Jump to content


Photo
- - - - -

Ski skokovi


  • Please log in to reply
2083 replies to this topic

#1891 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 22 January 2018 - 01:42

Ne bih ja tako lako otpisivao Poljake, ipak su oni Svetski prvaci. Zyla je mnogo bolji na skakaonicama nego u letovima, Kubacki i Hula su u životnoj formi, a Stoh je trenutno najbolji skakač. 


  • 0

#1892 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 22 January 2018 - 02:33

Mene su Zyla i Hula onako, prosjek, sta znam. Gori su od svih Norvezana.
  • 0

#1893 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 22 January 2018 - 10:09

Poljaci da nemaju Kamila, sa Zylom i Kubackim bili bi oko 5og mesta, realno umesto Slovenaca, koji pak skacu samo sa Prevcom, ali mladi skakaci se odvajaju kvalitetom u odnosu na sve ostale reprezentacije, donekle Japan ima nesto slicno...Poljska ima dve vezane odlicne sezone i to ne samo zahvaljujuci Kamilu vec i ovom dvojicom-trojicom skakaca (Macijej Kot). Lepo je sto ne gledamo vise dominaciju Austrije, a Nemacka bi bila najjaca da je Frojnd tu i da uz Velingera, Frajtaga  moze onda da skace bilo koji mladji skakac.

 

Pa svakako su Nemci, Austrijanci, Slovenci, Poljaci i Norvezani najveci favoriti u trci za timsko olimpijsko zlato.


  • 0

#1894 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 22 January 2018 - 13:43

Tehnika i spremnost skakaca odredjuju njegove krajnje mogucnosti, ali ako nemaju srece s vetrom rezultat ce definitivno izostai jer vetar je tu i dalje kljucni faktor. Uzeci za primer ovo timsko  takmicenje u letovima. Kapija je bila skroz na mestu za prvih 5 takmicara poslednje serije, vetar je bio s ledja i kretao se u rasponu od 0.30 do 0.46 m/s. Frajtag je u takvim uslovima isao do 216.5m, Tande bi bez problema u istim uslovima isao preko 220m, medjutim tad se vetar pojacava, prakticno se duplira, sto ih onemogucava da idu mnogo preko 200m, dakle u proseku im to supliranje skracuje skok za oko 20m, a oni dobijaju kompenzaciju u vrednosti 5-7m, dakle oni su osteceni za po 15-ak metara u odnosu na prvih 5 takmicara. I u ovakvim uslovima je Tande isao 10-ak metara dalje od Prevca, dakle on je pobedio one sa kojima je iamo slicne uslove, ali da je bilo idnividualno takmicenje on nebi uzeo zlato jer nije imao srece sa vremenom iako je ovog vikenda bez dileme bio najaci letac. Zbog toga kad se vec krenulo sa koeficijentima oni moraju biti jos veci, pa da nemamo ekcese poput one pobede Funakija od pre par sezona u Japanu (a ja sam bio veliki navijac istog, medjutim on realno u tom trenutku nije zasluzio ni mesto u prvih 10, medjutim uhvatio je strasan nalet vetra i odneo pobedu).


  • 0

#1895 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 22 January 2018 - 14:48

Mene su Zyla i Hula onako, prosjek, sta znam. Gori su od svih Norvezana.

 

Ne znam kako je neko ko je onako skakao na Svetskom prvenstvu prošle godine prosek, Zyla je bio ubedljivo najbolji na normalnoj skakaonici i samo ga je ime sprečilo da uzme zlato, koje je osvojio Kraft na sudije. 


  • 0

#1896 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 22 January 2018 - 14:58

Zyla je ove godine na 15.mjestu u ukupnom poretku. Norvezani imaju 5 skakaca medju prvih 11.
Mozda ce bolje skakati na ZOI, ali nije bas u nekoj formi ove godine.
  • 0

#1897 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 22 January 2018 - 15:23

Slažem se i ja da su Norvežani prvi favoriti, ali ozbiljni su Poljaci , a i Nemci. Ko zna, možda i Domen pronađe formu ove godine, pa se i Slovenci umešaju u borbu. Već u subotu je timsko takmičenje u Zakopanama :D


  • 0

#1898 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 22 January 2018 - 17:23

Nazalost ne vidim Slovence u borbi za medalju, preslabi su na skakaonicama. Damjan im je najjaca karika i verovatno jedan od brace Prevc ce biti solidan na olimpijadi, ali falice im jos dva skakaca u formi za medalju.

Po meni Nemci su prvi favoriti na olimpijadi, ispred Poljaka i Norvezana, a Austrijanci, Japanci i Slovenci mogu do medalje samo nekim cudom.


  • 0

#1899 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 27 January 2018 - 17:45

Završeno je timsko takmičenje u Zakopanama:

 

1. Poljska 1092 pts

2. Nemačka 1067.3 

3. Norveška (bez Tandea, ali sa super talentovanim Lindvikom) 1055.2

 

Petar Prevc je pao, ali nisam ispratio taj skok, da li neko zna da li je ozbiljnije povređen?


  • 0

#1900 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 27 January 2018 - 19:14

Ustao je i odsetao posle, pad je dosao nakon doskoka tako da mislim da nema posledica.


  • 0

#1901 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 29 January 2018 - 20:02

Niko da pomene prvu pobedu u karijeri Anze Semenica. Decko je imao par solidnih nastupa ove sezone, ali ni u snu nisam ocekivao da moze do pobede, cak ni u jednom takmicenju kao sto je bilo ovo u Zakopanama, obelezeno velikim fluktuacijama vetra. Pored njega na podijumu bio i Peter Prevc na trecem mestu.


  • 0

#1902 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 30 January 2018 - 01:53

Gledao sam i ispratio, drugi skok mu je bio fenomenalan. Razlika je trebalo da bude i veća na kraju, ali dobio je 18-ice zato što se zove Anže Semenič, a ne Wellinger, Fraitag, Kraft...


  • 0

#1903 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 30 January 2018 - 19:01

Završeno je timsko takmičenje u Zakopanama:
 
1. Poljska 1092 pts
2. Nemačka 1067.3 
3. Norveška (bez Tandea, ali sa super talentovanim Lindvikom) 1055.2
 
Petar Prevc je pao, ali nisam ispratio taj skok, da li neko zna da li je ozbiljnije povređen?

Nijesam pratio zadnje vrijeme skokove sta se desilo sa Tandeom, jel neka povreda u pitanju?
  • 0

#1904 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 30 January 2018 - 23:33

Nijesam pratio zadnje vrijeme skokove sta se desilo sa Tandeom, jel neka povreda u pitanju?

 

Rekoše iz Norveškog tima prehlada.


  • 0

#1905 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 04 March 2018 - 00:09

Pobedom Nemacke u timskom takmicenju u Lahtiju, nastavljen je Sv. Kup. Danas je indiviudal a takmicenja se od utorka sele u Norvesku gde ce biti dosta takmicenja naredne dve nedelje do odlaska na Planicu.


  • 0