Jump to content


Photo
- - - - -

Nije oprema, nego "outfit"


  • Please log in to reply
1894 replies to this topic

#1726 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 15 January 2018 - 20:17

Tačnije crvena je bila muška boja pa onda asocijacijom i roza...
Ali čik probaj da nateraš ovde nekog muškog kome je stalo do imidža da to obuče :P
Meni je smešna ova nijansa pre svega. Rafa je već nosio roze stvari, pa i Fed, ali ovo je baš... pidžamasto u najmanju ruku. Zaprepastila sam se kad sam videla Kirgiosa, kad ono cela bulumenta :D
Šta to ima Svitolina, neki dupli šorc? To izgleda dobro stoji samo kad pozira i ne mrda, i u fotošopu. Ne sme da se izgužva ni slučajno.
Rafina majica stvarno :(
  • 0

#1727 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 16 January 2018 - 02:28

Kratki sortsevi su mi trenutno najgori a ima ih vecina brendova, narocito  degutantno izgledaju na "veteranima"

.....

 

Samo se nadovezujem na post, ima ih vise za kvotovanje...

 

Doslovno, iz citiranog, "kratki sortsevi" - su jedini koji imaju smisla. Uostalom, koren reci je "short" - dakle, "kratko". Kad su se pojavili u modi, circa 1970, i muski i zenski su bili super kratki.

awkward-pictures-of-men-in-shorts-from-t
 

 

 

Ovi noviji nazovi-shorts imaju drugacije poreklo.

Radi se o modi iz USA. Zbog necega, ovo je "pobunjenicko drustvo" ("rebel" culture) i trendovi iz manjine postaju zanimljivi i ostalima.

Pocelo je tako da su deca iz gradskih geta, u siromastvu, nosila odecu nasledjenu od starijih i cesto preveliku. Zato im je visila do kolena, pa i nize. A glorifikovani su kao "outlaws" i "rebels" pa se moda prosirila.

 

Inace, kad sam bio mlad, "shorts" su bili komadi koji su zavrsavali odmah ispod kuka. Ono sto je islo do kolena smo zvali "bermuda pantalone".

 

Naravno, vremena se menjaju. Zato ovo nije pametovanje nego samo opservacija jednog starkelje... :lol+:


Edited by zoran59, 16 January 2018 - 02:30.

  • 0

#1728 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 16 January 2018 - 07:35

Ovaj novi talas zamene suknjica sortsevima je smrtna presuda zenskom tenisu! Prvo najki pa sad i adidas :yucky:

Apsolutno negledljivo!


  • 0

#1729 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 January 2018 - 07:46

Jesi li video Garciu? Bas joj dobro stoji sorts (kao Vika u najboljim danima, sto ce da potvrde neki forumasi) - moje skromno nekompetentno misljenje :D

 

Simonina kineska kreacija (koju je sama izabrala i narucila) je bas dobra, nema vristecih boja, suludih krojeva i dezena.


  • 0

#1730 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 16 January 2018 - 07:59

Nisam, ali ja sam bio veliki navijac Azarenke, bez dileme posle lepe Julke mi je bila omiljena teniserka, dok nije usla u taj shorts. Toliko na tu temu.


  • 0

#1731 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 January 2018 - 08:06

Neko je bio bas obozavalac njenog sortsa, ne mogu sad da se setim tacno ko.


  • 0

#1732 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 16 January 2018 - 13:17

Ja :D stoji joj mnogo bolje nego suknjice. Nije svaka teniserka za šorc. Evo sad gledam, isti komplet koji ima Svitolina izgleda sasvim drukčije na Sabalenki, dosta bolje.
  • 0

#1733 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 January 2018 - 14:11

Ma bio je neki forumas koji je bas bio odusevljen i stalno o tome pisao (ne mogu sad da se setim ko).

A ovo za sorts: Garcia je bas dobro izgledala u njemu, a Petra recimo bas ne. Zavisi od gradje.

 

Inace, svidja mi se ovo sto je Adidas spremio za Tima (tamnije siv sorts i zuta majica), mnogo vise nego bilo sta sto je u poslednje vreme nosio.

Delpo nosi crno-sivu Nike kombinaciju (nisu ga ubedili da se urozi :D ), roze detalji su na patikama i znojnice/traka.

Fed ima samo straftu, uopste nije u vristecem fazonu kao Rafa.

Sharapova ima svetlu haljinu koja joj naravno super stoji. Svidela mi se i kombinacija Monike Puig.

Meni se svidela i kombinacija koju je nosila Andrea, neki kao sorts koji lici i na suknjicu.


  • 0

#1734 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 16 January 2018 - 14:49

Ovo sto je nosila Andrea je valjda isto ono u cem je igrala i Joroviceva juce. Naravno veliki minus i za nju, jeste lepse od najkija, ali to je dalje neprivlacno. Kako Masu niko nije ubedio da se odrekne svetinje, tj suknje/haljine.


  • 0

#1735 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 January 2018 - 14:54

Ovo sto je nosila Andrea je valjda isto ono u cem je igrala i Joroviceva juce. Naravno veliki minus i za nju, jeste lepse od najkija, ali to je dalje neprivlacno. Kako Masu niko nije ubedio da se odrekne svetinje, tj suknje/haljine.

Pa ovo sto je Andrea nosila je poprilicno slicno standardnoj suknjici, ne znam sto ti smeta dodatno parce tkanine izmedju nogu (da izvines kad moram da budem eksplicitna).

Mada, kad bolje razmislim, smisao nosenja suknjica (i tvoje protivljenje nosenju sortsa) mi nije bas najjasniji posto se i onako najvecim delom meca ona podize i vidi se onaj "sorts" sto ga nose ispod.


  • 0

#1736 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 16 January 2018 - 17:18

To za podizanje je istina, ali realno bar 95% vremena je odeca na mestu *ako ne racunao onaj najki komplet sa US opena kad su pantalonice bile duze od suknjice :krsta: ), pa 95% vremena imas lep vizuelni prizor, a ovako u 0%.

Ja prosto ne volim sorc, kratke pantalone kao i kratku kosu na zenama, izuzetno mi neprivlacno pa makar to bilo i na Hale Beri.

Ovo adidasovo je definitivno manje zlo od ostalih varijanti, ali zlo je zlo :)


  • 0

#1737 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 16 January 2018 - 17:24

bas me nasmeja :lol+:


  • 0

#1738 coxopo

coxopo
  • Members
  • 707 posts

Posted 16 January 2018 - 17:32

lacoste bez greske. do jaja mu je ova teget bela kombinacija

ausopen2018_04-545x390.jpg


  • 3

#1739 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 16 January 2018 - 19:41

Gledala sam intervju Šarapove posle meča. Naravno na njoj sve super stoji, ali ovaj materijal :wacko: kao da se upravo istuširala obučena i krenula na izbor za mis mokre majice :D
  • 0

#1740 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 16 January 2018 - 20:06

za sorts treba doobar gluteus  :D

 

3604238455_5944c912f9_z.jpg?zz=1999585a834d33be3956b7cff8eb5aa0a.jpg


  • 0