Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji

• Please log in to reply
10406 replies to this topic

#4636 Batrović

Batrović
  • Members
  • 273 posts

Posted 28 April 2011 - 12:13

@niki,.

Sto se Golfa tice jeste zgusnuto i mnogo manje nego na sajtu, ali ako je to jedina mana spreman sam na tu zrtvu. Oni na sajtu trube o naj. naj. prirodnim materijalima... ali i meni deluje da ce fasadu da naprave kao sto su radili u filmskom gradu, potpuno jednolicno i obicno Posted Image. I malo mi je nelogicno da je cena ista za 35m2 i 90m2, ali imajuci u vidu pricu sa Belvilom 2,3g. kasnije eto prilike da se prodavcu ukaze sta ga ceka ako ne bude malo fleksibilniji B-)

Samo da podsetim da je Renata svedok prodaje novogradnje u Skojevskom naselju: 90m2-85000e. Jeste 3km dalje, ali je i Skojevsko na obodu Košutnjaka, a razlika u ceni je dramaticna :angry:.
I West je prilicno sabijen i grejanje ne moze biti na termalnu vodu vec verovatno na toplotne pumpe ciji se kondenzatori ukopavaju u zemlju i koriste toplotu zemlje tj podzemnih voda. Ako onaj koji odrzava taj sistem nije bezobrazan, to je jeftinije od Beogradskih elektrana.

#4637 niki

niki
  • Members
  • 148 posts

Posted 28 April 2011 - 12:44

Kazu da je jeftinije 40%, inace West ima i gasni kotao unutar stambene jedinice kojim se uz pomoc gorepomenutih pumpi dobija dodatna toplotna energija, alternativa gasnim pumpama je i struja. Batrovicu gde mogu da procitam o ovom nacinu grejanja i hladjenja stana uz pomoc toplotnih pumpi? Nisam spomenuo da je i hladjenje na ovom sistemu.

#4638 tmujo

tmujo
  • Members
  • 7 posts

Posted 28 April 2011 - 12:57

@niki, jasno mi je da su 4.0 stanovi u Golfu super rasporeda, ali sam pored prelaska mosta, istakao da u Westu nema 4.0 stanova, vec samo penthouse, tako da se to i ne razmatra, a razlika u ceni se odnosila na odnos Belvile Golf...

Sto se Skojevske tice, ziveo sam u Filmskom gradu i znam koliko je to dalje, ali je lep kraj :krsta:

Kad pomenuste grejanje, interesuje me da li neko ima saznanja koliko moze da izadje gas mesecno za stan od 100m2, posto ovi u Beogasu, kazu ne znamo, zavisi da li je nova kotlarnica, koliko stanova, koje kvadrature... deluje dosta da muljavo :angry:

#4639 kontrol

kontrol
  • Banned
  • 830 posts

Posted 28 April 2011 - 16:21

Pitanje za sve,

I,sta je od ove 3-4 lokacije o kojima se diskutuje na prethodnih par stranica jeftinije danas nego sto je bilo krajem 2008.godine,koja se racuna kao najskuplja u istoriji Beograda?

Dakle Belvil 2008 bio 1850e/m2+PDV,toliko je i danas,osim stanovi preko 90m2! :krsta:

West65 koliko vidim slicna cifra+garazno mesto 14.000 :angry:

Golf8 2050 evra/m2! :o

Na slicnim lokacijama te 2008 godine moglo se kupiti dosta jeftinije stan,narocito mislim na Golf8 i WEST65.

Toliko o jeftinijim novim stanovima,sto bi neko rekao. :ph34r:

Edited by kontrol, 28 April 2011 - 16:25.

#4640 niki

niki
  • Members
  • 148 posts

Posted 28 April 2011 - 16:30

Stanovi daleko od toga da su jeftini, prodaja im ide u skladu sa tim tj.nista nije prodato ni na jednom od ovih projekata. West i Golf su razliciti projekti, West daje nesto novo zaista u pogledu kvaliteta gradnje, Golf 8 je za velike ljubitelje Banovog brda zanimljiv projekat sa cenom van pameti.

Belville nema svrhe ni komentarisati jer je kvalitet gradnje na nivou koji ga eliminise iz bilo kojih razmatranja.

#4641 dzob

dzob
  • Members
  • 9 posts

Posted 28 April 2011 - 18:53

Naravno da stanovi nisu znacajno jeftiniji,bar sto se novogradnje tice.Sto se tice N.Beograda,2008.nije toliko bio problem u ceni novogradnje koliko u cenama gotovih,odnosno starih stanova!Ti stanovi su pumpali cene.
Mozemo svi mi da prizivamo manje cene kvadrata,ali dzaba,sa 350e platom i da je 1000em2 puino bi bilo!

#4642 kontrol

kontrol
  • Banned
  • 830 posts

Posted 28 April 2011 - 21:42

Stanovi daleko od toga da su jeftini, prodaja im ide u skladu sa tim tj.nista nije prodato ni na jednom od ovih projekata. West i Golf su razliciti projekti, West daje nesto novo zaista u pogledu kvaliteta gradnje, Golf 8 je za velike ljubitelje Banovog brda zanimljiv projekat sa cenom van pameti.

Ovi iz Golfa8 kazu da su prodali 10% do kraja marta ove godine,a za WEST neznam sta su i koliko prodali,ali s obzirom da tek kopaju ne vidim ni specijalnan razlog zasto bi za sada ista i prodali,kada stignu do 60-70% zavrsenosti objekta,onda mozemo da pricamo o prodaji.

Belville nema svrhe ni komentarisati jer je kvalitet gradnje na nivou koji ga eliminise iz bilo kojih razmatranja.

Za Belvil se od starta slazem 100%.

#4643 brusli

brusli
  • Members
  • 827 posts

Posted 28 April 2011 - 22:58

Pitanje za sve,

I,sta je od ove 3-4 lokacije o kojima se diskutuje na prethodnih par stranica jeftinije danas nego sto je bilo krajem 2008.godine,koja se racuna kao najskuplja u istoriji Beograda?

U pitanju fali druga dimenzija, promet...

Promet je bitan koliko i cena, i nerazdvojan je parametar trzista nekretnina.
Cena bez prometa ne vredi nista...

Znaci uporedi promet skupljih nekretnina 2008 i danas...

#4644 dzob

dzob
  • Members
  • 9 posts

Posted 28 April 2011 - 23:28

Posto sam gledao i West i Golf 8,a potencijalni sam kupac,vise mi odgovara West,pa sam se samim tim tu vise i informisao.

E sad sto se tice prodaje,u Westu mi je receno da su svi trosobni, sem jednog prodati ili rezervisani za kreditne kupce i na moje insistiranje da sam ozbiljan kupac samo su me stavili na listu cekanja!Da budem jasniji i taj jedan je pod rezervacijom ali je,kazu,kupac malo vise neozbiljan,pa se tu moze nesto ocekivati.

Ista je prica i za najmanje stanove,mada me to ne interesuje pa sam ih pitao tek onako.Nema sanse da su me folirali jer sam bas bio uporan za te trosobne,ali nista,kazu zvace ako se sta oskobodi!

Sto se tice Golfa 8,kontaktirao sam coliers,saznao osnovne parametre(cena,uslovi placanja,itd)ali nisam se detaljnije informisao.

#4645 kontrol

kontrol
  • Banned
  • 830 posts

Posted 28 April 2011 - 23:54

U pitanju fali druga dimenzija, promet...

Promet je bitan koliko i cena, i nerazdvojan je parametar trzista nekretnina.
Cena bez prometa ne vredi nista...

Znaci uporedi promet skupljih nekretnina 2008 i danas...

Meni ta druga dimenzija ne fali jer je vec vise od godinu dana sve vreme iznosim sa konkretnim ciframa iz UBS-e.Ono sto sam gotovo siguran ,jeste da se posle logicno ocekivanog pada prometa u 2009.godini,promet u 2010.znacajno povecao,a taj trend rasta prometa se prelio i u prvi kvartal 2011.Ovo sam gotovo siguran,ali cu sve ovo sutra da bacim na papir i napisacu do kojih sam konkretnih cifara dosao.Ono sto unapred treba da se zna jeste da ja nemogu da uporedjujem ekskluzivno promet samo,kako ti kazes "skupljih nekretnina",vec na osnovu i onako oskudnih(ali 100% tacnih) podataka mogu da dodjem samo do ukupnog prometa.

Pozdrav

#4646 tmujo

tmujo
  • Members
  • 7 posts

Posted 29 April 2011 - 07:16

"Golf8 2050 evra/m2! :o

Na slicnim lokacijama te 2008 godine moglo se kupiti dosta jeftinije stan,narocito mislim na Golf8 i WEST65.

Toliko o jeftinijim novim stanovima,sto bi neko rekao. :ph34r:"

Meni za Golf rekose 1950 sa PDV-om, a da je jeftino nije, ali nas dodje gotovo isto jer po BB stanove od 15-20g. cene po 1700m2, pa kad jos dodam na to renoviranje 10-15k, dodje skoro na isto...samo neko strucan treba da oceni da nije slucajno ta gradnja iz kriznih 90-ih kvalitetnija, od ove sada :angry:

Inace, na sajtu su jos uvek svi stanovi free, tako da ta prica da su prodali 10% macku o rep, jedino ako Copic & Saric nisu iskesirali, pre nego li je prvi "pao":D

#4647 xennon

xennon
  • Members
  • 129 posts

Posted 29 April 2011 - 07:17

Ovaj Kontrol, deluje kao veliki ekspert za nekretnine u Beogradu.
Zna li neko čime se čovek bavi?

Da li je kupio ili kupuje, ili je prodao ili prodaje, ili...?
Odakle toliko znanje i interesovanje?

Edited by xennon, 29 April 2011 - 07:19.

#4648 niki

niki
  • Members
  • 148 posts

Posted 29 April 2011 - 07:21

Posto sam gledao i West i Golf 8,a potencijalni sam kupac,vise mi odgovara West,pa sam se samim tim tu vise i informisao.

E sad sto se tice prodaje,u Westu mi je receno da su svi trosobni, sem jednog prodati ili rezervisani za kreditne kupce i na moje insistiranje da sam ozbiljan kupac samo su me stavili na listu cekanja!Da budem jasniji i taj jedan je pod rezervacijom ali je,kazu,kupac malo vise neozbiljan,pa se tu moze nesto ocekivati.

Ista je prica i za najmanje stanove,mada me to ne interesuje pa sam ih pitao tek onako.Nema sanse da su me folirali jer sam bas bio uporan za te trosobne,ali nista,kazu zvace ako se sta oskobodi!

Sto se tice Golfa 8,kontaktirao sam coliers,saznao osnovne parametre(cena,uslovi placanja,itd)ali nisam se detaljnije informisao.

eh rezervacije...secate se tuce ispred Belville oko kupovine stanova, sve je bilo rezervisano jos pre pocetka prodaje, sad reklamiraju cak i jednosobne stanove u ponudi skoro 3 godine kasnije. West 65 je nesto novo u ponudi za stanovanje, lokacija trenutno nije hit ali ceo kraj ce se u narednim godinama izgraditi, iza su Airport City plac gde bi isto trebalo da bude stambeni blok, Zepter-ov magacin-stambeni blok, IMT veliki stambeni blok, lose je sto nema sumnje da ce godinama oko bloka biti gradiliste i da je vec sad problem sa parkiranjem tako da za porodicu sa dva auta...

#4649 Batrović

Batrović
  • Members
  • 273 posts

Posted 29 April 2011 - 07:44

Kazu da je jeftinije 40%, inace West ima i gasni kotao unutar stambene jedinice kojim se uz pomoc gorepomenutih pumpi dobija dodatna toplotna energija, alternativa gasnim pumpama je i struja. Batrovicu gde mogu da procitam o ovom nacinu grejanja i hladjenja stana uz pomoc toplotnih pumpi? Nisam spomenuo da je i hladjenje na ovom sistemu.

Da ne bi jurio neku previše stručnu literaturu, najbolje googluj malo. Inače princip je isti kao kod odomaćenih split-sistemi(tzv. kućne klime), samo što je kondenzator(spoljnja jedinica na fasadi-kod kućnih klima) u zemlji na odgovarajućoj dubini, gde je temperatura tokom cene godine manje više ista.

#4650 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 928 posts

Posted 29 April 2011 - 07:57

Ovaj Kontrol, deluje kao veliki ekspert za nekretnine u Beogradu.
Zna li neko čime se čovek bavi?

Da li je kupio ili kupuje, ili je prodao ili prodaje, ili...?
Odakle toliko znanje i interesovanje?

Prodao kuću/stan u mirjevu pre dve godine i kupio je manja dva stana na Vračaru i izgradnji. Po projektu, 15 avgusta ako se sećam je svečano useljenje. Tvrdi da će cene stanova u Beogradu rasti i da je ova kriza vrlo kratka.