Jump to content


Photo
- - - - -

kako poslati mail


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 08 January 2008 - 22:33

da li neko mozue da mi objasni kako da posaljem mail nekom članu. Naime nasao sam jednu temu koja me jako zanima ali na njoj nema poruka vec nekoliko meseci, tako da nisam ni pokusavao da tamo postavim pitanje.
zato sam poslao privatnu poruku clanu koji mi se cini da bi mogao imati neke informacije koje su mi jako vazne, ali nisam dobio nikakakv odgovor od njega - pretpostavljam da nije bio oanline od kad sam mu posalo poruku pa nije ni vieo moje pitanje.
zbog toga sam hteo da mu posaljem email jer pretpostavljam da email cesce proverava, ali kad pokusam da posaljem email dobiojem izmedju ostalog:

Sorry, you are not permitted to send an email via this board

Sad sam, malo zbunjen jer proveravao sam kod drugih clanova - kod njih taj link (send email) nije uopste aktivan, a kod ovoga jeste, pa pretpostavljam da njemu mogu poslati email, ali izgleda da pogresno razmisljam.

Zato bi molio nekoga da mi objasni kako da posaljem email ovom clanu, jer mi je ovo jako vazno (da ne ulazim sad u detalje)

hvala unapred

#2 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 08 January 2008 - 22:38

niku, kom si poslao privatnu poruku, automatski se šalje obaveštenje o poruci na njegovu e-adresu
budi malo strpljiv, a računaj i na eventualnu nezainteresovanost nika za dalju komunikaciju

#3 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 00:01

ma strpljiv sam vec mesec dana :rolleyes: :huh:
da svestan sam i spreman za nezainteresovanost za komunikacijom, ali nekako razmisljam, da mene neko nesto slicno pita napisao bih bar kratak odgovor, ali ok to ne mora biti pravilo.

a sto se tice onoga da se salje email kad korisnik dobije pp je samo delimicno tacno - samo ako je korisnik ostavio default podesavanje na svom profilu - ako je uncheck-irao opciju za automatsko slanje email-a onda se email nece poslati.

u svakom slucaju hvala ti na odgovoru.

Edited by dekss, 09 January 2008 - 00:02.


#4 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 09 January 2008 - 09:38

ma strpljiv sam vec mesec dana :rolleyes: :)
da svestan sam i spreman za nezainteresovanost za komunikacijom, ali nekako razmisljam, da mene neko nesto slicno pita napisao bih bar kratak odgovor, ali ok to ne mora biti pravilo.

a sto se tice onoga da se salje email kad korisnik dobije pp je samo delimicno tacno - samo ako je korisnik ostavio default podesavanje na svom profilu - ako je uncheck-irao opciju za automatsko slanje email-a onda se email nece poslati.

u svakom slucaju hvala ti na odgovoru.


reci koji je nick u pitanju, može i na pm, pa možda budemo u mogućnosti da ti pomognemo da ga pronadješ :huh:

Edited by Vesna, 09 January 2008 - 09:38.


#5 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 09:57

nick je 'krneta', a pisao sam i nicku 'jovannk' (mislim da bi mi i on mogao dati korisnu informaciju), ali ni jedan ni drugi mi nisu odgovorili na pp.
krneta ima enable-ovano "send an email" pa sam mislio da je pomocu tog linka moguce poslati direktno email.
nisam hteo da saljem mail odmah, jer mi se to cinilo malo napadno :rolleyes:
ali sad vidim da nije ni moguce.

doduse na ovo sam neko vreme bio malo zaboravio, ali se sad opet setih...

#6 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 January 2008 - 10:26

doduse na ovo sam neko vreme bio malo zaboravio, ali se sad opet setih...

onda je možda pravo rešenje da reaktiviraš temu koja te interesuje, naći će se neko da odgovori

#7 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 11:53

ne u ovom slucaju to nije resenje, jer radi se o iskustvu koji su krneta i jovannk imali i koje su pomenuli ovde na forumu.
meni su potrebne jos neke informacije i mogu ih dobiti samo od njih. doduse mozda bi se nasao jos neko sa slicnim iskustvom, ali situacija je toliko specificna da sumnjam.

ali nikako da mi neko odgovori na pšitanje: kako poslati email nekom korisniku foruma?
ako nije moguce pomocu linka 'send an email', cemu onda taj link sluzi kad je enablovan?
video sam da je on kod nekih enablovan kod drugih nije. pa ako ga ja vidim kao enablovan, zato mi nije upotrebljiv?
u vezi s tim slanjem email i slanjem pp je par setting-a u profilu, pa pretpostavljam da kad korisnik dozvoli da mu se salje email onda se u njegovom profilu koji vide svi taj link vidi kao enablovan, tj dozvoljava svima da tom korisniku salju email sa foruma. to mi se nekako cini logicno. ako pogresno razmisljam, nek me neko ispravi.

imam i pitanje za nekog od administratora na forumu: da li postoji mogucnot da mi neki administrator posalje email adresu jednog od ovoa dva korisnika, da bi im mogao napisati pismo i stupiti s njima u kontakt. ne znam da li tako nesto dozvoljavaju pravila foruma, ali mi se ne cini preterano napadan zahtev, tj. molba

#8 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 January 2008 - 11:58

u vezi s tim slanjem email i slanjem pp je par setting-a u profilu, pa pretpostavljam da kad korisnik dozvoli da mu se salje email onda se u njegovom profilu koji vide svi taj link vidi kao enablovan, tj dozvoljava svima da tom korisniku salju email sa foruma. to mi se nekako cini logicno. ako pogresno razmisljam, nek me neko ispravi.

mislim da si u pravu, korisnik pri registraciji sam odlučuje da li želi da bude dostupan ostalima preko svoje e-mail adrese
što je ujedno i odgovor na tvoje sledeće pitanje - ako korisnik nije ostavio tu mogućnost, misliš li da je u redu da ti administracija prosleđuje njegov mejl, mimo njegove volje?

Edited by Mioba, 09 January 2008 - 12:01.


#9 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 09 January 2008 - 12:15

jovank je bio aktivan na forumu krajem decembra. pokušaj da mu pošalješ pm, a pomoću pm trackera ćeš ispratiti da li je taj korisnik primio tvoj pm.

sledeća varijanta je da se obratiš administraciji, tj. proslediš mail za krnetu ili jovank-a, i zamoliš da mail, u tvoje ime, proslede na emailove koje su ova dva korisnika ostavili pri registraciji korisničkog naloga na forumu.

edit: ukoliko uopte postoji takva mogučnost, tj. ako se to ne kosi sa propisanim pravilima i net-etikom. :rolleyes:

Edited by Vesna, 09 January 2008 - 12:16.


#10 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 12:30

mislim da si u pravu, korisnik pri registraciji sam odlučuje da li želi da bude dostupan ostalima preko svoje e-mail adrese
što je ujedno i odgovor na tvoje sledeće pitanje - ako korisnik nije ostavio tu mogućnost, misliš li da je u redu da ti administracija prosleđuje njegov mejl, mimo njegove volje?


pretpostavljam da nije u redu. zato sam i postavio pitanje u slicaju da imam aktivan link 'send an email' a ne mogu da posaljem email !?
ako korisnik nije zabranio slanje emaila. zasto onda ja ne mogu da mu ga posaljem?
u tom slucaju ili ja nemam neka prava, ili ... ne znam sta bi moglo biti? i jos, u tom slucaju mislim da jeste u redu da mi administrator da njegovu adresu, ili bar prosledi moj email.

#11 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 12:40

jovank je bio aktivan na forumu krajem decembra. pokušaj da mu pošalješ pm, a pomoću pm trackera ćeš ispratiti da li je taj korisnik primio tvoj pm.

sledeća varijanta je da se obratiš administraciji, tj. proslediš mail za krnetu ili jovank-a, i zamoliš da mail, u tvoje ime, proslede na emailove koje su ova dva korisnika ostavili pri registraciji korisničkog naloga na forumu.

edit: ukoliko uopte postoji takva mogučnost, tj. ako se to ne kosi sa propisanim pravilima i net-etikom. :huh:


jovannk nema aktivan link 'send an email' zato njega nisam ni pokusavao da kontaktiram emailom - jesam pp-om.
sta je to tracker? i kako da ga upotrebim da proverim da li je neko primio moj pp.
naravo uvek postoji mogucnost da ni jedan ni drugio nisu hteli da odgovore, u tom sluicaju cu odustati, jer ne bih zeleo bilo koga da gjnavim, ali dok god postoji sansa da nisu primili moj pp ili ga nisu procitali ili ... pokusacu da ih kontaktiram jer su mi informacije koje od njih zelim da dobijem veoma vazne.

upravo to sam i razmisljao - ili da zamolim administratora da mi proslede proslede njihove email adrese ili da im proslede moj email.

samo mi jos treba nick admistratora / moderatora ili neki spisak. nisam uspeo da nadjem nikakav spisak.
na nekim drugim forumima sam vidjao spiskove adminstratora / moderatora po formima, ovde to ne uspevam da nadjem - ili ne znam gde da trazim :rolleyes:

#12 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 12:49

a, da, evo našao sam spisak članova foruma, ali koliko vidim svi su u grupi "members" - ne vidim moderatora, super moderatore i administratore??
kako sad da otkrijem ko je "jednakiji od jednakih" :rolleyes:

#13 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 January 2008 - 13:13

a, da, evo našao sam spisak članova foruma, ali koliko vidim svi su u grupi "members" - ne vidim moderatora, super moderatore i administratore??
kako sad da otkrijem ko je "jednakiji od jednakih" :rolleyes:

ako klikneš na my assistant (gore desno), videćeš link na moderating team
ili jednostavnije, klikni OVDE

#14 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 14:43

hvala

vidim da si i ti jedna od moderatora, pa imam pitanje: da li ti imas prava da mi prosledis email adresu ova dva nicka?
tema na kojoj sam nasao informacije se nalazi na potforumu:
Forum B92 > Arhiva > Politika i društvo > Apatridi

znam da ti nisi moderator tog potforuma, ali ne znam ko je onda nadlezan za arhivu?
neki moderator s drustva?
ili da se obratim 'B92 Forum'-u - moderatoru foruma 'Forum'?

zapravo se ovde ne radi o moderatoru foruma, nego o administratoru korisnika...

znaci koga da pitam za ovu pomalo neuobicajenu 'uslugu'?

#15 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 09 January 2008 - 14:56

vidim da si i ti jedna od moderatora, pa imam pitanje: da li ti imas prava da mi prosledis email adresu ova dva nicka?



evo prave informacije: niko nema pravo da tebi ili nekom drugom ko to zatraži prosledi email drugog korisnika, ni bilo koji moderator niti administracija foruma. kao što ti ne bi prosledio ni tudju adresu, broj telefona ili ime i prezime jer se time narušava privatnost i zloutpotrebljavaju podaci koje je korisnik bio u obavezi da dostavi prilikom registracije korisničkog naloga. tako nešto se, prosto, ne radi.

jedini način da dodješ do nečijeg emaila je da uputiš pm željenom korisniku i da ti on lično dostavi bilo kakav privatni podatak o sebi, uključujući i email adresu.