Jump to content


Photo
- - - - -

Stoni tenis u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
318 replies to this topic

#196 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 12 February 2011 - 12:55

verovatno imas probleme sa rotiranim loptama, e tu ti treba da znas ''secku'' i spin, na treningu verovatno ne secete dovoljno pa ti je lako da udaris


Da, to je tacno... i znam ja to, ali jbg, na mecu se skrati ruka, i ne mogu da zarezem dobro, samo guram...

#197 topspin

topspin
  • Members
  • 24 posts

Posted 12 February 2011 - 13:27

Da, to je tacno... i znam ja to, ali jbg, na mecu se skrati ruka, i ne mogu da zarezem dobro, samo guram...


samo opusteno, reket drzi u ruci samo toliko da ti ne ispadne skroz opusteno i brzo ces se usemiti, ako ti opet ne bude islo probaj sa nekim gumama takozvane trave i soft, one sa bobicama, one su ti za defanzivu dobre i mogu dosta problema da prave protivniku, posebno ako nije navikao da igra protiv tih materijala

#198 filipescu

filipescu
  • Members
  • 80 posts

Posted 12 February 2011 - 23:11

Samo da obavestim one koji ne znaju, ali bi ih mozda interesovalo... U sportskom centru http://www.sportspark.org/ se odrzavaju rekreativni turniri svakog cetvrtka od 19h sa ucescem od simbolicnih 250din, a u stonoteniskom centru DZONI u kornatskoj 2, se odrzavaju turniri 2 puta nedeljno.. Sredom u 19i30 i subotom u 10h sa ucescem od 300din.. U sparku se igra malo slabiji pingic, a u DZONI-ju malo ozbiljniji.. nekad zna da bude bas ozbiljno..

#199 topspin

topspin
  • Members
  • 24 posts

Posted 13 February 2011 - 14:46

ljudi sa kakvim gumama igrate? ja imam dva frendshipa super fx i prezadovoljan sam, odlicne gume za malo para, pre njih sam igrao sa tackfire c na bekendu i cermet na forhendu koje mi nisu izdrzale ni 6 meseci, ovaj frendship je zakon

#200 First

First
  • Members
  • 24 posts

Posted 15 February 2011 - 02:57

ljudi sa kakvim gumama igrate? ja imam dva frendshipa super fx i prezadovoljan sam, odlicne gume za malo para, pre njih sam igrao sa tackfire c na bekendu i cermet na forhendu koje mi nisu izdrzale ni 6 meseci, ovaj frendship je zakon


Da, slazem se sa tobom. Ja sam ranije koristio Friendship i bio sam jako zadovoljan. Klasicna kineska guma, jako lepljiva i stvara odlicne rotacije. Elem, moj ti je savet ako vec ne zelis da menjas marku da uzmes Friendship 729 Faster, jer su gume brutalne, odlicna brzina, kontrola i spin. Jako dobra guma za malo para. Debljina neka bude 2.0mm jer je mnogo bolja kontrola nego kod 2.2mm, barem je tako bilo kod mene ;)

Sad koristim nesto ozbiljnije, drvo je Timo Boll Spirit, a gume BH i FH Tenergy 05 fx i prezadovoljan sam. Tenzor je cudo :)

Edited by First, 15 February 2011 - 02:58.


#201 topspin

topspin
  • Members
  • 24 posts

Posted 15 February 2011 - 23:44

Da, slazem se sa tobom. Ja sam ranije koristio Friendship i bio sam jako zadovoljan. Klasicna kineska guma, jako lepljiva i stvara odlicne rotacije. Elem, moj ti je savet ako vec ne zelis da menjas marku da uzmes Friendship 729 Faster, jer su gume brutalne, odlicna brzina, kontrola i spin. Jako dobra guma za malo para. Debljina neka bude 2.0mm jer je mnogo bolja kontrola nego kod 2.2mm, barem je tako bilo kod mene ;)

Sad koristim nesto ozbiljnije, drvo je Timo Boll Spirit, a gume BH i FH Tenergy 05 fx i prezadovoljan sam. Tenzor je cudo :)


po mom misljenju tenergy je precenjena guma 55 evra je previse, jeste dobra probao sam je ali je preskupa, ja sam za kineze na malo brzem drvetu i pun gas.:)
mozda zalepim i neku stigu carbo, nabavio sam je ubija od brzine, guma sa karbonom a zvuk kakav daje da poludis i ti i protivnik, jos malo da ubrzam igru i lepim tu stigu na forhend, spor sam jos za nju, 20 kila viska u odnosu na prosli godinu, bruka:)

#202 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 16 February 2011 - 01:09

U ovoj mojoj rekreativnoj ligi bas dosta ljudi koristi tenergy, i svi su prezadovoljni... meni je skupa u svakom slucaju, ali svi kazu da vredi tih para.

#203 First

First
  • Members
  • 24 posts

Posted 16 February 2011 - 01:14

Da, tu si upravu da je cena tenergy guma zaista previsoka, ali delimicno ;) Zasto kazem delimicno, pa zbog toga sto se kod ovih guma ispostavilo da je tacna ona narodna da cenu odredjuje kvalitet! ;) Definitivno 80% ove cene cini kvalitet gume, a 20% cenu odredjuje ime, tj. sama marka.

Ne znam na koliko dugo si imao priliku da igras sa tenergy gumama? Da li si ih samo probao, ili si ih koristio duze vreme? Ja sam imao priliku da jedan duzi period igram sa kineskim gumama, tacnije sa Friendship Faster i jedan duzi period sa tenergy sa kojima i danas igram. Razlika je poprilicna. Da izostavim sam kvalitet izrade gume, osvrnuo bih se na osecaj koji postoji kod tenergy-ja, pogotovo kod fx gume kod koje postoji tensor. Osecaj za lopticu je prakticno fantastican. Ne kazem da je kinska guma losa, ali uvek mi je falilo tog osecaja, uvek je falilo ono malo, da kad je najpotrebnije, guma odradi posao, "izvuce te". To sam osetio kod tenergy-ja. Jednostavno se oseti razlika, moc, kontrola i upravo u tim situacija kada treba maksimum da izvuces iz gume, ona to sa lakocom pruzi. Tako da i dalje stojim pri tome da su gume preskupe, jer za obe strane treba izdvojiti 110evra sto je u neku ruku bezobrazno, ali mi je i zao sto nisu pristupacnije, pa da svako moze da ih priusti i uveri se u ovo sto pisem, gume su zaista sjajne.

Elem, malo jeftinija varijanta guma, ali po meni za nijansu, ali samo nijansu slabije su isto Butterfly, ali Roundller Soft. Cena je 35 evra po strani, a osecaj i mogucnosti koje guma pruza se mogu uporediti sa tenergyjem. Ovo moje misljenje se iskljucivo odnosi na soft varijantu, koja pored toga sto ima tensor, poseduje i onu mekocu koju ima i fx, a samim tim i odlican osecaj, tako da neku veliku razliku izmedju te dve gume nisam primetio, a razlika u ceni nije mala, tj. iznosi 40 evra.

#204 filipescu

filipescu
  • Members
  • 80 posts

Posted 16 February 2011 - 21:19

Ima dosta dobrih guma i za manje para. Recimo da je joola mambo h, odlicna guma i poprilicno podcenjena. Kosta oko 20ak evra.. Ima tu jos dosta toga od donic-a, tibhara, andro-a... Juic nanocanon je strasna guma... Ja igram sa tenergy 64 na forhand strani i joola express one na backhandu. Meni to nije skupo jer dobijam stvari dosta jeftinije, da moram da platim punu cenu, ne bi sigurno koristio tenergy.. Takodje se potvrdilo, posto i sam malo prodajem opremu, da najskuplje stvari kupuju oni koji bas i ne znaju dobro da igraju...

#205 First

First
  • Members
  • 24 posts

Posted 17 February 2011 - 00:01

Ima dosta dobrih guma i za manje para. Recimo da je joola mambo h, odlicna guma i poprilicno podcenjena. Kosta oko 20ak evra.. Ima tu jos dosta toga od donic-a, tibhara, andro-a... Juic nanocanon je strasna guma... Ja igram sa tenergy 64 na forhand strani i joola express one na backhandu. Meni to nije skupo jer dobijam stvari dosta jeftinije, da moram da platim punu cenu, ne bi sigurno koristio tenergy.. Takodje se potvrdilo, posto i sam malo prodajem opremu, da najskuplje stvari kupuju oni koji bas i ne znaju dobro da igraju...


Hmmm, sto se tice Mambo H gume, imao sam priliku da igram i sa njom i nisam bas nesto impresioniran. Suvise tvrda guma sa odlicnim spinom, ali losom kontrolom, rekao bih dosta losom kontrolom. Odlicna guma za direknu razmenu udaraca sa distance, ali bih se uvek pre opredelio za friendship faster koja kosta 12 e (mambo h 19e) jer su sve osobine na strani "kineza" ;) Ono sto i dalje "kolje" Joolu jeste slab kvalitet izrade, tj duzina trajanja guma. Jako se brzo trose, pa za neko aktivnije igranje ih nikako ne preporucujem.

A sto se tice ovoga da skuplje stvari kupuju oni koji bas i ne znaju da igraju, e tu se ne bih slozio sa tobom. To ti je isto kao da kupis najnoviji mercedes, a da pri tome nisi polozio vozacki (ovde se ne racunaju tatini sinovi :)) Elem, ja iz iskustva znam da oni koji ne znaju bas da igraju, kupuju gotove rekete, jer oni i ne znaju koliko su oni losi, vec im je bitno samo da prodju jeftinije i da imaju cime da igraju. Tek kasnije shvatis razlike, mada uvek ima izuzetaka, pa onaj ko ima para za bacanje, kupice najbolji reket da bi mogao da se hvali svima, ali samo dok ne pocne mec :):)

#206 topspin

topspin
  • Members
  • 24 posts

Posted 17 February 2011 - 10:21

tibhar su takodje odlicne gume, samo kad bih nasao negde tibhar nimbus da kupim, ako neko zna gde ima neka javi

#207 topspin

topspin
  • Members
  • 24 posts

Posted 17 February 2011 - 11:47

pravim jednu konbinaciju za koju mislim da ce da bude ''smrt'', drvo-balsa carbo x5, bekend tackfire c, e za forhend fali tibhar nimbus 2mm

#208 Zo k

Zo k
  • Members
  • 14 posts

Posted 19 February 2011 - 19:31

First,
malo korekcije nadam se nece nikom smetati.
1*Tensor (Andro,Joola,Xiom...)-Nemacka tehnologija
2*High Tension (Samo Butterfly)-Japanska teh.
Nisam nesto ljubitelj TEHNOLOGIJA izrade guma,ali ako pominjes tako nesto nemoj da bude pogresno,(samo ces jos vise zbuniti ljude).
Ako nekog interesuje detaljno sta znaci Tensor ili High Tension neka malo gugla..ima vise ozbiljnih foruma koji su to lepo definisali..
Ono sto ja znam Butterfly Tenergy 05 FX je High Tension guma(povrsina) sa Spring Sponge(sundjerom).To je isto kod kompletne Tenergy linije(T05,64,25 i FX/meksi sundjer varijanti).
Onako generalno,svakim danom se pojavljuju sve bolje ESN Tensor gume koje su sve blize Tenergy-ju po duzini trajanja,jacini spina itd. Po meni 55e za Tenegy je cista glupost,ako nisi pro igrac.Najveca mana (za mene) je velika tezina T05 i T64 sa kojima zbog toga vise ne igram.

#209 First

First
  • Members
  • 24 posts

Posted 20 February 2011 - 02:36

First,
malo korekcije nadam se nece nikom smetati.
1*Tensor (Andro,Joola,Xiom...)-Nemacka tehnologija
2*High Tension (Samo Butterfly)-Japanska teh.
Nisam nesto ljubitelj TEHNOLOGIJA izrade guma,ali ako pominjes tako nesto nemoj da bude pogresno,(samo ces jos vise zbuniti ljude).
Ako nekog interesuje detaljno sta znaci Tensor ili High Tension neka malo gugla..ima vise ozbiljnih foruma koji su to lepo definisali..
Ono sto ja znam Butterfly Tenergy 05 FX je High Tension guma(povrsina) sa Spring Sponge(sundjerom).To je isto kod kompletne Tenergy linije(T05,64,25 i FX/meksi sundjer varijanti).
Onako generalno,svakim danom se pojavljuju sve bolje ESN Tensor gume koje su sve blize Tenergy-ju po duzini trajanja,jacini spina itd. Po meni 55e za Tenegy je cista glupost,ako nisi pro igrac.Najveca mana (za mene) je velika tezina T05 i T64 sa kojima zbog toga vise ne igram.


E sad ovako, drago mi je da si malo detaljnije pojasnio razliku izmedju Tensora, koji se vezuje za Nemacku tehnologiju i High Tension koji se vezuje za Japansku tehnologiju. Dakle, uzmimo na primer Joolu i Butterfly. Na nekim svojim proizvodima Joola ima oznaku Tensor, a Butterfly ima oznaku High Tension. Dakle, da se ne bi mnogo udubljivali u detalje, radi se bukvalno o jednoj te istoj stvari i ne vidim zasto bih zbunio bilo koga. Radi se o istoj tehnologiji, da su obe gume pod visokom tenzijom-naponom, a vecina strucnjaka se slaze da je "katapult" efekat snazniji kod guma koje poseduju High tension. U nastavku cu dati kratak osvrt na ove dve stvari od strane sajta tenergy05.com. Obzirom da si spomenuo tenergy 05 fx, upravo ces i procitati utiske na toj gumi...


Tenergy 05's" High Tension" technology is more effective than "tensor" technology because of the hardness of the topsheet.
Tenergy 05 is widely believed to be a Tensor rubber, which many people disagree about. For me personally it really comes down to names and what those names represent. There are a great number of Butterfly table tennis rubbers that has the label or badge saying "High Tension" technology on them. Tenergy 05 has this symbol. On the other side of the world the German ESN rubber factory produces about a hundred different rubbers with a very similar logo - but they call it "Tensor". The meaning of Tensor or high tension is the same thing, but the manufacturers ability to create the a rubber which has a tense or intense catapult is different. Without a doubt most people would say that Japanese rubber is much harder and more durable, so the tension is highest in Butterfly easily. Esn rubbers are to put it simply, too soft to give true tension.















#210 filipescu

filipescu
  • Members
  • 80 posts

Posted 20 February 2011 - 12:44

Ja mogu da dodjem sigurno do Nimbus-a... Ajde pogledacu ti