Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Sah


  • Please log in to reply
890 replies to this topic

#31 wu-tang

wu-tang
  • Banned
  • 410 posts

Posted 22 May 2009 - 19:41

Joakime,

koji ti rating imash u shahu? :ph34r:
  • 0

#32 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 22 May 2009 - 19:53

Joakime,

koji ti rating imash u shahu? :ph34r:


Amater-pacer, bez rejtinga hehe. Doduše u blicu (5 min.) na playchess imao najviše oko 1850 a na FICS-u 1580 a na 15/20 min. na oba najviše oko 1900, sličan je slučaj i sa basketom hehe. Od forumaša, kolko ja znam, samo je gmboki provereno profesionalac hehe.

Edited by joakimvitriol, 22 May 2009 - 20:03.

  • 0

#33 wu-tang

wu-tang
  • Banned
  • 410 posts

Posted 22 May 2009 - 20:06

Amater, bez rejtinga hehe. Doduše u blicu (5 min.) na playchess imao najviše oko 1850 a na FICS-u 1580 a na 15/20 min. na oba najviše oko 1900, sličan je slučaj i sa basketom hehe.


Ne bi se slozija onda s prvon ric tvog posta. Na osnovu navadeni ratinga ti bi komodno moga imat epitet internetski grandmaster. :ph34r:

Osobno inache gotovo svaki dani stimuliran mozak za produktivnije studiranje na www.flyordie.com/chess , ali tamo nisan ni blizu tvog ratinga :D
Vrlo zgodna konstrukcija igre shaha na to stranici, dodje ti popup na kojem igrash uz odlicnu grafiku - a ne onu stereotipnu prisutnu na vecinu stranica za igranja shaha. Mali recommendation samo. :)

Edited by wu-tang, 22 May 2009 - 20:08.

  • 0

#34 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 22 May 2009 - 20:15

Ne bi se slozija onda s prvon ric tvog posta. Na osnovu navadeni ratinga ti bi komodno moga imat epitet internetski grandmaster. :ph34r:

Osobno inache gotovo svaki dani stimuliran mozak za produktivnije studiranje na www.flyordie.com/chess , ali tamo nisan ni blizu tvog ratinga :D

Sve zavisi kakav im je sistem za računanje rejtinga, eto npr. na američkom FICS serveru rejtinzi su nominalno niži u odnosu na evropski playchess.

Vrlo zgodna konstrukcija igre shaha na to stranici, dodje ti popup na kojem igrash uz odlicnu grafiku - a ne onu stereotipnu prisutnu na vecinu stranica za igranja shaha. Mali recommendation samo. :)

Na žalost ja naviko na stereotipnu grafiku, kad je isuviše nabudžena imam ustisak da mi nekako odvlači pažnju hehe, u svakom slučaju hvala za link.

Edited by joakimvitriol, 22 May 2009 - 20:20.

  • 0

#35 wu-tang

wu-tang
  • Banned
  • 410 posts

Posted 22 May 2009 - 20:31

Sve zavisi kakav im je sistem za računanje rejtinga, eto npr. na američkom FICS serveru rejtinzi su nominalno niži u odnosu na evropski playchess.


Poznato mi je da ima razlichiti sistema mirenja ratinga, ali u bilo kojoj kombinaciji san ja miljama od brojke 1000. :ph34r:


Na žalost ja naviko na stereotipnu grafiku, kad je isuviše nabudžena imam ustisak da mi nekako odvlači pažnju hehe, u svakom slučaju hvala za link.


Je i to sta kazhes, u mom sluchaju san sad navika na trenutnu grafiku (navedi link). Ali razlog zasto mi je dodatno dopada ta web adresa je sto daju mogucnosti igranja informant chessa. Neznan ako ti je on poznat, ali u sustini se radi o 10min na raspolaganju za obe strane + mogucnost minjanja pijuna vec na pritposljednjoj kocki - u topa, konja, ili lovca. To mi se nekako vishe dopada neg blitz ili classic chess.
  • 0

#36 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 22 May 2009 - 20:47

Je i to sta kazhes, u mom sluchaju san sad navika na trenutnu grafiku (navedi link). Ali razlog zasto mi je dodatno dopada ta web adresa je sto daju mogucnosti igranja informant chessa. Neznan ako ti je on poznat, ali u sustini se radi o 10min na raspolaganju za obe strane + mogucnost minjanja pijuna vec na pritposljednjoj kocki - u topa, konja, ili lovca. To mi se nekako vishe dopada neg blitz ili classic chess.

Na FICS-u ima takođe pored standardnog (bullet/lightning, blitz, rapid, slow) šaha i drugih opcija. Nema informanta ali ima nekakvih crazuhouse, losers, atomic kao i wild šaha. Neki od njih bi trebalo da je ustvari Fischer Random Chess ili chess960 koji igraju i vrhunski velemajstori ali ja sam ipak navučen na standardni hehe.
  • 0

#37 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 01 June 2009 - 02:53

Posted Image

Beli vuce i ekspresno dobija.
(Ja vucem pogresan potez. chess 960)
  • 0

#38 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 03 June 2009 - 07:40

@joakimvitriol

Svaka čast na onim klipovima. Sjajni su a i muzika je fenomenalna....
  • 0

#39 wu-tang

wu-tang
  • Banned
  • 410 posts

Posted 06 June 2009 - 17:15

Youtube Video ->Original Video

Edited by wu-tang, 06 June 2009 - 17:24.

  • 0

#40 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 28 June 2009 - 06:22

Više od igre hehe:
Youtube Video ->Original Video


Youtube Video ->Original Video

Samo je Tajmanov odlično iskulirao, uvek može da se posveti sviranju klavira hehe.

Nego i pored Kidovog nejasnog hinta cenim da rešenje problema ima neke veze sa ateriranjem skakača na aerodrom e6.

A evo i starih vremena kad je Beograd bio značajna destinacija na šahovskoj mapi sveta:
Youtube Video ->Original Video

Hmm, kolko tu bi svetskih prvaka :ph34r:
  • 0

#41 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 02 July 2009 - 17:16

....
Nego i pored Kidovog nejasnog hinta cenim da rešenje problema ima neke veze sa ateriranjem skakača na aerodrom e6.
...

Dobri klipovi. Nego, nakon Se6, crni igra Tg8 and smells like draw. Boki moze da objasni ovu poziciju ako ga ne mrzi.
  • 0

#42 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 02 July 2009 - 18:22

Nemam pojma , nisam se baš udubljavao ali ajd šta vuče crni nakon Se6 Tg8 Lg5

edi: ili još bolje nakon Tg8 beli kreće da se slaže po obrascu Sf4-Sh5-Tg3 i slomi crnog na g7... ne vidim potrebu za nekim komplikovanim rešenjima...

Edited by gmboki, 02 July 2009 - 18:28.

  • 0

#43 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 02 July 2009 - 19:02

Nemam pojma , nisam se baš udubljavao ali ajd šta vuče crni nakon Se6 Tg8 Lg5

edi: ili još bolje nakon Tg8 beli kreće da se slaže po obrascu Sf4-Sh5-Tg3 i slomi crnog na g7... ne vidim potrebu za nekim komplikovanim rešenjima...

hvala boki, probacu da pogledam ove tvoje kombinacije kad dodjem kuci.
Inace, resenje na koje sam ja mislio bi trebalo da bude Lb5!
  • 0

#44 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 03 July 2009 - 05:54

Amater-pacer, bez rejtinga hehe. Doduše u blicu (5 min.) na playchess imao najviše oko 1850 a na FICS-u 1580 a na 15/20 min. na oba najviše oko 1900, sličan je slučaj i sa basketom hehe. Od forumaša, kolko ja znam, samo je gmboki provereno profesionalac hehe.



FICS apsolutnom preporucijuem - ako nemate st pametno da radite u zivotu.

Dok sam cekao da mi istekne otkazni rok + papire da mi se otvorimoja firma (mjesecima) se nisam skidao odatle.

Best
Blitz 1660 (29-Sep-2003 )
Standard 1726 (09-Apr-2003)
Lightning 1788 (14-Sep-2004 :ph34r: )


  • 0

#45 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 04 July 2009 - 21:04

Hajmo malo ovu rubriku da učinimo zanimljivijom. Ako je neko nekim slučajem otvarao moj profil mogao je umesto personal photo da uoči ovo...


Posted Image

Pozicija je nastala u partiji Štajnic-Bardeleben na turniru u Hastingsu 1895. Beli kreće sa 1. Dg4 preti mat sa Dg7: i Df8. Crni odgovara jedinim 1... g6. 2. Sg5+ Ke8 ( mora tako pošto visi dama na polju d7). Sada počinje žurka 3. Te7:+!! (wtf. , ali kraća analiza ukazuje šta se tu dešava. Uzimanje damom ne ide jer visi top na c8 dok na uzimanje kraljem ide Te1+ i crni prima mat ili gubi damu u što se veoma lako uveriti. Pa dobro , ako ne sme da uzme topa onda je gotovo. Nema više igre. Ali ,ništa ne može biti netačnije od toga. ) 3...Kf8!! (Da da , protrljati oči još jednom , uhvatiti se rukama za glavu i pogledati objašnjenje. Belom vise sve četiri figure. Dama , top na e7 , skakač na g5 i što je najvažnije top na c1 sa matom. Zbog toga nema vremena da pojede damu a uklanjanje topa sa c1 daje crnom vremena da pojede belu damu. Izgleda da se beli preračunao. Hm... pa ako znamo da je vođa belih figura bio u tom trenutku novopečeni ex šampion sveta onda možemo pretpostaviti da tu ipak ima nešto.) 4. Tf7+! (Vau! Sad vidimo na 4...Df7 ide 5.Tc8:+ i beli dobija ali ni crni nije rekao poslednju reč ) 4... Kg8 (Sve rečeno posle prethodnog poteza crnog važi i sada. Kako beli da nastavi , hm pa to već možete da pogodite.) 5. Tg7!+ (Ovaj top je baš navalio da pogine , reći će neko. Pa u ovom momentu ništa od toga.Ako uzme kraljem onda pada dama sa šahom a ako uzme damom , pa znate već Tc8:+. Crni nema ništa bolje od...) 5... Kh8. 6. Th7:+ (Dobro dobro znam ovo je već pomalo dosadno. To je verovatno zaključio i Bardeleben pa je u ovom momentu ustao od stola , izašao iz sale za igru i nije se više vraćao u nju. Kada je vreme crnog isteklo , stari šampion je publici pokazao neodigrani nastavak partije.) 6...Kg8 7. Tg7+ Kh8 9. Dh4 + Kg7 10. Dh7+ Kf8 11.Dh8+ Ke7
12.Dg7 Kd8 13.Df8+ De8 14.Sf7 Kd7 15. Dd6 MAT

Jel vredi ovu poziciju držati na personal photo... :ph34r: ?
  • 0