Jump to content


Photo
- - - - -

Hrvatska 2008


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
66 replies to this topic

#61 rhodes

rhodes
  • Members
  • 9 posts

Posted 14 March 2009 - 14:48

ja živim u ZG-u pa su mi prije 8 godina nakon dinamove utakmive (hajduk je tada igrao u Varaždinu) razbili šajbu i ubacili blok kroz prozor suvozača i maznuli ST tablicu....ipak i dalje živim u ZG-u ;-)

tako je i sa Srbima koji idu na more, može se naletiti na budalu, ali ne samo vi ;-)

čini mi se da ste domicilnom stanovništvu pomalo egzotični, što više zanimljivi. već postoje stereotipi za određene goste: Česi=ništa ne troše; Talijani=bučni, cigani (izvinjavam se Romima) ; Slovenci = e oni će tek najje.ati ove godine ;-); Nijemci = škrti itd....

ja sam uglavnom čuo da su ovi rijetki Srbi uglavnom dobri potrošači i ostavljaju manču, za razliku od kulturnih EU-ovaca kojima je lakše izbit oko nego kunu iz đžepa ;-)

ps mislim da nema problema ako ne urlate po plaži ko Talijani (što inače i nije po bon-tonu) !

bon voyage! bienvenu!


ma totalno ste u pravu , svuda ima idiota i kod nas i kod vas , pogotovo tih navijaca zagrizenih . sto se tice tih cena i skupoce malo je skuplje u marketima nego kod nas al kad mislim na cene pre svega mislim na restorane na brachu , za veceru oko 100 eu . to mi je bilo skupo . i prevoz do pule u jednom pravcu za dvoje 250 eu sto smatram (jat) krivim i nase lopove koji drpaju na taksama ccc
takodje nema busa iz dubrovnika nego se preseda sto je strasno a nema ni avio linije . nego se mora do tivta ici kome se isplati .
italijani su zaista bucni pogotovo ako delis isti zid pa nocu kad krenu da se deru :D ovi rusi ,ukrajinci pojima nemam pijani su od rane zore :ph34r:
a istina je za bakshish ja i moj suprug uvek ostavljamo dobar bakshihs konobarima i taksistima , to smatram normalnim i volim da ostavim pogotovo kad vidim mlade ljude po vrucini i umesto da se zezaju oni rade :) u hrvatskoj su zaista gostoljubivi sto se tice usluge i svaki restoran i kafe su izuzetno cisti i lepo dekorisani .

#62 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 April 2009 - 16:29

Poštovani učesnici diskusije, zamolio bih vas da odmah, bez i najkraćeg odlaganja i bilo kakvih reakcija, prestanete sa politikom. Ovo je jedno od retkih mesta na Forumu B92 koje nije zagadjeno prepucavanjem izmedju Srba i Hrvata, ko je koga više .... itd, itd.

Prvi sledeći post koji makar izdaleka bude podsećao na politiku, rezultiraće brisanjem celog topika.

Imate na politici zilion topika na kojima možete da dokazujete jedni drugima ko je veći bilo šta, dopunite sami.

Hvala na razumevanju.


#63 trotter80

trotter80
  • Members
  • 321 posts

Posted 21 April 2009 - 11:10

Poštovani učesnici diskusije, zamolio bih vas da odmah, bez i najkraćeg odlaganja i bilo kakvih reakcija, prestanete sa politikom. Ovo je jedno od retkih mesta na Forumu B92 koje nije zagadjeno prepucavanjem izmedju Srba i Hrvata, ko je koga više .... itd, itd.

Prvi sledeći post koji makar izdaleka bude podsećao na politiku, rezultiraće brisanjem celog topika.

Imate na politici zilion topika na kojima možete da dokazujete jedni drugima ko je veći bilo šta, dopunite sami.

Hvala na razumevanju.


Prihvačam u potpunosti kritiku... Iziritiran pisanjem par forumaša ovdje, odgovorio sam u jednakom stilu, što svakako ne spada u rubriku putovanja. Niti po stilu niti po sadržaju... Moja isprika.

Edited by trotter80, 21 April 2009 - 11:10.


#64 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 26 April 2009 - 09:52

Kratko pitanjce. Da li je za kraj shestog meseca, dakle juna, pozeljno rezervisati privatni smeshtaj vec sada ili bi se moglo potraziti, bez velikog rizika da se ne moze naci neshto pristojno, vrlo blizu mora i gradskog centra, na licu mesta, u to vreme? Bila bi to Istra, recimo Porech ili Rovinj. I jedno dodatno, kako se Krk kotira kao destinacija u odnosu na Istru. Zahvaljujem.

#65 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 26 April 2009 - 10:16

Kratko pitanjce. Da li je za kraj shestog meseca, dakle juna, pozeljno rezervisati privatni smeshtaj vec sada ili bi se moglo potraziti, bez velikog rizika da se ne moze naci neshto pristojno, vrlo blizu mora i gradskog centra, na licu mesta, u to vreme? Bila bi to Istra, recimo Porech ili Rovinj. I jedno dodatno, kako se Krk kotira kao destinacija u odnosu na Istru. Zahvaljujem.

Preporucujem ti da jos malo sacekas na last minute ponude kojih ce sigurno biti, jer zasad jos nisu isle cijene dole, a vjerojatno hoce.
I toplo ti preporucujem Adriaticu.net izutetno dobru stranicu gdje ces sigurno pronaci kvalitetne i povoljne aranzmane, kao i last minute. Imas i brojne opcije pretrazivanja, za destinaciju koji zelis.

#66 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 26 April 2009 - 10:30

Preporucujem ti da jos malo sacekas na last minute ponude kojih ce sigurno biti, jer zasad jos nisu isle cijene dole, a vjerojatno hoce.
I toplo ti preporucujem Adriaticu.net izutetno dobru stranicu gdje ces sigurno pronaci kvalitetne i povoljne aranzmane, kao i last minute. Imas i brojne opcije pretrazivanja, za destinaciju koji zelis.



Vidim da je sajt zaista uradjen fantastichno i da su last minute trenutno za peti mesec, shto bi znachilo da ce za jedno mesec dana biti u ponudi termini mog boravka. Pa lepo, to je sasvim OK za mene, do tada cu znati itinerer za evropsku "turneju" pa ce mi biti lakshe za odluchiti. Hvala.

#67 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 26 April 2009 - 21:01

Obrisao sam više od dve strane stvari koje ovde ne pripadaju (za ovu dugačku konstrukciju postoji i vrlo kratak izraz, ali neću da budem prost). Thanatos i Vjekoslav su obrisani kao kolateralna šteta, što je šteta jer imaju šta da kažu. DWTS, nadam se da će ti informacija biti dovoljna, jer ovaj topic je upravo umro.

Ostali, nastavite na politici, ili gde god hoćete, možda biste mogli i u RL pa da se pobijete/počupate kosu/izgrebete oči, whatever you like.