Jump to content


Photo
- - - - -

Stoni tenis u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
318 replies to this topic

#31 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 16 April 2009 - 11:21

Aha, drago mi je da znaš o kakvom je reketu reč.
Mislim da ću ga uzeti jer stvarno ne znam šta može bolje za 20€.
Piše da je 60-60-100, dakle kontrolu ima dobru sigurno kao što i sam kažeš a spin će me valjda zadovoljiti :ph34r:

Inače interesuje me šta znači Anatomic u oznaci reketa? Jesu li kod takvog obe gume iste ili šta?

Anatomic(AN) ti je oblik drske drveta.Imas konkavni(FL),i ravni (ST).Inace bas te amateri,ali mi je jako simpaticno kako se interesujete za stoni tenis. :)

Edited by teoNS, 16 April 2009 - 15:35.


#32 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 16 April 2009 - 12:52

Ja se tesim time da sam u 20-im godinama zivota, a da u ovoj rekreativnoj ligi gubim od ljudi koji su u 40-im. Znaci ovim tempom za 20 godina ja sam troglava azdaHa! :ph34r:

Za oznake, ja sam mislio da je vise izbalansiran. Ali uglavnom ti brojevi stvarno ne znace nista, moj je neki master joolin, pise da je 9-7-7, pa je kontrola mnogo gora od brzine. A spinove stvarno jako solidno izvlaci za te fabricke rekete.

#33 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 16 April 2009 - 15:37

Ja se tesim time da sam u 20-im godinama zivota, a da u ovoj rekreativnoj ligi gubim od ljudi koji su u 40-im. Znaci ovim tempom za 20 godina ja sam troglava azdaHa! :ph34r:

Za oznake, ja sam mislio da je vise izbalansiran. Ali uglavnom ti brojevi stvarno ne znace nista, moj je neki master joolin, pise da je 9-7-7, pa je kontrola mnogo gora od brzine. A spinove stvarno jako solidno izvlaci za te fabricke rekete.

Ti brojevi nista ne znace.A reketi koji se prodaju po radnjama su losi.Mada za rekreativni stoni tenis ne treba ti nesto bolje.

Edited by teoNS, 16 April 2009 - 15:37.


#34 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 18 April 2009 - 08:06

e bas mi je drago da malo diskutujeto o ovom sportu, makar to bilo i na ovom amaterskom nivou. Kao sto sam negde na ovom topiku (bar mislim da jesam) napisao, aktivno sam se bavio ping-pongom 12ak godina jos u vreme SFRJ, nekih zapazenijih rezultata nisam ostvario sto je bilo i za ocekivati pored onakve konkurencije, ali svakako sam naucio da dobijam i gubim i da se u meni stvori neki fajterski duh i jos bitnije po meni fer plej odnos. Da vas sada ne bih gnjavio sa ovim nego da vam kazem moje skromno misljenje na temu o kojoj raspravljate.
Svi ili uglavnom svi reketi koje mozete kupiti po prodavnicama su uglavnom i najcesce losi, ali za neko amatersko i rekreativno bavljenje ping pongom su sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta i zato se nemojte mnogo muciti pitanjima da li su dobri ili ne, za rekreativno bavljenje su super. Ako vam budem rekao da je moj reket star oko 20ak godina i da jos uvek sluzi svrsi onda ce vam biti jasno da boj ne bije svjetlo oruzje nego srce u junaka ha ha ha ha.
Malo da se pohvalim. Odem pre nekih 7 dana na trening (posto mi oba deteta treniraju ping pong, sin i cerka) ajde da odtreniram sa cerom, reket nisam ufatio ima jedno 1,5-2godine, kada se trening zavrsio zamoli me igracica iz kluba koja je inace kadetkinja ali igra dobro tako da je usla na juniorski TOP12 (ko ne zna to mu je turnir najboljih 12 juniorki u drzavi) da odigramo jednu partiju, ja pristanem na jedan set posto sam bio prilicno crknut (kondicija=NULA) i izgubim sa 11:8 a ona dete navali da odigramo jos jedan set i taj drugi set je dobijem sa 11:6, dakle ima jos dinamita u staroj kajli i sa reketom koji je vec za muzej!!
Za neki bolji i kvalitetniji reket morate izdvojiti minimum 100nak evra jer je drvo oko 50ak i kom.gume je oko 25evra pa vi sad racunajte. Da napomenem da se gume potrose na oko mesec dana intezivnog treninga i to na uzrastu mog sina ili cere (12 i 13god) pa racunajte koliki je trosak samo za menjanje guma, da ne pricam ukoliko ima igraca koji su jos aktivniji i postizu bolje rezultate MORAJU menjati gume i na 2 do 3 nedelje, dakle ni ping pong nije vise jeftina zabava i sport. Jos da spomenem i sportsku opremu, gomila evra se samo povecava.

#35 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 April 2009 - 09:20

E vidis, ja za ovu rekreativnu ligu hteo da uzmem neki stricev stari reket. Nemam pojma koji je, gume su dosta propale, ali je reket old school sto bih ja rekao. I uzmem ja taj reket da probam i vidim da je jedno 5 puta brzi od mog, bolju kontrolu ima i sve. I ja da uzmem da igram sa njim, ali kada sam ga odneo na mec, dodje mi protivnicki igrac i kaze daj da vidim reket i kaze mi gume ti nisu po ITTF standardima, ne mozes da igras sa tim reketom :ph34r:

#36 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 18 April 2009 - 22:31

Ja igram inace poluprofesionalno kako volim da kazem ranije sam bio prvoligaski igrac.Bio sam solidan junior(TOP 12 nivo),a kao kadet blizu reprezentacije.Zbog fakulteta batalicu posle ove sezone, igracu samo rekreativno.Igram od 1995.godine.Radujem se sto ima nekoliko interesanata,a i bivseg igraca na ovoj temi.

#37 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 19 April 2009 - 11:21

E ovako... kao sto sam vec pomenuo na jednoj drugoj temi, sinoc je moj tim izgubio od ekipe koja je do sada bila plasirana ispod nas, sa samo jednom pobedom u 6 kola (mi smo imali dve), i to nam je bila sansa da obezbedimo opstanak u IV rekreativnoj ligi Kragujevca, sto ce sada biti strasno tesko. Izgubili smo 8-2 (igra se po sistemu tri singla svako sa svakim + jedan dubl) i od 8 poraza 5 je bilo rezultatom 3-2 u setovima, sto pokazuje da rezultat bas i ne oslikava pravo stanje na terenu. Mislim da su prevagu odneli njihovi reketi, cije samo drvo vredi duplo vise od nasih celih reketa, kupljenih u prodavnici. Ceo dan sam mnogo u bedaku zato sto smo izgubili od jedne realno katastrofalnije ekipe od nas, i ja zbog svoje igre, jer sam dva meca izgubio sa 3-0. Pa hocu da pitam, kakav reket, sklapan, kakvo drvo i gume bi mi preporucili? Ja sam slab igrac, volim da napadnem, mada sam u poslednje vreme primetio da bas konvergiram ka defanzivcu sa mnogo rezanja. Side spin mi pravi mnogo problema, cak i mali kada ga protivnik izvuce i kod servisa i u poenu, i 90% takvih lopti ne mogu uopste da vratim, a i ono 10% koje vratim su lose. Moj reket ima strasno losu kontrolu, pa bih voleo da mi preporucite neke gume kojima je to jaca strana. Cena naravno da ne bude nista spektakularno, samo solidan reket koji je ipak za klasu bolji i brzi od najboljih u prodavnici, a ovi klinci su inace kupili rekete za 25 i 40e nove ukupno, ali su prema mom koji je placen 1700 din u prodavnici kao dupe i oko, iako nisu toliko skuplji.

#38 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 20 April 2009 - 11:45

to McLeod

ako ja mogu da Vas posavetujem preporucio bih Vam vrlo jeftine a solidne gume Kineskog proizvodjaca "Frendship", desava se da i po neki aktivan igrac igra sa tim gumama i nista ne zaostaje u igri u odnosu na ostale igrace sa mnoogoo boljim i skupljim. Koliko vidim osvrcete se na "kontrolu" igre, e pa sad, kontrola je usko povezana sa duzinom igranja tj treniniranjem. Ne znam i trenutno mogu samo da nagadjam koliko dugo trenirate ili se bavite rekreativno ping-pongom, ali da bi stekli neku kontrolu nad vasim igranjem morate utrenirati udarce koji anuliraju napade Vasih protivnika makar to bili i "bezazleni" spinovi. Dakle, nemojte se nervirati oko vaseg loseg odigravanja na napade, vremenom i treningom cete steci rutinu i nacin kako da parirate protivnicima. Moram da Vas posavetujem i u ovome. Jako je bitno da Vam neko pokaze, neko ko se razume, KAKO i na KOJI nacin pravilno odigrati one elemente koje zelite i onda nastaviti sa treniranjem istih. Ukoliko krenete u neko samoucenje, pre ili kasnije cete doci do "zida" koji ne mozete preci i vasa tehnika ce biti vasa mana, dobra i pravilna tehnika je dobar osnov za napredovanje makar to bilo i rekreativno.

Da se vratim gumama.
Frendship gume su vrlo jeftine i krecu se oko 5 evra po komadu, ako zelite igrati napadackim stilom preporucio bih vam deblje varijante tih guma sto znaci da im je debljina 2 ili priblizno toliko, pa sad sta nadjete. Takodje imate lepak koji lepi gume i koji se izbacuje iz upotrebe ali se jos uvek moze naci i kosta takodje nekih 5 evra, manje vise toliko, zavisi koliko je prodavac udaljen od "prve ruke". Lepak je na bazi benzina i kao sto rekoh izbacuje se iz upotrebe u zvanicnim takmicenjima, ali je za amatere OK. Lepak posle nanosenja sacekate da se malo prosusi (i gume i drvo) zalepite gume za drvo i to je to. Nakone nekog vremena, 2-3-4 nedelje skinete gume (samo uhvatite gume i povlacenjem ih odlepite), premazete opet lepkom i lepite ponovo. Time dobijate na ubrzanju guma nekih 10%, koliko ce to vama koristiti, ne znam ali eto da znate.

Iskoristicu prilku i uzurpirati ovu temu, ali evo na ovoj adresi mozete pratiti desavanja u Srpskom stonom tenisu

http://www.stonitenis.info

#39 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 20 April 2009 - 12:27

Hvala ti puno. Koliko traju te gume, tj. koliko se brzo trose? Posto ja stvarno nemam para da stalno menjam gume, i iako sam usao u ovaj svet rekreativnog stonog tenisa sa zeljom da igram i da pobedjujem, i da ostanem u tome koliko god mi druge obaveze dozvoljavaju, ipak kao student nemam novca da na svakih nekoliko meseci menjam gume, kao sto sam video da vecina drugih radi. Takodje bih voleo da mi kazes koje drvo bi mi preporucio? Imam neke ponude za reket, pa cu pitati od kog drveta je napravljeno, pa da mi kazes nesto i o toj vrsti drveta... inace, imamo jednog cikicu koji igra nasu prvu rekreativnu ligu da nas poducava, tako da tezimo da igramo sve udarce pravilno...

#40 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 21 April 2009 - 15:32

ne brini se gume ce ti trajati dovoljno dugo kada se bavis rekreativno ping pongom, mislim da sam rekao da je moj reket star oko 20ak godina, lepljen je lepkom "Neostik" sto znaci kad ga jednom zalepis tesko ce da ga odlepljujes. Drvo kao drvo, samo gledaj da ti oblik rukohvata odgovara, kada uhvatis za drsku da ti lepo legne u ruci da imas ok osecaj, a sad manje vise da li je drvo "Maze", "Timo Boll" ili vec neko napucano, nemoj da te opterecuje to toliko. Mozda savet, gledaj ako moz da kupis neko polovno od nekih koji treniraju, sigurno ce ti dati po povoljnoj ceni i po mogucstvu da bude Off +/- ili ako bas oces da igras napadacki neka bude Off +/+, ali opet ti ponavljam, boj ne bije ......nego srce u junaka :ph34r::), samo pikaj po loptici i docice sve na svoje. Garantujem ti da ce ti gume biti dobre i posle godinu dana, najlakse ces proveriti kvalitet guma tako sto ces laganim prevlacenjem sa okrenutom sakom i prstima, znaci ne dlanom nego obratno, osetiti kao da ti koza zapinje i koci, kada toga ne bude bilo vise i kada ti ruka samo sklizne i guma bude glatka znaci da je vreme za menjanje. To ne vazi za gumu "anti-spin" koja je bolja sto je starija, ali da te ne bunim sad jos i sa tim, poslusaj ovo sto sam ti rekao i imaces solidan reket koji neces orati menjati barem godinu dana.

#41 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 April 2009 - 16:18

Znam koje su gume anti spin, mnogi igraci kod nas u prvoj ligi (ovoj rekreativnoj, da se ne ponavljam) imaju, kako to drugi kazu "celave" gume, i mnogi se zale na takve, kazu da vise nisu regularne gume. A ima jedan igrac sa gumama koje je ITTF izbacio, stari reket, ima mnogo dugacku travu, kako se ta guma zove ne znam, ali su svakom slucaju ne daju mu da igra sa tim reketom. Hvala ti puno, javicu ti kad nakupim neke informacije o reketima koji mi se nude, pa cu da bacim ovde da te pitam sta mislis o njima :ph34r:

#42 Дука

Дука
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 25 April 2009 - 21:12

Evo čisto da javim juče mi je stigao onaj Butterfly o kome smo pričali.
Zadovoljan sam u potpunosti reketom, baš ovakav mi odgovara.

McLeod hvala ti još jednom što si mi opisao karakteristike reketa, tačno je takav kako si ga opisao :ph34r:

#43 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 25 April 2009 - 22:06

Nema na cemu. Inace, za ovaj reket za koji sam ja pitao provalio sam da je kinesko drvo, najobicnije, kao na ovima iz prodavnice, tako da nista od toga... ali gume su dobre, provalicu koje su tacno.

#44 tule_kac

tule_kac
  • Members
  • 201 posts

Posted 14 May 2009 - 23:09

Pozdrav svima.
Napravio sam sto za stoni tenis pre neki dan pa me zanima gde u NS imaju da se kupe loptice stoni tenis po "normalnim" cenama.
Ja sam nasao (i naravno morao sam da kupim) samo neke Nemacke po za mene paprenoj ceni u Tempu za nekih 90 din po komadu. Posto mi sto stoji napolju na travi cesto se desi da stanemo na lopticu pa je tako od tri koliko sam kupio u zivotu ostala samo jedna.
Nekada pre 20-tak godina jedino sto je stizalo iz kine i bilo kvalitetno a cega se ja secam su bile loptice za stoni tenis. Kada sam pravio sto mislio sam da ce najmanji problem biti loptice jer kineza ima na svakom koraku ali ono sto oni prodaju nisu loptice.
Posto vidim da spominjete i gume za rekete kazite mi da li ima toga u NS posto vidim da je prodavnica u BG-u.
Fala unapred.

#45 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 May 2009 - 10:05

Sto se tice loptica, to sto kupujes za 90 dinara po komadu je jako dobro i pristupacno, veruj mi. Kvalitetne joola i buterfly loptice su u Kgu i do 200 dinara. Sad, zavisi, ima jeftinijih, ima skupljih, ali generalno gledano ispod 100 dinara nema dobrih loptica, vecina jako brzo pukne, ili lete kao baloncici...