Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#15151 paja_baksis

paja_baksis
  • Members
  • 80 posts

Posted 24 August 2015 - 17:03

Moja zena je zivela u zgradi u Krnjaci koja je sa jedne strane okrenuta ka septickoj jami; Stanari koji su bili okrenuti ka toj strani placali su praznjenje jame, dok ovi ostali nisu. Nije im smetalo posto im nije bilo pod nosom. 

 

I malo malo pa se jama prelivala uz nesnosan smrad...i kako to covek da resi? Vecina stanara ne shvata da zive u zarazi i da obaraju cene sopstvenih nekretnina zarad sitne ustede.

 

Ja sam predlagao da ovi sto placaju uzmu po kofu i da prosup komsijama ispred vrata "njihov deo". Kad ne moze na lepsi nacin. "Komso, ovo je tvoje."

 

A opet imas i primere ovih sa NBGD koji toliko drze do urednosti zgrade da su ljudi placali preko cene za taj kraj samo da tu zive.

 

Al' objasni ti to prosecnom Srbinu.


  • 1

#15152 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 24 August 2015 - 17:45

Postoje stvari koje su individualne, a postoje zajednicke.

Grejanje je individualna stvar u licnom stanu, septicka jama je zajednicki objekat svih stanara zgrade.

 

Ironija je sto kod nas odrzavanje zajednickih stvari uglavnom tesko ili nikako ne funcionise, a ono sto treba da bude individualno kao sto je recimo potrosnja vode ili grejanja svi placaju.

 

Taj problem jedino moze da se resi Ugovorom sa nekom firmom i da placanje ide preko Infostana.

U tom slucaju septicku jamu bi firma redovno praznila prema ugovoru, a Infostan bi naplacivao usluge, ima on svoje metode.

 

Tako slicno mnoge zgrade imaju ciscenje sa nekom firmom, pa onda sve manje njih placa, pa cistacica ne dolazi i sl.

Zgrada koja ciscenje placa preko Infostana uredno se odrzava. Ja sam uvek stanovao u "normalnim" zgradama koje su sve regulisale preko Infostana i niko te nikad nije pitao ni za pare, ni za sta, a cistacice ciste po ugovoru. Ja platim infostan i ne zanimam me da li komsija placa, da li ce mu oduzeti stan zbog prinudne naplate i sl., to nije moj problem da razmisljam.

 

To sto je ona zivela u zgradi gde niko nije hteo da bude predsednik, gde nista nisu regulisali preko Ugovora nego onako kad ustreba neko krene da skuplja pare pa pola nece da da - takva odrzavanja pisi propalo.

 

I opet da ponovim - pravna drzava, Ugovori, zakoni. To nase - mi cemo to drugarski, necemo da nas dere ovaj, onaj, ova ce da ocisti jeftinije - ne ide. Naplata je jedan od velikih problema, jeste da Infostan tu uzima procenat, ali u ovakvoj zemlji to je jedino resenje za naplatu necega.


  • 3

#15153 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 26 August 2015 - 10:05

Najvrednija imovina koja se nudi je imovina Univerzal banke u stečaju, čija ukupna vrednost gledano po početnim cenama iznosi oko devet miliona evra, navodi se u oglasu objavljenom u dnevnim novinama.

Među ponuđenim nekretninama su i poslovni prostori u centru Beograda – centrala Univerzal banke u Francuskoj ulici od skoro 1.000 kvadratnih metara, koja se nudi po početnoj ceni od 1,1 milion evra.
Prodaje se i nekretnina u Dobračinoj od skoro 700 kvadrata, čija je početna cena skoro 800.000 evra.

http://www.b92.net/b...&nav_id=1031357


  • 0

#15154 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 26 August 2015 - 21:54

Za one koji zive u zgradama - nista vise nije bezbedno. Podrum je opljackan i u zgradi gde stanujem, svuda se pljacka, ali nisam znao da je doslo i do delova zgrade, ulazna vrata, aluminijum sa toplovodnih cevi.

Nista ne drzite van svog stana, narocito ne bicikle po podrumima i ulazima zakacene za gelendere.

 

Stanovnicima zgrade u Ulici Ilije Garašanina 25 u ponedeljak je oko 22 sata ukradeno jedno krilo ulaznih vrata u zgradu.

U ovoj zgradi i pre je bilo krađa. Kradene su bicikle, obijan je podrum, kraden alat. Slična situacija dogodila se i u Njegoševoj 31, gde su stanari zgrade u podrumu zatekli potpuno ogoljene toplovodne cevi.
- Ukrali su između 40 i 50 metara aluminijumskog lima. Obratili smo se "Elektranama" i rečeno nam je da ne mogu da pošalju ekipu da utvrdi štetu jer su im ljudi na godišnjim odmorima. Ovo je vandalizam prve vrste - kaže za "Blic" zamenik predsednika kućnog saveta u Njegoševoj 31 Milivoje Mašojević.

http://www.blic.rs/V...i-vrata-s-ulaza

 

 

Drage komšije,

Juče popodne u ulazu Timočke divizije 5 (prekoputa Arome) ukradene su sve bicikle koje su u tom trenutku bile vezane za gelendere u zgradi. Totalno organizovano. Desetak komšija je bilo na 15m od ulaza i niko ništa nije primetio.

 

evo i našeg lopova....u krađi bicikla. Druga nedelja avgusta.

Tog dana je ukrao i vatrogasno crevo sa mlaznicom.

http://stepa.rs/foru...u-lopova/page-5

 

 


  • 0

#15155 petar horvat

petar horvat
  • Members
  • 11 posts

Posted 28 August 2015 - 00:54

Postovanje,

mozete li mi objasniti sta predstavlja situacija kada se u oglas kaze da stan nije uknjizen ali da zgrada jeste...hvala


  • 0

#15156 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 28 August 2015 - 01:07

Postovanje,

mozete li mi objasniti sta predstavlja situacija kada se u oglas kaze da stan nije uknjizen ali da zgrada jeste...hvala

 

Da bi se uknjizio stan mora najpre da se uknjizi zgrada kao objekat.

Postoji cak i mnogo zgrada i to starijih koje nisu uknjizene pa sami vlasnici stanova ne mogu da udju u proces knjizenja svojih stanova.

Razlozi su razni, nekada su firme koje su gradile propadale pa nisu stigle da uknjize, nakada su krajnje debilni gde su investitori bili drzavne firme koje je to bukvalno mrzelo da rade a sada su propale, zato sve to ide tako kilavo i sporo.

 

Posto je ovde zgrada uknjizena znaci da je vlasnik mogao da udje u proces knjizenja stana.

Pitanje je zasto to nije uradio, uknjizen stan je sigurniji za kupovinu i skoro nuzan za kredit.

Ako je stan noviji ljudi naglase da je zgrada uknjizena sto znaci da je investitor zavrsio svoj deo posla i da objekat nema nikakvih problema oko legalizacije i slicnih stvari. Mada nekada i cisto onako kao da kupac pomisli da ako je uknjizena zgrada da je to skoro isto kao da je i stan.

 

Ako te stan zanima pitaj vlasnika ili agenta zasto stan nije uknjizen.


Edited by Gant, 28 August 2015 - 01:27.

  • 0

#15157 petar horvat

petar horvat
  • Members
  • 11 posts

Posted 28 August 2015 - 09:02

Moracu da se detaljnije raspitam, na jednom oglasu pise zgrada je uknjizena a na oglasu druge agencije da postoji povracaj pdv. Hvala za informaciju.


  • 0

#15158 mrblaf

mrblaf
  • Members
  • 476 posts

Posted 28 August 2015 - 09:23

Ako postoji povracaj PDV-a znaci da je zgrada nova kao i stanovi u njoj, prema tome ako je investitor uknjizio zgradu ne bi trebao da bude problem da kupac novog stana uknjizi taj stan na sebe.


  • 0

#15159 petar horvat

petar horvat
  • Members
  • 11 posts

Posted 28 August 2015 - 09:42

Da, zgrada je novija, iz 2013. Poslao agentu sms i dobrio odgovor  da je status stana uknjizen 1/1. To me podsetilo na raznorazne lazi koje sam sretao tragajuci za stanom a koje se plasiraju u oglasima. Za dva stana koja su mi se najvise dopala i najvise mi odgovarala se ispostavilo da, prvi nije otkupljen iako je pisalo da jeste a da drugi nije u zgradi iz sedamdesete nego u zgradi s kraja tridesetih koja je nadgradjena s dva nivoa i ukrasena novom pink fasadom. Upadam u nalete depresije trazeci stan. Da sam znao kakva se sranja nude po paprenim cenama skuplje bih prodavao moj bivsi stan. Agenti mahom ljigavci, investitori nadobudne sirovine, da mi nije jedne vaspitane i sposobne pedesetogodisnje agentice koja je pri svakom susretut bila utegnuta i dekoltirana ne bi bilo svetle tacke u mucnom procesu pridomljavanja. Oprostite, morao sam negde da zakukam.


  • 3

#15160 neris8

neris8
  • Members
  • 1 posts

Posted 28 August 2015 - 10:53

Dobar dan. Pratim ovaj forum od 400. stranice. Čekala sam pravi momenat da krenem u kupovinu stana u blokovima, u dijelu kraj rijeke. Ne mislim da je objektivno pravo vrijeme doslo, ali zbog nekih porodicnih razloga, pravo je vrijeme za mene. Gledala sam vec par stanova u četverospratnicama u bloku 70. Ono sto me zanima je da li neko zna za koje je pare neki od njih zaista prodat u posljednjih godinu dana? Evo jednog primjera:

 

http://imovina.net/p...er=&regulation=


  • 0

#15161 nitogen

nitogen
  • Members
  • 43 posts

Posted 28 August 2015 - 13:09

Neris8,

dobro došli na forum.

Neko je već skoro kačio link http://katastar.rgz....nepokretnosti/# .

Za naše prilike prilično korektan način da se vide cene realizacija do nivoa zgrade.

 

Nadam se da će vam pomoći u traženju.

Srećno


  • 0

#15162 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 31 August 2015 - 14:43

Danas sam video da su bageri uveliko rascistili ovaj oznaceni deo placa za gradnju i da se nesto radi.

Na sajtu Energoprojekta nisam nasao nista, mislim da je njihov i ovaj ostatak kao deo YUBC-a prema Dunavu, samo ga nisu zavrsili do kraja.

Nisam bio peske tako da nisam mogao da vidim nikakvu tablu. Da li se neko tuda setao i ima li neka slika sta se tu gradi?


Attached File  e.jpg   100KB   18 downloads


  • 0

#15163 paja_baksis

paja_baksis
  • Members
  • 80 posts

Posted 31 August 2015 - 16:39

Ja sam nacuo da samo prosiruju taj parking koji se naplacuje iza YUBC-a


  • 0

#15164 goran nbgd

goran nbgd
  • Members
  • 41 posts

Posted 31 August 2015 - 18:10

Ja imam informaciju od dvije godine da je to deltin plac sa nekim planom od 25 30 spratova ali cekaju promjenu zakona o dozvoljenoj visini objekta. Isto kao grci za hotel ju
  • 0

#15165 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 31 August 2015 - 18:25

Ja imam informaciju od dvije godine da je to deltin plac sa nekim planom od 25 30 spratova ali cekaju promjenu zakona o dozvoljenoj visini objekta. Isto kao grci za hotel ju

 

Srusena je studija o ogranicavanju visine.

http://www.politika....bjekata.lt.html

 

Mora da postoji tabla po zakonu sta se gradi, ne grade valjda na divlje :)


  • 0