Jump to content


Photo

Отимање Косова,разлог више за улазак у


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
125 replies to this topic

#121 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 03 January 2008 - 01:00

@ Moderators
Jel to opet pocela sezona brisanja postova?
Ne vidim razloga zasto bi se izbrisao ovaj moj post:

QUOTE (TONIBAL @ 02.01.2008, 02:57)
Ja ovo ne razumem. Priznajes da ne znas sta se dogadjalo na Kosovu, a sa druge strane i dalje nastavljas istom pricom. Ti si jedan veliki nacionalista ispeglanog mozga i stvarno mi nije jasno sta trazis na ovome forumu a jos manje mi je jasno zasto ja uopste repliciram na tvoje postove


Ako je to zbog boldovanog, onda ste mogli taj post da editujete ili da me upozorite pa da ga sam editujem, mada i dalje mislim, a i sami ste se uverili da je gospn BE0GRAD golem nacionalista. Ocekujem odgovor od uvazenih moderatora.



postovi se ne edituju.


molimo vas da sami izbegavate kvalifikacije koje bi mogle da dovedu do brisanja postova.

#122 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 03 January 2008 - 01:05

molimo vas da sami izbegavate kvalifikacije koje bi mogle da dovedu do brisanja postova.


A kako Roger Sanchez sme Hrvate da naziva i sobom i licemerima i opet nikom ništa?! :rolleyes:

#123 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 03 January 2008 - 01:14

A kako Roger Sanchez sme Hrvate da naziva i sobom i licemerima i opet nikom ništa?! :rolleyes:


Ja sam zaštićena gamad. :huh:

#124 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 03 January 2008 - 01:19

Ja sam zaštićena gamad. :huh:


Ma takvi ste vi meksički Hrvati na Kosovu. :rolleyes:

#125 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 03 January 2008 - 01:28

Ma takvi ste vi meksički Hrvati na Kosovu. :rolleyes:


Krokarače. :huh:

#126 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 03 January 2008 - 13:43

Dotle forumski Albanci su izlozeni suptilnoj paznji o prekomernom natalitetu u politicke svrhe, coporativnom dolasku iz hermeticke Albanije, vekovnom progonu Srba od Avale pa nadolje, dizanju visokih zidova, 17. martu u hiljadu verzija, rusenju srpskih svetinja nicim izazvani, rusenju nadgrobnih spomenika, narko mafiji, svakodnevnom ubijanju Srba, silovanju Srpkinja, zlikovackom neucesvovanju u srpskim izborima, kada se Milosevic redovno birao kao i sada Radikali, neucestvovanje u popisu stanovnistva, demonstracije 1981, kada su imali Autonomiju pa zato je i ukinuta, i razgradnji Jugoslavije...

...i jos mali milion drugih "kriv si, dokazi da nisi".

Nisu "dva slova" vec Seherzade sa 1001 pricom o zlim Albancima! Toga smo se naslusali i citali celog proslog veka. Ovo sada od mladjanih je samo "gde ja stadoh ti produzi..." Nazalost, zov divljine pomuti razum i filozofima...


Istina. Medjutim, ako tvrdimo da je ovo liberalan forum, morali bi poceti i da se tako ponasamo u diskusiji, a to pre svega znaci da moramo da se oslobodimo kolektivistickog nacina komuniciranja i da izbegavamo koriscenje fraza tipa "vi Srbi" i "vi Albanci". Svi smo pre svega ljudi sa razlicitim prebivalistem, zivotnim iskustvom i pogledima na svet, a tek zatim smo Srbi, Albanci itd....

Па у праву си, има доста оних који заступају разне екстремистичке ставове, али ви својим понашањем на овом форуму нећете ич променити, јер, једноставно, они који су заиста екстремни не посећују овај форум, нити су спремни на било какву дискусију са Албанцима (било на нету, било "на живо").

Код оних који су на форуму и који немају проблема да дискутују са вама, својим понашањем будите оно најгоре. И ово мало људи што се сада јавља овде, јављаће се док им не досади. А већини је већ досадило. Запитај се зашто на српскоме форуму од 30 хиљада чланова, главну реч има чопор.


Pitanje je samo sta je ekstremizam i kako ga definisemo. Ovaj forum je mozda ekstreman u okviru Srbije ali je zato sasvim umeren u evropskim okvirima. Sto se tice izraza "copor", zamolio bih te da ga ne koristis, posto se lako moze pogresno razumeti, ali se slazem sa konstatacijom da bi na ovom pdf-u voleo da vidim i diskusije izmedju diskutanata sa Kosova izmedju njih samih o kosovskim temama, a ne samo o srpsko-albanskim odnosima.

To sto si napisao za vas potpuno je identicno na drugoj strani (albanskoj) cak je i mnogo ekstremnije ,no razlika je,po meni,u tome sto smo mi svesni da se na ovom forumu nalazi 'najliberalniji' deo vase nacije u pogledu Kosova a i uopste, a vi niste svesni da ljudi sa kojima polemisete na albanskoj strani takodje predstavlja 'najliberaniji 'deo nacije po ovom pitanju .(naravno uz veliku pomoc administratora)
Pa sad ako ni ove dve struje ne mogu da barem diskutuju ,bez uvreda i psovki, onda sta preostaje......zato se i ne upustam u ove politicke diskusije jer mi se ponekad cini kao da vidim dva Sizifa koji guraju svoje suprostavljene ideje do beskraja.

Zato ajmo u nastalgiju jer ce veoma brzo i toga nestati....pa nek barem ostane neki trag suzivota onog pravog a ne deklerativnog.


Ako smo liberalni, ponasajmo se i tako. Cinjenica da neki diskutanti sa Kosova ucestvuju na temama van pdf-a Kosovo je po meni vazan korak ka tome.

P.S. Postove koji su se odnosili na moderaciju sam prebacio na pdf Forum, Moderacija Politike i zamolio bih vas da ubuduce tamo komentarisete moderaciju da se ne bi trolovali razni topici.

P.S.S. Topik se zatvara, posto se slicna diskusija moze voditi na topiku: "Zasto Kosovo treba da ostane u Srbiji?".

Edited by Anduril, 04 January 2008 - 18:22.