Jump to content


Photo
- - - - -

Kolači


  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#1 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 30 December 2007 - 16:56

Vec duze vremena cekam da neko postavi topik o kolacima ali...
Mozda nije to moj fah posto kolace samo rado jedem ali neko mora i to da odradi.
Za dobrodoslicu postavicu najpopularniji kolac u Svajcarskoj: Engadiner torta.

To bas nije torta ali se to na nemackom sve sto je okruglo zove torta.
Za one koji ne vole da prljaju kuhinju mogu je ovde naruciti.
Posted Image
Inace priprema je vrlo jednostavna:

Testo:
300 g brasno
150 g secer
150 g maslac (nikako margarin ili nesto slicno)
1 jaje
malo soli

Fil:
250 g secer
med
250 g krupno naseceni orasi
200 ml pavlake

Priprema:
Sastojke za testo pomesati zajedno i dobro umesiti. Uzeti 2/3 testa i rasiriti u tepsiji sa najmanje 3 cm visokom
ivicom. (kao na slici) Secer u nekoj osrednjoj serpici rastopiti dok ne dobije braonkastu boju (da ne bude hard-core) dodati orahe i pavlaku pa pustiti da dva puta provri i dodati jednu do dve kasike meda. Sipati fil preko testa u tepsiji (slika)
Testo sa ivica koje strci iznad fila preklopiti preko fila i gornji deo testa nakvasiti s malo vode da se bolje zalepi za gornji deo.
Od preostae 1/3 testa isukati koru i poklipiti sadrzaj u tepsiji. VIljuskom napraviti vise rupica u testu.
Peci 60 minuta na 180°C. Kolac bi trebao imati svetlo zutu boju.

Attached Files


Edited by slepa_koka, 30 December 2007 - 20:12.

  • 0

#2 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 30 December 2007 - 17:16

Gde me nadje! Taman kad sam resila da se malo "skinem" sa foruma, ti postavljas topic o kolacima!
Ovaj tvoj kolac izgleda fenomalno, potpuno po ukusu mog muza! Vise voli te "konkretne" kolace nego neke kremaste torte :rolleyes:
Sutra slavimo 20 godina kako smo zajedno, mozda bas to probam da napravim!
  • 0

#3 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 30 December 2007 - 17:31

Gde me nadje! Taman kad sam resila da se malo "skinem" sa foruma, ti postavljas topic o kolacima!
Ovaj tvoj kolac izgleda fenomalno, potpuno po ukusu mog muza! Vise voli te "konkretne" kolace nego neke kremaste torte :huh:
Sutra slavimo 20 godina kako smo zajedno, mozda bas to probam da napravim!

Cestitam ! Posted Image
Sigurno neces pogresiti ako napravis Engadinertorte :rolleyes:
  • 0

#4 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 30 December 2007 - 17:51

Ja nekom obecala da cu napisati recept za Lenju pitu sa švapskim sirom i suvim groždjem ali krivo mi što nemam sliku.
Ajde da probam ovako bez fotografije.

Lenja pita sa sirom

Testo:
250gr margarina
1 celo jaje
1 žumance
150 gr šecera
500gr brašna
kora od jednog limuna
prašak za pecivo
(Par sati pre pripreme: Margarin drzati na sobnoj temperaturi, nikako ga ne topiti naglo, a brašno držati u frižideru)
Mutiti margarin, jaje, žumance i šecer dok ne dobijete homogenu masu. Pomešati brašno sa praškom za pecivo i struganom korom limuna, dodati umucenu masu i vrlo brzo umesiti, tajna lenje pite je da se ne sme dugo gnjaviti da se sastojci ne ugreju. Vrlo brzo cete dobiti lepo glatko testo. Ako vam je toplo u kuhinji, stavite testo u frizider dok pravite fil.

Fil:
400gr neslanog švapskog sira (preko noci ocediti, mora da bude suv, ni kapi surutke da ostane)
2 žumanca
200gr šecera
sok od 1 limuna
šne od dva belanca
dve kašike griza
100 gr suvog groždja
Pomešati sir, žumanca, limunov sok. Posebno ulupati šne od belanaca. Sad zaboravite na mikser. Od sad se sve spaja veoma lagano, usporenim pokretima.
Spojiti prvi deo fila sa šneom, dodati par kašika griza i sto grama suvog groždja.
Uljučiti rernu na 180 stepeni.
Pola testa razviti na veličinu pleha, pokriti filom, razviti drugi deo testa i staviti preko fila, izbockati viljuskom ili čačkalicom da može da diše tokom pečenja.
Peče se dok ne dobije lepu svetlo zlatnu boju, nemam pojma kol'ko je to, recimo pola sata. Kad se potpuno ohladi posuti prah šecerom (ako nemate onu mrežicu za prah šecer - koristite malu cetku kao da sejete odozgo, tako ce prah šecer biti ravnomeran) i seci na kockice.

Edited by wegga, 30 December 2007 - 17:52.

  • 0

#5 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 30 December 2007 - 18:50

ja ništa ne znam al volim da jedem :rolleyes:

favoriti:
ginger cookies, može i ginger chocolate fudge
razni čokoladni brownies
voćne i kremaste torte

:njam:

(ps, dajte slike za nas lurkere, ti vaši recepti mi ne pobuđuju maštu :huh: )
  • 0

#6 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 30 December 2007 - 19:07

E evo ti slika BROWNIES da ti pobudim maštu a sutra ujutro pišem recept.
Sad nemam vremena! :rolleyes:

Recept je fenomenalan, jednostavan i isproban! A brownies su najbolji kolači na svetu!

Attached Files


  • 0

#7 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 30 December 2007 - 19:11

Vec duze vremena cekam da neko postavi topik o kolacima ali...
Mozda nije to moj fah posto kolace samo rado jedem ali neko mora i to da odradi.
Za dobrodoslicu postavicu najpopularniji kolac u Svajcarskoj: Engadiner torta.

To bas nije torta ali se to na nemackom sve sto je okruglo zove torta.
Za one koji ne vole da prljaju kuhinju mogu je ovde naruciti.

Inace priprema je vrlo jednostavna:

Testo:
300 g brasno
150 g secer
150 g maslac (nikako margarin ili nesto slicno)
1 jaje
malo soli

Fil:
250 g secer
med
250 g krupno naseceni orasi
200 ml pavlake

Priprema:
Sastojke za testo pomesati zajedno i dobro umesiti. Uzeti 2/3 testa i rasiriti u tepsiji sa najmanje 3 cm visokom
ivicom. (kao na slici) Secer u nekoj osrednjoj serpici rastopiti dok ne dobije braonkastu boju (da ne bude hard-core) dodati orahe
i pustiti da dva puta provri i dodati jednu do dve kasike meda. Sipati fil preko testa u tepsiji (slika)
Testo sa ivica koje strci iznad fila preklopiti preko fila i gornji deo testa nakvasiti s malo vode da se bolje zalepi za gornji deo.
Od preostae 1/3 testa isukati koru i poklipiti sadrzaj u tepsiji. VIljuskom napraviti vise rupica u testu.
Peci 60 minuta na 180°C. Kolac bi trebao imati svetlo zutu boju.


E, izgleda da ja nisam dobro pazila na času pa nisam primetila gde i kad ide ta pavlaka?
  • 0

#8 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 30 December 2007 - 20:10

E, izgleda da ja nisam dobro pazila na času pa nisam primetila gde i kad ide ta pavlaka?

u karamelisiran secer dodatai orahe i pavlaku.
Hvala, ispravio sam i u uvodnom postu.

Edited by slepa_koka, 30 December 2007 - 20:14.

  • 0

#9 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 30 December 2007 - 21:43

Mafini razni...
Osnovno testo:
4 jajeta umutiti sa 200 gr zutog secera, dodati pola omeksalog putera, 1 dl slatke pavlake, 1 prasak za pecivo i brasna da se napravi testo gustine kao eurokrem kad odstoji u frizideru. Ovo je kolicina za 24 mafina.
Mafini se peku u tepsiji koja je predvidjena za 12 mafina /ona sa kalupima/ i u korpicama od papira /mogu da se nabave po marketima samo uskladiti velicinu sa velicinom modle/
Testo vaditi kasikicom i to po dve kasikice na modlu. Peci na 175 stepeni oko pola sata /proveriti cackalicom kad je gotovo/

Varijacije;
Sa cokoladom: dodati 100 gr otopljene, i 100 gra seckane cokolade. Sipati prvu kasikicu testa staviti kasikicu nutele pa prekriti sa drugom kasikicom testa.
Sa jabukama i cimetom: Izrendati 4 vece jabuke /malo ocediti/, dodati u osnovno testo, dodati cimeta po ukusu /pola kesice otprilike/, dodati mlevenog karanfilica i mlevenog muskatnog orascica, i kasiku griza. Sipati po dve kasikice testa na modlu. Moze se desiti da treba malo vise brasna ako su jabuke vodnjikave pa napraviti testo koje je gusto kao sto je napisano u osnovnom receptu. Isti recept je i za rendane bundeve.
Sa bananama; dodati 4 ispasirane banane i 100 gr seckane cokolade.
Sa ribizlama, kupinama, malinama, crnim ribizlama, visnjama; u testo dodati izrendane kore limuna i oko 250 grama voca i dve kasike griza.
Sa sirom; dodati 250 gr svapskog sira, izrendanu koru od jednog limuna i 100 grama suvog grozdjai 2 kasike griza. Ovde dodati malo vise brasna i peci duze.
Sa kajsijama: dodati 200 gr seckanih suvih kajsija i 3 velike kasike pekmeza od kajsija, koru od limuna i 2 kasike griza. Ukoliko je sezona moze i 300 grama seckanih svezih ili kajsija iz kompota. Ovo vazi i za breskve.
  • 0

#10 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 30 December 2007 - 22:46

Mafini razni...

evo jedan hvarski (by bobis)

Attached File  mafin.gif   27.92KB   108 downloads

njam

Osnovno testo:
....
Varijacije
....

... i tako je mioba naučila da pravi mafine, zapostavila posao, porodicu i prijatelje, nabacila 250 kila, al ostatak života provela sa blaženim osmehom na licu...

ne, ne, ne dajte mi da gledam :panika:
  • 0

#11 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 30 December 2007 - 23:40

Broj zvezdica je licni utisak, maksimalno pet.

MOKA TORTA*****

Kora: umutiti 10 zumanaca sa 250 g secera, dodati 250 g mlevenih oraha, 2 kasike prezli i sneg od 10 belanaca. Podmazati pleh i posuti ga brasnom i peci na umerenoj temperaturi 35-40 minuta. Ohladjenu koru preseci na pola.

Fil: 300 g margarina umutiti sa 250 g secera u prahu, dodati 1 vanilin secer, postepeno dodavati 2 soljice jake crne kafe (ohladjene) ili 1 kasiku Nescafe razmucene sa kasikom mleka. Mutiti dok margarin i secer ne upiju kafu i fil ne pobeli. Filom spojiti dve kore, premazati tortu sa svih strana i ukrasiti. Poseban ukras mogu biti polutke oraha.

Ciganska torta**

(ne znam otkud naziv, recept je iz jednog velikog kuvara na nemackom jeziku po imenu “Jugoslovenska kuhinja”; nadam se da naziv nije uvredljiv ; vise je kolac nego klasicna torta, jer nema fil; naizgled nespojivi ukusi: cokolada, limun, marmelada...)

Tamna kora: umutiti 150 g margarina sa 150 g secera, dodati 100 g otopljene cokolade, mutiti smesu, zatim dodati 7 zumanaca, 150 g mlevenih badema, 100 g izmrvljenog keksa i sneg od 7 belanaca. Peci u podmazanom plehu oko 50 minuta na 180-200 stepeni.

Svetla kora: umutiti 140 g margarina sa 70 g secera, dodati sok i koru 1 limuna, 1 zumance, malo soli, 170 g brasna. Peci u podmazanom plehu.

Crnu koru preseci na pola, premazati sa 50 g marmelade od kajsije, odozgo staviti celu svetlu koru, preko nje 50 g marmelade od kajsije i na kraju drugi deo crne kore. Preliti glazurom.

Glazura: otopiti 120 secera u 6 kasika vode, dodati 120 g otopljene cokolade, 50 g margarina, prohladiti i preliti tortu.

Ako se zeli drugaciji ukus, tortu poprskati nekim vocnim likerom.

Sladoled torta*****

Kora: 10 belanaca umutiti sa 10 kasika secera, dodati 10 kasika brasna i 1 prasak za pecivo. Izruciti u pleh odgovarajuce velicine, prethodno ga podmazati uljem i posuti brasnom. Peceno je kad na cistom i suvom nozu zabodenom u koru ne ostaje trag testa.

Fil od cokolade: u ½ l mleka kuvati 2 pudinga od cokolade.
Fil od vanile: u ½ l mleka kuvati 2 pudinga od vanile.

Umutiti 2 margarina (ukupno 500 grama) sa 10 zumanaca i 10-12 kasika secera, pola pomesati sa ohladjenim pudingom od cokolade, a pola sa ohladjenim pudingom od vanile. Tamniji fil ide dole, a svetliji gore. Po zelji se mogu kombinovati drugi ukusi pudinga.
Ukrasiti sa 2 kesice slaga. Ohladiti u frizideru.

Prilicno se jednostavno i brzo pravi, ukus je odlican, jedini problem je pronaci odgovarajuci pleh. Moze se praviti i u nekoj serpi, recimo dubine 10 cm, precnika 27 cm (ali je i dalje su malo deblji slojevi fila i sama kora), ali tad je samo problem izvaditi prvo parce, ostalo ide bez problema.

Baba-Olgina torta*****

Istopiti 100 grama secera sa 0,5-1 kasikom vode, kad dobije svetlosmedju boju umesati 150 grama oraha, izruciti na podmazan tanjir da se prohladi. Istucati ili krupno samleti na masni za meso (ostaviti nekoliko kasika za ukrasavanje torte). Izmesati to sa 50 grama suvog grozdja, 1 kasikom brasna, 1,5 kasikom mlevene "Plazme", 1,5 kasikom meda i 1 kasikom secera. Dodati tome umucen sneg od 5 belanaca i smesu izruciti u podmazan i brasnom posut tiganj (ko voli neki drugi oblik...). Peci na 250 stepeni.
Preseci na pola (donji deo staviti gore jer bude ravan).
Fil: na pari kuvati 5 belanaca sa 100 grama secera, kad pocne da se zgusnjava dodati 1-1,5 rebro cokolade, 1/2 kesice vanilin secera, prohladiti, dodati 1,5 kasike meda i 200 grama umucenog margarina.

Premazati donju koru, poklopiti gornjom i ukrasiti drugom polovinom fila i grilijasem. Osim toga ukrasi mogu biti polutke oraha, rendana cokolada, suvo grozdje...

DANSKI KOLAC*****

Kora: umutiti 150 g margarina sa 2 jajeta, odvojiti malo od te smese za premazivanje kore. U 5 kasicica vode staviti 40 g kvasca, tome dodati 250 g brasna i umucen margarin. Staviti u odgovarajuci pleh (ne treba ga podmazivati). Premazati odvojenom smesom od margarina i jaja.

Fil: 100 g suvog grozdja pomesati sa 75 g margarina koji je prethodno umucen sa 75 g secera. Filom premazati nepeceno testo, odozgo staviti tanke kriske 2-4 jabuke (da se “preklapaju”), posuti krupnim secerom i ispeci.

Naizgled tvrda i neslana kora, ali... mmmmmmmmmnjam.

Kuglice od kokosa ***

Umutiti 2 belanceta sa 100 grama secera, dodati 2 zumanceta, 100 grama kokosa, 50 grama mrvica (prezli) i ½ kesice praska za pecivo. Peci u podmazanom plehu dok ne porumene. Posuti secerom u prahu.

Neobican, slatko-slankast ukus.

Rolat od kokosa***

Crni fil: pomesati 300 grama mlevenog keksa “Petit Beurre” sa 200 grama secera u prahu, dodati 2,5 rebra otopljene cokolade i 1 solju jake crne kafe (hladne).

Beli fil: istopiti 100 grama margarina sa 100 grama secera, 4 kasike mleka, dodati 200 grama kokosa.

Crni fil “razviti” na celofan (prethodno ga pokvasiti da se fil ne bi lepio), preko njega “razviti” beli fil, pa ih polako uvijati u rolat. Ostaviti u frizider da se stegne.

Kiflice od kokosa****

1 margarin (250 g) umutiti sa
100 g secera dodati
2 jajeta i
200 g kokosa i
400 g brasna u koje je umesan
1 prasak za pecivo.

Od smese praviti kuglice velicine oraha (ili malo vece)
od kojih se onda prave kiflice (u obliku roscica).
Peku se na 250 stepeni u vec zagrejanoj pecnici i u plehu
ovlas podmazanom uljem dok ne porumene (ocenite sami ).
Kad se ohlade uvaljaju se u secer u prahu...

VALENTIN TORTA****

Kora:

250 gr brasna
250 gr meda
50 gr secera
50 gr maslaca ili margarina
2 jajeta
1 kesica vanilin secera
sok i korica ½ limuna
2 kasicice cimeta
1 kasicica samlevenih ili dobro istucanih karanfilica
3 kasicice praska za pecivo
2 kasike mleka

Fil:

4 kasike marmelade od kajsija

Za ukrasavanje:

50 gr strugane cokolade

Krem:

1 kesica pudinga od vanile
100 gr secera
½ l mleka
200 gr maslaca ili margarina

Med, secer i maslac polako rastopiti i staviti u posudu da se ohladi. Hladnoj masi dodati sok i koru ½ limuna i zacine. Brasno pomesati s praskom za pecivo i postepeno dodavati toj smesi. Ako je testo previse gusto umesati jos malo mleka, ali samo toliko da se testo tesko odvaja od kasike. Testo staviti u podmazan pleh za tortu (promera 24 cm) oblozen papirom za pecenje. Peci u sporetu na srednjoj temperaturi 40-50 minuta, a u elektricnom sporetu na temperaturi od 180 do 200° C oko 35-40 minuta. Pecenu tortu preseci na pola, donji deo premazati marmeladom od kajsija, pa preko marmelade staviti polovinu krema.

Priprema krema

Puding skuvati s ½ l mleka i 100 gr secera. Ohladiti. Pre nego sto se sasvimohladi dodati penasto umucen maslac ili margarin (da bi krema uspela ni maslac ni puding ne smeju biti prehladni, a puding ne sme biti suvise topao!). Sve dobro izmesati. Preostalom polovinom kreme premazati tortu sa svih strana i ukrasiti struganom cokoladom.
----------------------------
Pazite liniju! :rolleyes:

Edited by FranziskaKafka, 30 December 2007 - 23:44.

  • 0

#12 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 31 December 2007 - 14:09

Upravo zbrzala Sarlotu od kestena.... po sistemu less is more :rolleyes:

Treba:
1,5 kutija onih Manner piskota
250 grama putera /ja volim Megleov/
1/2 kg zamrznutog kesten pirea
1/2 l slatke pavlake
200 grama secera u prahu
200 grama otopljene cokolade
malo mleka i malo ruma

Budzenje torte:
Kalup za tortu iznutra obloziti najlonom. Pomesati rum i mleko /oko 2 dl ukupno - razmera pola, pola/
Potapati piskote u mleko i rum i redjati prvo sa strane uspravno a posle i na dno /izlomiti piskote ako je potrebno ali prekriti dno koliko je moguce/.
Napraviti fil: Umutiti mikserom omeksali puter sa secerom u prahu dodati otopljenu cokoladu, 2 dl slatke pavlake, kesten i sve mutiti dok se masa lepo ne sjedini.
Napuniti kopicu od piskota filom i odlomiti vrhove piskota sa strane da budu u visini fila. Potapati ostatak piskota u rum imleko i prekriti fil slojem piskota.
Ostaviti u frizider da se stegne malo.
Prevrnuti tortu na tanjir, skinuti kalup, skinuti najlon i lepo ukrasiti sa 3 dl slatke pavlake umucene u slag.
Odlicno je...preporuka
  • 0

#13 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 31 December 2007 - 14:14

To Mioba
Sve isprobano :rolleyes:... jednom kad naucis osnovni recept sky is a limit... probala razne kombinacije ali najvise volim sa jabukama i cimetom... one su najsocnije i sa crnim ribizlama /tu ja dodam jos seckane bele cokolade bar 200 grama/ bude fenomenalno. I sto je najbolje peku se u onim papirnim korpicama pa ni tepsiju ne treba ribati izmedju dve ture.
Prijatno... pa da te vidim srecnu i debelu :huh:
  • 0

#14 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 05 January 2008 - 18:40

Da li neko zna neki jednostavni recept za kuvano zito?
Ja sam moj negde zaturio a ovo sto nalazim na internetu je neupotrebljivo.
  • 0

#15 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 07 January 2008 - 19:32

sorry koko, ja ne znam.
pravila sam kolac pa sam morala da dodjem da podelim s vama recept jer je super uspeo a strahovito se jednostavno pravi:

1 kutija piskota
1 puding vanila
1 puding cokolada
1 kutija smrznutih visanja
1 banana
malo cokolade za kuvanje


u pleh se kao podloga poredjaju (natopljene mlekom) piskote, na njih kolutici isecene banane, pa se prelije pudingom od vanile
onda red piskota, na piskote smrznute visnje, pa se to prelije pudingom od cokolade (u kojem je rastopljeno malo cok. za kuvanje da bi licio na nesto)
i to je to

bude superrr, narocito dobro idu visnje i cokolada
  • 0