Jump to content


Photo
- - - - -

Kolači


  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#166 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 23 February 2017 - 14:49

Meni na 2 metra od ulaza, bivši vlasnik Turčin je dao dućan u koncesiju Pakistancu, a ovaj mudro zadržao asortiman na koji su mušterije navikle (samo ga je dodatno obogatio poljskim, češkim i baltičkim pivskim proizvodima).

Svi jogurti, sirevi, kajmaci i sl. su 'Gazi'. Osim ayrana (koji mi je ipak bilo najdraže piti na turskim kioscima, po vrućini, sav prašnjav), znam uzeti i tursku fetu ili Kars peyniri (bijeli polutvrdi ovčji sir u surutki) u konzervi. Dobro.

 

:thumbs:


  • 0

#167 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 February 2017 - 15:02

Ja sam neki dan bacio vise od pola kantice tog jogurta jer se ubudjao. Doduse, odsustvovao sam jednu sedmicu pa je i to doprinijelo, uglavnom uspijem potrositi jer dugo i traje. Sluzi mi uglavnom kao filer za pite i premaze preko kojekakvih musaka i slicnih stvari.

 

Ne pijem ni mlijeko ni jogurt, tek ponekad popijem casu kefira koji moja gospoja kupuje za sebe kod poljaka i to samo kad mi je mrsko da jedem, obicno na mamurluk. 


Edited by Honey Badger, 23 February 2017 - 15:06.

  • 0

#168 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 February 2017 - 15:43

Shteta za tu Tursku, veliki potencijal ..... dragi alah sve im dao, al' ko da i nije - kad im je pamet uzeo xaxa ... pa su labilni, tako on to radi, yebiga. Ako naidje neki babo Ataturk pa ih spase, ovako ... dzaba su krechili .....

Edited by Denis Jasharevic, 23 February 2017 - 15:45.

  • 0

#169 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 31 August 2017 - 14:56

Attached File  1280.jpg   90.05KB   0 downloads

 

6000. post :)

 

 

Fake bakes: cakes that look like other things – in pictures
  • 2