Jump to content


Photo

Отимање Косова,разлог више за улазак у


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
125 replies to this topic

#31 BE0GRAD

BE0GRAD
  • Banned
  • 71 posts

Posted 23 December 2007 - 23:09

Ja se najiskrenije cudim diskutantima Albancima da i dalje imaju stomak i zivce da se zamlacuju s ovim Kostunicinim epigonima, i diskutuju "argumente" koji su u stvari potpune besmislice.
Sto se ponizenja tice, niko Srbiju nikada u istoriji nece moci i nije mogao tako da ponizi, kako su to Srbi sami sebi ucinili devedesetih; ovo je sada samo normalan i nuzan ishod toga.
Beograd je zauvek izgubio pravo cak i samo nominalne vlasti nad Kosovom. A formalizovanjem kosovske nezavisnosti zatvara se krug kredom - ne kavkaski, nego kokosji, ali kokoske to ne mogu da shvate.


Опет ... типичан говор ЛДПовца који се своди на то да пред сваким иоле већим проблемом треба капитулирати (... уз то наравно долази и одговарајући изговор)

Ако бисмо ишли твојом логиком , и Албанци су изгубили свако право и на најмању аутономију с обзиром на злочине које су починили и политичку себичност коју су од 1981 наовамо користили (тј. да неће компромисе већ да све буде по њиховом макар користили силу). Такође су и Хрвати изгубили право на РСК с обзиром на своје злочине итд.

Та логика је наравно потпуно погрешна , али то ЛДПовце не спречава да је користе и то наравно спомињући злочине само свог народа чиме га називају геноцидним (што ниједан народ не може бити ) док су по њима остали народи невини и само "жртве" ... све то ваљда управо да би нашли тај фамозни изговор за капитулирање пред већим проблемима.

Mod edit: Ponovio bih da nikome na ovom forumu nije dozvoljeno proglasenje bilo kojeg naroda genocidnim. Takodje, zamolio bih da se ne relativizuje odgovornost drzave Srbije za zlocine devedesetih.

Edited by Anduril, 23 December 2007 - 23:17.


#32 BE0GRAD

BE0GRAD
  • Banned
  • 71 posts

Posted 23 December 2007 - 23:13

Pa onda kazes da se ti ne radujes tudjoj nesreci? Cak stavise ti pretis.


Ја кажем да ви тврдоглаво желите понижење Србије и српског народа ,а пошто то Србија никада неће прихватити непријатељство ,конфликти и економска пропаст Косова су неизбежни ... другим речима ви сами то желите терајући нас да прихватимо неприхватљиво.

...волео бих да коментаришеш део мог прошлог поста у коме говорим о перспективи Косова у Србији.

#33 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 24 December 2007 - 00:11

a zbog ovog boldovanog, srbija nikad neće ući u eu, a verovatno ni u nato, što za sobom povlači itd

Ko kaze da je to boldovano zvanicna politika Srbije?
Ili ti mozda znas da se "iza" Beograda krije sam drzavni vrh Srbije?
I gde pise da ulazak u EU nuzno za sobom povlaci i ulazak u NATO?

#34 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 24 December 2007 - 00:40

Ја кажем да ви тврдоглаво желите понижење Србије и српског народа ,а пошто то Србија никада неће прихватити непријатељство ,конфликти и економска пропаст Косова су неизбежни ... другим речима ви сами то желите терајући нас да прихватимо неприхватљиво.

...волео бих да коментаришеш део мог прошлог поста у коме говорим о перспективи Косова у Србији.


Znaci kao sto i sam tvrdis neprijateljstvo, konflikti i ekonomska propast Kosova ce se desiti zbod neprihvacenja od strane Srbije. Jel ti znas uopste sta govoris? Po drugi put pretis. Niko vas ne tera da ista prihvatite. To ce na kraju biti vasa odluka. Kakve ce biti posledice prihvacenja ili neprihvacenja to ne mozemo znati ni ti ni ja, ali po svemu sudeci, mudro bi bilo da Srbija ipak prihvati nezavisnost Kosova. Ne znam zasto to vidis kao ponizenje. Ponizila je vas Srbija vec dosta.
Da komentarisem tvoj prosli post o perspektivi Kosova u Srbiji? Ne hvala.

#35 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 24 December 2007 - 01:15

Изврћеш ми речи. Нисам мислио на враћање на стање из 1999 ... и под аутономијом сам подразумевао онај највиши степен исте , што популарно називају "више од аутономије".

Ili cisto srBski, vise od autonomije je ni manje ni vise vec opet, autonomija ali se ona popularno moze nazivati i vise od autonomije, narocito u propagandnoj svrhi. A, vidis, gos-n Beograd, znali smo mi to odmah.

#36 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 24 December 2007 - 14:21

Ja se najiskrenije cudim diskutantima Albancima da i dalje imaju stomak i zivce da se zamlacuju s ovim Kostunicinim epigonima, i diskutuju "argumente" koji su u stvari potpune besmislice.
Sto se ponizenja tice, niko Srbiju nikada u istoriji nece moci i nije mogao tako da ponizi, kako su to Srbi sami sebi ucinili devedesetih; ovo je sada samo normalan i nuzan ishod toga.
Beograd je zauvek izgubio pravo cak i samo nominalne vlasti nad Kosovom. A formalizovanjem kosovske nezavisnosti zatvara se krug kredom - ne kavkaski, nego kokosji, ali kokoske to ne mogu da shvate.


E moj Vladane, zato ja vise ne pisem na ovom forumu (bar ne na temama o Kosovu) mada ga jos citam...

#37 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 December 2007 - 01:22

Ја кажем да ви тврдоглаво желите понижење Србије и српског народа ,а пошто то Србија никада неће прихватити непријатељство ,конфликти и економска пропаст Косова су неизбежни ... другим речима ви сами то желите терајући нас да прихватимо неприхватљиво.

...волео бих да коментаришеш део мог прошлог поста у коме говорим о перспективи Косова у Србији.


ma jebe se meni ako se "srpski narod" (otkad ti govoris za celi srpski narod?) smatra ponizenim sto sam ja iskoristio pravo na samo-opredeljenje. to je "njihov" (koji god da su to "oni") problem, i mogu preporuciti lecenje.

#38 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 25 December 2007 - 12:23

@BGD
Bogati, zasto ti pises cirilicom samo na pdf Kosovo a ne i u drugim temama? Albancima za inat? Znam da se to obicno radi na forumima poput serbian caffe i to se tamo zove patrijotizam. Ovde je to patetika. pogotovu kad se uzme u obzir da otkad si na ovom forumu nista pamento nisi rekao.
Ajde No7 postroj patrijote da me kamenuju jer "mrzim cirilicu".

#39 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 25 December 2007 - 14:59

@BGD
Bogati, zasto ti pises cirilicom samo na pdf Kosovo a ne i u drugim temama? Albancima za inat? Znam da se to obicno radi na forumima poput serbian caffe i to se tamo zove patrijotizam. Ovde je to patetika. pogotovu kad se uzme u obzir da otkad si na ovom forumu nista pamento nisi rekao.
Ajde No7 postroj patrijote da me kamenuju jer "mrzim cirilicu".


A nick mu je na latinici? :rolleyes:
Boze me sacuvaj ovakvih domobrana!

#40 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 25 December 2007 - 15:08

Ја кажем да ви тврдоглаво желите понижење Србије и српског народа ,а пошто то Србија никада неће прихватити


Kada je bilo koji srpski lider pokusao da spasi obraz srpskom narodu, klecanjem pred masovnom grobnicom Batajnica, odajuci pomen i postovanje senima potpuno nevino ubijenim, daleko odvozenim i bagerom sahranjenim zrtvama, drzavljanima Srbije, drugog jezika i nacije?




економска пропаст Косова су неизбежни ... другим речима ви сами то желите терајући нас да прихватимо неприхватљиво.


Zasto takva privredna lokomotiva ne izvlaci iz ekonomskog zaostajanja i potpunog opustosenja na primer "svoju" Crnu Travu?
Da je Srbija mislila da zadrzi Kosovo pod svoje ne bi primenila vojnu taktiku "spaljene zemlje" i veci deo Kosova pretvorila u rusevine!

Kosovo tako zabrinutoj Srbiji, koja bi pomogla i delila Kosovu "kapom i sakom" kaze "neka fala, bilo je dosta te brige..."

...волео бих да коментаришеш део мог прошлог поста у коме говорим о перспективи Косова у Србији.


Gde si proveo sve ove godine pa ti nije dovoljno razlicitih izvora i raznoraznih komentara? Ili namerno se obavestavas iz jednog izvora, onog sto kao Svaba ponavlja "15% teritorija" a zaboravlja 20-% stanovnistva?

Edited by Lorenz, 25 December 2007 - 15:11.


#41 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 25 December 2007 - 15:13

A nick mu je na latinici? :rolleyes:
Boze me sacuvaj ovakvih domobrana!

Da, nick mu je na latinici sto nije odgovor na moje pitanje gospodine portparolu.

#42 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 25 December 2007 - 15:47

Изврћеш ми речи. Нисам мислио на враћање на стање из 1999 ... и под аутономијом сам подразумевао онај највиши степен исте , што популарно називају "више од аутономије".

Компромис сигурно не може бити Ахтисаријев план јер по њему Албанци добијају све (истина , с малим одлагањем али се своди на исто) док Срби губе све. Ахтисаријев план је решење које је изусетно неповољно , понижавајуће и у потпуности неприхватљиво за једну страну док је другој страни у потпуности прихватљиво и поклапа се с њеним жељама.


Priča o modelu "više od autonomije, a manje od nezavisnosti" u okviru Srbije je ordinarna budalaština i uvreda svakom zdravom razumu. Više od autonomije, a manje od nezavisnosti može biti dobrovoljan federalni ili konfederalni odnos dve suverene države i onda ni jedna od njih nema pravo da traži da ta federacija ili konfederacija nosi njeno ime. Više od autonomije u okviru Srbije, a manje od nezavisnosti, Kosovu zapravo nudi Ahtisarijev plan sa njegovom "nadziranom nezavisnošću" u prisustvu okupacionih trupa. Jedino demokratska Srbija bi mogla da pomogne Kosovu da se oslobodi te NATO okupacije, ali takva Srbija podrazumeva minimum zdrave pameti u njenoj vladi, a na to ćemo još dugo čekati. Današnji srpski establišment, zajedno sa Putinom, zapravo iz sve snage radi za takvu NATO okupaciju Kosova.

#43 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 25 December 2007 - 20:01

Da, nick mu je na latinici sto nije odgovor na moje pitanje gospodine portparolu.


:rolleyes: ja sam ovo mislio bez trunke ironije?
Ako mislis na neko pitanje koje je bilo meni upuceno, ponovi mi molim te nisam primetio.

#44 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 25 December 2007 - 20:15

.....

Ukoliko smo clanica EU , automatski imamo pravo veta na prijem novih clanica i ,cini mi se, na svaki od koraka ka clanstvu (SSP , kandidatura...) pa ga mozemo i iskoristiti da onemogucimo nasoj odmetnutoj pokrajini svaki napredak ka evro-integracijama ... i niko nam zaista ne moze ni zameriti - jer Kosovo jeste deo Srbije( nema ga u UN ) iako neke zemlje kazu drugacije pa kao sto Kipar moze da blokira ulazak "Turske republike Severni Kipar" tako mozemo i mi da blokiramo Kosovo. Takodje, kao sto Kipar moze da blokira ulazak Turske u EU zbog priznavanja Severnog Kipra tako i mi mozemo da blokiramo ulazak svake zemlje (npr. Albanije pod pretpostavkom da "ubrzano pridruzivanje" podrazumeva da udjemo pre njih).

Verujem da slicno moze da se uradi i u slucaju NATO-a , a podcetio bih da jedina nada Kosova (ako nade uopste ima) za ekonomski napredak lezi upravo u evro-atlantskim integracijama. Ukoliko im mi to onemogucimo na vec pomenut nacin , to ze znaciti da najzad imamo moc da izvrsimo jak pritisak na kvazi-drzavu Kosovo da najzad krenu u stvarne pregovore s nama ... sto naravno podrazumeva reintegraciju u Srbiju.
.............


Dodao bih jos da kroz clanstvo u NATO i EU Srbija moze da vrati vojno i civilno prisustvo na Kosovo.

#45 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 December 2007 - 20:33

Jeste valjak samo sto je Srbija toliko blizu clanstvu u tim organizacijama da ce se Kosovo verovatno odlucivati o clanstvu Srbije u NATO paktu.