Jump to content


Photo
- - - - -

Twin Peaks


  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#46 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 17 May 2017 - 17:11

Post godine :hail:

 

Ja ne bih imao zivaca da napisem pasus vise od 10 reda.

 

Takav sam lik kojem je tesko da se svih stvari seti odjednom, nego sve ide postepeno.


  • 0

#47 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 19 May 2017 - 21:33

 

Malo trivije


  • 2

#48 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 20 May 2017 - 18:40



.

O strukturi serije

Nakon globalnog uspeha pilot-epizode koja je na prvu,odmah "zapalila" gledaoce,ekipa je pocela snimanje prve sezone. Ona je trajala 7.epizoda sto je dosta mali broj za ondasnju praksu americke tv produkcije. No,pokazalo se da je ovaj broj bio pun pogodak, jer je uzbudjenje oko zapleta neprestano raslo sa stalnim odgadjanjem vrhunca u smislu otkrivanja ubice Lore Palmer. 
Linc je pokazao da nista nije snaznije od takvog serviranja misterije gledaocu osim eventualnog raspleta u vidu resenja iste.

Ali za razliku od S01,druga sezona je donela cak 22.epizode,sto se pokazalo kao promasaj,jer je toliki broj epizoda postao Lincov i Frostov "trojanski" konj,koji je sa drugim faktorima doveo do neocekivanog ishoda za seriju.
Linc i Frost zapravo nisu imali nameru da uopste otkriju pocinitelja zlocina,vec da odlaganjem misterije zapravo stvaraju nove koje i oko kojih ce se vrteti stari i neki novi likovi.
Nazalost - ovaj koncept nikad nije primenjen. 

Naime,producenti sa ABC televizije su poceli da instistiraju i vrse pritisak na kreatore Twin Peaks-a da sto pre otkriju ubicu,bojeci se da permanentno drzanje gledalaca u neizvesnosti moze da ucini kontra-efekat i otera ih u apstinenciju. 
Zato su Linc i Frost vec u 7.epizodi druge sezone resili misteriju. 
I napravili fatalnu gresku koja je upravo suprotno ocekivanjima,dovela do pada gledanosti. Iz te greske su ucili i naucli producenti i autori mnogih poznatih serija koje ce kasnije uslediti poput Lost npr.

Druga sezona,iako ne tako dobra kao prva,imala je sta ponuditi. I dok su autori gledali kako da seriju vrate u "sedlo",ona je vec klizila ka otkazivanju. Bez obzira sto su poslednje epizode bile izvanredne i cak uzasavajuce,Twin Peaks-u je odzvonilo. Cak i intrigantni zavrsetak o kojem se debatuje vec 25.godina nije nista promenio.

Jedan od razloga njenog otkazivanja je svakako lezao i u cinjenici da je ABC promenio termin emitovanja. Umesto tradicionalnog koji je padao usred radne nedelje,novi termin je zakazan sa subotu od 22.00 - vreme kada mladi Amerikanci (gro publike) izlaze u nocni zivot. Promena je takodje eliminisala jedno od najvecih zadovoljstava:priliku da se o poslednjoj epizodi nasiroko raspreda po mnogobrojnim kancelarijama sirom zemlje,jer je serija zaista poprimila obrise nacionalne opsesije.


 

 

 

Samo par ispravki. Sezona od 22 epizode je na network televizijama tada(a i danas je,u vecini slucajeva)bila nesto normalno. Vec prije prebacivanja na subotu, serija je ,fakticki, bila otkazana zbog strmopizda gledanosti.

Lynch dao novi intervju za TVLine, kaze da je zadovoljan krajem nove sezone. Ima Showtime da mu baca pare sa neba,samo da nastavi sa novim epizodama.


  • 0

#49 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 20 May 2017 - 20:26

Mene samo brine što Lynch u ovom veku nije uradio ništa značajnije od Mulholland Drive-a, a i to je bilo početkom veka.

 

U stvari režirao samo jedan prosečan film i to je to.


  • 0

#50 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 22 May 2017 - 16:27

Guzica najveci utisak prve epizode. :D

 

Salim se, sjajno otvaranje sezone, pravi twin peaks. Vidim da su procurile jos 3 epizode, pa planiram da pogledam bar jos 1 veceras.


  • 0

#51 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 22 May 2017 - 22:56

Jedan veliki naklon za Dejvida Linča.  :hail:  :hail:  :hail:

 

Mnogo mračnija serija nego ona pre 25 godina. Mnogo, mnogo mračnija, ali u suštini odlično urađene prve dve epizode.

 

Ok, ima tu malo standardnog preterivanja,što je i karakteristika Linča, ali od mene najviše ocene.

 

Videćeo nastavak sezone. 


  • 3

#52 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 23 May 2017 - 16:26

Damn Fine Secrets: David Lynch on Twin Peaks
  • 0

#53 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 23 May 2017 - 16:44

tim-and-eric-mind-blown.gif

 

 

Bas sam to hteo da napisem, poslednja epizoda druge sezone je mala maca za ovu.Generalno jedini zamorni deo je bilo ispitivanje u zatvoru zato sto sam znao u kom ce smeru da ide i tu je bio malo opao tempo, ali sve pre i posle toga je odlicno odradjeno.Pozitivno sam iznenadjen, mada nisam imao visoka ocekivanja.Bio sam ubedjen da ce da bude bolja od druge sezone zato tu ima razvodjenje radnje i gomila nezanimljivih prica i likova.Uz to Linc je imao i vise nego dovoljno vremena da sve to pripremi i nije imao kratke rokove.Pocetak je sjajan i sigurno ce sledecih par epizoda da budu odlicne, posle videcemo.Mozda mi se jedino ne svidja sto ce celo leto da se pusta do septembra.Moze da dodje do pada kvaliteta epizoda, a ne mora da znaci da ce to da se desi.Nekoliko starih lica nismo videli u prve dve epizode.

 

Grejs iz Dadilje ima kratku rolu u prve dve epizode.Nisam je ni prepoznao iz prve, mada nije se puno promenila u faci.Kada bolje pogledas ovo je bas veliki projekat kada vidis gomilu (manje) poznatnih glumaca, a nismo videli ni cetvrtinu od te liste.Radujem se narednim epizodama i pokusacu da budem karakter i da gledam epizode malo pre njihove premijere(za vikend).Smorio bih se kada bih pogledao obe, pa da cekam dve i po nedelje petu.


  • 2

#54 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 23 May 2017 - 18:11

Necu nista da citam sta je pisano ovde jer sam sad poceo da gledam stari Twin Peaks, ovo je fenomenalno...vec sad mi zao sto ce u jednom trenutku da se zavrsi sve :D


Edited by therion, 23 May 2017 - 18:12.

  • 0

#55 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 23 May 2017 - 18:29

Prva sezona je maestralna, dva puta sam je pogledao i hocu da sve pozaboravim kako bih ponovo poceo da gledam.Serija koja je promenila istoriju i podigla standarde, sada nekoliko stvari(vise vezano za drugu sezonu) deluju smesno i pomalo nebulozno.Subjektivno, serija u to vreme do izlaska Sopranova je bila GOAT.

 

Necu da duzim, uzivaj u prvoj sezoni i nemoj da stajes nego idi do kraja posto ce vremenom da se pojavi nekoliko zamornih delova zbog kojih ti mozda splasne interesovanje. :)


  • 2

#56 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 May 2017 - 18:52

...

 

 

To je za mene samo 'turska serija', sa malo vise holivudskog pakovanja.

;)

 

PS.

Jos kad me kcera smarala da joj nabavim muziku, zamolim nekog ortaka da snimi kasetu, pa nacrtam dva roze praseta.

 

...


Edited by Kinik, 23 May 2017 - 18:55.

  • 0

#57 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 23 May 2017 - 20:36

Prva sezona je maestralna, dva puta sam je pogledao i hocu da sve pozaboravim kako bih ponovo poceo da gledam.Serija koja je promenila istoriju i podigla standarde, sada nekoliko stvari(vise vezano za drugu sezonu) deluju smesno i pomalo nebulozno.Subjektivno, serija u to vreme do izlaska Sopranova je bila GOAT.

 

Necu da duzim, uzivaj u prvoj sezoni i nemoj da stajes nego idi do kraja posto ce vremenom da se pojavi nekoliko zamornih delova zbog kojih ti mozda splasne interesovanje. :)

 

ma nema sanse da splasne :)

 

evo juce izasao odlican tekst na b92

 

http://www.b92.net/k...&nav_id=1263293


  • 0

#58 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 23 May 2017 - 20:47

Odgledao i treću i četvrtu na HBO GO, jebiga nisam mogao da izdržim :)

 

Treća je možda i najbolja, dok je četvta nešto slabija,ali i dalje dosta kvalitetno odrađena.

 

Dobra stvar je što za sada serija ima jasan Lynch tm, i mnogo je bliža njegovom filmskom opusu nego originalnoj seriji, tj. drugom delu originalne serije.

 

Loša stvar je što nisam siguran da će ovo da privuče široku publiku, tako da je i eventualan nastavak veoma diskutabilan.


Edited by DonJuan, 24 May 2017 - 19:33.

  • 2

#59 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 23 May 2017 - 21:51

Mada standardno gledam samo jednu epizodu nedeljno (i ne razumem kvaku kod ljudi koji za dva dana spickaju celu sezonu neke serije),ovde sam napravio iznimku i upravo pogledao..ma kaakvi..progutao dve epizode!

Malo je reci da je ovo mracnije od starih epizoda. Cak mi je E01 mracnija od E02 i u nekom smislu zlokobnija.
Ali..scena u E02 u Red Room-u  :hail: 
Susret,poljubac i sapat u uvo  :hail:  :hail: 
I uopste te scene su zestoko udarile na nostalgiju. 

Bang-Bang Bar ima prizvuk i atmosferu originalne serije uz pojavu jos nekih starih faca.  :+1: Ima li neko info kako se zove bend koji svira muzicku temu? (pod pretpostavkom da je stvaran)

Uz svo duzno postovanje Done,koga briga za nastavak?
Sit back and enjoy.

Dejvide Lince,Obradovic ti klice!


 


  • 4

#60 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 23 May 2017 - 22:08

Kad si spomenuo pesmu, bas sam hteo da je okacim.

 

 

Spoiler


  • 4