

Hajde ponovo. Znam ja koliki deo računa ide za struju a koliki za TV ali ako ja umesto npr 2400 + 300 = 2700 uplatim samo 2400, gde idu te pare? Da li Tijanić uzme svojih 300 a ja dugujem za struju ili EPS uzme svojih 2400 a Saši šipak, što mi ne izgleda mnogo verovatno?

#12 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 23 March 2007 - 10:42

Najlepsi osecaj je da uplatis 2401 dinar i na sledecem racunu procitas kako si Javnom Nacionalnom Servisu Ilikakovec donirao 1 dinar (toliko i vrede , da se ne lazemo)

#13 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 23 March 2007 - 10:48

QUOTE(kayser @ 23 Mar 2007, 09:42)
Najlepsi osecaj je da uplatis 2401 dinar i na sledecem racunu procitas kako si Javnom Nacionalnom Servisu Ilikakovec donirao 1 dinar (toliko i vrede , da se ne lazemo)

E to nisam primetio. Pogledaću kad dođem kući.

#14 ljtruba

ljtruba
  • Members
  • 104 posts

Posted 23 March 2007 - 10:54

Pogledaj jer u gornjem delu lepo pise, imate popust ako uplatite xxxx dinara do xx. datuma.
Kao da nema pretplate...

A kada sam primetio da svaki dinar koji pretplatim struju ide RTSu, uredno popunjavam uplatnice tacno u paru...

#15 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 23 March 2007 - 11:29

QUOTE(Junior Bonner @ 23 Mar 2007, 10:24)
Evo ja sam jedina budala na forumu koja plaća TV pretplatu ali objasnite mi kako razdvojite struju i pretplatu. Mislim ako uplatite 300 ili koliko već dinara manje, da li naglasite u pošti da sve te pare idu za struju.

Nije ni EPS sisao vesla. Od uplacene sume oni se prvi ugrade a ostatak ide za TV. Ako mi je racun za struju recimo 1550 dinara a racun za RTS 300, ja lepo uplatim samo 1500 dinara i tako sam siguran da ne ide nista. smile.gif Mada ne kapiram zasto EPS jos uvek ima najliberalniji princip naplate. Prazna uplatnica pa kol'ko das. Zaista me cudi kako se nisu dosetili da stampaju gotove uplatnice pa da mi na pomenute iznose stigne zbirno 1850 din i to je to. Usput navedu stavke: el. energija, RTS. Pa hteo ne hteo moram sve da platim. Dok furaju ovakav sistem...dobro je! smile.gif