Jump to content


Photo
- - - - -

X-files


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
63 replies to this topic

#31 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 30 January 2016 - 21:04

Pa Cigarette Smoking Man i aliens jesu ugaoni kamen serijala i potpuno je logicno da se i sada vracaju na to. Druga je stvar sto je to uradjeno jako, jako lose. Melankolic i Gogy su u pravu, Gillian i David (posebno on cija interpretacija Muldera lici na nekakvu losu parodiju) kao da vise nisu u stanju da se povezu sa likovima i donesu ih onako kako se ocekuje. Ruku na srce, serija je usla u probleme sa nastavljanjem te glavne niti jos od sredine sedme sezone, ali ovo sada je vec ozbiljno skrnavljenje kultne serije.



#32 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 02 February 2016 - 20:51

Treća epizoda je po meni klasik X-Files epizoda...svaka im čast.Ovo defintivno nisam očekivao nakon prve koja je bila poprilično užasna i osrednje druge.


Edited by Wiggum, 02 February 2016 - 20:58.


#33 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 02 February 2016 - 23:29

Treća epizoda je po meni klasik X-Files epizoda...svaka im čast.Ovo defintivno nisam očekivao nakon prve koja je bila poprilično užasna i osrednje druge.

Au, sjajna epizoda.

 

Malo potseca na jednu od omljenijih Bad blood :D

 

Bice ovo sasvim ok sezona...



#34 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 03 February 2016 - 10:10

Inače redosljed po kojem se epizode prikazuju je izmješan tako da se epizode prikazuju ovako: 1.>5.>3.>2.>4.>6.



#35 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 03 February 2016 - 12:06

Prilicno razocaravajuca sezona. Kao mladji nisam mogao da spavam od uzbudjenja nakon nekih epizoda, a ovo da nisam gledao na TV vjerovatno bih premotavao.

 

Nekako previse neozbiljno, humor los, nedovoljno mracno i uzbudljivo. Na trenutak sam pomislio da gledam Muppets Show.

 

I 6 epizoda je bas premalo, da ne kazem smijesno.



#36 spooky_bn

spooky_bn
  • Members
  • 281 posts

Posted 03 February 2016 - 13:44

Postoji verovatnoca da se snimanje nastavi, sve zavisi od toga kako ce ovih 6 epizoda biti prihvaceno. Ja ne mogu da budem objektivan kad je X - Files u pitanju, to je vise sada stvar emocije :) 



#37 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 03 February 2016 - 17:35

Au, sjajna epizoda.

 

Malo potseca na jednu od omljenijih Bad blood :D

RWn2iSa.gif


Edited by SteveFrancis#3, 03 February 2016 - 17:37.


#38 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 03 February 2016 - 18:58

Dajte vas top10.

Moj bi izgledao ovako:

 

1. Clyde Bruckman's Final Repose

2. Musings Of A Cigarette Smoking Man

3. Field Trip

4. Jose Chung's From Outer Space

5. X-Cops

6. Paper Clip

7. Bad Blood

8. Anasazi

9. Small Potatoes

10. Dreamland

 

Honorable mentions: Monday, Home, Paper Hearts, War Of The Cophrophages, Arcadia, Drive, Folie A Deux, Ice, Squeeze, Wetwired, The Erlenmeyer Flask, Pusher, The Unnatural, Duane Barry, Leonard Betts, Detour, Unruhe, Quagmire...



#39 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 04 February 2016 - 00:40

E03... k a t a s t r o f a

Loš humor, katastrofa gluma, dijalozi kao da ih je pisao Siniša Pavić i atmosfera stand up komičara čiji nastup masovno napušta publika.
Dobro su i prošli sa tih 6 epizoda.

Edited by melankolic, 04 February 2016 - 08:42.


#40 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 04 February 2016 - 10:00

lol_idi_amin_zpsad30f8cc.gif



#41 leki bg

leki bg
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 04 February 2016 - 13:55

Meni E3 isto smor. Bukvalno se naterao da odgledam do kraja zarad starih dobrih vremena,



#42 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 04 February 2016 - 18:01

Serija nije na nekom visokom nivou, ali nije ni katastrofalna. Treca epizoda je u neku ruku i njihov tm, posto su ovakvih epizoda imali dosta puno u regularnom emitovanju, e sad mozda ste zaboravili....

 

Sve u svemu, lepo je ponovo gledati seriju, a kvalitet koji su imali u prvih pet-sest sezona originalnog emitovanja i onako je tesko postici.



#43 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 04 February 2016 - 20:13

Jeste, imali su parodijske epizode ali ova je loše ispričana, glumci nikako da se pronađu u starim ulogama i nema nikakve tenzije.

S obzirom da su snimili 6 epizoda, prve tri epizode nemaju nikakav kontinuitet. U prvoj (i extra drugoj) vidimo nekakvog republikanskog političara koji ih uvodi ponovo priču. Nakon toga se to prekida, kreće nova priča (koja jedina za sada održava duh starog serijala) a onda u 3. rade parodiju. Mislim, neka neko proveri ali u onim starijim serijalima je moralo mnogo epizoda da prođe da bismo naleteli na neku ovakvu.

Još jednom, očajna gluma / glumci se ne pronalaze u svojim starim ulogama a i potpuno je promenjen koncept. Nema više skeptične Sali nego osobe koja sve prihvata zdravo za gotovo.   



#44 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 05 February 2016 - 12:32

Jeste, imali su parodijske epizode ali ova je loše ispričana, glumci nikako da se pronađu u starim ulogama i nema nikakve tenzije.

S obzirom da su snimili 6 epizoda, prve tri epizode nemaju nikakav kontinuitet. U prvoj (i extra drugoj) vidimo nekakvog republikanskog političara koji ih uvodi ponovo priču. Nakon toga se to prekida, kreće nova priča (koja jedina za sada održava duh starog serijala) a onda u 3. rade parodiju. Mislim, neka neko proveri ali u onim starijim serijalima je moralo mnogo epizoda da prođe da bismo naleteli na neku ovakvu.

Još jednom, očajna gluma / glumci se ne pronalaze u svojim starim ulogama a i potpuno je promenjen koncept. Nema više skeptične Sali nego osobe koja sve prihvata zdravo za gotovo.   

Epizoda je sasvim solidno ispričana sa prije svega originalnom pričom(sad da ne idem u detalje)za razliku od većine serija danas.Serija nema kontinuitet zbog razloga kojih sam već naveo,a to je da se epizode ne prikazuju po redu(osim 1. i 6.).To da smo prije duže čekali na ovakve epizode je tačno.ali razlog je jasan...samo 6 epizoda(barem za sada,ostalo zavisi od gledanosti).Mislim da je gluma sasvim solidna u ovoj epizodi(pogotovo u poređenju sa prve dvije epizode)a što se tiče tvrdnje da se "glumci ne pronalaze u svojim starim ulogama" ljudi treba da shvate da je prošlo 15ak godina i da je(nekakvim prirodnim tokom) došlo do određenih promjena u razmišljanju nakon što su se nagledali svega i svačega...ovo se odnosi i na "skeptičnu Sali" .



#45 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 11 February 2016 - 11:30

Sasvim pristojna četvrta epizoda...još 2 ostaju.


Edited by Wiggum, 11 February 2016 - 11:31.