Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#15466 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 27 April 2016 - 11:39

kupuju pa ih posle koriste kao hostele i apartmane za izdavanje

 

U strogom centru grada/ to je tacno. Eto jos jednog novog razloga zasto ce centar drzati cene. Znam ljude koji izdaju ne samo stanove, vec i sobe strancima i uzimaju lepu cenu. Ali nece stranac da dodje u Bgd i da odsedne  na Miljakovcu ili 45 Bloku. Nego uzme kartu, vidi lokaciju sa koje moze da proseta i obidje znamenitosti za dva dana i odabere.


  • 1

#15467 nenadnenad

nenadnenad
  • Banned
  • 66 posts

Posted 27 April 2016 - 12:34

skinuo sam cene sa Interneta, prizemna kuca Arkada

 

Siva faza bez temelja

200 eura po m2

KLJUČ U RUKE bez temelja

300 eura po m2

KLJUČ U RUKE sa temeljom

350 eura po m2

KLJUČ U RUKE sa temeljom i parnim grejanjem

400 eura po m2

 

 

 

 

 

 

 

 

50 m2 X 400 evra = 20000 evra, za nijansu jeftinije ali ne nesto ubedljivo. Problem je to sto MK dolaze u obzir na periferiji, u centru su zgrade


  • 0

#15468 rkomi

rkomi
  • Members
  • 206 posts

Posted 27 April 2016 - 23:48

PREDUZEĆA će, po svemu sudeći, od iduće godine plaćati veći porez na imovinu. Da li će i građanima ovaj namet biti uvećan, biće poznato kada ...

http://www.novosti.r...slovne-kvadrate


  • 0

#15469 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 28 April 2016 - 00:37

Uh, pa zavisi od mnogo toga.

Papiri, sama lokacija placa u naselju, velicina placa itd.

 

Daj bar adresu placa.

 

3000-6000e je ono sto sam ja vidjao do sada.

Evo detaljno. Ulica Narodni front. Koliko moze da kosta ar? 1486/4 je parcela.

Attached Files


  • 0

#15470 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 28 April 2016 - 15:49

Pa lokacijski i nije lose pozicioniran, okolo kuce, verovatno i asfalt...ako je dokumentacija cista, vlasnicki odnosi, dozvole...5000e/ar moze.
Ovo je 6-7 ari?
  • 0

#15471 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 29 April 2016 - 20:07

Pa lokacijski i nije lose pozicioniran, okolo kuce, verovatno i asfalt...ako je dokumentacija cista, vlasnicki odnosi, dozvole...5000e/ar moze.
Ovo je 6-7 ari?

Plac je 8 ari. Ima sve dozvole. Nije losa sredina gde je, nije predaleko. Najradije bih ga menjao za neki stancic, jer nema ko da gradi tu.


Edited by Zumbul Infiltrator, 29 April 2016 - 20:07.

  • 0

#15472 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 30 April 2016 - 07:05

Za neke dve godine, ja cu biti u potrazi za ovako necim :)

Nasledio si pa nemas pojma koliko vredi ili...?

Doduse, meni su Plavi horizonti pik br. 1, ali ni ovo nije lose pozicionirano.
To tamo kod pumpe na smederevcu skreces desno?
  • 0

#15473 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 30 April 2016 - 13:14

Nisam nasledio. Ne zelim da se to desi, makar ne jos. :)

Imam sitan problem poverenja u porodici, a zelim da pomognem, tj. obezbedim laksi zivot toj osobi. Skrenes sa bulevara Kralja Aleksandra, plac se nalazi odmah posle racvanja sa Partizanskom u ulici Narodnog fronta. 


  • 0

#15474 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 30 April 2016 - 23:21

mile pile, on 22 Apr 2016 - 15:24, said:snapback.png

Nov na forumu, jako zanimljiva tema i brdo korisnih postova.

 

Prolog: Kupljen manji stan pocetkom 2011. ozbiljna ulica na Gornjem Dorćolu. Izvorno stanje (šezdesete), jedan od viših spratova (nije poslednji), ima lift. dve tisuće po m2.

Kompletno renoviran (ostali sredjeni stari prozori- nema ni potrebe za plastikom, centralno odlicno greje).

 

Pitanje: Koliko danas vredi?

Imas li garazu, terasu, orijentacija stana, pogled iz stana, da li si ugradio nov parket, kakav je ulaz, komsije - daj jos malo podataka da bi ti neko rekao da li bi potrosio 100,000 evra na to. (pod ulsovom da ih ima).

 

Stavi provere radi cenu od 2500 po kvadratu i cekaj... Nikad se ne zna ako je dobar stan na takvoj lokaciji...

A u medjuvremenu ga izdaj za 400 evra mesecno ili na dan ali se cimas oko posteljine i placas komunalije.


  • 0

#15475 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 04 May 2016 - 18:40

Vezano za devedesete, najgora godina 93. Ispitao sam jednu baku pre neki dan. Naravno nije precizno ali dobro je za razmere.

 

Napravljena prodaja pa kupovina.

 

Prodat Vidikovac "preko 60 m2", VI sprat, zgrada iz 80ih, "dobar stan", lift, 39 000 maraka.

 

Kupljen Zemun, starija gradnja (mozda rane sezdesete) kod Teleoptika, lift, 48 ili 49 m2, I sprat, mali hodnik, mala kuhinja, trpezarija, terasa, kupatilo dnevna i spavaca soba, severo-zapad, 36 000 maraka.


  • 0

#15476 bpprr

bpprr
  • Members
  • 765 posts

Posted 09 May 2016 - 20:42

Opet duple duple prodaje? I za stan kupljen 2012 problemi?

 

http://rs.n1info.com...u-Mirijevu.html

 

"Žena pretila da će skočiti s terase zbog prinudnog iseljenja

 
 
N1 Beograd
 
Žena iz beogradskog naselja Mirjevo, u čiji stan su došli sudski izvršitelji kako bi je iselili, pretila je da će skočiti sa terase. Ovaj događaj pokazuje šta sve može da vam se dogodi u Srbiji, kada nema institucije koja bi vas zaštiti. Tamo su građani svoje stanove uredno platili, o čemu svedoče ugovori overeni u sudu, ali ih sada iseljavaju.
 
Danki Gavrović, koja je danas prtila da će skočiti sa terase kada su sudski izvršitelji zakucali na vrata, majka je kupila stan 2012. godine, a krajem prošle 2015. na vrata su joj došli policajci, koji su joj saopštili da je po odluci suda neko drugi vlasnik tog stana, i da će morati napolje.
 
"Mi smo posle saznali da ti ljudi koji polažu pravo na ovaj stan vode spor od neke 2004/5. godine, da tu postoji problem sa ovim stanom, znači da je duplo prodat", objašnjava Danka Gavrović.
 
Kao što nije znala da je neko pre nje već kupio isti stan, Danka Gavrović nije bila svesna ni da se pred sudom vodi proces, zbog kojeg može da ostane na ulici.
 
"Takođe bih istakao da su prvobitni kupci tog stana bili svesni da moja stranka živi u tom stanu, a da nisu nijednog trenutka pokrenuli spor protiv nje", rekao je advokat.
 
žena, terasa Izvor: N1
Bračni par Antošin tvrdi da su stan u kojem Danka živi kupili 2005. godine, dok je zgrada još bila u takozvanoj sivoj fazi, ali da im je 2008. godine, pod sumnjivim okolnostima, izvođač radova onemogućio da uđu u njega.
 
"On je 2008. godine na Ivanjdan postavio gvozdena vrata i postavio je obezbeđenje i niko u zgradu nije mogao da uđe. Više nismo mogli da ulazimo u zgradu", kaže Nevena Antošin.
 
Na pitanje ko je vlasnike sprečio da uđu u zgradu, ona odgovara da ne može da kaže jer je "taj čovek vrlo opasan".
 
Ne tako opasnog sufinasijera, koji im je stanove prodavao, Dejana Ivanovića, su tužili i dobili presudu, ali u stan ne mogu dok se sadašnja stanarka ne iseli.
 
"Boriću se svim silama da ne izađem odavde, jer ja nemam gde", poručuje Danka Gavrić koja u stanu živi sa 11-godišnjom ćerkom.
 
Kada joj je sudski izvršitelj pozvonio na vrata bila je spremna i na očajničke mere. Danka Gavrović zapretila je u jednom trenutku da će se ubiti, pa su pozvani vatrogasci i hitna pomoć. Pošto su ove službe zaključile da ne mogu da obezebede mesto na koje bi skočila tako da se ne povredi, sudski izvršitelj je odložio iseljenje.
 
Do sledećeg dolaska sudskih izvršitelja, Danka i njene komšije, mogu samo da vode parnični postupak u kojem će pokušati da dokažu svoje pravo vlasništva. Ali kako procesi dugo traju, a ne podrazumevaju da im se iseljenje odloži, lako bi moglo da se desi da se uloge obrnu, i da oni budu ti koji će svoje stanove gledati samo sa ulice."

Edited by bpprr, 09 May 2016 - 20:43.

  • 1

#15477 veljko soso

veljko soso
  • Members
  • 57 posts

Posted 27 May 2016 - 19:06

Citam redovno razne vesti u novinama o cenama stanova i naravno ima tu svega, od narucenih tekstova do piskaranja polupismenih novinara. Ali vidim nekog jadnog bota koji salje iste komentare na te vesti u razlicitim novinama. Koliko moras da budes jadan da na taj nacin pokusavas da utices na smanjenje cena i kreiranje javnog mnjenja. Ja sam mislio da to rade samo SNSovski sendvicari ali da ovo pise neko na ovako trivilajnu temu, zapanjen sam.

 

Evo primera sa dva mesta

 

Y May 19, 19:40 Reply Upravo završeni popis je pokazao da se broj stanovnika u Srbiji u poslednjoj deceniji smanjio za 5 odsto. Po popisu, Srbija danas ima čak 30 odsto više stambenih jedinica nego domaćinstava. I u beogradskom regionu, koji jedini beleži prirast stanovništva, stambenih jedinica je za 22 odsto više nego porodica. Reč je o uludo potrošenom novcu i o mrtvom kapitalu.

Jovan Davidovic | 20/05/2016 17:07

Broj preporuka: -1 icon-plus.gifPreporuči icon-minus.gifPredloži za brisanje

Upravo završeni popis je pokazao da se broj stanovnika u Srbiji u poslednjoj deceniji smanjio za 5 odsto. Po popisu, Srbija danas ima čak 30 odsto više stambenih jedinica nego domaćinstava. I u beogradskom regionu, koji jedini beleži prirast stanovništva, stambenih jedinica je za 22 odsto više nego porodica. Reč je o uludo potrošenom novcu i o mrtvom kapitalu.


  • 1

#15478 brzibg

brzibg
  • Members
  • 90 posts

Posted 27 May 2016 - 19:24

Da i ja sam primetio taj isti komentar na svakoj vesti o nekretninama u Srbiji.
  • 0

#15479 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 27 May 2016 - 22:11

Realizacija, Vracar, nova zgrada (4 sprata), stan 70 kvadrata 140.000, u cenu je uracunato i garazno mesto.


  • 0

#15480 Newcastle

Newcastle
  • Members
  • 171 posts

Posted 28 May 2016 - 12:45

Realizacija, Vracar, nova zgrada (4 sprata), stan 70 kvadrata 140.000, u cenu je uracunato i garazno mesto.

 

Da li mozes da nam das  malo vise podataka? Jel placeno u toku izgradnje ili posle? Ulica, sprat,orijentacija?


  • 0