Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#15586 Tezej

Tezej
  • Members
  • 157 posts

Posted 12 August 2016 - 11:20

@mozzer

Da tako sam razmisljao.Da uzmem na dugu odplatu a da dodajem kad god mi ostane preko.Sad sa posolom nikad nisi siguran ja radim privatno vec dugi niz godina (privatna klinika).Zaboravio sam kako je raditi drzavni posao,jer zadnjih 17 godina se snalazim i menjam firme etc.Gledao sam neke manje stanove do 40.000 upravo zbog toga da idem sa sto vecim ucescem.Sad polako trazim sta se moze naci u tom rasponu cena ali ne zurim iskreno.Cak se vodim misllju jer sam imao neke ponude za garsonjere u centru koje su za adaptaciju(bolje recene ruinirane) da i to probam, ali nema zurbe.

Vise me je interesovalo kakvo je generalno razmisljanje u vezi kredita jer sad su stvarno male kamate .Uglavnom sam prihvatio savet da ne zurim i da polako to resim.Sve ove gore savete shvatam ozbilno jer ipak ovo je ludnica od drzave tako da treba paziti ,a i prateci ovaj deo foruma sam dosta toga saznao.

 

I cesto ljudi potcenjuju troskove za adaptaciju. Drug mi je pricao, da ga je za sredjivanje salonca u zgradi iz 30-tih godina kompletno renoviranje ispalo 300 Evra po kvadratu... Da li je stvarno toliko, ili ono nase preuvelicavanje, ne znam, ali meni licno to izgleda previse (drugi drug je sagradio pristojnu kucu za 350 Evra po kvadratu).  

Takodje, za opremanje stana treba pripremiti odredjenu svotu. Ukoliko hoces bolje da iskoristis mali prostor, kupujes ili pravis namestaj na preklapanje, uvlacenje, zidne krevete, a to zna da kosta malo vise... 


  • 0

#15587 bpprr

bpprr
  • Members
  • 765 posts

Posted 17 August 2016 - 09:24

Stambeni kredit bez NKOSK od 2.99*%-3.75% se nudi ("* Specijalna ponuda se odnosi na klijente sa značajnim prihodima i imovinom.")

 

https://www.otpbanka...a_kod_NKOSK.php

 

NKOSK realno kupcu nista ne znaci samo ga dodatno optereti na pocetku sa 500-1000Eura (ako bude bilo koji problem u otplati NKOSK ocekuje da sve pare vratiti cak i ako prodate stan)


Edited by bpprr, 17 August 2016 - 09:25.

  • 0

#15588 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 17 August 2016 - 20:11

Najnovije iznajmljivanje: Par sa bebom, nova od pre nekoliko godina zgrada kod Djerma, jako kvalitetna sa liftom, 60m2, 400 evra, sve sa koriscenje garaznog mesta.

 

Odlican dil za stanare. 


  • 0

#15589 petar horvat

petar horvat
  • Members
  • 11 posts

Posted 18 August 2016 - 01:14

2 ili 3 sobe?


  • 0

#15590 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 18 August 2016 - 08:04

2 ili 3 sobe?

 

Dnevna plus dve sobe. Ozbiljan stan.


  • 0

#15591 petar horvat

petar horvat
  • Members
  • 11 posts

Posted 18 August 2016 - 11:42

nisam znao da su tako dobre cene izdavanja u mom kraju, eto jos jednog argumenta da postanem rentijer ako prigusti

 

jest da je moj neozbiljan, ima samo jednu spavacu i svega pedeset kvadrata


Edited by petar horvat, 18 August 2016 - 11:44.

  • 0

#15592 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 20 August 2016 - 11:12

Cini se da covek zna znanje... Nadjoh komentar na sajtu.

 

"Ako se otplacuje za 10 do 12 godina onda je stopa prinosa 8% do 10%. :))) Kakvi ste vi paceri sa b92 i svi ti vasi strucnjaci. 5% je prosecna stopa prinosa svuda u svetu na stambeni prostor. Tamo gde nema da se jede kao sto je do skora bilo u makedoniji, tamo je najveca stopa na svetu i dvocifrena je (kao ta za koju vas strucnjak kaze da je normalna da bi se investicija isplatila) dok je u svetskim metropolama poput londona i pariza stopa prinosa manja od 4% tj. 2% ili 3%. U monaku je manja i od 1% posto niko od tajkuna ne kupuje da bi izdavao, vec da kaze da ima imovinu u Monaku. Dosta skole za danas."
(Zevs24. februar 2014 11:24

# Link komentara

Vaš glas je zabeležen - hvala na trudu.

  • 2

#15593 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 22 August 2016 - 08:23

http://www.b92.net/b...&nav_id=1168205

Ono o cemu je vec bilo reci na ovom topicu ... da ce i u Srbiji, kad-tad, morati da se placa porez na rentu ....


  • 0

#15594 Perkoni

Perkoni
  • Members
  • 12 posts

Posted 24 August 2016 - 08:47

Čitao sam ovu temu neko vreme, kao i druge vezano za Beograd. Ne znam da li je ovo prava tema za ovakvo pitanje, ali hajde da probam. Imam želju da kupim stan u Beogradu jer želim tu da živim. Jednostavno volim taj grad. Imam nekoliko naselja koja me interesuju: 

1. Karaburma. (svi Beogradjani koje znam mi govore da izbegavam taj kraj, kažu mnogo droge i kriminala na ulicama).

2. Mirijevo (neki kažu dobro, neki kažu prosečno naselje; meni bi tamo samo smetao prevoz)

3. Žarkovo (centar ili Filmski grad)

4. Zemun (naselja Sutjeska, Save Kovačevića, deo Prvomajske ulice prema Novom gradu)

5. Banovo Brdo

6. Zvezdara (deo iza Novog Groblja pa sve do Zvedarske šume, ili deo oko Olimpa) 

Razmišljam dugoročno, tražim deo grada gde bi mi sutra deca odrastala. Meni se Banovo Brdo možda  najviše dopada. Da li grešim? Dvosoban stan sa terasom.  

Molio bih Beogradjane za mišljenje. Koji je od ovih krajeva najbolji za život? Kako bi ste ih poredjali? Ja sam nekada davno studirao u Beogradu, a sad ga iz ove perspektive u inostranstvu, volim još više. Hvala.


  • 0

#15595 Tezej

Tezej
  • Members
  • 157 posts

Posted 24 August 2016 - 10:05

Čitao sam ovu temu neko vreme, kao i druge vezano za Beograd. Ne znam da li je ovo prava tema za ovakvo pitanje, ali hajde da probam. Imam želju da kupim stan u Beogradu jer želim tu da živim. Jednostavno volim taj grad. Imam nekoliko naselja koja me interesuju: 

1. Karaburma. (svi Beogradjani koje znam mi govore da izbegavam taj kraj, kažu mnogo droge i kriminala na ulicama).

2. Mirijevo (neki kažu dobro, neki kažu prosečno naselje; meni bi tamo samo smetao prevoz)

3. Žarkovo (centar ili Filmski grad)

4. Zemun (naselja Sutjeska, Save Kovačevića, deo Prvomajske ulice prema Novom gradu)

5. Banovo Brdo

6. Zvezdara (deo iza Novog Groblja pa sve do Zvedarske šume, ili deo oko Olimpa) 

Razmišljam dugoročno, tražim deo grada gde bi mi sutra deca odrastala. Meni se Banovo Brdo možda  najviše dopada. Da li grešim? Dvosoban stan sa terasom.  

Molio bih Beogradjane za mišljenje. Koji je od ovih krajeva najbolji za život? Kako bi ste ih poredjali? Ja sam nekada davno studirao u Beogradu, a sad ga iz ove perspektive u inostranstvu, volim još više. Hvala.

Sto se tice droge i kriminala, to ne treba da ti bude faktor odlucivanja, to imas svuda podjednako. U jednom trenutku jedan deo grada se malo vise eksponira, za godinu-dve, neki drugi deo... Na zalost

 

Ostalo zavisi od licnih afiniteta - ja volim da ima dosta zelenila i prostora oko zgrade, tako da kod mene 1 i 4 otpadaju po tom pitanju (mada i tu moze da se nadje mikrolokacija koja je malo bolja).


  • 0

#15596 bpprr

bpprr
  • Members
  • 765 posts

Posted 24 August 2016 - 10:22

NBg ti je takodje dobar za decu zbog broja i velicine parkova i blizine reka. Odlicnu vojnu gradnju mozes da nadjes u blokovima vec za 800e, za 900 imas vec solidan izbor a za 1000e mozes da biras renovirano, lep sprat itd. Takodje ako uzmes garazu uz stan to je odlicna kombinacija.


Edited by bpprr, 24 August 2016 - 10:25.

  • 0

#15597 mrblaf

mrblaf
  • Members
  • 476 posts

Posted 24 August 2016 - 12:55

@Perkoni

 

Ja sam nekad bio u slicnoj dilemi, proveo sam desetak lepih godina u BG na studijama i radeci nakon cega sam otisao iz BG misleci da cu se nekad vratiti, medjutim sad kad imam decu zbog njih ne zelim da se vratim. Imam dosta rodbine i prijatelja u BG i ni oni nisu preterani srecni kada je u pitanju zivot za decu u BG, neki su npr. upisali decu u privatne skole, tako da nisam siguran sta bih ti rekao za taj kriterijum 'deo grada gde bi mi deca odrastala'...

 

Ako si vec odlucio da se vratis, pod broj jedan nemoj da spaljujes mostove iza sebe. Trava uvek izgleda zeleno u tudjem dvoristu, odmor od 15 dana ne prikazuje pravu sliku zivota u BG, tek kad dodjes na duze i budes imao posla sa drzavnom birokratijom, zdravstvom, skolstvom, policijom, komsijama, kolegama, vozacima itd. onda mozes da kazes da znas kako izgleda zivot u BG i da li mozda za decu ipak bolje nazad preko mosta...

 

Pod broj 2., ja bih delove grada sa jeftinim nekretninama tipa Karaburma, Mirijevo, Zvezdara, dio Zarkova itd. preskocio. Moj kolega je na Karaburmi imao 'susret' sa naoruzanim pljackasem, a svi ti delovi grada su tako neplanski nabudzeni sumnjivim novogradnjama da ne znam kako funkcionisu bez dodatno izgradjene infrastrukture.

 

I meni se svidja Banovo Brdo kao lokacija zbog blizine Ade i Kosutnjaka, ali ne poznajem taj kraj po pitanju kvaliteta skola i zivota. Ja bih ti isto kao i @bprrr preporucio Novi Beograd, obrati paznju i na Bezanijsku Kosu, ziveo sam tamo par godina, naselje je planski izgradjeno i relativno povuceno od gradske buke i vreve, ako zivis i radis na Novom Beogradu to je dobra opcija.


  • 1

#15598 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 24 August 2016 - 22:10

@Perkoni, ako volis ravnicu i reku onda vidi Blok45 (koordinate: 44.795438, 20.380243) I Blok 70a ( 44.799084, 20.402150) a ako bi u brdovitije krajeve onda Cerak vinograde ( 44.746614, 20.423517) ili ( deo oko) Golf naselja (44.769388, 20.424371).

 

Ali najbolje, kad dodjes u BG da sednes u auto I provozas se...


  • 0

#15599 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 25 August 2016 - 15:49

Čitao sam ovu temu neko vreme, kao i druge vezano za Beograd. Ne znam da li je ovo prava tema za ovakvo pitanje, ali hajde da probam. Imam želju da kupim stan u Beogradu jer želim tu da živim. Jednostavno volim taj grad. Imam nekoliko naselja koja me interesuju: 

1...

4. Zemun (naselja Sutjeska, Save Kovačevića, deo Prvomajske ulice prema Novom gradu)

5...

 

Nekad bila pristojna naselja, sa velikim zelenim povrsinama, i slobodnim prostorom za saobracajnice... 

 

A onda je dosla radikalsko-naprednjacka horda i sve razgrabili, isparcelisali, podelili, pokrali... 

 

Sada je Prvomajska i okolne ulice i naselja unikalni primer Kaira i Kampale u Evropi, gradjeno bez ikakvih kriterijuma, natrpano, razbacano, saobracajni cep, koji traje i blokira svaki dalji razvoj tog kraja. Najmanju zelenu povrsinu koje su se dohvatili pretvorili su u prodavnice, magacine, kuce... Bukvalno su parkove unistavali i delili medju sobom. Naravno da se to odrazilo i uvek ce uticati i na svakodnevni zivot i nekretnine ljudi u tom delu Beograda.


  • 0

#15600 mrblaf

mrblaf
  • Members
  • 476 posts

Posted 26 August 2016 - 09:16

Opanjkali smo Karaburmu zbog kriminala, ali nije bas da toga nema drugdje na Beogradu:

 

http://www.blic.rs/v...u-da-je/lpd2f7f


  • 0