Jump to content


Photo
- - - - -

Stoni tenis u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
318 replies to this topic

#226 Dabo

Dabo
  • Members
  • 2 posts

Posted 25 February 2011 - 12:17

Moze li neko od vas da mi da savet u vezi sa odabirom guma za reket. Cuo sam da svi hvale ove Rapid X-press gume. Da li su stvarno tako dobre i da li je dobra kombinacija TipharRapid (crvena) i Tibhar Rapid X-press (crna)guma.? kupio sam sinu drvo Donic i dao jednom "strucnjaku" koji radi po malo sa gumama da mi ugradi iskljucivo X-press, on se napravi lud kaze moze i ugradi ovu kombinaciju (sto sam naveo gore)-Rapid obicna i Rapid x-press. Da li to moze praviti smetnju u daljem treniranju ili sticanju neke navike? Mali trenira 5-6godina pa ipak ne bih da pravim greske kada su ove stvari u pitanju.
hvala

#227 filipescu

filipescu
  • Members
  • 80 posts

Posted 25 February 2011 - 13:31

first,koje bi gume preporucio za solidnog igraca da su brze jeftine i dobrePosted Image


Pa ja bih vam preporucio dobre polovne gume, ako ne igrate cesce od dva puta nedeljno...

Edited by filipescu, 25 February 2011 - 13:40.


#228 First

First
  • Members
  • 24 posts

Posted 26 February 2011 - 12:26

@
sreten yujkic

Sto se tice dobrih guma za malo para, tj odnos cena-kvalitet, pa cak slobodno mogu reci kvalitet mnogo veci u odnosu na cenu to su gume Friendship. Na zalost, ljudi nisu dovoljno upoznati sa tim gumama, ali su gume sjajne za malo para. Prave ih Kinezi i odlicne su. Jako su lepljive, sto vam omogucava da pravite neverovatne rotacije prilikom udarca. (toliko su lepljive da lopticu pritisnete odozgo i ona stoji zalepljena za gumu i dizete je u vis i ona ne pada). Ja ne bih preporucio te od 8 evra, to su obicne Friendship 729, vec one od 12 evra, tj. Friendship 729 Faster I (nikako Faster II, a ako nadjete Faster III u sta sumnjam, obavezno ih uzmite). Savrsena brzina, kontrola i spin. JA sam ih jako dugo koristio i bio sam prezadovoljan. Svima ih preporucujem, ali samo debljinu 2.0mm (nikako 2.2, ili 1.8 jer je kontrola mnogo losija). Ova guma na zalost ima i dve "mane". Prva, dosta su teske, pa predlazem onda neko lakse drvo, a druga mana je da se dosta prljaju zbog svoje lepljivosti, pa je neophodno stalno odrzavanje, da bi pruzile svoj maksimum. Mada to nije neki problem, tecnost za ciscenje Butterfly je 5 evra, a moze se naci i jeftinije, da bude neki drugi proizvodjac. Dakle, Nemci imaju Tensor, Japanci High Tenson, a Kinezi tu cuvenu lepljivost i vrlo je interesantna. Moja topla preporuka.

@ Dabo

Sto se tice guma Rapid u globalu gledano, to su odlicne gume. E sad sto se tice toga da li obicna ili x-press, obe imaju neke svoje mane i prednosti. Prednosti obicne su da imaju dosta bolju kontrolu u odnosu na x-press, ali zato slabiju brzini i spin. Ono sto mi se najvise svidja kod X-pressa je njihova tezina, tj, bolje receno njihova lakoca. Gume su jako lagane, stvaraju bolji osecaj, barem kod mene. Obicne Rapid su vise nego duplo teze. Niste pogresili ni u ovoj kombinaciji, moguce da je covek koji je sastavljao namerno napravio ovakvu kombinaciju, jer se uglavnom i stavlja takva kombinacija, klasican rapid i x-press koji obicno ide na BH stranu.

#229 sreten yujkic

sreten yujkic
  • Members
  • 6 posts

Posted 26 February 2011 - 19:23

sta misli te joolinim mambo h?dosta su povoljne a joola ne zvuci lose...

#230 First

First
  • Members
  • 24 posts

Posted 27 February 2011 - 02:20

sta misli te joolinim mambo h?dosta su povoljne a joola ne zvuci lose...


Uhuh nikako Joolu! Joola je poznata marka u svetu, a zaista cudno izgleda kad pogledate da im je najskuplja guma negde oko 28e, to mnogo govori o samom kvalitetu istih. Elem, glavna mana im je vek trajanja. Ako igrate malo aktivnije, trajanja ce im biti oko godinu dana i to ako imate malo srece ;). Znam ljude koji su posle dve nedelje morali da menjaju gumu jer se ona potpuno istrosila. U pocetku su zaista sjajne, ali onda naglo izgube sve moguce karakteristike. Moj prijatelj koristi bas Mambo H gume i uopste nije zadovoljan. Prvo su pretvrde, iako po specifikaciji prave odlican spin, u praksi to uopste nije istina. Jedino su dobre za udaranje sa distance i nista vise. Definitivno NE Joolu! Ne zelim ovim da uvredim fanove Joole, ali ako pogledate da niko iz Top 20 ne koristi Jooline gume, mislim da i sami mozete da donesete neke zakljucke...

#231 topspin

topspin
  • Members
  • 24 posts

Posted 27 February 2011 - 04:23

ala bobam sa frendshipom sve prsti, najjaci je, odustao sam od skuplje varijante, skroz je legao kako treba imam i spin i secku i stop, ma sve odradjuje, jes da sam i ja velemajstor ali malo je i do gume :)



#232 sreten yujkic

sreten yujkic
  • Members
  • 6 posts

Posted 27 February 2011 - 09:30

nije mi jasno sto ste svi odusevljeni frienshipom?ja sam ih imao gume teske kao tuc,prljaju se uzasno,evo first ih toliko hvali a igra sa tenergy

#233 topspin

topspin
  • Members
  • 24 posts

Posted 27 February 2011 - 12:25

ovaj super 729 fx sto ja imam je laksi od japanskih guma, a to sto se prlja ocistis pre meca i peglaj, ako ste zainteresovani znam gde ima taj laksi frendship da se uzme, guma je ista samo je razlika u sundjeru

#234 filipescu

filipescu
  • Members
  • 80 posts

Posted 27 February 2011 - 12:41

Karakasevic je pobedio Guolianga sa mambo H. Njemu je valjao...

#235 topspin

topspin
  • Members
  • 24 posts

Posted 27 February 2011 - 13:42

moj prvi reket je imao linoleum umesto guma:)

#236 Dabo

Dabo
  • Members
  • 2 posts

Posted 27 February 2011 - 18:11

@
sreten yujkic

Sto se tice dobrih guma za malo para, tj odnos cena-kvalitet, pa cak slobodno mogu reci kvalitet mnogo veci u odnosu na cenu to su gume Friendship. Na zalost, ljudi nisu dovoljno upoznati sa tim gumama, ali su gume sjajne za malo para. Prave ih Kinezi i odlicne su. Jako su lepljive, sto vam omogucava da pravite neverovatne rotacije prilikom udarca. (toliko su lepljive da lopticu pritisnete odozgo i ona stoji zalepljena za gumu i dizete je u vis i ona ne pada). Ja ne bih preporucio te od 8 evra, to su obicne Friendship 729, vec one od 12 evra, tj. Friendship 729 Faster I (nikako Faster II, a ako nadjete Faster III u sta sumnjam, obavezno ih uzmite). Savrsena brzina, kontrola i spin. JA sam ih jako dugo koristio i bio sam prezadovoljan. Svima ih preporucujem, ali samo debljinu 2.0mm (nikako 2.2, ili 1.8 jer je kontrola mnogo losija). Ova guma na zalost ima i dve "mane". Prva, dosta su teske, pa predlazem onda neko lakse drvo, a druga mana je da se dosta prljaju zbog svoje lepljivosti, pa je neophodno stalno odrzavanje, da bi pruzile svoj maksimum. Mada to nije neki problem, tecnost za ciscenje Butterfly je 5 evra, a moze se naci i jeftinije, da bude neki drugi proizvodjac. Dakle, Nemci imaju Tensor, Japanci High Tenson, a Kinezi tu cuvenu lepljivost i vrlo je interesantna. Moja topla preporuka.

@ Dabo

Sto se tice guma Rapid u globalu gledano, to su odlicne gume. E sad sto se tice toga da li obicna ili x-press, obe imaju neke svoje mane i prednosti. Prednosti obicne su da imaju dosta bolju kontrolu u odnosu na x-press, ali zato slabiju brzini i spin. Ono sto mi se najvise svidja kod X-pressa je njihova tezina, tj, bolje receno njihova lakoca. Gume su jako lagane, stvaraju bolji osecaj, barem kod mene. Obicne Rapid su vise nego duplo teze. Niste pogresili ni u ovoj kombinaciji, moguce da je covek koji je sastavljao namerno napravio ovakvu kombinaciju, jer se uglavnom i stavlja takva kombinacija, klasican rapid i x-press koji obicno ide na BH stranu.


HVALA NA ODGOVORU!!!
Pozdrav

#237 sreten yujkic

sreten yujkic
  • Members
  • 6 posts

Posted 27 February 2011 - 20:10

Karakasevic je pobedio Guolianga sa mambo H. Njemu je valjao...

potpuno se slazem sa tobom ko ume taj dere i sa kao sto neko rece linoleumom...

#238 First

First
  • Members
  • 24 posts

Posted 28 February 2011 - 01:30

Friendship su odlicne gume i ne vidim zasto bih ih kudio, samo prenosim impresije kako svoje, tako i ljudi koji su igrali i jos igraju sa njima. Po meni, jedina mana im je sto su preteske po mom ukusu, ali ima ljudi koji vole da igaju sa teskim reketima (drvo+ guma). Meni je to jedina mana, a sve ostalo je na njihovoj strani. A to sto se prljaju, kao sto neko rece, pa i normalno je, obzirom da je njihova glavna karakteristika upravo lepljiivost, tj. zadrzavanje loptice na reketu. Samo kupite sredstvo za ciscenje i resen problem. Ako je to i nekome skupo (5 evra kosta butterfly sredstvo za ciscenje + sundjer), uvek moze da se posluzi starim dobrim nacinom ciscenja na dah, tj dune u gume i obrise dlanom odozdo na gore :)

Ja sam presao na tenergy iz drugih razloga, ne bih sad o tome, ali zaista su posle Butterfly guma, Friendship najbolji izbor.

#239 First

First
  • Members
  • 24 posts

Posted 28 February 2011 - 04:49

Elem, zna li neko gde ima u Srbiji da se uzmu Andro gume? Interesuju me bas Andro Plasma Women?

Edited by First, 28 February 2011 - 04:49.


#240 filipescu

filipescu
  • Members
  • 80 posts

Posted 28 February 2011 - 23:22

Mogu verovatno da ti ih narucim od prijatelja koji redovno ide za nemacku i donosi opremu i da ti dodju za par nedelja, naravno ako si zainteresovan do te mere da bi cekao...