Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#15271 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 23 November 2015 - 18:11

Slazem se, ali pored slabe ponude kvalitetnih placeva, tek je tezak zadatak pronaci (po normalnoj ceni) tako nesto.

Ja se vise orijentiaem na Plave Horizonte, ono naselje mi je idealno za tu neku cenu 7000-8000e/Ar. Odlicno povezano sa gradom, uredno, cisto, nije 'altinizovano' (drvara, frizeraki salon, kuca, kuca, auto otpad, kuca...), malo naselje bez buke i guzve itd.

Medak padina mi se dopada, ali je cena vise nego nerealna.
  • 0

#15272 goran nbgd

goran nbgd
  • Members
  • 41 posts

Posted 24 November 2015 - 12:31

Vec kad pricamo o placevima mene interesuje poljoprivredno zemljiste ali trece i nize klase. Oko sat vremena voznje od Bgd-a. treba mi bar 5ha pasnjak ili padina nemora da je obradjivano. po mogucnosti juzno, j-i, j-z, od bgd. Nasao sam neke sajtove kao Poljoberza.net i slicno ali sve slaba ponuda kao i standardni oglasi za prodaju nekretnina. Ili net bas nije najpoularnije mjesto za prodaju poljoprivrednog zemljista ili niko ne zeli da proda!?


  • 0

#15273 barba

barba
  • Members
  • 222 posts

Posted 24 November 2015 - 12:57

Vec kad pricamo o placevima mene interesuje poljoprivredno zemljiste ali trece i nize klase. Oko sat vremena voznje od Bgd-a. treba mi bar 5ha pasnjak ili padina nemora da je obradjivano. po mogucnosti juzno, j-i, j-z, od bgd. Nasao sam neke sajtove kao Poljoberza.net i slicno ali sve slaba ponuda kao i standardni oglasi za prodaju nekretnina. Ili net bas nije najpoularnije mjesto za prodaju poljoprivrednog zemljista ili niko ne zeli da proda!?

 

To ćeš morati na terenu da tražiš i od ljudi koji žive u kraju.

Često prodavci nisu ni svesni da su prodavci, dok se ne pojavi kupac koji zapitkuje...


  • 1

#15274 bpprr

bpprr
  • Members
  • 765 posts

Posted 24 November 2015 - 14:50

"Za 5.000 EUR imanje, za više može da se bira

Suma od 15.000 evra na računu za kupovinu nekretnine ne zvuči dovoljno, ali, možda niste ni svesni, u situaciji ste da birate nekretnine po Srbiji.
 
Izbor vam je možda sužen u Beogradu, iako i dalje postoji, ali zato po ostalim gradovima i selima možete za taj novac da kupite, zavisno od mesta, stan, kuću, imanje tj. kuću sa okućnicom ili mini nekretninu na popularnim gradskim lokacijama.
 
Gledajući trenutnu ponudu nekretnina, za 15.000 evra možete da kupujete kuće na periferiji Beograda ili po unutrašnjosti, ali i stanove manje kvadrature. Evo primera.
 
U Smederevskoj Palanci, primera radi, kvadrat stambenog prostora u zgradi blizu centra košta 500 evra, tako da za 15.000 može da se kupi kvalitetan stan od 30 kvadrata. Solidni stanovi malo dalje od centra prodaju se i za 300 evra po kvadratnom metru pa vam za garsenjeru ne treba više od 10.000 evra, a veliki je izbor i kuća. Slično je i u drugim manjim gradovima po Srbiji, gde cena kvadrata može da padne i niže, na 400 evra, ili čak i 350 ako je reč o periferiji u malom gradu.
 
U većim gradovima, poput Beograda ili Novog Sada, moguće je za taj novac kupiti stan ili kuću na periferiji. Primera radi, u Beogradu ili u Novom Sadu, na periferiji je moguće kupiti garsonjeru od 20 kvadrata. Jeftinije lokacije su Miljakovac, Kanarevo i Labudovo brdo, Galenika, Karaburma, Mirijevo, dok u Krnjači, Kotežu, Borči, Zemun polju i Padinskoj Skeli kvadrat košta 500-600 evra.
Kuće sa okućnicom širom Srbije se godinama prodaju ispod cene, a u delovima Vojvodine, ako pažljivo tražite, možete naći i imanja koja koštaju manje od 5.000 evra. 
 
Agenti za prodaju nekretnina tvrde da se u zabačenijim selima kuća sa okućnicom može kupiti i za oko 5.000 evra, jer je cena kvadratnog metra, čak i u Novom Sadu, koji je najatraktivniji za kupovinu, značajno pala. Kako navode, sada kvadrat nekretnine koji je ranije koštao više od 1.000 evra, možete kupiti i za 700 evra. 
 
U Valjevu, na primer, kuća sa okućnicom košta od 10.000 do 30.000 evra, zavisno od lokacije, površine, godine i kvaliteta gradnje, postojanja puta... 
 
"Seoska domaćinstva u okolini Valjeva mogu da se kupe i za 10.000 evra, a slično je i oko Loznice gde stara kuća, sa okućnicom, može da se kupi i za manje od 10.000 evra", kaže jedan od agenata. 
 
Kuća u Vranju, od stotinak kvadrata novije gradnje, sa pristojnom okućnicom, može da se kupi već od 20.000 evra, a agenti tvrde da su nedavno prodali i staru kuću slične kvadrature za 15.000 evra. 
 
Za 15.000 evra u Srbiji možete da kupujete i placeve, pa tako recimo, za plac od 3 ara u Surčinu morate da odvojite 9.600 evra. 
 
Ukoliko želite i vikendicu s voćnjakom, morate otići nešto dalje npr u Rumu, gde čitavih 50 ari može da se kupi za 12.500 evra. Za istu sumu može da se kupi i solidno građevinsko zemljište u jednom od najvećih gradova u Srbiji. Samo ilustracije radi, građevinsko zemljiste u Subotici od oko 50 ari vlasnik sada ceni tek nešto više od zacrtane sume - 16.000 evra. 
 
Ako ipak ne želite da živite u manjem mestu ili na selu, možete se skućiti i u „mini stanu“. Kako smo nedavno pisali, ti stanovi su obično oni čija kvadratura ne prelazi 15 kvadrata, a kako su cene drastično pale, za njih je potrebno odvojiti 7.000 do 10.000 evra. To važi čak i za "suvi centar" Beograda, gde cena mini stana u ovom trenutku mahom ne prelazi 10.000 evra."
 

  • 2

#15275 Marti 2000

Marti 2000
  • Members
  • 371 posts

Posted 25 November 2015 - 17:53

Vec kad pricamo o placevima mene interesuje poljoprivredno zemljiste ali trece i nize klase. Oko sat vremena voznje od Bgd-a. treba mi bar 5ha pasnjak ili padina nemora da je obradjivano. po mogucnosti juzno, j-i, j-z, od bgd. Nasao sam neke sajtove kao Poljoberza.net i slicno ali sve slaba ponuda kao i standardni oglasi za prodaju nekretnina. Ili net bas nije najpoularnije mjesto za prodaju poljoprivrednog zemljista ili niko ne zeli da proda!?

 

 

Ako kreneš u istraživačku vožnju verovatno ćeš videti dosta tabli "plac na prodaju". Često se takvi placevi prodaju godinama što zbog nerealnih cena, što zbog neupućenosti prodavaca u korišćenje interneta. 

 

U ulici u kojoj moji roditelji imaju vikendicu sam video tri table. Reč je o okolini Ripnja. Neću baš da dajem tačnu lokaciju. 

 

Pre tri godine sam zvao jednog prodavca koji ima lepu ravnu, parcelu, misleći da je povoljno, a tada smo imali neki novac na gomili, ali je cena bila nenormalno visoka. Ne sećam se tačno jer sam bio poluzainteresovan.

 

Sada niti želim niti imam mogućnost za tako nešto. 


  • 0

#15276 bpprr

bpprr
  • Members
  • 765 posts

Posted 26 November 2015 - 09:42

"Ruše kasarnu, niče "Stepa 2"

Raspisan tender za uklanjanje vojnog objekta "Aleksa Dundić" U Zemunu, gde će biti izgrađeno novo stambeno naselje.
 
IZVOR: VEČERNJE NOVOSTI ČETVRTAK, 26.11.2015. | 08:04
 
 
Zemunsko naselje nalik voždovačkom Stepa Stepanović bliži se početku realizacije, pošto je Građevinska direkcija Srbije raspisala tender za izradu projekta za rušenje i uklanjanje postojećih objekata u kasarni "Aleksa Dundić".
 
Međutim, završetak kompletne dokumentacije i planova, očekuje se tek za godinu dana, kada će se znati i početak gradnje. 
 
Priprema šest hektara oivičenih ulicama Cara Dušana, Filipa Višnjića, Šumadijskom i Zadužbinskom, samo je uvod u razradu plana budućeg stambeno-poslovnog kompleksa. Pre samih radova na rušenju, iz GDS objašnjavaju da je potrebno da se izabere izvođač, ali i da se obezbede sve dozvole i dokumentacija. Nakon toga, treba da se usaglasi projekat sa urbanističkim planom, da bi moglo da se govori broju i strukturi stanova. 
 
Sve to biće poznato krajem 2016. godine, pišu Večernje novosti. 
 
Međutim, kada je reč o samom naselju, planirana je izgradnja 31 objekta ukupne bruto površine od 21.330 kvadrata [TO MU DODJE OKO 400-500 STANOVA?], kao i pratećih sadržaja. Iako višestruko manja površina od bivše kasarne "4. jul", kompleks bi bio rađen po modelu današnjeg naselja Stepa Stepanović, čime će se obezbediti rešavanje stambenog pitanja za vojna lica. Zbog toga je postignuta razmena između GDS i Ministarstva odbrane, kada je predata lokacija za stanove u vrednosti od 12 miliona evra."
 
 
Mislim da Vojska za lokaciju dobija gotove kvadrate vec izgradjene u Stepi 1. Tako se GDS resava jednog dela neprodatih stanova u Stepi koje je sada i uz popust nemoguce/jako tesko prodati na trzistu (cak i uz povremene akcije gde je 1000Eura/kv u Stepi).
 
Kad covek pomisli da su se ljudi pre par godina lomili u redovima cekajuci stan u Stepi ili za 'smrdljive zgrade' u Ivana Rivara i to za kamate koje nisu ni priblizno povoljne kao sada http://www.subkredit...ator.somee.com/
Taj trend ce se nastaviti i dalje po meni.

Edited by bpprr, 26 November 2015 - 10:44.

  • 2

#15277 bpprr

bpprr
  • Members
  • 765 posts

Posted 26 November 2015 - 11:57

"BG: Šta će moći da se legalizuje i kako?
 
Grad Beograd će efikasno sprovesti novi Zakon o legalizaciji kako bi jednom i zauvek bio uveden red u tu oblast, izjavio je gradski menadžer Goran Vesić.
 
On je dodao kako to ipak ne znači da će svi novi objekti biti legalizovani, već samo oni koji ispunjavaju uslove, dok će objekti koji se nalaze na javnim površinama, parkovima biti uklonjeni, navodi se u saopštenju Beoinfa.
 
To je nulta tačka i zato će biti legalizovani svi objekti koji po tom zakonu mogu da se legalizuju, posle čega neće biti dopušten ni jedan santimetar "divlje" gradnje u Beogradu, rekao je Vesić za RTS.
 
Vesić je takođe najavio da će se u ponedeljak na dnevnom redu Skupštine naći i Plan uvođenja vodovoda i kanalizacije u sve delove Beograda do 2025. godine. On je podsetio da je ovo prva Gradska uprava koja je izašla sa jasnim planom za uvođenje vodovoda i kanalizacije u sve delove Beograda u narednih 10 godina. "Samo tokom ove i naredne godine biće izdvojeno oko tri milijarde dinara iz gradskog budžeta za uvodjenje kanalizacije u prestonici, pre svega u prigradskim naseljima, dok je predviđeno da ukupna suma za celokupnu kanalizaciju - koju sada nema trećina Beogradjana - bude izdvojeno oko 575 miliona evra", istakao je gradski menadžer.
"Cilj Grada Beograda je da sprovede ovu legalizaciju u najbržem mogućem roku. Sekretarijat za legalizaciju će dobiti ispomoć u vidu 30 pravnika iz drugih gradskih sekretarijata. Legalizacija će takođe biti sprovedena u koordinaciji sa Poreskom upravom, koja će automatski nove objekte staviti u svoj sistem i oni će, prema zakonu biti u obavezi da plaćaju porez na imovinu", naveo je Vesić. 
 
Vesić je pojasnio da će legalizacija objekata biti podeljena na pet zona. 
 
"Prvu zonu će činiti prigradske opštine gde će biti dozvoljena legalizacija p+4 + potkrovlje, u drugu zonu će biti svrstane poslovno-trgovačke ulice, gde će biti moguće legalizovati tri etaže iznad postojećih urbanističkih planova. Zona Tri će obuhvatiti staro gradsko jezgro (Stari grad i Savski venac) gde će biti dozvoljena legalizacija samo jedne etaže, kako bi se zaštitio autentičan izgled starog Beograda", rekao je on. 
 
Vesić je dodao da će "Zona 4 obuhvatiti sve ostale zone, koje nisu obuhvaćene u prve tri, kao i Pete zone koja je okarakterisana kao zona posebne namene". 
 
"Reč je o 'Beogradu na vodi', gde neće biti dozvoljena legalizacija iznad postojećih urbanističkih planova", istakao je gradski menadžer. 
 
On je dodao da je ta odluka o zoniranju već pripremljena i da će se naći na dnevnom redu Skupštine grada Beograda u ponedeljak ili petak, u zavisnosti kada će Zakon o legalizaciji objekata stupiti na snagu, jer je to preduslov da počne da se vrši legalizacija u Beogradu."
 

Edited by bpprr, 26 November 2015 - 11:58.

  • 0

#15278 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 26 November 2015 - 12:29

*ebo me bog ako razumem tu balkansku pricu o "legalizaciji."

Nadam se da ce se javiti McLeod - koliko sam razumeo iz njegovih postova, on je pravnik.

 

Dakle, teoretski, imas dvojicu komsija sa istim kucama. Jedan je potrosio gomilu novca i vremena da da sve legalno sagradi, drugi je radio "po ceifu" i sada su ravnopravni, jednim potezom pera nekog birokrate?

 

Kako je uopste moguce prikljuciti se na struju, vodovod, kanalizaciju... bez legalnih papira? Kontrolise li neko te "papirokrate" koji lupaju pecate, odgovara li bilo ko za bilo sta?

 

Ma, da ne dizem samom sebi pritisak, ajd' da skrenem u zajebanciju.

Recimo, trazim nekog drugara, imam adresu, a vec odavno nisam bio u komsiluku.

Kao moderan covek, imam GPS.

E, sad, da li GPS funkcionise po onome sto je legalno prijavljeno ili po Google Earth satelitskim snimkama? Mogu li da nadjem drugara ako je sagradio kucu bez papira?

:D


Edited by zoran59, 26 November 2015 - 12:36.

  • 1

#15279 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 26 November 2015 - 12:36

E, sad, da li GPS funkcionise po onome sto je legalno prijavljeno ili po Google Earth? Mogu li da nadjem drugara ako je sagradio kucu bez papira?

:D

 

Nista lakse, ukucas samo koordinate :) 


  • 1

#15280 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 26 November 2015 - 12:39

Nista lakse, ukucas samo koordinate :)

 

:lol+:

 

Eh, OK - ali, hoce li mi GPS kazati gde da skrenem, na kojem raskrscu? ;)


  • 0

#15281 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 26 November 2015 - 12:45

:lol+:

 

Eh, OK - ali, hoce li mi GPS kazati gde da skrenem, na kojem raskrscu? ;)

 

Mene je pozitivno iznenadjivao, uvek je lepo nadati se.. 


  • 1

#15282 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 26 November 2015 - 16:15

@zoran59

 

Pa upravo zbog spore birokratije ljudi zidaju nelegalno, veliki delovi Beograda nemaju sve potrebne planove da bi mogao legalno da dobijes dozvolu. Ne moze svako da kupi veliki stan (npr. ako ima dvoje i vise dece ne moze grasonjera zar ne) ali moze plac na nekoj periferiji i da zida svoju kucicu. I onda je on bezobrazan jer radi to nelegalno a grad nije omogucio da radi legalno u startu.

 

E sad sto se tice onih koji su mogli da dobiju dozvolu a nisu to je vec druga prica i ti bi meni platili punu cenu.

 

Inace kao i mnogi drugi zakoni i ovaj se donosi i da bi se ozakonilo muvanje. Pa tako ako si kao investitor podigao stambenu zgradu sa dva sprata vise nego sto je to dozvoljeno ladno ce bi je ozakoniti. Ako si kao presednik zidao tamo gde ne sme nikako da se zida i to ce ti ozakoniti, pa je pitanje zbog koga je donet stvarno zakon, zbog malog obicnog gradjanina ili zbog nekih mocnijih.


Edited by kirovec, 26 November 2015 - 16:15.

  • 0

#15283 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 26 November 2015 - 20:15

....

Pa upravo zbog spore birokratije ljudi zidaju nelegalno, veliki delovi Beograda nemaju sve potrebne planove ...

....

 

Vidis, ovo je meni nejasno i diskutabilno.

 

U jednom delu, ako ne postoji urbanisticki plan, jasno je da neko nije mogao da dobije sve potrebne dozvole da sagradi kucu.

 

U drugom delu, ako ne postoji urbanisticki plan, po kojem osnovu tamo postoje struja i vodovod? Bog me ubio ako mi je jasno kako se prikljucuje "nepostojeca" kuca, a placas postojeci racun za struju.

 

Izvinjavam se za pisanje gluposti i nerazumevanje, ali vec dugo zivim na "trulom" zapadu i ovde vazi princip "cist racun - duga ljubav" a na Balkanu jos uvek, cini mi se, ide ono "ljudi smo, dogovoricemo se."

 

Posto sam vec ranijim postom skrenuo u zajebanciju, ovde bih dodao jos jednu anegdotu. Prica je iz Hrvatske, no verujem da je primenjiva na citav Balkan.

 

Pre 15 ili 20 godina, dodjem na godisnji u Zagreb. U to vreme, vlasti su organizovale nekakve komisije i inspektore da utvrde stvarno "stanje na terenu" i "apdejtuju" zemljisne knjige. Zato jer je tokom rata mnogo toga sruseno, mnogo sagradjeno bez papira, nekretnine su na brzinu i bez papira menjale vlasnike itd.

A moj bliski drugar je imao komad zemlje, obicnu livadu, na periferiji grada. Posetim ga i on mi prica kako je tog nekog inspektora inspektora podmitio sa 1000 necega (ne secam se, ili dojcmaraka ili evra) da mu na livadi ubelezi kucu - koja ne postoji. I smeje, sav ponosan kako je pametan.

Ja zinem, cudim se k'o majmun banani, ne razumem svrhu.

A drugar kaze: "Kako ti nije jasno? Sad mogu da sagradim kucu jer na papiru vec postoji. Za podmicivanje sam imao 1000X. Da sam trazio sve potrebne papire, kostalo bi me 10 000X i trajalo bi najmanje pet godina!"

 

Zato sam vec negde napisao - kad se penzionisem u domovini, zanima me iskljucivo nekretnina stara barem 50 godina, u vlasnistvu istog coveka (ili familije).

Sve drugo mi je sumnjivo.


  • 0

#15284 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 27 November 2015 - 21:42

Npr. grad donese urbanisticki plan gde stoji da tu i tu ce biti porodicne kuce (jer postoje porodicne kuce jos iz vremena kraljevine Srbije) ali ne uradi plan detaljne regulacije jer mu se ne isplati* i ti ne mozes da gradis legalno dok neka rujina koja samo sto se ne srusi je legalna. I sta onda ljudi rade? Ili rade nelegalno ili kupe tu ruinu pa je sruse i umesto nje zidaju novo (ova druga opcija je mnogo skuplja).

Npr. za moje naselje koje je inace gradila drzava nikad nije postajao detaljni plan regulacije posto to tada zakon nije ni poznavao (izgradjeno 1980). Kada smo hteli da sredimo krov na zgradi posto u startu nije uradjen kako treba a pravi ozbiljne probleme odbijeni smo jer nema tog plana i to je bilo 2006. Danas 2015 jos uvek ne postoji plan. Dok ostali koji su bili pametni nisu nikog nista pitali.

* dok npr. za divlja naselja tipa Altine koja su mnogo mladja uradi plan detaljne regulacije jer mu se to isplati zbog magacina i privrednih objekata koji su izgradjeni ili ce biti (da bi uzeli fine pare za uredjenje zemljista).

Dakle grad tj. drzava namerno zeza gradjane za razliku od tvoje situacije. Tu gde si ti nikako ne bi mogli da proglase da se negde mogu graditi kuce a da ne urade sve potrebne planove. Kod tebe se u katastru ne ceka na uknjizenje 5godina jer imaju malo zaposlenih i kompijutere iz 1999 (bas me zanima kako su ljudi radili predmete kada nije postojala ni kucaca masina :D )

Zato primeri sa zapada ovde su potpuno nerealni i zato se stvari resavaju ovakvim nakaradnim zakonima jer jedino tako mogu i nesto da urade.

Inace poenta ozakonjenje je da napokon uknjize nelegalne kuce da bi mogli da im naplacuju porez, samo ostaje pitanje kako ce to da izvedu ako su katastri prebukirani starim predmetima.

Edited by kirovec, 27 November 2015 - 21:43.

  • 2

#15285 bpprr

bpprr
  • Members
  • 765 posts

Posted 27 November 2015 - 22:47

"Podstanara više neće biti, briše ih - zakon

Zakupci nekretnina u našoj zemlji tvrde da su potpuno obespravljeni predlogom novog propisa o stanovanju.
 
IZVOR: VEČERNJE NOVOSTI PETAK, 27.11.2015. | 19:17
 
 
Umesto 90 dana, rok za iseljenje je smanjen na tek osam dana. Ne rešavaju se ni muke stanodavaca
 
Neplaćanje kirije, uništeni nameštaj, ogromni dugovi za komunalije, samo su neki od problema koji muče stanodavce. I podstanari imaju svoj spisak primedaba na gazde koje ne žele da potpišu ugovor o zakupu, neće da ih prijave na adresi stanovanja i kojima ne pada na pamet da plate porez državi.
 
Muke i jednih i drugih, međutim, neće biti manje ni posle usvajanja novog zakona o stanovanju, čija je javna rasprava počela pre nekoliko dana. Predstavnici podstanara tvrde da im je uskraćeno i ono malo prava koja su imali po važećem ZOS-u, pišu Večernje novosti. 
 
"Novim nacrtom zakona o stanovanju podstanari su bukvalno izbrisani sa spiska živih. Po važećem zakonu, prava podstanara su regulisana u članovima 7, 9, 10 i 11, a u novom nacrtu ih uopšte nema", kaže advokat Mirko Mirković, zastupnik Udruženja podstanara "Velegrad". - Umesto da preciznije reguliše prava i obaveze i vlasnika stanova i podstanara, novi zakon ih potpuno ignoriše. Ako nadležni ništa ne promene, pre usvajanja zakona, u budućnosti ćemo imati još više problema između zakupaca i stanodavaca. 
 
Mirković kaže da je ignorisanje podstanara u novom zakonu o stanovanju, pokušavaj da se njihova prava i obaveze određuju po Zakonu o obligacionim odnosima. 
 
"U članovima od 567 do 599 ovog akta predviđene su odredbe o zakupu, ali svih nekretnina", objašnjava advokat. - On nije dovoljno precizan, a pritom su neke odredbe potpuno nepovoljne za podstanare. Jedna od njih je da je otkazni rok osam dana, umesto 90, koliko je po još važećem ZOS-u. Dostavićemo Ministarstvu građevine naše komentare i predloge, i nadam se da će ih uvažiti. Naš predlog je bio da se stanodavci obavežu ne samo da zaključuju ugovore, već da ih overe u sudu ili bar u opštini. Oni su, međutim, napisali da ugovor o zakupu može biti zaključen, a ničim ih ne obavezuju da to i urade. Ako nema kazne, to nije zakon nego samo nečija želja. 
 
U Ministarstvu građevine potvrđuju da se nacrtom novog zakona ova oblast ostavlja u nadležnost Zakona o obligacionim odnosima. Oni napominju da je u toku javna rasprava i da će se razmotriti zahtevi Udruženja podstanara da se eventualno u nacrtu novog zakona propiše duži otkazni rok od onog koji je propisan Zakonom o obligacionim odnosima."
 

  • 1