Jump to content


Photo
- - - - -

paypal


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
137 replies to this topic

#16 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 06 February 2008 - 12:00

mmm
i šta bi mi vi savetovali, recimo, na koji način da transferišem dolare u Second Life?
mislim da ima opcija PayPal i još nešto
ali nisam uopšte istraživala, pa me zanima kako bi bilo najbolje

#17 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 12 February 2008 - 09:43

istražila:
Virtuon ne podržava PayPal

ali zato VISA Electron ide na Moneybookers, imaju legalno regularnu opciju Srbija i sve ostalo
debitna je, uplatis koliko ti treba i transferišeš. za to nema provizije. održavanje računa je besplatno
ako ti neko uplati na račun, provizija Banke je 0.4%
jedan račun je vezan za sve valute (EUR, $, RSD)
šta uplatiš time raspolažeš

#18 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 28 February 2008 - 12:55

da, malo sutra... :rolleyes:
Electron u Srbiji nije isto što i Electron inače..

#19 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 28 February 2008 - 13:13

Koju karticu ti zapravo imaš ?
Ako nemaš nijednu za sada, predlažem ti Visa Virtuon kod Rajfhajzena, mislim da nemaš bolje, sigurnije i brže rešenje.
Sa njom ako ne možeš direktno preko nje da završiš to što ti treba, otvori moneybookers sa tom karticom i nemaš problema.
Ako sam te dobro razumeo..ako nisam konkretizuj problem :rolleyes:

#20 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 28 February 2008 - 13:31

ne, ja samo teoretišem, nisam prešla na realizaciju... :rolleyes:
imam Electron, ali nema veze

na Moneybookersu ne daje uopšte opciju za Virtuon u meniju.
daje Electron, ali sa srpskom ne radi
neko mi je rekao da se na PayPalu registruješ bezveze, kao da si iz Bukurešta, ali da moraš da daš Revolving ili Classic, koje su kreditne, što nikako ne bih..
da li na PayPalu radi Virtuon? koja je isto debitna, kao Electron...

#21 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 28 February 2008 - 14:43

Virtuon nema opciju kao virtuon, odabereš Visa i to je to (ne samo za moneybookers nego generalno, kad te pita za vrstu kartice odabereš samo Visa)
Paypal nisam probao jer ne bih da se smaram kad nismo podržani kao zemlja, radilo bi sa virtuon kapiram, ali bi bilo problema kasnije kad provale da nisi iz Bugarske or wherever.

#22 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 28 February 2008 - 17:00

naravno, moneybookers je totalno profesionalan..
meni su na kućnu adresu poslali confirmation letter, sećam se
Dear Miss ohbabyw...


znači, Virtuon?

Edited by ohbabyw, 28 February 2008 - 17:01.


#23 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 28 February 2008 - 17:39

Da, Virtuon , nema greške :rolleyes:
Pogledaj ovde više detalja za Virtuon i Moneybookers :

Visa Virtuon

Moneybookers

#24 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 29 February 2008 - 12:40

naravno, moneybookers je totalno profesionalan..
meni su na kućnu adresu poslali confirmation letter, sećam se
Dear Miss ohbabyw...


znači, Virtuon?


pa, kao opcija figurira i Visa Electron kartica Banca Intese. znači, u Intezi otvoriš devizni račun i tražiš da ti za njega izdaju Visa karticu. izdavanje kartice i otvaranje deviznog računa je za dž, naravno.
ovu karticu možeš kasnije da koristiš za plaćanja na netu, na Moneybookers-u konkretno. upravo ovih dana sam preko te kartice, posredstvom Moneybookers-a, deponovao neka sredstva na Betfair.

ok, tu je i Virtuonka Rajfajzen banke, kao dosta popularna solucija.

ipak, prednost korišćenja Intezine Visa Electron kartice u odnosu na Virtuonku ogleda se u tri tačke:

1. ne plaćaš mesečnu nadoknadu;
2. nema potrebe da ti 20eura depozita budu celo vreme zarobljeni na kartici, što je kod Virtuonke slučaj;
3. Intezina Visa izdaje se na fiksni period od 24 meseca, tako da ne moraš da se cimaš svaki čas ako ti stupidni Rajfajzenov random algoritam dodeli period važenja Virtuonke od 6 meseci.

toliko, a na tebi je sada da odlučiš...

Edited by Willow, 29 February 2008 - 12:44.


#25 sallallex

sallallex
  • Members
  • 1 posts

Posted 05 January 2009 - 22:13

Jel ti paypal account treba za nešto konkretno? Možda mogu da pomognem (savetom - kako da naručiš/naplatiš drugim putem)


Da li neko zna kakva je situacija sa Clickbank-om.Normalno Srbija nije na spisku korisnika.Postoji samo opcija uplate preko Visa kartica ali isplata za neki posao reklamiranja ili ''afiliejta'' nije moguća.


Hvala unapred svima koji nešto znaju.

#26 tnenad

tnenad
  • Members
  • 11 posts

Posted 08 March 2009 - 22:36

Problem sa Srbijom je u tome sto lokalni zakoni zabranjuju transfer novca u inostranstvo osim ako se radi o placanju firmama i sto je Srbija na crnoj listi kada se radi o prevarama sa kreditnim karticama.


A zasto se onda moze koristiti AlertPay :ph34r: ?

#27 dragissa

dragissa
  • Members
  • 78 posts

Posted 28 November 2009 - 01:57

Јуче сам покушао да извршим плаћање једне услуге путем интернета уписујући у одговарајућа поља број своје Виса Електрон картице очекујући да будем одбијен јер нисам поднео захтев у банци за овакву могућност плаћања.
На моје изненађење трансакција је обављена успешно.
Да ли постоји реална опасност злоупотребе средстава са мог текућег рачуна и да ли је овакав начин плаћања безбедан обзиром да нисам предузео никакве сигурносне мере на свом рачунару ?

#28 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 28 November 2009 - 09:53

Opasnost postoji, tu nema dileme. Jedna od sigurnostnih mera je i provera internet prodavnice, gde češ obaviti kupovinu.
Baš pre nekih mesec dana sam čitao, da su kod nekih prodavnica naišli na zloupotrebe računa. Jedna od mera predostrožnosti je i upotreba paypala.

Evo, recimo, dve stranice, gde su potrdili zloupotrebu su
http://www.gameplay.co.uk/
i
http://www.shopto.net/

#29 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 28 November 2009 - 16:49

Јуче сам покушао да извршим плаћање једне услуге путем интернета уписујући у одговарајућа поља број своје Виса Електрон картице очекујући да будем одбијен јер нисам поднео захтев у банци за овакву могућност плаћања.
На моје изненађење трансакција је обављена успешно.
Да ли постоји реална опасност злоупотребе средстава са мог текућег рачуна и да ли је овакав начин плаћања безбедан обзиром да нисам предузео никакве сигурносне мере на свом рачунару ?


Sve kreditne kartice i banke koje stoje iza companija vlasnika kartica, tvrde da ce u slucaju pronevere pokriti sve troskove za koje vlasnik tvdi da ih nije napravio. U mom slucaju to su uradili AMEX i VISA, par puta su moje kartice koriscene za transakcije koje nisam ovlastio i vratili su mi do poslednjeg centa.

#30 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 29 November 2009 - 14:11

Samo da potvrdim, moneybookers radi, i sa virtuonom i sa electronom, roba uredno stize na kucnu adresu, mozete i na e-bay ako zelite.

Ja sam se jedino iscimao oko registracije posto ide po sistemu 'mi ti skinemo sa racuna 0.1-2 evra, ti pogledas koliko tacno i uneses kao confirm tacan iznos' - za mene to nije radilo. Morao sam da saljem screenshot-ove i da se mlatim sa photoshop-om.