Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#12736 Marti 2000

Marti 2000
  • Members
  • 371 posts

Posted 23 October 2014 - 13:20

Orisni, ne znam da li si čuo za to da Nemci ne mogu da dobiju svoje zlato koje čuvaju u SAD, jer gaa možda i nema tamo? Evo jedne nemačke emisije.

 

 

A kod Greg Huntera gostuju zanimljivi ljudi

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=r4xr_CoG1wI

 

Što se tiče inflacije

 

http://www.shadowsta...nflation-charts

 

A razmislimo i sami. Koliko se svake godine uvećava novčana masa u dolarima, a koliko se povećava proizvodnja i ponuda zlata?


  • 0

#12737 Newcastle

Newcastle
  • Members
  • 171 posts

Posted 23 October 2014 - 13:41

Uopste mi nije jasno zasto Vucic toliko oteze sa zakonom o izgradnji, i Nemci su ga danas po ko zna koji put opomenuli. Obecao ga je za par nedelja.     >>>

 

Hajde neka dodje ta Nemacka da malo gradi ili bar kontroliste nesto     >>>

 

Kako ti to nije jasno?  Neko bi trebalo da taj zakon napise, a zaposleni u nadleznom Ministarstvu nisu sposobni za to.   Hocu da ti kazem da tokom poslednjih dvadesetak godina bas to ministarstvo doprinosi sunovratu gradjevinarstva u Srbiji, a narocito pojedini pravnici u Ministarstvu koji vec niz godina, i pored raznih politickih garnitura koje su upravljale ministarstvom, cine pogresne korake. 

 

Dakle, u operativnom delu ministrstva nema ljudi koji mogu da promene bilo sta, a ne mozemo ni da sanjamo da neko iz politicke garniture ima imalo znanja o tome. 

 

Jedino resenje je da se unajme konsultanti iz EU i da im se daju odresene ruke, a da ostala ministarstva prate promene ovog zakona, tako sto ce uskladjivati propise iz svoje nadleznosti, a koji mogu imati uticaj na sprovodjenje novog Zakona o izgradnji.  To naravno podrazumeva da i Skupstina cini to isto. Kad se podvuce crta, dolazi se do toga da dobar deo postojeceg zakonskog okvira mora da se izmeni, odnosno da je potrebna promena koja je skoro ravna promeni citavog sistema.  Mislim da delimo misljenje da se to u Srbiji nece desiti jer: a) opet ne postoji dovoljan broj ljudi koji imaju dovoljno znanja da to sprovedu, a da pri tome imaju i ovlascenja za takav posao: b) takva promena ne odgovara onima koji imaju novac ili moc.


Edited by Newcastle, 23 October 2014 - 13:42.

  • 1

#12738 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 23 October 2014 - 14:35

Kako ti to nije jasno?

 

Ustvari mi je jasno, samo je Vucic toliko puta ponovio istu stvar da sam pomislio da je istina ;)

 

Njegovi mesetari su samo zamenili ove stare, gradjevinski inspektori u Beogradu su i dalje medju najbogatijima u Srbiji.

Vidi se kuda se okrenuo. GDS je pored velikih propusta sacuvana i abolirana od bilo cega, ovo sa oplatolom kao da se u Srbiji nije ni desilo nego na nekoj drugoj planeti. Vise desetina miliona evra je provuceno kroz budzet Srbije za Beograd na vodi, odnosno pripremu terena a pitanje je sta ce na kraju od toga da bude kada dodje na red druga strana da ulaze pare. Vrhunac je nemoc Beograda da naplati prevoz gde se direktno iz Republike uplacuje vise od 16 miliona evra da bi funkcionisao.

 

Nemci ce da ulazu malo sutra, koliko sam video dosli su samo da kazu koliko toga jos uvek nedostaje ovoj drzavi da bi neko ulagao.

Ovo je raspad sistema, mediji jos zatvoreniji nego pre. Zaista puno arhitekata i gradjevinaca ukazuje na ogromne propuste u projektu Beograd na vodi, pocev od velikih prakticno neresivih komunalnih i putnih problema. Ali to valjda nije bitno. Kroz budzet ce Vucko zgrnuti milione evra provizije samo da rascisti teren, a posle ga zabole.

 

Evo ga i vrhunac. Apsolutno niko nije kriv i tako ce se zavrsiti. Sanacija, ako uopste uspe u nekoj meri, bice naravno placena iz budzeta Republike Srbije kroz neku stavku. Kao da je to nesto, jos jedna milijarda koliko su rekli u GDS-u bez troskova stanarima za stanarinu, namestaj i sl.

http://novosti.rs/ve...-niko-nije-kriv

 

Da li ce iko smeti da otvori najvecu srpsku gradjevinsku tajnu - nadzor i potpise u gradjevinskim knjigama.

 

On ne krije sumnju da su izvođači radova pokušali da uštede na materijalu koristeći aditive i tvrdi da nigde u svetu nije zabeleženo da je „oplatol“ izazvao bilo kakav problem.

- Zašto niko nije pitao šta je utvrdio nadzor na gradilištu i šta je u knjigama GDS - pita se Petrović.

 

 

 

A bezbrizno je i u Zemunu. Niko se ozbiljnije ovim ne bavi, sve je u najboljem redu.

 

Attached File  kliy (1)_620x0.jpg   35.77KB   9 downloads

http://novosti.rs/ve...e-pucaju-zidovi


Edited by Gant, 24 October 2014 - 01:05.

  • 3

#12739 mirke1982

mirke1982
  • Members
  • 448 posts

Posted 23 October 2014 - 14:41

Aha, kapiram, ja sam mislio da je Greda imala problem sa nekom zgradom, pa da su ponudili novac nazad..

Pa i ima problem i oni su mi rekli da su nudili pare nazad. Ovde sam samo naveo zgrade iz Ivana Ribara, a Greda ima isti problem sa nekom zgradom u centru cini mi se.

Sad ponovo procitah pitanje i tek sad videh da se za njih odnosilo :) Izvinjavam se na zabuni. Dakle i Greda ima problem sa jednom zgradom, mislim da je nesto u centru. Ne znam tacno koja zgrada jer se nisam puno raspitivao posto mene ne kaci ni direktno ni indirektno. Oni su su sami priznali da imaju problem sa jednom zgradom, ali iskreno ih nisam pitao za lokaciju vec ono sto mene zanima a to je sta su oni uradili kad su saznali za problem.


Edited by mirke1982, 23 October 2014 - 16:45.

  • 0

#12740 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 23 October 2014 - 17:47

Kakav razmak izmedju zgrada Ablok-a i Savade, oba investitora nabila svoju zgradu do ivice placa odnosno ulice, pa ce medjurazmak biti prakticno samo sirina ulice sa trotoarom :tired:

 


  • 0

#12741 corak234

corak234
  • Members
  • 5 posts

Posted 23 October 2014 - 20:41

ne znam da li ste culi, ali na vesti kazu ceo BG tone sem Tasmajdana... bice nama Beograd na vodi


  • 0

#12742 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 23 October 2014 - 23:19

Kulminacija problema smrdljivih zgrada. Mogu biti krivi i sami stanari. Lose su se hranili.

 

Али, фенол се у организму може јавити и као последица лоше исхране, пушења или неког другог загађења. Потребне су и друге врсте анализа да би се установило колико су станари „отровани” тиме што су живели у Улици Милеве Марић-Ајнштајн – објашњава др Марчета Канински.       >>>


  • 4

#12743 mirke1982

mirke1982
  • Members
  • 448 posts

Posted 24 October 2014 - 08:27

Kulminacija problema smrdljivih zgrada. Mogu biti krivi i sami stanari. Lose su se hranili.

 

Али, фенол се у организму може јавити и као последица лоше исхране, пушења или неког другог загађења. Потребне су и друге врсте анализа да би се установило колико су станари „отровани” тиме што су живели у Улици Милеве Марић-Ајнштајн – објашњава др Марчета Канински.       >>>

Ovakav bezobrazluk jos nisam video. Koja je to stoka od ljudi.


  • 4

#12744 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 24 October 2014 - 15:46

Orisni, ne znam da li si čuo za to da Nemci ne mogu da dobiju svoje zlato koje čuvaju u SAD

Ne, nisam cuo, niti me to zanima posto ne utice na mene licno. Nisam Nemac (mada volim da se pravim Nemac ;).

 

Ali me inflacija zanima posto utice na mene! Utice na racun za penziju. Utice na racun za plate. Utice na mnoge druge obracune koje drzava radi. I na kraju krajeva, utice i na nekretnine (o cemu je ova tema), posto nekretnine na duzi rok prate inflaciju.

 

Ti (mi) nisi odgovorio na par pitanja:

 

1. Da li mislis da je inflaciju lako izracunati, u smislu da je lako prikazati prosek kroz jednu brojku?

2. Da li mislis da drzava namerno prikazuje inflaciju manjom nego sto jeste?

3. Koliko to oni manje prikazuju, je li 1% godisnje ili 2% godisnje ili koliko?

 

Za 1., eto uzmi za primer Srbiju i da hoces da sracunas samo promenu troskova za zivot u stanovima u Beogradu u poslednjih pet godina. Infostan je skocio recimo 40% svima (ili barem svakog stanu). Oni koji imaju stan ne placaju stanarinu, znaci 0% promene. (To sto im je pala cena stana mozda duplo ne utice na obracun inflacije.) Oni koji iznajmljuju stan placaju stanarinu recimo 30% manje nego pre pet godina, i stanarina im je tad bila 1,5 puta koliko Infostan. Koliko ljudi ima stan a koliko iznajmljuje? Recimo da je 50:50. Znaci, za pola ljudi su troskovi skocili 40%, a za pola ljudi su skocili (150*1,4+100*0,7)/250-1=12%. Ali kako sad da sracunamo prosek izmedju 40% i 12%? Je li 26% posto je pola-pola? Ali sta ako ovi koji imaju stanove placaju skuplji Infostan (jer imaju vece stanove u proseku) nego ovi koji iznajmljuju stanove (jer iznajmljuju manje stanove u proseku)? Onda bi trebalo da inflacija bude bliza 40% nego 12%. A sta sa ljudima koji su se preselili u vece ili manje stanove? Kako sad da obracunamo njihovu promenu troskova kad je Infostan po stanu a ne po coveku koji se seli? Osim toga, neki ljudi su kupili stanove. Neki ljudi su prodali stanove (i zive kao podstanari cekajuci da cene stanova padnu duplo i da kupe dva stana). Kako sad za sve njih da sracunamo jednu brojku i da kazemo inflacija u protekle pet godinu za stanove u Beogradu je bila tacno 28,38%?

 

Za 2., ako sam dobro razumeo, ti mislis da nije tesko sracunati inflaciju i da drzava tacno zna prosek (npr. zna tih famoznih 28,38% za stanove u Beogradu), ali namerno prikazuje manji prosek.

 

Za 3., ti mislis da je ovo dobar sajt koji pokazuje koliko drzava prikazu inflaciju manjom nego sto jeste:

http://www.shadowsta...nflation-charts

Jesi li gledao nekad u te grafike i citao sta i kako taj sajt racuna? Sajt je ogromno djubre! Ne moze cak ni da se kopira naslov grafika. Eto trenutno je sa desne strane prvi grafik (sad moram da kucam...) "Consumer Inflation - Official vs ShadowStats (1990-Based) Alternate". Tu je zvanicna inflacija prikazana crvenom linijom, a ova "nezvanicno ali tacno" sracuna je prikazana plavom linijom. Ono sto izgleda je kao da je ova plava linija uvek 2,5% iznad crvene. Da li to znaci da drzava svake godine pokazuje inflaciju 2,5% manjom nego sto jeste? I to bas svake godine 2,5%. Ne neke 2% a neke 3%. Nego bas uvek 2,5% razlike.

 

A razmislimo i sami.

Pa razmisli i sam. Ako je razlika izmedju "prave" inflacije i zvanicno prikazane inflacije zaista 2,5% godisnje (ma uzmi cak i 1% godisnje!), da li bi se to primetilo na duzi rok? Eto od 1990-e je proslo 24 godine. Ja sam mislio da su se cene otprilike udvostrucile u Americi, tj. da li je inflacija bila oko 3% godisnje. Moja plata obicno prati inflaciju, pa ako je bila $100,000 1990-e, onda je sad oko $200,000. Ali da vidimo zvanicne brojke za inflaciju. Mozes da odes na http://www.bls.gov/d..._calculator.htm Tamo ukucas $1 i odaberes 1990 i dobijes: "$1 in 1990 has the same purchasing power as $1.82 in 2014". Znaci zvanicna inflacija je 1,82^(1/24)-1=2,5% godisnje u protekle 24 godine (ili se kaze "proteklih 24 godina"?). Moja plata je znaci skocila malo vise, pa mozda zbog toga mogu da kupim malo vise robe i usluga u proseku, mada meni izgleda kao da mogu da kupim otprilike isto.

 

E sad, da li ti mislis da ljudi ne bi primetili da je inflacija zaista kao sto kaze taj "shadowstats" sajt? Znaci, da je inflacija zaista oko 5% godisnje. Onda bi taj $1 iz 1990-e bio kao 1,05^24=$3,22 danas, znaci razlika u odnosu na zvanicnu inflaciju bi bila (3,22-1,82)/1,82=77%. (Primeti da to nije 2,5%*24=60% nego jos vise, 77%, zbog kumulativnog efekta inflacije.) Da li ti zaista mislis da ljudi ne bi osetili da su prosecne cene 77% vece i da mogu da kupe odgovarajuce manje roba i usluga? Cak i da ta razlika nije 2,5% koliko "shadowstats" prikazuje nego da je samo 1% godisnje, to znaci da bi prava inflacija bila oko 3,5%, pa bi $1 iz 1990-e sad vredeo 1,035^24=$2,28. Opet, da li mislis da ljudi ne bi osetili razliku od (2,28-1,82)/1,82=25%?

 

Eto ti sad daj odgovore na pitanja koja sam ti postavio.

 

Ako hoces moje odgovore, prvi na pitanje 1. je da je jako tesko sracunati taj prosek za inflaciju. (Eto ako nije tesko, ti nam reci kolika je za stanove u Beogradu.) Svako od nas ima nasu licnu stopu inflacije na osnovu nasih troskova. Tebi je bitna tvoja licna stopa i da li je ona veca ili manja od zvanicne inflacije kojom drzava obracunava neke penzije, plate i mnoge druge stvari. Ako hoces da vidis jedan ozbiljan projekat koji pokusava da sracuna inflaciju na drugaciji nacin nego sto to radi zvanicna statistika, onda mozes videti http://bpp.mit.edu/usa/ Ti ljudi prate inflaciju preko cena koje objavljuju onlajn prodavnice. Izgleda da su te cene isle nesto vise nego zvanicna inflacija, ali manje od 2% kumulativno za preko sest godina od 2008-e. To i dalje ne znaci da inflacija nije kao zvanicna ako bi se uzele u obzir cene usluga koja se ne prodaju preko onlajn prodavnica. Odgovor na pitanje 2. je da ne verujem da drzava namerno zeli da prikaze inflaciju manjom nego sto jeste nego odgovor sledi iz ovoga 1.: tesko je sracunati taj prosek proseka svih prosecnih proseka, i onda ono sto prikazu je njihov najbolji "guess", a prava inflacija moze biti i nesto veca i nesto manja. Odgovor na pitanje 3. je da tokom duzeg vremena cene onoga sto zvanicna inflacija prati u proseku zaista rastu onoliko koliko ta inflacija kaze. E sad, da li ta inflacija zaista prati najvaznije cene i pravu "prosecnu potrosacku korpu", to je vec drugo (iliti cetvrto) pitanje.

 

Koliko se svake godine uvećava novčana masa u dolarima, a koliko se povećava proizvodnja i ponuda zlata?

Kakve veze sad ima zlato (narocito iz Nemacke)?! Mislio sam da je tvoja polazna teza da drzava zna tacan procenat inflacije ali namerno prikazuje 2,5% manjim godisnje nego sto zaista jeste. Ili to nije tvoja teza nego ti pricas o necem sasvim drugom?


  • 1

#12745 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 24 October 2014 - 15:52

Prosle godine, ocekujem da se desi u naredne dve. 

Mozes li da tacno definises "sofijski scenario" pada cena nekretnina? Je li to pad od 75% u odnosu na cene sa vrha? Ako dobro razumem, prosecne cene u Srbiji su pale duplo (oko 50%) sa vrha iz 2008-e, znaci morale bi da padnu jos duplo (oko 50%) od danas da bi ukupno pale 75%. Da li ti kazes da ce te prosecne cene u Srbiji do 23. oktobra 2016-e da budu 75% manje nego na vrhu u 2008-oj? Koliki je bio prosek na vrhu i gde moze da se prati trenutan prosek?

 

Mozes li i neku verovatnocu da das kolike su sanse za to, mozda 50% ili 80% ili 99%? Ovako zvuci kao da tvrdis 100%, a to je uvek nezgodno za prognozere, jer ako jednom nesto omasis, posle ti niko vise nista ne veruje. Medjutim, ako tvrdis da ce nesto da se desi 50% vremena, onda mozemo da merimo na duzi rok da li zaista pogodis dobro jednom u dva puta.

 

Odmah da se razumemo, ja mislim da je pogadjanje buducnosti prilicno tesko, i zato ni ne ulazim u to (osim kad moram da stvari za koje moram). Ali volim da merim uspesnost onih koji ulaze u to! Za sada pisem tvoju uspesnost kao 1:odlozeno, gde je ovo 1 sto si pogodio zlato, a odlozeno je sto si predvideo deflaciju 45 meseci unapred. Znaci, za sada nemas nijedan promasaj. ;)

 

Edit: ispravio greske u tipkanju i vratio deo teksta koji mi je ovaj "pametni" editor pojeo


Edited by orisni, 24 October 2014 - 15:55.

  • 0

#12746 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 24 October 2014 - 16:17

Mozes li da tacno definises "sofijski scenario" pada cena nekretnina? Je li to pad od 75% u odnosu na cene sa vrha? Ako dobro razumem, prosecne cene u Srbiji su pale duplo (oko 50%) sa vrha iz 2008-e, znaci morale bi da padnu jos duplo (oko 50%) od danas da bi ukupno pale 75%. Da li ti kazes da ce te prosecne cene u Srbiji do 23. oktobra 2016-e da budu 75% manje nego na vrhu u 2008-oj? Koliki je bio prosek na vrhu i gde moze da se prati trenutan prosek?

 

Mozes li i neku verovatnocu da das kolike su sanse za to, mozda 50% ili 80% ili 99%? Ovako zvuci kao da tvrdis 100%, a to je uvek nezgodno za prognozere, jer ako jednom nesto omasis, posle ti niko vise nista ne veruje. Medjutim, ako tvrdis da ce nesto da se desi 50% vremena, onda mozemo da merimo na duzi rok da li zaista pogodis dobro jednom u dva puta.

 

Odmah da se razumemo, ja mislim da je pogadjanje buducnosti prilicno tesko, i zato ni ne ulazim u to (osim kad moram da stvari za koje moram). Ali volim da merim uspesnost onih koji ulaze u to! Za sada pisem tvoju uspesnost kao 1:odlozeno, gde je ovo 1 sto si pogodio zlato, a odlozeno je sto si predvideo deflaciju 45 meseci unapred. Znaci, za sada nemas nijedan promasaj. ;)

 

Edit: ispravio greske u tipkanju i vratio deo teksta koji mi je ovaj "pametni" editor pojeo

 

Sanse da se desi su 90% u sledece 2 godine.

 

Sofijski scenario je da dobar stan u centru grada (noviji) ne treba da ide preko 1200 EUR po kvm. Trenutno za to u BG traze 1900 recimo, znaci, mora dole jos 40ak posto. I bilo bi sreca da se na tome zaustavi jer je Bugarska zdravija ekonomja od srpske. Evo, da li je tebi logicno da Bugari imaju slicne cene, slicne plate, sve slicno, isti broj stanovnika, manju nezaposlenost 3 puta, stabilnu valutu - da im nekretnine vrede 40% manje u Sofiji koja ima isto stanovnika kao BGD? 

 

Dakle, Sofija treba da bude => (vece ili jednako) Beograd po cenama nekretnina. 


Edited by alexnikolic na kvadrat, 24 October 2014 - 16:20.

  • 6

#12747 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 24 October 2014 - 19:29

Vucicevi jeftini stanovi padaju u vodu. Gradski arhitekta otkriva viziju buducnosti Beograda - ne treba nam vise stanova.

Koliko je ono Vucicevo bila navlakusa da svi cekaju nize cene (sto se delimicno i desilo samom izjavom), ovaj izgleda sada plasira informacije koje bi stabilizovale cene kako bi se rasprodalo pre svega ovo sto se trenutno gradi na NBGD. Svako radi za nekog. Ja samo cekam da se strancima otvori put kroz novi zakon o izgradnji, ne verujem da oni nece graditi sve dok se zaradjuje, a vidimo da se lepo zaradjuje u Sofiji i po 700e/m2.

 

BEOGRAD u doglednoj budućnosti neće imati potrebu za velikim povećanjem stambenog fonda. Međutim, strateški, imaćemo tendenciju povećanja poslovnih i industrijskih zona i na osnovu toga pravimo dugoročnu strategiju, za „Novosti“ priča gradski arhitekta Milutin Folić.        >>>

 

Kako on govori zakon kao da jos nije ni napisan, a Beograd ce najvise da lobira kako bi se njemu prilagodio, sto je ustvari i logicno.

Samo da vidimo kako ce sve to da izgleda.


Edited by Gant, 24 October 2014 - 19:33.

  • 0

#12748 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 24 October 2014 - 20:01

Jos jedan beogradski dragulj          >>>


  • 1

#12749 rkomi

rkomi
  • Members
  • 206 posts

Posted 24 October 2014 - 22:51

Za 3., ti mislis da je ovo dobar sajt koji pokazuje koliko drzava prikazu inflaciju manjom nego sto jeste:

Jesi li gledao nekad u te grafike i citao sta i kako taj sajt racuna? Sajt je ogromno djubre! Ne moze cak ni da se kopira naslov grafika. Eto trenutno je sa desne strane prvi grafik (sad moram da kucam...) "Consumer Inflation - Official vs ShadowStats (1990-Based) Alternate". Tu je zvanicna inflacija prikazana crvenom linijom, a ova "nezvanicno ali tacno" sracuna je prikazana plavom linijom. Ono sto izgleda je kao da je ova plava linija uvek 2,5% iznad crvene. Da li to znaci da drzava svake godine pokazuje inflaciju 2,5% manjom nego sto jeste? I to bas svake godine 2,5%. Ne neke 2% a neke 3%. Nego bas uvek 2,5% razlike.

A zanimljivo, ispod tog grafika, ima grafik "Consumer Inflation - Official vs. ShadowStats (1980-Based) Alternate", koji pokazuje da je razlika izmedju zvanicne inflacije i one koju procenjuje ShadowStats, varirala, tj. na grafiku se vidi da je pocetkom 80-ih razlika bila manja, pa se posle povecavala.

 

Inflacija zasluzuje posebnu temu, odlutali smo skroz.


  • 0

#12750 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 24 October 2014 - 23:42

Sve je to povezano.

I onako nema nista posebno zanimljivo na nekretninama dok se ne donese novi zakon.

Otisao sam na par sajtova nekih izvodjaca i nijedan nema apsolutno nista u najavi. Ili rasprodaje par stanova sto je ostalo, ili zavrsava neku zgradu.

A pre si uvek mogao da vidis bar 2-3 projekta i da gledas da li ti odgovara.

 

Mislim da ce novi zakon tek doneti mogucnosti promena u samoj gradjevini. Osim ako se njegova realizacija ne pokaze kao i sve ostalo.

Treba da se zavrsi i restitucija, dosta ce tu ljudi da prodaju jer imaju drugi zivot i taj stan koji im se vrati zapravo im verovatno ne treba kao nekretnina.

 

Ono sto na mene ostavlja bas neki utisak je taj Beograd na vodi. Vucic je danas izjavio na skupstini da smo u Fiat ulozili tacno milijardu evra i da posedujemo 33.3% kompanije. Ne mozemo nista protiv odluka vecinskog vlasnika osim da mu pomazemo da nesto proda poput 10.000 vozila za Rusiju.

Mislim da ce Beograd na vodi biti repriza te price. Kao neki boljitak, ulaganja i onda bezanija. A nama ce od Beograda na vodi ostati verovatno ta famozna kula (da pretekne Djilasov pilon) i neki trzni centar. A pacovi zavladali zbog nedostatka novca.

Ovde se ne zna ko je ludji, nema za deratizaciju, Republika placa prevoz a neko se sprema za Beograd na vodi.          >>>


  • 1