Jump to content

Photo
- - - - -

Twin Peaks

• Please log in to reply
103 replies to this topic

#91 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 19,788 posts

Posted 22 June 2017 - 21:48

19397161_1496960566991710_13370332450753

• 1

#92 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 19,788 posts

Posted 26 June 2017 - 17:29

WTF?

:o  :o  :o

:krsta:  :krsta:  :krsta: 

:rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:

• 1

#93 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 19,788 posts

Posted 26 June 2017 - 18:04

Attached File  2qxqoll1.jpg   11.75KB   2 downloads

Ovako sam ja izgledao posle gledanja osme epizode.

Nain inch nails....super.

U prošloj epizodi smo gledali par minuta čišćenja poda, ali ova epizoda je mnogo, mnogo, mnogo čudnija.

Već pola sata razmišljam da li je ovo najbolja ili najgora epizoda svih vremena, svih televizijskih programa, od nastanka univerzuma do danas.

Pa jebem mu miša Lynche.

Attached File  is-this-real-life1.jpg   70.15KB   2 downloads

edit. NY Times  :lol+:

There’s nothing to point to in the history of television that helps describe exactly what this episode attempts. Not even the jarring nightmare sequences from the original series were anything like this hour, which jumps around in time and space in ways that at times seem almost like free association.

Edited by DonJuan, 26 June 2017 - 18:10.

• 1

#94 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 19,788 posts

Posted 26 June 2017 - 22:30

'Twin Peaks' has officially gone off the rails – and David Lynch has just presented the single weirdest and most ambitious hour of TV ever. Our recap. Suzanne Tenner/SHOWTIME = Rollingstones

After this bewilderingly brave and groundbreaking hour of television, David Lynch has outdone himself. What an unforgettable journey  - The Guardian

Describing the latest episode of the new Twin Peaks feels like an impossible task - Hollywood Reporter

Twin Peaks Part 8: What the Hell Was That and Why?Even by Twin Peaks standards, tonight's Twin Peaks was weird AF. 

E news

Lynch je zbunio celu planetu :)

Edited by DonJuan, 26 June 2017 - 22:31.

• 1

#95 T Mac

T Mac
  • Members
  • 7,832 posts

Posted 27 June 2017 - 15:04

Nije ovo nikakva WTF epizoda, već gomila gluposti i nebuloza.

Ali ne sumnjam da će se naći ljudi koji će ovom pretencioznom sranju zalepiti etiketu 'genijalno'.

• 0

#96 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 19,788 posts

Posted 07 July 2017 - 22:26

crisvector-twin-peaks-part-5-e1499377210

• 3

#97 TheObradovic

TheObradovic
  • Members
  • 3,083 posts

Posted 26 July 2017 - 22:22

Zbog sezone godisnjih odmora te manjka vremena malo sam zastao u pracenju TP.
Proteklih par dana sam poceo ponovo da gledam od mesta gde sam stao,a to je bila E05.

I veceras sam odgledao E08.  :o  :o  :o 

Ovo..

Već pola sata razmišljam da li je ovo najbolja ili najgora epizoda svih vremena, svih televizijskih programa, od nastanka univerzuma do danas.

Pa jebem mu miša Lynche.

..je i moj glavni utisak i apsolutno se slazem sa navedenim.

Mozda je bizarno neadekvatna rec,ali ovo mora biti najcudnija epizoda u istoriji tv produkcije,a svakako je najcudnija koju sam ja video. Ikada. Ubedljivo.

• 1

#98 psychodelic vision

psychodelic vision
  • Members
  • 5,461 posts

Posted 26 July 2017 - 23:28

8 epizoda je tesko smece.

Cela serja je tezak krs, koji ja i dalje iz nekog razloga pratim. :D

Ocugledno da Linc implementira neke svoje teske tripove koji su posledica dugogodisnjeg konzumiranja psihodelika. Serija je radjena pod dejstvom tatula, drugo objasnjenje ne postoji za ovu vrstu kreativnosti.
  • 0

#99 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 3,009 posts

Posted 28 July 2017 - 18:20

matthew-lillard-6.jpg

:hail:  :hail:

Ne znam ja gledam i sve vreme mi stoji kez na licu..
A i sam Lynch u ulozi Cole-a mi je carski...

Edit:
Ova ludaca je isto pun pogodak

tumblr_otkrr1VPxz1vrzc1uo1_1280.jpg?w=60

Edited by Squabbit, 28 July 2017 - 18:21.

• 2

#100 mozzer

mozzer
  • Members
  • 5,615 posts

Posted 02 August 2017 - 07:52

Monolog Ben Horna... to je to... plus Odri...

Edit: Glumac Richard Beymer (Ben) ce iduce godine 80 godina :)

https://en.wikipedia.../Richard_Beymer

Edited by mozzer, 02 August 2017 - 07:56.

• 0

#101 psychodelic vision

psychodelic vision
  • Members
  • 5,461 posts

Posted 02 August 2017 - 18:07

Šerilin Fen o Odri Horn, liku koji igra u „Tvin Piksu“ - VICE

• 0

#102 TheObradovic

TheObradovic
  • Members
  • 3,083 posts

Posted 13 August 2017 - 21:12

"Let’s go back to starting positions. It’s really much more comfortable.”    :+1: 

Ovo je rekao zli dvojnik agenta Kupera u E13.
U kontekstu scene,on govori o obaranju ruke sa onim celavim krimosem sa kojim se bori za prevlast nad poznanikom Rejem,kojeg na kraju i likvidira. U sirem smislu lik zlog agenta Kupera govori o necem drugom.
To drugo je nostalgija za starim. 
Potpuno je jasno da se TP vraca na pocetak..

Svedoci smo da se u poslednjih nekoliko godina rade nastavci serija koje su nekada zarile i palile: Dosije X, Will & Grace.. No ovo je nesto drugo.
Ovo je Dejvid Linc.
Od njega se i nije moglo ocekivati da ce prodati svoje ime i rediteljski talenat za brdo para i nekoliko solja za kafu sa Twin Peaks etiketom. I nije.
On i su-kreator,Mark Frost,su ostavili nedovrsen posao u malom gradicu nadomak kanadske granice. Kroz 13.epizoda oni su poceli da mu se vracaju stidljivo,ali dovitljivo. Posebno je Linc ponovo uneo svoje vizuelno umece i preneo ga na novi serijal. TP ponovo demonstrira silu maste,hrabrosti i sirovu snagu price.

Takodje prezentuje jedno umece. Kako da idete unazad,da bi krenuli napred.

Kada smo se,pre nesto vise od 2.meseca,vratili u TP mnogi od likova su vec bili u poznatim ulogama. Sara Palmer nemilice pusi i pije zavaljena u svoj kauc, Seli i dalje konobarise u sanku u RR, Dzejms Harli se i dalje muva oko Roadhouse-a, Hok i Endi su i dalje zamenici serifa,a Lusi se i dalje javlja na telefon u stanici policije.
Njihove nepromenjene uloge,sem sopstvenog komfora,treba da podvuku,u kontrastu ukazu na to koliko su neki drugi likovi otisli daleko.

Najveca razlika izmedju starog i novog TP je sto jos uvek nismo videli agenta Kupera kakvog poznajemo i kakvog se secamo. Dvojica Kupera dominiraju "pejzazom" nastavka serije,ali nijedan od njih nije onaj kojeg znamo.

Tu je zli Kuper,bronzanog tena i duge kose koji ide redom i nemilice ubija likove da bi dosao do koordinata.
Zatim Dagi Dzons - lik promenjene vanjstine u kojeg je usao pravi agent Dejl Kuper i koji zivi sarmantnim zivotom u Las Vegasu,ali bukvalno praznoglav i bez traga ikakve memorije o bilo cemu.
Obojica su samo izvrnute verzije prepoznatljivog Kupa koji nas je pomalo zadirkivao specificnim doskocicama o prokleto dobroj kafi,a kojeg pamtimo i volimo.
Scena koju svi prizeljkujemo da vidimo,kako Kuper neobavezno cavrlja sa serifom Trumanom ili zamenikom Hokom u stanici,deluje jos uvek vrlo daleko. 

No - to ne znaci da se stavri ne krecu unazad,prema napred.

Zaplet novog serijala je do sada upakovan likovima koji su iznenadjeni sto stare misterije vuku svoje repove i nakon 25.godina.
The Log Lady saopstava Hoku da mora da pronadje ono sto nedostaje cime se ponovo otvara slucaj Lore Palmer. Tajni svituljak papira kojeg je major Brigs sakrio pre par decenija biva otkriven. Kuper,nakon cekanja od cetvrt veka u Crvenoj sobi,konacno izlazi napolje i krece kuci,ma koliko taj put bio dugacak. Ben Horn dobija kljuc stare Kuperove sobe u rizortu...
U medjuvremenu se stice utisak kako je u samom gradicu vreme stalo te da je TP ostao sacuvan kao ispod staklenog zvona dok stvari ponovo ne pocnu da se odvijaju. Pogledajte dekor u RR npr.

Poslednja epizoda koju sam pogledao (13) sugerise da ce se novo i staro ipak sresti u TP. 
Zli Kuper je dosao do koordinata,do kojih je vesto dosla i Dajen. Gordon i Albert takodje poseduju koordinate i zasigurno ih nece samo gledati. Hok i serif Truman su dosli do nekih svojih koje vode negde u planine izvan grada. Jedino je pravi Kuper jos uvek zarobljen u svetu Dagija Dzonsa,opasno se zaletajuci ka kafi i piti od visanja kao da sutra ne postoji. Tesko je zamisliti da ce mu trebati jos mnogo da shvati ko je i gde treba da bude.

Ima jos sitnih tragova koji mogu da sugerisu kuda ce finis serije da vodi. Ventilator na plafonu u kuci Palmerovih (koji se mozda neprestano i vrti svih 25.godina), Norma koja insistira da se i u njenim novim restoranima pita priprema tradicionalno, Dzejms koji pesmom u Roadhouse-u maltene zatvara epizodu.
Sve ukazuje na TO kako se stvari ponovo odvijaju.

Kako god TO bude bilo,bilo bi iznenadjujuce da ne ukljuci oba Kupera,celu ekipu iz serifove stanice, Boba, duha Lore Palmer i mnogo cudnih i bizarnih scena iz Crvene sobe. 
Jos uvek ne znamo sta sve Linc ima u rukavu,ali nakon epizode 8.zaista je tesko zamisliti da bi TP mogao da zavrsi bilo kako sem neocekivano. 

Svi putevi ponovo vode u Twin Peaks,ali Linc i Frost su otisli predaleko da bi smo se zadovoljili sa icim manjim od zastrasujuceg.

EDIT:dajte vise tu Moniku Beluci  ;) 

Edited by TheObradovic, 14 August 2017 - 20:55.

• 5

#103 ArtVandelay

ArtVandelay
  • Members
  • 310 posts

Posted 15 August 2017 - 05:22

Eto je :)
  • 0

#104 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 19,788 posts

Posted 15 August 2017 - 18:05

Nemojte da gledate Moniku u HD rezoluciji....Savet.

Edited by DonJuan, 15 August 2017 - 18:06.

• 0