Jump to content


Photo
- - - - -

PREPORUKA UROLOGA, MOLIM VAS


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 dusann

dusann
  • Members
  • 3 posts

Posted 20 December 2007 - 03:12

Molim vas, veoma je hitno!

Majka moje drugarice boluje od multipleks skleroze i operisala je miom u Cacku. Tom prilikom su joj ostetili besiku i imala je vec dve operacije, ali besika nije sanirana. Dobila je uput za Urolosku kliniku u Beogradu i lezala je u bolnici 10 dana, da bi je konacno bez operacije vratili u Cacak. Njena osnovna bolest je jako uznapredovala.

Moze li neko da preporuci dobrog doktora urologa na VMA?

#2 anabela

anabela
  • Members
  • 62 posts

Posted 21 January 2008 - 17:47

Alo, zar od 400 urologa ni jednog za mesec dana,svaka cast, posle meni doktor mog muza kaze imate 400 urologa mozete da birate.
Akoga da biramo?

#3 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 21 January 2008 - 22:58

Cekaju pare.Onda mozes da biras.

#4 anabela

anabela
  • Members
  • 62 posts

Posted 23 January 2008 - 20:42

Proslo je mesec dana a da niko sa najposecenijeg foruma (b92) nije predlozio ni jednog urologa!!!!!

#5 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 01 April 2008 - 17:52

ne moras da kreshtish, ima ljudi koji ne dolaze ovde svaki dan.

ja cu da zalepim, pa kol'ko se odrzi, ako moderacija skine zbog *reklame*, nece se ljutim, nek mi se jave na Pm pa cu opet da lepim

lm, meni su ovde bili odlicni

srecno.

Edited by srdjann, 01 April 2008 - 18:39.
***** Pravila upotrebe foruma, stav 6: Nije dozvoljeno bilo kakvo oglašavanje ili propagiranje, uključujući politiko, religiozno i komercijalno. *****


#6 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 02 April 2008 - 10:41

nije moralo odmah, zaboga
mnogo si revnostan, napolju je prolece

Edited by Allegra, 02 April 2008 - 10:42.


#7 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 April 2008 - 17:52

Molim vas, veoma je hitno!

Majka moje drugarice boluje od multipleks skleroze i operisala je miom u Cacku. Tom prilikom su joj ostetili besiku i imala je vec dve operacije, ali besika nije sanirana. Dobila je uput za Urolosku kliniku u Beogradu i lezala je u bolnici 10 dana, da bi je konacno bez operacije vratili u Cacak. Njena osnovna bolest je jako uznapredovala.

Moze li neko da preporuci dobrog doktora urologa na VMA?

Ovako postavljeno pitanje dosta je besmisleno, jer u hirurgiji (a urologija je deo hirurgije) cuda nema.
Prvo je pitanje sta to znaci da su joj "ostetili besiku". Pretpostavljam da se najverovatnije radi o tzv. vezikovaginalnoj fistuli. U koliko sam u pravu, to je problem kojim se bave i urolozi, a i ginekolozi.
Drugo je pitanje zbog cega je nakon desetak dana lezanja na Uroloskoj klinici (verujem da se to sada zove Institut za urologiju) otpustena bez operacije. Ti ljudi tamo nisu ni ludi, a ni nestrucni, ako su je primili, verovali su da mogu da operisu, a onda se, tokom ispitivanja, pojavio neki razlog zbog kog su promenili misljenje.
Treci je problem MS, teska neuroloska bolest, koja ide u subovima, a svaki sub ostavi nagomilane nove posledice. U jednom trenutku pacijent dospeva u takvo stanje da je besmisleno operisati besiku, jer zbog MS ne kontrolise besiku.
Najmudrije bi bilo posavetovati se sa dobrim neurologom i saslusati njegovo misljenje i savet o tome koliko je smisleno leciti besiku. Dobrih neurologa u Beogradu ima mnogo, ja bih natoplije preporucio prof. dr Zvonka Levica.
Potom, ako neurolog smatra da ima smisla operisati, trebalo bi se posavetovati sa urologom i/ili ginekologom.
U Beogradu, takodje, ima odlicnih specijalista obe specijalnosti, ali bih ja kao urologa preporucio prof. dr. Savu Perovica, akademika, koji je zaista svetsko ime u domenu plastike urogenitalnih organa. Naravno, postoji jos citavo mnostvo odlicnih urologa i ginekologa.
Medjutim, najvaznije je shvatiti da cuda nema.