Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Sah

• Please log in to reply
746 replies to this topic

#16 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,631 posts

Posted 23 November 2008 - 23:18

Žene 2:2 sa Ukrajinom. Muškarci izgubili 3:1 od Jermenije.
Kod muškaraca izgubili su Ivanišević i Šolak , uz dva remija Perunovića i Vučkovića. Vučković je možda ispustio priliku u završnici da ublaži poraz ali sve u svemu Jermeni su ipak mnogo jači.
Kod žena četiri borbena remija s tim da je Andjelija Stojanović ispustila značajnu prednosti i na kraju morala da se zadovolji remijem. Šteta , da je to dobila medalja bi već bila obezbedjena mada je i ovo sjajan rezultat jer je ukrajina na papiru u ovom meču bila veliki favorit.

Neka su jaci oni, ali znas i sam da danas svi igraju sah :ph34r:
Dobro boki, objasni mi sledece:
Zasto Ivan bira sulude takticke varijante protiv Aroniana? On je morao to da kulira belim figurama.
Drugo, Solak menja topove u zavrsnici, koja je mogla da se iscupa. Trece, Vuckovic - jel se ono dobija (recimo, nakon 43. ili 53. poteza). Ipak nije lose.
  • 0

#17 Popokatapetl

Popokatapetl
  • Members
  • 54,019 posts

Posted 23 November 2008 - 23:53

Neka su jaci oni, ali znas i sam da danas svi igraju sah :ph34r:
Dobro boki, objasni mi sledece:
Zasto Ivan bira sulude takticke varijante protiv Aroniana? On je morao to da kulira belim figurama.
Drugo, Solak menja topove u zavrsnici, koja je mogla da se iscupa. Trece, Vuckovic - jel se ono dobija (recimo, nakon 43. ili 53. poteza). Ipak nije lose.

Ivan je jednostavno takav! Svaku partiju igra oštro na pobedu bez obzira koje figure vodi i bez obzira ko mu je protivnik. Aronjan je dalje video i dobio partiju.
Šolak je stajao slabo celu partiju. Ona pozicija sa dva topa i lovcem protiv dva topa i skakača sa onakvom pešačkom strukturom je tehnički dobijena za belog na tom nivou igre (2600+).Mislim da nije mogao da se izvuče ni u jednom momentu.
Što se tiče Vučkovića nisam ulazio u detalje ali verujem da je slučajno bilo dobitka da bi Bojan to video pošto je on jedan od samo 4-5 ljudi u svetu koji su velemajstori i u problemskom i u ovom realnom šahu a ona završnica je karakteristična za problemski šah ( disciplina studije ).

Meni je najviše žao što Anđelija u meču protiv Ukrajine nije iskoristila nadmoćnu poziciju i donela pobedu sa kojom čak i zlatna medalja ne bi bila izgledala daleko.
  • 0

#18 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,631 posts

Posted 24 November 2008 - 00:35

Boki, u pravu si za Vuckovica. Ako kompjuter zna sta ono je remi.

edit:
tvoje objasnjenje je jasno, dosta jace.

(u utorak 25. protiv Vijetnama. Pobeda bi nam verovatno donela plasman do 10. mesta!
Devojke protiv Gruzije za medalju!)

Edited by Kido from Junkovac, 24 November 2008 - 01:10.

• 0

#19 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,631 posts

Posted 25 November 2008 - 15:08

Porazi za kraj olimpijade i plasman 'u visini' rejtinga. Sve u svemu nije lose i u rangu onoga sto smo uradili i na prosloj Olimpijadi (ako se dobro secam. Tada smo imali dosta drugaciju musku ekipu, sa Miladinovicem, Damljanovicem i Markusem).
Boki, da li ja ovo tripujem, ili nasi generalno slabo stoje sa teorijom otvaranja i rano idu u devijacije. Ili je sve to posledica generalnih boljki, nedostatak sredstava za trening, nedostatak jacih turnira, itd.
  • 0

#20 Popokatapetl

Popokatapetl
  • Members
  • 54,019 posts

Posted 25 November 2008 - 15:35

Porazi za kraj olimpijade i plasman 'u visini' rejtinga. Sve u svemu nije lose i u rangu onoga sto smo uradili i na prosloj Olimpijadi (ako se dobro secam. Tada smo imali dosta drugaciju musku ekipu, sa Miladinovicem, Damljanovicem i Markusem).
Boki, da li ja ovo tripujem, ili nasi generalno slabo stoje sa teorijom otvaranja i rano idu u devijacije. Ili je sve to posledica generalnih boljki, nedostatak sredstava za trening, nedostatak jacih turnira, itd.

Kod žena mi je lakše odgovoriti na to pitanje! Alisa i Nataša su van šaha jer rade svoje poslove a šaj igraju kampanjski. One su još uvek u samoj igri veoma jake ali imaju problem jer nisu u toku sa aktuelnim varijantama.
Čoljuškina je veliki fajter i individualac. Ona i u doba kada je bila prvakinja starog SSSR-a nije mnogo marila za varijante nego je sve snage bacala na praktičnu igru. Anđelija jedina ima profesionalan pristup , radi na teoriji otvaranja , često igra turnire , i kod nje je napredak primetan iz dana u dan.

Što se muških tiče , iz moje perspektive izgleda kao da je njihova teoretska pripremljenost kakva se samo poželeti može ali to očigledno nije ni približno dovoljno za taj nivo kada se treba igrati sa ljudima od 2700+.

Naravno , uz sve ovo što sam naveo tu su i generalne boljke koje si ti naveo plus nekompetentni ljudi na čelima saveza i tu smo gde smo!
  • 0

#21 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 10 December 2008 - 07:25

Poceo je mec za titulu Kramnik - Anand. Nakon dva kola - dva remija.
Kramnik je zesci udav i trenutno ne postoji dosadniji sah od onog koji on igra.
Anand je odigrao 1. d4 u drugoj partiji i malo ga iznenadio, no i on je prilican ziheras.
Bice ovde dosta zevanja.

Kido, imaš sreću što ne možemo da ubacimo dijagrame(Sorry, dynamic pages in the [IMG] tags are not allowed) inače bih te opasno demantovao. :ph34r:

I da u šahovskom svetu veliki potresi, mnogo je jakih igrača protiv Iljumžanovljevih kontroverznih ideja, Karlsen, Širov, Aronjan.

Edited by joakimvitriol, 10 December 2008 - 07:36.

• 0

#22 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 11 December 2008 - 05:57

Evo, zahvaljujući incognitu, dijagram iz treće partije:
Posted Image

Ko je ovde zevao, njemu smao Talj može da pomogne. :ph34r:
  • 0

#23 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 18 December 2008 - 23:20

Youtube Video ->Original Video

• 0

#24 Popokatapetl

Popokatapetl
  • Members
  • 54,019 posts

Posted 20 December 2008 - 00:19

Youtube Video ->http://www.youtube.c...></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.c...hwc&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">Original Video

Genijalno :ph34r: :) :D
  • 0

#25 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 20 December 2008 - 02:15

Genijalno :ph34r: :) :D

:D Moja reakcija je bila potpuno ista kad sam prvi put odgledao. Tako je to kad se kači sa HAL-om.

"They are stupid by nature". :D
  • 0

#26 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 28 December 2008 - 01:18

Prvi i za sada jedini logičko-šahovski blog u Srbiji ( http://logika-nikola.blogspot.com/ ) trećeg dana nove godine obeležava šest meseci rada. Tim povodom, za ljubitelje šaha pripremljen je zanimljiv "Šahovski izazov" sa 10 zadataka. Među zadacima su 1 tropotez, 1 petopotez, 2 pomoćna mata, 2 samomata, ukrštenica sa studijom, šahovski anagrami, šahovski kviz i prstenasti šahovski optimajzer.

Takmičenje na blogu počinje u subotu, 3. januara i trajaće osam dana. Detaljnije informacije o predstojećem "Šahovskom izazovu" potražite ovih dana na blogu!
  • 0

#27 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 5,631 posts

Posted 03 January 2009 - 08:11

Evo, zahvaljujući incognitu, dijagram iz treće partije:
Posted Image

Ko je ovde zevao, njemu smao Talj može da pomogne. :)

Zbunio si me svojim munjevitim odgovorom pa ga ne videh.
:ph34r: Bez zezanja, lebdeo si duze nego Majkl Dzordan.
(Opaka pozicija mora se priznati.)
  • 0

#28 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 17 February 2009 - 16:48

Topalov-Kamski
Trenutno:
Posted Image
Topalov odigrao Rh5
Kamski Rg8 iako vele da je Kg8 bolja opcija
Rybka veli Nf6 Rg7 Nxh7 Rxh7 Qxg6
Odigraše narečenu varijantu + Kamski Qe3+
Posted Image
Kf1 Qc1+ Kf2 Qd2+ Kg3 Qe3+ Kh2 u kućicu hehe lepa promenada, izgleda perpetual
Qf4+ Kg8 Qc1+ ajde remizirajte pa da se razilazimo

Partija2:
Posted Image
Kamski još 13 min. a Topalov sat i 20 za 25 poteza, ovo može biti interesantno
Qc5+ Kh1 d4 Bf5 Rf7 Ne4 Qd5 Bxg6 8min 13 sec. za 21 potez hehe

Edited by joakimvitriol, 18 February 2009 - 16:46.

• 0

#29 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 18 February 2009 - 16:54

hxg6 Qxd5 cxd5 Nd6
Posted Image
meni je ovde jedino logično Re7 :ph34r:
ali Topalov voli da igra nelogično hehe Rc7 odigrano
c4 dxc3 Bxc3 Kamski odbi žrtvu lagano, možda ću jednog dana i shvatiti šta se ovde dešava hehe

Gotov je Kamski, ubi ga vreme

Edited by joakimvitriol, 18 February 2009 - 17:15.

• 0

#30 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 22 May 2009 - 19:39

Šah i film a bogami i dobra muzika:

• 0