Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji

• Please log in to reply
15821 replies to this topic

#16 Razzy

Razzy
  • Members
  • 44 posts

Posted 24 January 2008 - 07:42

ovisi od firme i di šta radiš.

ja osobno uzet cu poslovni prostor izvan centra (detelinara bi mi pasala najbolje u NS) jer mi netreba centar a opet če bit oko 1200€ kvadrat. (moja predviđanja)

probaj kupit poslovni prostor a ne iznajmit iz jednog razloga a to je da se zna desit da iznajmiš prostor za recimo cca 250€ kao jeftino i onda nakon šta ti krene firma, najamodavac ti to digne duplo do trodupo. (bilo dosta slučajeva kompića).

Ako nemaš papire republike Srbije nemožeš ni kupit poslovni prostor ali možeš registrirat firmu i preko firme kupit prostor.

naravno sa registriranjem firme dobiš i ono šta ja želim a to su NS tablice da mogu da vozim ko stranjski državljanin a to je moguče.

čak ti daju da uvezeš auto bez carine/poreza tako ali na određen rok, produžuješ papire i dobiš koliko sam ja čuo registraciju onu koja počinje sa 999.? (nisam ziher)

Sretno sa firmom :rolleyes:

p-s: pazi se da je stan i poslovni prostor upisan u zemljišne knjige. Dosta izvođaća zna da naprave pa ne plate nešto pa nemožeš upisat svoje vlasništvo a ako ne upišeš formalno nisi ni vlasnik.
  • 1

#17 adri

adri
  • Members
  • 20 posts

Posted 08 October 2008 - 13:39

Evo napokon dobre vesti.
Nagli pad cena nekretnina u Beogradu.
  • 1

#18 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 18 December 2008 - 09:44

Ako moze neko da da ozbiljan osvrt na sledecu akciju:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cene kvm stanova u centru Beograda su dostigle oko 3000eur.

Prodati stan od oko 60kvm i dobiti oko 180.000eur
Taj novac staviti na stednju u banci, negde oko 8-9% je kamata. Znaci oko 15000 eur godisnji prihod na tu sumu. Odnosno 1250eur mesecno, bez poreza.

Stan bi se mogao izdavati za 300-400eur.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

E sada, ono sto me interesuje - Da li postoji neka manjkavost u ovom planu?

Da li ce ekonomska kriza dovesti do inflacije u EUR pa ce novac poceti da propada?

Hvala na svim smislenim odgovorima i ljudima dobre volje i sa malo vremena da nesto napisu o ovome :ph34r:

Edited by FriendOfTheEarth, 18 December 2008 - 09:56.

• 1

#19 hogarstrasni

hogarstrasni
  • Members
  • 213 posts

Posted 18 December 2008 - 18:33

Nisam strucnjak ali pre par nedelja sam povukao sve devize sa racuna uprkos primamljivim ponudama. U danasnje vreme banke nemaju poverenja jedne u druge (ne pozajmljuju jedni drugima) kako onda da ja verujem u njih. Tu postoji i vera u drzavu. Ako verujes da ce ti jaka & prosperitetna drzava Srbija vratiti tvoj ulog ako banke propadnu, onda no problem. Mozes i u njihove obveznice da ulazes gde je kamata 7-8%
Generalno pravilo je sto veca kamata to veca nesigurnost investicije.

Tesko je naci pravi odgovor sta sa lovom. Ja sam za sada u cekaonici.Mozda uskoro kupim malo zlata a ako se recesija pokaze kao depresija i deflacija onda super.Ako ipak bude inflacije zbog pumpaone onda jos vise Goldija.

P.S. Ako si uspeo da uvalis gajbu za 3000E po kvadratu onda super.Ta cena vise nikada (za naseg zivota) nece biti
  • 1

#20 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 20 December 2008 - 23:03

Mislim da nema sanse da papirni novac bude sigurniji od nekretnine. Cim banke daju toliku kamatu to znaci da ce ljudi dobijati dosta novca, a to ce stvarati bazu onih koji mogu kupovati nekretnine i povecavati traznju i samim tim cene.
  • 1

#21 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 24 December 2008 - 09:21

Moj iskreni predlog ti je da taj novac izneses iz zemlje odes licno u svajcarsku i stavis na racun. Sve ostalo je avantura bez granica. Nase banke nisu banke niti je drzava ozbiljna d amoze bilo sta da ti garantuje.
  • 1

#22 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 05 January 2009 - 20:02

Evo prosla je nova godina i ja se jos uvek razmisljam.

Podrobnije sam se raspitivao i izgleda da je promet nekretnina opao.

Da li ce cene jos dugo ostati iste, skakati nece ali ce verovatno opadati... Pitanje je kojom brzinom i koliko.
  • 1

#23 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,546 posts

Posted 18 January 2009 - 23:14

Savet za sve one koji hoce da kupe stan,kupite ga u prvoj polovini 2009!
Ja sam do skora radio godinu dana u agenciji za promet nekreninama,apslovent sam i batalio sam posao da bih se posvetio fakultetu i zavrsio ga.Promet jeste opao jer jednostavno puno ljudi se povuklo i odustao od kupovine.Vecina zbog toga sto je planirala da kupi stan na kredit.
A sad zasto kupiti stan upravo u ovom periodu.Jednostavno jer je ogromna ponuda a kupaca nigde.Naravno ne treba stan preplatiti nego prosto obici sto vise lokacija,pogledati sto vise stanova i ponuditi "bezobrazne" ponude jer su i prodavci "bezobrazno" podigli cene.Plus na ruku kupcima ide sto uvek ima onih koji prodaju stan jer su kaparisali drugi stan koji zele da kupe pa svoj jednostavno moraju da prodaju...U takvoj situaciji ce se za vas naci i stan koji je niste ni sanjali da mozete da kupite.
Evo vam primer:u moje bivse kolege iz agenciji su mi skoro rekli da se prodavao stan na Cerak Vinogradima 67m2 za 80 000 evra,hitno,ali bas hitno (papiri naravno regularni jer su to vojne zgrade,cg,lift,dobar kraj) a pre 3,4 meseca je isti takav stan kostao i do 2000e/m2 (sto je po meni bilo apsurdno do besvesti)...takvih primera ima sigurno jos.
Naravno uslov za dobru kupovinu je da imate kes...
Ako jos nekoga nesto zanima,rado cu pomoci...BESPLATNO :ph34r:
  • 1

#24 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 18 January 2009 - 23:34

Cene u Beogradu neće drastično padati sve dok postoji manjak stanova, a podstanari plaćaju kiriju veću nego ratu za stambeni kredit. Mislim da gradu nedostaje min. 30.000 stambenih jedinica, iako se masovno gradi, kao u soc.vreme
  • 1

#25 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 January 2009 - 01:18

Cene u Beogradu neće drastično padati sve dok postoji manjak stanova, a podstanari plaćaju kiriju veću nego ratu za stambeni kredit. Mislim da gradu nedostaje min. 30.000 stambenih jedinica, iako se masovno gradi, kao u soc.vreme

Mozda si u pravu ali ako pogledas sta se desava u svetu taj nedostatak stambenog prostora je relativan ako su uslovi kreditiranja nepovoljni.Recimo uzmi na primer Frankfurt ili Njujork gde postoji hronican nedostatak stanova a ljudi cekaju u redu cak i za iznajmljivanje.Cene su prosle godine pale i to ne malo.
  • 1

#26 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 19 January 2009 - 01:23

meni je kvalitet stanova, uredjenje okolisa naspram cene ....to mi je malo cudno u beogradu....jer stanovi nisu jeftini ali su cesto stari, lose odrzavani, u prljavim zgradama itd...
  • 1

#27 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 19 January 2009 - 01:42

meni je kvalitet stanova, uredjenje okolisa naspram cene ....to mi je malo cudno u beogradu....jer stanovi nisu jeftini ali su cesto stari, lose odrzavani, u prljavim zgradama itd...

Ako to gledas onda Beograd stvarno nema nikakvog smisla.Najskuplji stanovi u Knezu a to su zgrade od pre 100 godina koje su se zadnji put krecile pre 60 godina kada su ih farbali nemacki zarobljenici.
U Beogradu se gleda centar mada sam cuo da je NBG postao popularan narocito oko Sava Centra i Arene.
  • 1

#28 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 19 January 2009 - 02:01

To ti je zato sto su stanovi sada otkupljeni i u vlasnistvu su stanara, a oni moraju da se brinu i o zgradi. Pre Nove godine predsednica naseg Saveta stanara ( nekad Kucni savet ) je imala lepu ideju da se okreci prizemlje, zamene postanski sanducici. Na kraju je jedva skupljeno toliko novca da se okreci samo ulaz, tj. kupi boja, a krecila je ta komsinica, njen muz, malo moj muz, druga komsinica je oprala prizemlje, jer nema para za cistacicu.
Od ljudi je najteze izmamiti novac, neki izdaju stanove i bas ih briga, drugi jednostavno nece da daju po 400 din, koliko je odredjeno, pa mi koji dajemo ispadamo budale. Npr. u zgradi zivi porodica, roditelji rade, sinovi studiraju i imaju psa koga izvode 2 - 3 puta dnevno. Nemam nista protiv zivotinja, naprotiv, ali dovoljno je da se mokar pas ocese o zid nekoliko puta i sve ce biti prljavo. Oni npr. nece da plate.
Sve je dobro dok se ne pokvari lift, neke komsije sa nizih spratova su solidarne, ali neki nece da daju.
Inace, zgrada je iz 1970.
U pravu si lokacija prodaje stan, odn. utice na cenu, zgrada u kojoj imam stan je izmedju Slavije i Hrama, taj deo je na izuzetnoj ceni.
Edit :

Hvala na ljubaznosti :D . Pitanje je vise hipotetsko, ali da ga postavim. Navela sam na kojoj lokaciji mi se nalazi stan, da li bih mogla, preko neke agencije da dokupim kvadrate. Konkretno iskesiram se za npr. 10 m2 ( mala soba 3 sa 3 ), ali da ostanem u istom kraju, znaci Vracar, deo Savskog venca ( Deligradska, donji deo, Tirsova, Kralja Milutina, Svetozara Markovica ... ). Ovo mi je bitno, jer mi roditelji zive na Vracaru, zato sam pukla veliku lovu za ovaj mali stan, doduse, sad kada su cene skocile, pa i posle njihovog pada ispada da sam dobro prosla. Ovo te pitam jer sam stan jedva, ali jedva nasla. Velika je "pomama" za malim stanovima na dobrim lokacijama. Komfor koji ovde imam se podrazumeva : CG, lift, kablovska i sl. Po tvojoj proceni, koliko bi trebalo evra da se doda, da li se opet placaju porezi, agencijse provizije, u kom % itd.
Zaboravih da dodam da je stan kompletno renoviran pre 3 godine, kanalizacija, vodovod, struja, sanitarije, keramika, ugradjeni plakari...
Hvala :)

Edited by Uma, 19 January 2009 - 02:21.

• 1

#29 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 19 January 2009 - 03:56

Evo vam primer:u moje bivse kolege iz agenciji su mi skoro rekli da se prodavao stan na Cerak Vinogradima 67m2 za 80 000 evra,hitno,ali bas hitno (papiri naravno regularni jer su to vojne zgrade,cg,lift,dobar kraj) a pre 3,4 meseca je isti takav stan kostao i do 2000e/m2 (sto je po meni bilo apsurdno do besvesti)...takvih primera ima sigurno jos.
Ako jos nekoga nesto zanima,rado cu pomoci...BESPLATNO :)

i sta mislis, pre ta 3-4 meseca taj stan sto je kostao i do 2000e/m2 da li se i prodao za tu cenu? jedan stan, dva mozda?
  • 0

#30 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 19 January 2009 - 04:12

Savet za sve one koji hoce da kupe stan,kupite ga u prvoj polovini 2009!
Ja sam do skora radio godinu dana u agenciji za promet nekreninama,apslovent sam i batalio sam posao da bih se posvetio fakultetu i zavrsio ga.Promet jeste opao jer jednostavno puno ljudi se povuklo i odustao od kupovine.Vecina zbog toga sto je planirala da kupi stan na kredit.
A sad zasto kupiti stan upravo u ovom periodu.Jednostavno jer je ogromna ponuda a kupaca nigde.Naravno ne treba stan preplatiti nego prosto obici sto vise lokacija,pogledati sto vise stanova i ponuditi "bezobrazne" ponude jer su i prodavci "bezobrazno" podigli cene.Plus na ruku kupcima ide sto uvek ima onih koji prodaju stan jer su kaparisali drugi stan koji zele da kupe pa svoj jednostavno moraju da prodaju...U takvoj situaciji ce se za vas naci i stan koji je niste ni sanjali da mozete da kupite.

Zašto baš u prvoj polovini 2009? Šta očekuješ u drugom delu godine?

Aj' kad budeš odgovorio, nadovezaću se sa informacijama sa kojima ja raspolažem (već neka 3 meseca tražim stan koji bih kupio).
  • 0