Jump to content


Photo

Harizma....


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 5ko

5ko
  • Members
  • 1,479 posts

Posted 27 August 2002 - 12:39

Probise mi usi, harizma pa harizma!
Te Kostunica ima harizmu, te Labus nema harizmu.
Jebote, k'o da harizma moze da nas spase. Kol'ko ja znam sve nedace su uvek pocinjale harizmom. Koje sve budale/degenerici/psihopate u ljudskoj istoriji su imale harizmu - i sta nam je donela? Jad i cemer.
Pa dosta vise onih koji stalno vicu "Napred! " a oni ostaju pozadi i skupljaju plen.
Nama treba neko, ko ce da vikne "Zamnom! " i prvi krenuti da kusa ono sto propoveda - pa ako prezivi, taj je. A car da bude za one, koji idu za njim.

#2 djordje

djordje
  • Members
  • 910 posts

Posted 27 August 2002 - 12:53

5ko:

Nama treba neko, ko ce da vikne "Zamnom! " i prvi krenuti da kusa ono sto propoveda - pa ako prezivi, taj je. A car da bude za one, koji idu za njim.


Upravo si sebe definisao kao nekog ko (makar podsvesno) trazi harizmaticnog vodju - "spasioca".

Harizma pomaze onome politickom lideru koji je poseduje da lakse sprovede neke po defeniciji teske, komplikovane, riskantne...itd poteze i nista vise. Sad od njegove politike zavise da li je ta harizma u sluzbi "dobra" ili "zla". Inace bi, ako je samo o harizmi rec - Hitler i Musolini sa jedne, a Cercil i De Gol sa druge strane bili potpuno jednaki, sto je notorna glupost (po "harizmatskoj teoriji" svi bi oni bili "harizmaticni desnicari" ":wink:)...


Ako je stepen harizme ono sto u negativnom odredjuje nekog politicara - izglasajmo onda Milotinovica za dozivotnog predsednika, i zavrsimo vec jednom sa tim...

#3 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 27 August 2002 - 13:05

5ko:
Probise mi usi, harizma pa harizma!
Te Kostunica ima harizmu, te Labus nema harizmu.
Jebote, k'o da harizma moze da nas spase. Kol'ko ja znam sve nedace su uvek pocinjale harizmom. Koje sve budale/degenerici/psihopate  u ljudskoj istoriji su imale harizmu - i sta nam je donela? Jad i cemer.
Pa dosta vise onih koji stalno vicu "Napred! " a oni ostaju pozadi i skupljaju plen.
Nama treba neko, ko ce da vikne "Zamnom! " i prvi krenuti da kusa ono sto propoveda - pa ako prezivi, taj je. A car da bude za one, koji idu za njim.

sonjal:
5KO, Vi ste se iznervirali i odmah otvorili drugi topik.Oni koji upotrebljvaju tu rec i ne znaju sta ona znaci.
Ja na pr. bih rekla harizmaticna licnost je 5KO(zagonetan).Harizmaticna licnost je i neko ko je cutolog(zar nije zagonetan). Zagonetna licnost je ona koja se mnogo i ne mesa u svoj posao.
Vas put za nasu harizmu koji ste naveli budale/degenerici/psihopate je put mase , koja se danas mahom kotira(po brojnosti).
Gde Vi vidite VODJU?Malo je takvih ljudi bilo u svetu a i kod nas.To mora da bude izuzetno pametan covek, obican covek radan ,
gospodin covek, da su mu izjave svaka na svom mestu...jednom recju AUTORITET da bi ga svi slusali.

#4 C

C
  • Members
  • 340 posts

Posted 27 August 2002 - 13:15

A što pa Koštunica ima harizmu? Nije da čovek nešto vlada masom.

#5 Thelonius

Thelonius
  • Members
  • 107 posts

Posted 27 August 2002 - 13:34

Harizma se danas moze kupiti na kile...

#6 5ko

5ko
  • Members
  • 1,479 posts

Posted 27 August 2002 - 15:48

Sta je zapravo harizma? Je li isto kad se kaze da neko ima harizmu, a za drugog da je harizmaticna licnost? Jel se harizma poseduje ili se stice? Jel ona urodjena ili priucena?

Mnogo pitanja, verovatno jos vise odgovora. Koji je pravi?

#7 luka

luka
  • Members
  • 219 posts

Posted 27 August 2002 - 21:11

pojma vi nemate sta je harizma. brzo po vujakliju!
dobro je da ne raspravljate o nacionalizmu.

#8 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 28 August 2002 - 08:56

luka:
pojma vi nemate sta je harizma. brzo po vujakliju!
dobro je da ne raspravljate o nacionalizmu.

Mi smo totalni "dunsteri" i nista neznamo.
Zamislite "pravi Srbin" ide da trazi Vujakliju, da bi razumeo za koga glasa.
Verovatno Vujaklija nije poznavao nacionalizam , a ako jeste to je neki savremeni Vujaklija.

#9 luka

luka
  • Members
  • 219 posts

Posted 28 August 2002 - 14:19

sonjal:

luka:
pojma vi nemate sta je harizma. brzo po vujakliju!
dobro je da ne raspravljate o nacionalizmu.

Mi smo totalni "dunsteri" i nista neznamo.
Zamislite "pravi Srbin" ide da trazi Vujakliju, da bi razumeo za koga glasa.
Verovatno Vujaklija nije poznavao nacionalizam , a ako jeste to je neki savremeni Vujaklija.

treba ti vujaklija. ko si da si treba ti vujaklija da bi razumela sta harizma znaci, a ne za koga ce da glasas. a uopste ne razumem znacenje zadnje recenice.

#10 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 28 August 2002 - 14:42

Luka:
"Treba ti vujaklija. ko si da si treba ti vujaklija da bi razumela sta harizma znaci, a ne za koga ce da glasas. a uopste ne razumem znacenje zadnje recenice."
[/quote]
sonjal:
Zamisli da nemam Vujakliju i da zbog toga ne mogu da glasam , jer ne razumem sta je harizma kod Predsednika.Vi necete da mi kazete i ja sam zgranuta ,nad recnikom koji se tako popularise.Sada Vam je sigurno jasnije.

#11 nautilus

nautilus
  • Members
  • 877 posts

Posted 28 August 2002 - 14:54

Dzim Morison je imao harizmu!

#12 ilirjana

ilirjana
  • Members
  • 235 posts

Posted 28 August 2002 - 15:58

nautilus:
Dzim Morison je imao harizmu!


aaaa jeste:

James Douglas Morrison (1943-1971)- poeta.

osim toga filozof, ciji je zivot bio rock'n roll. posedovao je vise od karizme, bio je sama inkarnacija karizme...
'...Sun, sun, sun
Burn, burn, burn
Soon, soon, soon
Moon, moon, moon...'

pozdrav
i.

#13 Franz

Franz
  • Members
  • 270 posts

Posted 28 August 2002 - 16:05

5ko:
Pa dosta vise onih koji stalno vicu "Napred! " a oni ostaju pozadi i skupljaju plen.
Nama treba neko, ko ce da vikne "Zamnom! " i prvi krenuti da kusa ono sto propoveda - pa ako prezivi, taj je. A car da bude za one, koji idu za njim.

Hoces da kazes da je tvoj idol Arkan.

#14 5ko

5ko
  • Members
  • 1,479 posts

Posted 28 August 2002 - 17:31

to Franz:
Totalni promasaj! Arkan je za mene sinonim za ratnog zlocinca - skolski primer!

#15 lazyboy

lazyboy
  • Members
  • 324 posts

Posted 28 August 2002 - 22:59

gandi.....