Jump to content


Photo
- - - - -

Oscar


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

#16 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 25 January 2008 - 23:44

Nisam primetio kakva je muzika u 3:10 to Yuma, vidim da je tu nominovan za oskara, ali je film bash glup. Posebno onaj prenaivan i debilan kraj. Mrlja karijere za Crowe-a i Bale-a. Stvarno. Interesantna je pricha ali su skroz usrali. Nisam gledao originalnu verziju ali verujem da je bolja.

#17 relja1278

relja1278
  • Members
  • 16 posts

Posted 10 February 2008 - 00:50

Jeste. Atonement pogledaj pod obavezno, ali isto tako i Cate Blanchett u filmu Elizabeth. Gledao sam i jedan i drugi i priznajem tesko je napraviti pravu odluku o tome koja je bolja (bar meni). No da moram napraviti izbor glas bi otisao za Cate Blanchett.
Koliko vidim Atonement je po nominacijama film za najveci broj oskara. No videcemo. Ima toliko dobrih. Meni je No country for old man mnogo dobar. Sweeney Todd jedva cekam da odgledam. Za Juno kao sto kaze Masha se zaista digla velika prasina. Dal' ga je gledao neko?

Ja gledao Juno i moram reci da mi se svideo.Sad mi je jasno cemu tolika prasina.Lep, opusten, vedar, super soundtrack...

#18 relja1278

relja1278
  • Members
  • 16 posts

Posted 10 February 2008 - 01:01

Skoro pa odgledao sve nominovane...Svideo mi se Atonement, Into the wild i Juno.
Daniel Day Lewis sigurno odnosi Oscara kao i Javier za sporednu ulog, ujedno i moji favs.Sto se glumica tice Marion Cotillard je odigrala najbolje ove godine, mada , cini mi se da ce Julie Christie dobiti svog drugog Oscara.U sporednim zenskim ulogama frontrunneri su Cate i Amy.
Coeni najverovatnije odnose najbolju reziju a film...No country + iznenadjenje: Atonement ili Juno.
A Diablo Cody sigurno osvaja za scenario;)

#19 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 11 February 2008 - 11:08

Ma koliko voleo Tima Burtona, Sweeney Todda nikad necu pogledati zato sto je mjuzikl i uopste mi nije jasna ta fascinacija tim glupim zanrom. Iskreno se nadam da nece odneti nijednog Oskara.

A sto se tice najboljeg filma, mogli su tu da uguraju Into The Wild.

Edited by Jaruzelski, 11 February 2008 - 11:12.


#20 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 11 February 2008 - 22:09

E da, imam neki osecaj da ce Lora Lini dobiti Oskara. Za ostalo ne znam.

#21 relja1278

relja1278
  • Members
  • 16 posts

Posted 12 February 2008 - 13:50

Ma koliko voleo Tima Burtona, Sweeney Todda nikad necu pogledati zato sto je mjuzikl i uopste mi nije jasna ta fascinacija tim glupim zanrom. Iskreno se nadam da nece odneti nijednog Oskara.

A sto se tice najboljeg filma, mogli su tu da uguraju Into The Wild.

U pravu si za Into the wild, i meni se svideo!

#22 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 12 February 2008 - 23:52

na osnovu nekih kvota, po raznim kladionicama dosao sam do zakljucka da ce oskara skoro sigurno dobiti:

Daniel Day-Lewis - za najboljeg glumca
Javier Bardem - za najboljeg sporednog glumca
Julie Christie - najbolja glumica
Ratatouille - najbolja animacija
No Country For Old Men - najbolji film
Joel Coen, Ethan Coen - najbolja rezija

dok su dobitnici oskara za najbolju sporednu glumicu, strani film, soundtrack jos uvek neizvesni

#23 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 13 February 2008 - 03:07

Juno mi je ok film ali nista specijalno...
Ne znam zasto se podigla prasina oko njega, tek sad cujem za to.
Atonment je super film a jedva cekam da pogledam i No Country, on njega ocekujem najvise.
Mislim da ce on i dobiti oskara za najbolji film, za reziju braca Coen, Glumac Dzoni Dep, Glumica Kejt Blanset.

#24 Nur

Nur
  • Members
  • 35 posts

Posted 15 February 2008 - 23:43

Ne znam za ostale ali Cate Blanchett definitivno zasluzuje Oskara za Elizabeth. Inace meni jedna od talentovanijih glumica.
No Country for Old Men bi mogao da dobije Oskara za najbolji film. Sto se tice glumca ili Daniel ili Tommy (Johnny je odlican ali uloga i nije bas za Oskara).

#25 Cartman

Cartman
  • Members
  • 343 posts

Posted 16 February 2008 - 23:02

Ma koliko voleo Tima Burtona, Sweeney Todda nikad necu pogledati zato sto je mjuzikl i uopste mi nije jasna ta fascinacija tim glupim zanrom. Iskreno se nadam da nece odneti nijednog Oskara.

A sto se tice najboljeg filma, mogli su tu da uguraju Into The Wild.


Stvarno je mogao da upadne medju nominovane... A i muzika Edi Vedera je po mom misljenju morala da bude nominovana....

#26 relja1278

relja1278
  • Members
  • 16 posts

Posted 23 February 2008 - 14:28

The final predictions

Best picture: No country for old men
Best director: Joel and Ethan Coen
Best actor: Daniel Day Lewis
Best actress: Marion Cotillard
Best supporting actor: Javier Bardem
Best supporting actress: Tilda Swinton

Edited by relja1278, 23 February 2008 - 14:28.


#27 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 23 February 2008 - 16:00

Jel zna neko na kom programu je dodela i u koliko sati? Ako uopste i bude bilo Live prenosa.

#28 wu tang clan

wu tang clan
  • Members
  • 461 posts

Posted 23 February 2008 - 20:30

Ima na RTS 1 i HRT 1 u 02h.

#29 queeria

queeria
  • Members
  • 1,429 posts

Posted 23 February 2008 - 20:58

RTS zahteva da se isključe svi kanali na kablu koji prenose Oscara - tako da, samo RTS prenosi...

No country for old men - mene je film smorio (skroz je boring)

Sweeney Todd - svideo mi se, dovoljno je lood i mračan za moj ukus

Atonement - moj favorit

Moje želje:

Best picture: Atonement
Best director: Joel and Ethan Coen
Best actor: Johnny Depp
Best actress: Cate Blanchett
Best supporting actor: Javier Bardem
Best supporting actress: Tilda Swinton
Best animated film: Persepolis

#30 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 24 February 2008 - 20:00

RTS zahteva da se isključe svi kanali na kablu koji prenose Oscara - tako da,


voleli je ili ne, moracete da uzivate u umilnoj pojavi perovic, sandre.. :rolleyes: