Jump to content


Photo
- - - - -

McLaren MP4-23


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 07 January 2008 - 15:27

McLaren has taken the covers off its new MP4-23 car at engine partner Mercedes-Benz's motorsport museum in Stuttgart.
Posted Image


The Woking squad unveiled its 2008 challenger to the world's media on Monday, with the team determined to move on from last season's on- and off-track controversies and finally reclaim the world championship for the first time since 1999.

Lewis Hamilton and new team-mate Heikki Kovalainen took the wraps off the MP4-23, with McLaren calling its latest design an evolution of last year's rapid MP4-22.

McLaren says that although there are no significant visual differences currently, as with chief rival Ferrari, the team has said most of the aero surfaces will be upgraded before the season opener in Australia in March.


The car will hit the track for the first time at Jerez on Wednesday, when Kovalainen and test driver Pedro de la Rosa will each have a chassis available to them.


McLaren will remain in Southern Spain for five track days, with Hamilton getting his first taste of the car on Thursday.


Posted Image

Posted Image

Posted Image

#2 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 09 January 2008 - 09:53

Obrisao sam nekoliko postova.

Za svaku buduću provokaciju sleduje ban!!!

#3 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 09 January 2008 - 10:46

Joj bre...
Pa ja taman glasao za tebe - kad vidim umijes i ti da se razljutis ( mada nemam pojma sta je pisalo) - nisam to ocekivao...

#4 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 09 January 2008 - 11:00

Joj bre...
Pa ja taman glasao za tebe - kad vidim umijes i ti da se razljutis ( mada nemam pojma sta je pisalo) - nisam to ocekivao...


Ma neke gluposti...

Sada sam stvarno morao da reagujem ovo je prevršilo meru.
Žao mi je da odlaze ljudi koji zaista imaju šta da napišu zbog obostranih provokacija.

Hvala za glas drago mi je da ti se dopada stranica. :rolleyes:

Edited by alpiner, 09 January 2008 - 12:00.


#5 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 09 January 2008 - 12:13

MP4-23 je danas debitovao na stazi.

Posted Image

#6 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 10 January 2008 - 21:09

Obrisao sam nekoliko postova.

Za svaku buduću provokaciju sleduje ban!!!



Ne znam koga si cenzurisao , a pravo da ti kazem i nije me briga jer sigurno nije moj post, iz razloga sto mi se nekako vise i ne svidja kako izgleda ovaj forum pa me i nema mnogo. Bre sve je nekako razbacano i nepregledno ,otvoreno je milion topica vec sa tendencijom da ih ima jos vise... Ma uzas.
A sto se tice sadrzaja ,primecujem da je sve manje kvaliteta , i da se sve vise javljlaju neki ostrasceni sukobi i podele. Ej shvatam ja da smo svi navijaci i da volimo da isticemo svoje ljubimce ,ali dajte ljudi uzdrzite se medjusobog vredjanja, a tebi Alpineru (izgleda da si moderator, nisam znao) nemoj da se vredjas , bih suflirao da izbacis sa foruma one pojedince koje f1 uopste ne interesuje i koji su napisali par postova u kojima su kenjali kako je f1 glupost i njima slicne. Mislim , ko ih je zvao ,ako ih ne interesuje tema. :rolleyes:

Edited by Senna, 10 January 2008 - 21:12.


#7 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 11 January 2008 - 00:12

Pogledaj slične forume i videćeš da su svi ovako rešeni. Raznolikost topica je bogatstvo foruma...da nas ima dovoljno aktivnih trebalo bi da ima još više tema. Nećemo valjda opet da se vraćamo na jednu stranicu. Upravo ove odvojene stranice stvaraju preglednost. Postoje odvojene teme o kojima želiš da čitaš i na njima pišeš ili te jednostavno ne interesuju i ne otvaraš ih. Pogledaj broj pregleda po temama i razumećeš o čemu pričam. Nekoga zanima npr samo Ferrari i ne mora da lista gomilu stranica u isčitava ih da bi dobio sve potrebne informacije koje ga interesuju. Po statistici topic Transfer vozača je među prvih dvadeset na Forumu B92 po broju pregleda. :rolleyes: Ta tema je tada bila aktuelne.
Pored Radoja, Downforcea,Ascarija, Doca, Vincenza i mene... kada počne sezona nadam se da će Jr, Webber, Ziza, starks, Anduril, High Fly, Leone, autsajder, Uzice, BB1211,Are Out naravno i na tebe sam računao, postati mnogo aktivniji(izvinjavam se svima koje sam izostavio). Mora se uzeti u obzir i da je nekoliko kvalitetnih ljudi otišli na PPP forum. Pre svega mislim na Marvina, Burekdžiju, Buck Nakeda, Krampu... voleo bih da se ovi ljudi vrate kod nas. PPP forum ima samo jednu stranicu i dvadesetak postova u protekla tri meseca! Ljudi sa B92 su nam pružili priliku da imamo svoj subforum i od nas zavisi da li će tako i ostati.
Što se banovanja tiče, već sam rekao da mi ne pada na pamet da glumim pandura ovde. Ja jednostavno verujem da ljudi trebaju slobodno da iznose svoje mišljenje. Kako smo uglavnom svi navijači normalno je da ponekad bude i međusobnih neslaganja i provokacija. Naravno postoji granica tolerancije i kulture koja ne sme da se prelazi.

Molio bih vas da što pre pošaljete kritike i sugestije kako bi forum trebao da izgleda. Otvoren sam za saradnju. :huh:

Edited by alpiner, 11 January 2008 - 08:53.


#8 royks

royks
  • Members
  • 5 posts

Posted 11 January 2008 - 14:37

Nema kritike, a nema ni sugestije! Samo ti tako nastavi, iskren da budem nisam ni znao da u Srbiji postoje ljudi koji znaju ovoliko o F1. I stvarno ne razumem sta traze ljudi koji ne vole F1 ovde, pa jos kao i daju svoj komentar!

#9 starks

starks
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 11 January 2008 - 19:22

Meni se forum sviđa...
i također mislim da je gotovo isti kao i drugi slični...

a što se zabrana i brisanja tiče ..briši i zabranjuj uvrede...
nekada nije loše ako ima i malo iskričavije diskusije...

znam iz svog iskustva..ja sam znao biti u takvim diskusijama :rolleyes:

malo vatre ne škodi...

a što se tiče javljanja....trenutno je zatišje...

a i skupljamo snagu za skore okršaje... :huh:

brzo će proći dva mjeseca...

ja čekam prezentaciju R28 pa da se počnem javljati...

#10 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 12 January 2008 - 00:06

Ma zatisje je krajnje normalna stvar s'obzirom na to da sezona jos nije pocela,a i da svi timovi nisu izbacili svoje automobile. Skoro su izbaceni podaci da je F1 najgledaniji sportski dogadjaj u svetu prosle godine, a b92 je najcitaniji sajt u Srbiji. Kada se spoje te dve stvari nema da ne valja :rolleyes:

Postove koji su obrisani nisam video, ali klinacko pljuvanje i prebacivanje ne treba tolerisati.
Mislim da ce ovaj pdf biti popularan samo ako bude strucan i ako bude isao u detalje. Sve ostalo ljudi mogu da procitaju na drugim sajtovima, a meni kada nesto treba, a veoma je strucno u vezi F1, ja prvo dodjem ovdi :huh:

p.s. jes da nije mesto i vreme da se daju sugestije, ali kad se vec pocelo, samo nek se nastavi sa redovnim "bombardovanjem" svezim informacijama i sve ce biti ok :)

#11 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 12 January 2008 - 07:59

Ok idemo dalje... Navicicu se i na ovakav forum vec. Nego , da li ste videli vremena koja je pravio Hajki u prva tri dana testiranja u Herezu? Koliko mi se cini , ako nastavi ovako ili i bolje , nece bas biti slatko Hamiltonu. Preci iz Renoa i odmah biti na tako malom zaostatku iza Hamiltona , to je lep znak. Mozda se smesi jos jedan rat vozaca u Meklarenu, osim ako nisu izvukli pouku iz prethodne sezone...

#12 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 12 January 2008 - 13:36

Ne znam sta mogu da izmisle u odnosu na proslu sezonu. U slucaju da Heiki bude tako dobar u 2008 preostaje im ili da ih puste bez favorizovanja ijednog od njih ili da forsiraju Hamltona.

Ako zele da izbegnu takve peripetije kapiram da moraju odmah da objasne Kovalainenu ko je prvi, a ko drugi vozac, a ne da u toku sezone od slucaja do sluacaja vagaju kome ce da daju prednost u kljucnim momentima.

#13 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 12 January 2008 - 14:18

Eh
Jos jedan od onih koji misle da je McLaren izgubio titulu jer nije odlucio ko im je prvi a ko drugi vozac.

Izgubili su titulu upravo iz suprotnog razloga - jer su odlucili ko im je prvi - i odabrali pogresnog.

#14 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 12 January 2008 - 15:21

Ako mislis na mene onda pogresno mislis. Mogu da se slozim da su izabrali, ali pogresnog. Upravo iz tog razloga sam i rekao, da odmah treba da izaberu i da se tog izbora drze.

Prosle sezone, u pocetku, izbor je bio Alonso, da bi se u drugom delu sve to promenilo. E sad, da li je trebalo da se cvrsto drze Alonsa kao prvog izbora i pored toga sto je bilo evidentno da je Hamilton brzi, barem na nekim trkama, veliko je pitanje.

#15 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 12 January 2008 - 20:24

Umro sam od smijeha

Evo se svadjaju ko je prvi vozac u Force India!

http://formula-1.upd...Sutil/view.html

Mislim da bi ipak bio red da sutil pokaze postovanje prema godinama i da ga pusti da pobijedi u zadnjoj trci :rolleyes:


P.S. Nagradno pitanje:

Ko je bio prvi "prvi" vozac, i ko se zrtvovao da mu da titulu?