Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#13141 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 24 November 2014 - 01:24

Terase u prizemlju ce se deliti posto su vecinom garsonjere u tom nivou,osim jednog dvosobnog po lameli.

Sto se tice povucenog sprata,nije u pitanju dupleks,vec stan sa terasom na donjem nivou i stan iznad bez terase!Bio sam u tom stanu,i jako je nefunkcionalan,a u isto vreme jako atraktivan,sa tersaom ima oko 130m2.

 

Sto se tice zgrade u dzona kenedija, vinca ipak uspesno radi ciscenje betona,nista ne ostaje,provereno,a vezano za fasadu,tamo gde ima problema,kazu da ce skidati fasadu i sanirati i te delove.

 

Deljenje terase u prizemlju? Ovaj stan sa terasom nema smisla ako mu neko bez terase visi nad glavom, pa za sta ce mu kad ne moze na njoj kao covek ni da se sunca? A onaj iznad pod krovom nema terasu? Projektant bi trebalo da izgubi dozvolu za rad, a kupcima ovoga unapred cestitam. Pa ovo je za nevericu. Pomislih da mozda nisu dupleksi na krovu ali opet mi nije ulazilo u glavu da budu dva sprata sa ovakvom konstrukcijom jer je suluda za oba, i poslednji i pretposlednji.        >>>

 

GDS ne sme i ne zeli da potpise kupcima da ce zgrade biti u redu jer su Projekat iz Vince prihvatili kao eksperimentalni projekat bez garancija. Ni sama Vinca nista ne garantuje. Tako da je to "provereno" koje si naveo samo jos jedna fora prodavaca. Videcemo da li je eksperiment uspeo kada se vrate. Nekretnine ce u svakom slucaju imati nepovratno veliku smanjenu vrednost.

 

 

Da li je ovo revolucionarni potez Vesica?

Da li ce stvarno da se usudi?

 

http://www.telegraf....pre-nove-godine


Edited by Gant, 24 November 2014 - 01:27.

  • 1

#13142 bpprr

bpprr
  • Members
  • 765 posts

Posted 24 November 2014 - 02:00

http://www.telegraf....pre-nove-godine

 

Au dobos.rs ce morati da pojaca servere.


Edited by bpprr, 24 November 2014 - 02:11.

  • 2

#13143 rambleon

rambleon
  • Members
  • 11 posts

Posted 24 November 2014 - 12:11

Ukinuta subvencija za kupovinu novogradnje. Da li se to odnosi na povracaj poreza za prvi stan? Nisam cuo za to, jos mi prosle nedelje i agent i investitor pricaju da imaju povracaj pdv 10%. Ako moze neko da mi objasni.
  • 0

#13144 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 24 November 2014 - 13:07

Ukinuta subvencija za kupovinu novogradnje. Da li se to odnosi na povracaj poreza za prvi stan? Nisam cuo za to, jos mi prosle nedelje i agent i investitor pricaju da imaju povracaj pdv 10%. Ako moze neko da mi objasni.

 

Nije ukinut povracaj PDV-a za nov i oslobadjanje placanja poreza na prenos apsolutnih prava za polovan stan, samo je ukinuta subvencija na stambene kredite.


  • 0

#13145 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 24 November 2014 - 15:00

Nadjoh na desktopu slucajno ovaj link:

http://www.numbeo.co...nt/rankings.jsp

 

Sto je manji affordability index, to su cene napumpanije van dostupnosti potrosacu. Sto je veci, to su bolje.. 

 

Najbolji affordability index - gomila americkih gradova jer su tamo cene najvise otisle dole od pocetka krize i sada se polako oporavljaju. 

 

Najgori - malo KIne, malo Rusije, malo Angole, i Beograd i Novi sad :) 


  • 4

#13146 mrblaf

mrblaf
  • Members
  • 476 posts

Posted 24 November 2014 - 16:02

@Alex,

 

Malo sam analizirao date podatke sa sajta, nekretnine u US jesu relativno jeftine u odnosu na ostatak svjeta, ali opet ne pricaju bas kompletnu pricu. Npr. ovaj index koliko godisnjih prihoda ti treba za prosjecan stan kaze da prosecan stan ima 90 kvadrata, tako nesto u US maltene ne postoji. Ja sam bio u San Antoniu u Teksasu, tamo ti za pristojnu kucu treba bar 200.000 dolara, sto je otprilike 4-5 prosecnih godisnjih zarada, tamo prosecna kuca ima 150-200 kvadrata.

 

Isto vazi i za Australiju/Novi Zeland, gotovi svi zive u (povelikim) kucama, tako da i tamo moras da pomnozis sa faktorom 2 sve ove koeficijente.

 

Mada i kad ih sve ispomnozis sa faktorom dva, opet su povoljniji od Beograda :)


Edited by mrblaf, 24 November 2014 - 16:16.

  • 0

#13147 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 24 November 2014 - 16:33

@Alex,

 

Malo sam analizirao date podatke sa sajta, nekretnine u US jesu relativno jeftine u odnosu na ostatak svjeta, ali opet ne pricaju bas kompletnu pricu. Npr. ovaj index koliko godisnjih prihoda ti treba za prosjecan stan kaze da prosecan stan ima 90 kvadrata, tako nesto u US maltene ne postoji. Ja sam bio u San Antoniu u Teksasu, tamo ti za pristojnu kucu treba bar 200.000 dolara, sto je otprilike 4-5 prosecnih godisnjih zarada, tamo prosecna kuca ima 150-200 kvadrata.

 

Isto vazi i za Australiju/Novi Zeland, gotovi svi zive u (povelikim) kucama, tako da i tamo moras da pomnozis sa faktorom 2 sve ove koeficijente.

 

Mada i kad ih sve ispomnozis sa faktorom dva, opet su povoljniji od Beograda :)

A pa to zato sto u prosek ulaze McMansions :) Nekretnine u Njujorku su recimo mnogo drugacije cene od onih u San Antoniu - i za 200K mozes da kupis pola studija od oko 40 kvadrata :) 


  • 1

#13148 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 25 November 2014 - 00:48

Evo i Nacionalna korporacija za osiguranje stambenih kredita muva nesto i ne pokrece izvrsenja.

Vidimo kako funkcionise, nekome nemoj da naplatis, nekom sacekaj, ne pokreci postupke, otezi prodaje nepokretnosti i nalazi razloge.

Nadam se da ce i ovaj segment pritisnuti pre nego sto citava Srbija bude placala ogromne gubitke koje moze da napravi svojim kriminalnim postupcima.

I Farmakom je bio najbolja firma u Srbiji a Bogicevic dobio najvise priznanja kao privrednik. Zasto mislim da se i ovi hvale na slican nacin.

 

Prodaju hipotekovanih nepokretnosti sprovodi banka i  samo trajanje postupka prodaje nije ograničeno Zakonom o hipoteci i ne zavisi od postupanja zaposlenih u Korporaciji. Konkretno možemo istaći da postupak traje više godina zbog opšteg pada kupovne moći građana i činjenice da građani nisu zainteresovani za kupovinu te vrste nepokretnosti, a ne zbog neefikasnog i neblagovremenog preduzimanja radnji i mera protiv banaka. U ovom momentu je u toku priprema izmena i dopuna Zakona o hipoteci koja upravo ima za cilј da sâm postupak prodaje učini što efikasnijim i Nacionalna korporacija zajedno sa nadležnim Ministarstvom učestvuje u svim aktivnostima na donošenju novog Zakona o hipoteci.

Što se tiče navoda da Nacionalna korporacija nije pokrenula četiri postupka izvršenja moramo istaći da je  u Programu za 2014. godinu predviđeno pokretanje četiri izvršna postupka do kraja godine i u tom smislu svakako će biti ispoštovan zakonom predviđen rok od 10 godina za pokretanje postupaka.            >>>

 

 


  • 1

#13149 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 25 November 2014 - 01:02

Koliko godina je potrebno prodati stan u samom centru Beograda (najstrozem)?

Koliko on uopste vredi?

Oglasi sa sajta www.e-belgrade.net.

 


Attached File  knez.jpg   63.23KB   38 downloads

 

Attached File  ljuba.jpg   62.31KB   35 downloads

 

 


Edited by Gant, 25 November 2014 - 01:10.

  • 0

#13150 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 25 November 2014 - 01:35

A posle upoznavanja kako prodaja zapravo ide u samom centru, a naravno i sire, evo tabele prosecnih oglasenih cena sa istog sajta za svaki deo grada.

Verujem da niko orjentaciono i ne zna kolike su uopste realizovane cene ako prodaja ide ovako kako ide.

 


Attached File  cene.jpg   107.48KB   73 downloads


  • 2

#13151 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 25 November 2014 - 12:16

Malo neocekivan podatak posto je gradjevina trenutno prilicno uposlena zbog majskih poplava na celoj teritoriji Srbije.

 

 

BEOGRAD - Vrednost izvedenih radova građevinskih izvođača iz Srbije opala je u trećem kvartalu za 20,7 odsto u odnosu na isti period 2013. godine.
Od ukupne vrednosti u trećem kvartalu vrednost radova na teritoriji Srbije iznosi 89,2 odsto, a u inostranstvu 10,8 odsto.
Posmatrano prema oblastima, najveću građevinsku aktivnost zabeležili su izvođači iz Beogradske oblasti, čak 57 odsto od ukupne vrednosti.      >>>


  • 0

#13152 Technogod

Technogod
  • Members
  • 733 posts

Posted 25 November 2014 - 17:50

A posle upoznavanja kako prodaja zapravo ide u samom centru, a naravno i sire, evo tabele prosecnih oglasenih cena sa istog sajta za svaki deo grada.

Verujem da niko orjentaciono i ne zna kolike su uopste realizovane cene ako prodaja ide ovako kako ide.

 


attachicon.gifcene.jpg

 

Evo podsecanja radi, ja sam moj stan u strogom centru kupio po ceni od oko 1720e, ne racunajuci agencijsku proviziju. Sa ag. provizijom cena je bila oko 1750e. Stan sam morao bukvalno kompletno da renoviram. Spoljnja i unutrasnja stolarija, stemovanje i gletovanje zidova, zamena elektro i vodovodnih instalacija, keramika, hoblovanje i krecenje parketa, moleraj itd. Sanse nije bilo da nadjem stan za te pare u strogom centru, a da nije bio u fazi raspada. I sad kad pogledamo cene na NKOSK za podrucje Starog Grada i vidimo da je prosek oko 1670 evra ili tu negde, ne secam se tacno, mogu da se kladim da su ti stanovi koji su usli u tu statistiku ili negde uz Dunav blizu industrijske zone ili su neki stanovi u koje nije ulagano decenijama, kakav je bio i moj. U strogom centru nema teorije da se nadje stan za te pare, a da je renoviran i u koliko toliko pristojnoj zgradi. Bar ne jos uvek.


  • 4

#13153 Marti 2000

Marti 2000
  • Members
  • 371 posts

Posted 25 November 2014 - 19:29

I neke ulice u centru nisu popularne. Bulevar Despota Stefana sigurno spušta prosek.


  • 0

#13154 fris

fris
  • Members
  • 165 posts

Posted 25 November 2014 - 22:00

Beograd definitivno nije grad u kome se moze pojednostaviti prosecna cena za odredjeni kvart.Kod nas se cene razlikuju i duplo u zavisnosti od tipa i polozaja zgrade.

Evo najprostiji primer,Yu biznis preko 2000e,a preko ulice blok 30, 1300e.


  • 3

#13155 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 26 November 2014 - 02:48


  • 0