Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji

• Please log in to reply
15856 replies to this topic

#15826 PriVremene

PriVremene
  • Members
  • 1 posts

Posted 27 October 2017 - 01:13

Ako ti je tih 25.000 € već na računu onda te niko neće pitati ništa (a i nije neka cifra, vidiš da pitaju tek za 200k :) , a plaćanje može i deviznim transferom, potrebno je samo da vlasnik ima otvoren devizni račun, po mogućstvu u banci u  kojoj se tebi nalaze ta sredstva.

Može li malo više detalja oko kupovine nekretnine devizama? Rekli su mi do sada da je obavezno plaćanje dinarski, zvanični promet u Srbiji, a ovo čujem po drugi put. Hvala!

• 0

#15827 barba

barba
  • Members
  • 221 posts

Posted 27 October 2017 - 09:59

Može li malo više detalja oko kupovine nekretnine devizama? Rekli su mi do sada da je obavezno plaćanje dinarski, zvanični promet u Srbiji, a ovo čujem po drugi put. Hvala!

Prenos sa deviznog računa na devizni račun po osnovi prethodno potpisanom ugovoru o kupoprodaji. Barem tako bilo 2014 kada sam ja kupio stan od fizičkog lica (starogradnja), ugovor na EUR, potvrda od banke o plaćenom iznosu u EUR za poresku prijavu, poresko rešenje preračunalo u din/m2 na osnovu ugovorene cene u EUR i uknjižene površine... sve najnormalnije.

• 0

#15828 a001

a001
  • Members
  • 23 posts

Posted 29 October 2017 - 13:49

Sta se desava sa ovom presudom (http://efektiva.rs/a...ije-za-nkosk/)? Da li je ovo postalo pravosnazno ili kako?

• 0

#15829 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 05 November 2017 - 16:18

Manu123, on 24 Oct 2017 - 03:05, said:snapback.png

na taj novac nisam platio porez

25.000 € ,,, i nije neka cifra

Nije bitna cifra nego princip. Ako mu danas kazes da je okej ne platiti porez na 25.000 evra, sutra nece platiti na jos vise. Zasto ti hoces da pomognes njemu umesto, recimo, bolnicama koje bi bile finansirane od njegovog poreza?

• 0

#15830 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 19,823 posts

Posted 05 November 2017 - 21:21

Nije bitna cifra nego princip. Ako mu danas kazes da je okej ne platiti porez na 25.000 evra, sutra nece platiti na jos vise. Zasto ti hoces da pomognes njemu umesto, recimo, bolnicama koje bi bile finansirane od njegovog poreza?

Mozda zato sto zna da nece biti finansirane bolnice, nego SNS gangsteri, policijska brutalnost, korumpirani opstinski funkcioneri, nesposobna i neradnicka gradska vlada i slicno? 

• 3

#15831 barba

barba
  • Members
  • 221 posts

Posted 06 November 2017 - 00:21

Ja sam mu samo rekao da mu neće proveravati poreklo novca za tu transakciju (to se proverava prilikom "punjenja" računa), a šta je on radio da bi taj novac imao na računu je na njegovoj savesti, a boga mi i na onoj "Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju.."

• 0

#15832 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,582 posts

Posted 01 December 2017 - 09:37

Ne znam kakve infromacije imate ali ovo sto sam ja cuo poslednje nedelje me bas iznenadilo vezano za cene novogradnje u Beogradu. Stanovi u novoj zgradi na 50m od moje u Zelezniku se prodaju po ceni od 1050 evra po m2 i izgleda da prodaja ide dobro jer vidim dosta kola na parkingu ispred zgrade. Dugar mi kaze da je kupio stan u naselju Panorama (kod Trosarine) po ceni od 1500 evra po m2 u izgradnji, a kaze da je gledao i Vozdove kapije (malo nize u Vojvode Stepe) gde je cena 1750 evra po m2 i vec je 80% stanova prodato za prvu fazu koja se zavrsava za 6 meseci. 

• 0

#15833 mladen_a

mladen_a
  • Members
  • 3 posts

Posted 04 December 2017 - 17:39

Mi trazimo veci stan (100+ m2) idealno bi bilo na jednom nivou, dobra lokacija, lepo osvetljen stan (veliki prozori), blizina decijih igralista, sa garazom, prednost novo (ko ce sa tim polovnim da se izbori).... i iskreno, ponuda deluje jako losa...  ocekivao bi da tamo nesto tipa 120m2 sa garaznim mestom kupimo za 200.000eur, medjutim, ponuda je jako losa. 

Deluje da se dosta gradi, ali sporo se to zavrsava i dosta je toga prodato (ili "prodato") a da nije ni ozidano.

Vecina grada je totalno neurbano, auta na trotoaru, nemas gde da parkiras, totalno sranje. Rupe po putevima, itd. 

Stvarno ne znam sta da radimo, ako ima neki tip gde ima 100m2+ da valjaju... (po oglasima halooglasi i nekretnine.rs bas ne videh pod "novogradnja", a o polovnim da ne pricam, iskustva su toliko losa da mi se smuci da gledam).

Gledamo preko godinu dana, i dosta deluje prodato, i kao da cene efektivno rastu.

Edited by mladen_a, 04 December 2017 - 17:40.

• 0

#15834 mrblaf

mrblaf
  • Members
  • 458 posts

Posted 05 December 2017 - 10:05

Pa naravno da je tesko naci nov stan u BG za 200k evra, znas li samo koliko ljudi ima tetku u Kanadi....

Prosla su vremena kad je u Beogradu gradjeno nesto normalno i planski, i kad si stvarno mogao naci u novogradnji nesto kvalitetno za porodicni zivot, recimo one kuce u nizu na Bezanijskoj Kosi ili u Golf naselju ili naselja tipa Cerak Vinogradi. Vecina novogradnji je tipa 'izgradi. uzmi novac i bezi'. Ima i ekskluzivnih novogradnji, ali ne za porodicni zivot nego za tipove koji ulaze i izlaze iz zgrade kroz podzemni parking u dzipovima sa zatamnjenim staklima.

Nadji pouzdanog arhitektu/inzinjera, pa malo prodiskutuj da li moze da se nadje kvalitetna starogradnja...

• 1

#15835 mladen_a

mladen_a
  • Members
  • 3 posts

Posted 05 December 2017 - 14:53

Malo je kvalitetne starogradnje od 100m2+. Jos manje toga u oglasima (ako ista po razumnoj ceni). 

• 0

#15836 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,582 posts

Posted 06 December 2017 - 10:46

Pa naravno da je tesko naci nov stan u BG za 200k evra, znas li samo koliko ljudi ima tetku u Kanadi....

Prosla su vremena kad je u Beogradu gradjeno nesto normalno i planski, i kad si stvarno mogao naci u novogradnji nesto kvalitetno za porodicni zivot, recimo one kuce u nizu na Bezanijskoj Kosi ili u Golf naselju ili naselja tipa Cerak Vinogradi. Vecina novogradnji je tipa 'izgradi. uzmi novac i bezi'. Ima i ekskluzivnih novogradnji, ali ne za porodicni zivot nego za tipove koji ulaze i izlaze iz zgrade kroz podzemni parking u dzipovima sa zatamnjenim staklima.

Nadji pouzdanog arhitektu/inzinjera, pa malo prodiskutuj da li moze da se nadje kvalitetna starogradnja...

Sa ove tacke gledista kupovina stan u Central Gardenu dok je cena bila 1800 evra po m2 se cini kao skroz dobar potez. Moj drug je radio na izgradnji pa sam bio tamo jos na pocetku gradnje. Kasnije kad sam se vratio iz inostrastva otisao sam da pricam sa ljudima iz prodaje vise iz radoznalosti nego sto sam ozbiljno bio zainteresovan i cenili su m2 od 2300 do 2400 evra. 

Isto mi je drugar koji je kupio stan u Stepi pricao da se veci stanovi prodaju po 1100 evra po m2 a sad cene to naselje Panorama 1500 evra/m2 koje je tu odmah pored i Vozdove kapije 1750 evra/m2 koje je tek malo blize gradu.

Rekao bih po ovim primerima da oni koji su ovde pre tri godine ubedjivali ljude da ce cene jos padati i da jos treba da cekaju debelo promasili. Ne samo sto nisu nastavile da padaju nego su po ovim primerima porasle za 25 do 30%. 

Edited by BarryWhite1, 06 December 2017 - 10:47.

• 0

#15837 mladen_a

mladen_a
  • Members
  • 3 posts

Posted 06 December 2017 - 11:42

I ja kad sam gledao Central Garden prva faza bilo za penthours 1900eura po m2, i sa ove tacke gledista deluje skroz dobar potez, a tada mi je delovalo kao glupost, jer sam mislio cene ce padati. Sad bih verovatno dao tamo za cetvorosoban po 2400eur/m2, kad bi bilo, ako bi bila dobra pozicija unutar zgrade. 

Iskreno, deluje mi da cene nece sigurno padati barem 1-2 godinu, a mozda i odu gore.

Vazi nekad i ono, euro ide gore, ljudi kupuju eure ko ludi..... 

Edited by mladen_a, 06 December 2017 - 11:43.

• 0

#15838 Technogod

Technogod
  • Members
  • 729 posts

Posted 06 December 2017 - 19:33

Stanovi u Central Gardenu su prodavani po ceni od 2.200 do 2.300 evra, Bile su realizovane prodaje i na sajtu rgz, a i sam sam ih jednom kontaktirao putem mejla cisto iz radoznalosti. Skupo ko djavo, ali kvalitet gradnje je odlican.

• 0

#15839 Tezej

Tezej
  • Members
  • 152 posts

Posted 07 December 2017 - 18:03

Ljudi, mi smo svake godine sve zaduzeniji. Jedini ekonomski parametar koji vrhuska koristi da objasni svoj uspeh je smanjenje duga u odnosu na BDP (+ laznih podataka da smo lideri u rastu BDP-a + diskutabilnih podataka o padu broja nezaposlenih). BDP se podigao prethodnih godina velikim infrastrukturnim projektima +  dovlacenjem proizvodnih pogona (diskutabilnim dotiranjima). To su sve kratkorocni nacini podizanja BDP-a, pa je I fiskalni savet imao jednu zanimljivu opasku da mi nemamo strategiju na koji nacin ce BDP dugorocno da raste. 

Uz sve ove faktore dodajte i jeftine pozajmice u poslednjih 7-8 godina (kamate na istorijskom minimumu) i dobijate razloge stabilnosti u Srbiji.

Dok god su ovakvi uslovi u svetu i mi uspevamo da odrzimo BDP na istom nivou, ili vecem, + trenutna stambena politika (npr. u Belvilu jos ima neprodatih stanova i ne "motivisu" se da ih prodaju), cene ce biti ovakve ili slicne.

Pa svako neka sam proceni da li ce ovo da traje 2-3, 5 ili 20 godina.

• 0

#15840 Ginter

Ginter
  • Members
  • 205 posts

Posted 08 December 2017 - 09:07

Rekao bih po ovim primerima da oni koji su ovde pre tri godine ubedjivali ljude da ce cene jos padati i da jos treba da cekaju debelo promasili. Ne samo sto nisu nastavile da padaju nego su po ovim primerima porasle za 25 do 30%. 

Šteta što oni koji su sumnjali u ogroman pad cena više nisu na forumu, da vide da su bili u pravu. Takvi su bili ismevani, nazivani investitorima, naivčinama, postovi su im bili Kontrol-isani...

Još pre x godina ih je onaj-čiji-nick-ne-sme-da-se-pomene pitao: "Ako ste toliko sigurni u veliki pad cena, zašto ne prodate svoj stan, oročite pare u banci po 5-6-7% godišnje kamate i za par godina, kad cene vrtoglavo padnu, trijumfalno kupite veći stan i još vam ostane para?" 

Sve moj Google Real Estate ekspert do moga...

• 0