Jump to content


Photo
- - - - -

Nelsihno


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 09 January 2008 - 16:28

Razmisljam o novoj sezoni formule 1 i kontam kako bi to trebalo da bude fenomenalno takmicenje u 2008 godini.
Tri jaka tima, dva pre svih Mc Laren i Ferari, sa dva odlicna vozaca, Lewis-om i Kimijem i Renault sa jos uvek brzim Alonsom (u vezi kola ne znam sta da kazem).
Razmisljam u tom pravcu da bi ova trojica trebalo da vode glavnu rec, tj. da ce se oni na kraju boriti za titulu, mozda i u poslednjoj trci :huh:

Medjutim, slucaj cenjenog Fernanda me je naveo da se zapitam zasto se njemu sudbina od prosle sezone ne bi mogla ponoviti i ove. Ima pored sebe super talentovanog klinca, za kojeg svi misle da bi trebao da mu vodu nosi, ali kao sto smo videli prosle sezone te tzv. vodonose mogu da steknu i vece ambicije :rolleyes:

Pored mladoga Pikea kao drugi vozaci u gore pomenutim ekipama pojavljuju se takodje dokazani talenti. Kovalainen koji sada ima odlicnu makinu i kapiram da bi mogao da bljesne i Masa za kojeg se nepobitno moze reci da ume da osvaja pol pozicije, a zatim i da ih materijalizuje u trci.

Dakle, da li ce ovi "prvi" vozaci strepeti samo od konkurencije iz suparnickih timova ili ce se podjednako pribojavati i timskih im kolega? Za sport bi bila bolja ova druga solucija :)

#2 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 09 January 2008 - 16:35

Ja bih rekao 4 jaka tima, mora se računati sa BMW. Timska hijerarhija je jasna, mada se sa ovim dvojkama nikad ne zna. Siguran sam da Piquet neće samo tako nositi vodu, verujem da će posebno ovaj duel biti ultrazanimljiv. Kod McL bi to trebalo da bude jasna 1-2. Kod Ferrarija može da se desi da se pozicije okrenu prema rezultatima (ovo sam mnogo pametno rekao, valjda kod svih bi to tako trebalo), a čini mi se da će u BMW isto biti jasna 1-2. Očekujem prijatno iznenadjenje STR.

#3 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 09 January 2008 - 17:55

Ne znam kako da se odnosim prema BMW , imaju bolji auto od Renaulta, ali mi vozaci bas ne ulivaju nadu da ce imati neku sansu da se bore za titulu. Kubica jos i nekako, mlad je i talentovan, ali za Heidfeldovo vreme se ne moze reci da tek dolazi.

#4 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 13 January 2008 - 11:36

Nisam siguran da ce Piquet Jr. praviti veci problem Alonsu,bar ove sezone.
Alonso se opekao u McM-u i ne verujem da ce dopustiti slicnu situaciju.
A i nije Renault McM,pa da se u pocetku podjednaka sansa daje obojici od strane ekipe.
A ako je tacno i to da su telemetrijski podaci sa Alonsovog bolida mnogo znacili Lewisu,
sumnjam da ce ih Piquet tako lako dobiti.
Po meni,jedino u BMW-u ce obojica startovati sa jednakih pozicija.

#5 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 13 January 2008 - 12:09

Otkrij mi tajnu ko je prvi vozac u ferariju?

#6 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 13 January 2008 - 12:40

Otkrij mi tajnu ko je prvi vozac u ferariju?

Probaj da pogodis.Sanse su ti bar 50%. :rolleyes:
Ocekujem da ce Kimi biti bolji od Masse od samog pocetka sampionata,
jer se adaptirao na Ferrari,na gume i ko zna sta sve jos.
A kako smatram da je bolji vozac od Masse i inace,za mene sumnje nema ko
je "prvi".Znaci-Kimi.
Jedino ostaje da se vidi kakav ce auto imati i kakav motiv ce imati.
Sa autom se nikad ne zna,a i Kimi je cudne naravi.

#7 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 14 January 2008 - 18:49

Razmisljam o novoj sezoni formule 1 i kontam kako bi to trebalo da bude fenomenalno takmicenje u 2008 godini.
Tri jaka tima, dva pre svih Mc Laren i Ferari, sa dva odlicna vozaca, Lewis-om i Kimijem i Renault sa jos uvek brzim Alonsom (u vezi kola ne znam sta da kazem).
Razmisljam u tom pravcu da bi ova trojica trebalo da vode glavnu rec, tj. da ce se oni na kraju boriti za titulu, mozda i u poslednjoj trci :huh:

Medjutim, slucaj cenjenog Fernanda me je naveo da se zapitam zasto se njemu sudbina od prosle sezone ne bi mogla ponoviti i ove. Ima pored sebe super talentovanog klinca, za kojeg svi misle da bi trebao da mu vodu nosi, ali kao sto smo videli prosle sezone te tzv. vodonose mogu da steknu i vece ambicije :rolleyes:

Pored mladoga Pikea kao drugi vozaci u gore pomenutim ekipama pojavljuju se takodje dokazani talenti. Kovalainen koji sada ima odlicnu makinu i kapiram da bi mogao da bljesne i Masa za kojeg se nepobitno moze reci da ume da osvaja pol pozicije, a zatim i da ih materijalizuje u trci.

Dakle, da li ce ovi "prvi" vozaci strepeti samo od konkurencije iz suparnickih timova ili ce se podjednako pribojavati i timskih im kolega? Za sport bi bila bolja ova druga solucija :)


Ne znam zasto svi forsiraju Kimija kada on nista nije pokazao vise od Mase, imao je srece prosle godine jer je u pravo vreme Masi otkazao bolid (Italija) , inace bi zadnje 3-4 trke Masa bio prvi vozac. Kimi je mene licno blago razocarao, na stranu to sto je osvojio titulu, nikako zasluzeno jer nije pokazao nista posebno.
Naravno, zavisi od tima da li ce dati Kimiju prednost prvog vozaca, videcemo.

Nemojmo zaboraviti BMW, ove godine bi mogao da pomrsi konce vodecim timovima, mislim na McLaren i Ferari. Reno, ako popravi losu aerodinamku koja je prouzrokovana iskljucivo promenom pneumatika prosle godine, bi mogao dosta dobro da se kotira, motor i bolid nisu uospte losi koliko problem sa uskladjivanjem bolida i Bridgestone pneumatika.

O Nelsinju je jos rano govoriti, sacekajmo da odvozi par trka.

U svakom slucaju bi trebalo da bude zanimljivo ove godine, ako se opet ne umesa FIA (citaj Mosley).........

#8 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 15 January 2008 - 12:10

U svakom slucaju bi trebalo da bude zanimljivo ove godine, ako se opet ne umesa FIA (citaj Mosley).........


I pored svega sto ne odobravam a uradili su mnogo toga sto ne valja, prosla sezona je bila zanimljiva, cak veoma zanimljiva!

#9 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 15 January 2008 - 15:48

I pored svega sto ne odobravam a uradili su mnogo toga sto ne valja, prosla sezona je bila zanimljiva, cak veoma zanimljiva!

Ali ako bismo zanemarili bodovnu neizvesnost do poslednjeg metra u Brazilu,"ponavljanje istorije" u McLarenu u vidu sukoba vozaca i senzacionalan rasplet smpionata,oatale bi nam mahom prosecne,pa cak i dosadne trke.
Nekako,izostao je slag na torti.
NAravno,zamerka ide na racun FIA-e.
Malo vise direktnih okrsaja na stazi je ono sto bih zeleo videti ove sezone.

#10 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 15 January 2008 - 17:35

Ali ako bismo zanemarili bodovnu neizvesnost do poslednjeg metra u Brazilu,"ponavljanje istorije" u McLarenu u vidu sukoba vozaca i senzacionalan rasplet smpionata,oatale bi nam mahom prosecne,pa cak i dosadne trke.

Ti i ja onda nismo gledali istu sezonu, zato sto ja ovoliko preticanja i voznje tocak-uz-tocak nisam gledao jos od vremena Sene, Prosta i Mensela...

#11 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 15 January 2008 - 18:23

Pa bilo je borbe na startu,ali tokom trke se nesto i nisam nagledao preticanja.
Uostalom,ceo svet se zalio na mali broj preticanja,zbog poznatih aerodinamickih
resenja prosle sezone.
Mnogo trka je zavrsilo poretkom sa grida ili uz manja odstupanja.

#12 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 15 January 2008 - 20:48

I pored svega sto ne odobravam a uradili su mnogo toga sto ne valja, prosla sezona je bila zanimljiva, cak veoma zanimljiva!


Sto se tice samih trka, mozda dve-tri zanimljive , ostalo poprilicno dosadno bez mnogo preticanja, u svakom slucaju je bila znimljivija od prethodne ali ponajvise zbog cele ujdurme sa FIA-om i ovom smesnom pricom u vezi spijuniranja.
Sa druge strane, imamo zanimljivu pricu u McLarenu, Alonsu bukvalno oduzeta titula u Madjarskoj gde FIA pravi prekretnicu sampionata mesajuci se u unutrasnje stvari tima, Alonso gubi od tog momenta podrsku tima i svestan da ne moze da uzme titulu.

Nijedno preticanje Kimija u 17 trka sto se tice vodece cetvorke, sta reci na to.........

Edited by Klika, 15 January 2008 - 20:50.


#13 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 15 January 2008 - 22:16

Sto se tice samih trka, mozda dve-tri zanimljive , ostalo poprilicno dosadno bez mnogo preticanja, u svakom slucaju je bila znimljivija od prethodne ali ponajvise zbog cele ujdurme sa FIA-om i ovom smesnom pricom u vezi spijuniranja.
Sa druge strane, imamo zanimljivu pricu u McLarenu, Alonsu bukvalno oduzeta titula u Madjarskoj gde FIA pravi prekretnicu sampionata mesajuci se u unutrasnje stvari tima, Alonso gubi od tog momenta podrsku tima i svestan da ne moze da uzme titulu.

Nijedno preticanje Kimija u 17 trka sto se tice vodece cetvorke, sta reci na to.........


Iako ne podrzavam ono Alonsovo "deljenje pravde" u Madjarskoj,nije mi bas blisko ni FIA-ino mesanje u taj dogadjaj.
I definitivno se moze reci da je Alonso tu izgubio titulu,jer bi verovatno zavrsio kao prvi ili drugi,sto bi bilo dovoljno na kraju za trecu titulu.

Nisam bas siguran da Kimi nije ni jednom prestigao konkurente.Mislim da je jednom prestigao Lewisa,ali je bio i prestizan.
Kakva sezona-takav i sampion.

#14 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 15 January 2008 - 22:23

Nisam bas siguran da Kimi nije ni jednom prestigao konkurente.Mislim da je jednom prestigao Lewisa,ali je bio i prestizan.
Kakva sezona-takav i sampion.


Ono u Kini bih ja nazvao prolazenje , nikako preticanje, Hamilton sa poptuno iscepanim gumama je skoro izleteo sa staze u krivini gde ga je Kimi prosao.
Osim toga, ni jedno jedino preticanje od strane Kimija u odnosu na ovu trojicu vodecih.