Jump to content


Photo
- - - - -

HETERO- GAY - HIV VIRUS


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#16 STATUS

STATUS
  • Members
  • 133 posts

Posted 19 December 2007 - 22:15

i nisu mi jasne bejbi pilule... zar njihovo postojanje nije direktan put ka propagiranju seksa BEZ KONDOMA !?

#17 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 19 December 2007 - 23:18

kako sam citao u blicu, procentualno, homoseksualci su jos uvek prilicno brojni medju obolelima od hiv-a, jedino sto su najbrojniji iv narkomani, ali opet, i medju narkomanima ima i str8 i gay ljudi...

Novinari "Blica" su obicne polupismene budale a o HIV pandemiji znaju isto koliko i ja o tehnickim preduslovima putovanja na Mars.
Ovo je previse ozbilja tema da bi se nekakvom "Blicu" i njegovim "intelektualcima" dozvolilo da brljaju po njoj - od njihovih budalastina ljudi ce umreti.

#18 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 20 December 2007 - 11:03

i nisu mi jasne bejbi pilule... zar njihovo postojanje nije direktan put ka propagiranju seksa BEZ KONDOMA !?


ne. radi se samo o tome da kada si dugo u vezi sa nekim nekako nije prirodno & spontano da koristis kondom :rolleyes: . a ako ne zelite decu, jedan od nacina zastite je pilula. to nikako ne iskljucuje da kad imas sporadicne/nebitne/kratke/prolazne/whatever veze koristis kondom pod obavezno. takodje tu ne vidim nikakvu razliku izmedju homo i hetero populacije. sad, tacno je da i u vrlo dugim vezama sex bez zastite jeste opet neki rizik, ali jbg. rizicne grupe ne postoje i svako, bilo koje sexualne orjentacije (sem apscinenanata naravno) je izlozen riziku. i tu je kraj price. ne kapiram sta je poenta topika koji si otvorio i sta zelis da dokazes :huh: ?

#19 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 20 December 2007 - 13:26

Meni je ovo ok tema ali mi nije ok kako si napisao post STATUS-u.

Konstantno naglasavanje reci hetero i gay implicira na to da imas problem sa sobom i da se osecas ugrozenim na neki nacin. No to je druga polemika.

Postoje podaci da se prenosenje HIV-a intravenski drasticno smanjilo. A ove tzv rizicne grupe, pa to su svi. Mislim da nije normalno sto toliko ljudi ima one night stands, i mislim da je to najrizicnije od svega. A te one night stands upraznjava i gey i hetero populacija. Znaci svi su krivi. To sto u zemlji Srbiji momci NE vole (citajte MRZE) kondome je stvar u njihovom mozgu, kao meni je mali, nije isti osecaj i td. Sve je to bullshit. Uzasavajuce je koliko ljudi uopste ne koristi kondome, a iskreno sada su i pristojne cene. Recimo romed kondomi su sasvim ok i ne pucaju cesto kao npr DUREX. Onaj ko moze da ima odnose moze i da odvoji pedeset dinara za 5 kondoma i sigurno ih nece ispucati za jedno vece (ustvari najverovatnije :rolleyes: ). Ja licno u svojoj torbi nosim kondome i mislim da je to ok. Takodje i par mojih drugarica jer momci uglavnom kazu: "Jaoooooooo zaboravio sam.... u kolima su mi...." i td. Cula sam mnogo mnogo izgovora do sada a u zivotu mi je najkraca veza bila 5 meseci. Nase Srpske muskarcine treba malo da se edukuju i smanje dozivljaje. Naravno ni devojke nisu cvecke i sve su curke ako pristaju na sex bez kondoma ukoliko nisu vec dugo u vezi sa tim deckom.

#20 Radisa

Radisa
  • Members
  • 652 posts

Posted 20 December 2007 - 13:46

Recimo romed kondomi su sasvim ok i ne pucaju cesto kao npr DUREX.

Romed je možda devojkama dobar, ali ako muškarac nešto oseti kroz njega, mora da je napaljen najstrašnije... A meni u životu DUREX™ Ultratin nije nikada pukao...

#21 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 21 December 2007 - 09:56

Romed je možda devojkama dobar, ali ako muškarac nešto oseti kroz njega, mora da je napaljen najstrašnije... A meni u životu DUREX™ Ultratin nije nikada pukao...



Za prvu recenicu ti ne mogu nista reci, jer nisam musko ali hajde da ti poverujem na rec. A u zivotu ako mi se desilo da je pukao kondom onda je to bio DUREX, pa i ultrathin. Ukoliko uzimam durex onda uzmem extrasafe.

#22 Radisa

Radisa
  • Members
  • 652 posts

Posted 21 December 2007 - 10:02

Za prvu recenicu ti ne mogu nista reci, jer nisam musko ali hajde da ti poverujem na rec. A u zivotu ako mi se desilo da je pukao kondom onda je to bio DUREX, pa i ultrathin. Ukoliko uzimam durex onda uzmem extrasafe.


Znaš, ali stvarno, moguće je da onaj ko ga stavlja, ma koliko to bilo smešno, ne ume da ga stavi... A extrasafe i Romed se, iz ugla muškarca, jako teško razlikuju... Generalno, debljina kondoma nema neke preterane veze se nivoom zaštite...

Sad mi postaje jasno zašto muškarci izbegavaju kondome: em ne znaju da ih upotrebljavaju, em ih žene teraju da koriste najneudobnije varijante... :rolleyes:

#23 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 21 December 2007 - 10:20

Znaš, ali stvarno, moguće je da onaj ko ga stavlja, ma koliko to bilo smešno, ne ume da ga stavi... A extrasafe i Romed se, iz ugla muškarca, jako teško razlikuju... Generalno, debljina kondoma nema neke preterane veze se nivoom zaštite...

Sad mi postaje jasno zašto muškarci izbegavaju kondome: em ne znaju da ih upotrebljavaju, em ih žene teraju da koriste najneudobnije varijante... :)



Pa kad im ove udobnije pucaju :rolleyes: A ja nikog ne teram da stavi romed ili durex extrasafe, to je naravno u slucaju da mi se musko pozali da nema jadan kondom i da eto mozemo bez kondoma pa cemo da se igramo VADI PA LADI :huh:

#24 Radisa

Radisa
  • Members
  • 652 posts

Posted 21 December 2007 - 10:22

Pa kad im ove udobnije pucaju :rolleyes: A ja nikog ne teram da stavi romed ili durex extrasafe, to je naravno u slucaju da mi se musko pozali da nema jadan kondom i da eto mozemo bez kondoma pa cemo da se igramo VADI PA LADI :huh:


Ma, ti što idu bez kondoma i zaslužuju da budu mučeni... :)

#25 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 21 December 2007 - 10:23

Ma, ti što idu bez kondoma i zaslužuju da budu mučeni... :rolleyes:



:huh: Hvala

#26 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 21 December 2007 - 10:27

A sta raditi eto ako ipak taj isti kondom pukne??? :rolleyes: Postinor je resenje za nezeljenu trudnocu. A sta je resenje za polne bolesti? Jer ipak budimo realni te stvari se desavaju, mozda ne cesto ali se ipak desavaju.

#27 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 21 December 2007 - 13:21

mislim da je STATUS hteo da ukaze na cinjenicu da je LGBT populacija mnogo svesnija i odgovornija u u potrebi kondoma od svoje hetero sabrace, zasnovano na kategorijama zastite od SPB i zastite od nezeljene trudnoce.

Ovo pada u vodu posto LGBT populacija nema sta da se cuva od nezeljene trudnoce, jelte...

Analogno tome glupo je hetero populaciju optuzivati da kondom koriste samo kao zastitu od trudnoce(pa ga izuzmu kad su nepolodni dani) a ne i kao obaveznu zastitu od SPB.

Kondom kao obavezna zastita od SPB nema veze sa seksualnom orjentacijom vec sa navikama pojedinca. Znate ono, jedni idu redovno kod zubara, drugi furaju krnje zube.........

Ostaje cinjenica da su LGBT pripadnici mozda vise informisaniji o SPB posto je pocetni AIDS udarac pokosio bas njih. Kao pripadnici seksualne manjine bolje su se organizovali i slobodnije govorili o tome i razmenjivali iskustva.

Heterosexualci su samo ostali kao zrtva vlastite propagande da se to desava `onim tamo pederima`. Sada ispastaju zbog toga jer u novije vreme statistika bas i ne radi u njihovu korist.

Ne vidim zbog cega onda pogorsavati stanje izjavom da heterosexualci bas i nisu svesni rizika.

Umesto toga, treba im uruciti saznanja koja je sakupila LGBT populacija. Muskarac koji ne zna da upotrebljava kondom je u istom riziku bio hetero ili gay.

I dosta vise sa animozitetima.

Pomozimo jedni drugima.

#28 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 17 March 2013 - 22:46

Čudi me da se niko na forumu nije oglasio povodom ove vesti odnosno revolucionarnog otkrića:

 

 

Prošlog je tjedna izliječena prva beba koja je bolovala od virusa HIV-a, a novo otkriće uvjerilo je znanstvenike da su opakoj bolesti dani odbrojani. Naime, istraživači s Medicinskog fakulteta u St. Louisu u sklopu Sveučilišta Washington pokazali su kako nanočestice s pčelinjim otrovom mogu ubiti HIV te se nadaju da će stvoriti vaginalni gel i tako spriječiti daljnje širenje bolesti.

Kako bi provjerili svojstva melitina, tim znanstvenika vođen Wicklineom testirao je, na dvije vrste HIV-a (CXCR4 I CCR5), nanočestice bez melitina i s njim. Pokazalo se kako melitin u velikim količinama može ubiti virus. Dodatno, čestice s melitinom su okolne stanice ostavile netaknutima, što znači da je moguće razviti virucid, tj. vaginalni gel koji se primjenjuje površinski. No to se nije dogodilo slučajno – nanočestice su imale neku vrstu filtera koji sprječava zdrave stanice da dođu u doticaj s otrovom. HIV je manji i može proći kroz taj filter i tako doći u doticaj s otrovom.

Ova metoda, za razliku od ostalih koje su bile usmjerene na sprječavanje umnožavanja HIV-a, orijentirana je na uništavanje strukture virusa. “Ne postoji način da se virus obrani od toga. HIV oko sebe ima zaštitni omotač – dvostruku membranu koja okružuje i štiti virus”, rekao je koautor studije, Joshua L. Hood.

Melitinske nanočestice mogle bi se upotrijebiti i u borbi protiv drugih bolesti poput hepatitisa B i C. Vaginalni gel mogao bi se koristiti zajedno s kontracepcijskim spermicidnim sredstvom kako bi imao dvostruki učinak. Ipak, zasad su nanočestice sigurne za spermije i u početku će biti namijenjene parovima koji žele zatrudnjeti.

Izvor: Washington University in St. Louis

 

http://znanost.geek....mogu-ubiti-hiv/



#29 Classified011

Classified011
  • Banned
  • 7 posts

Posted 19 May 2013 - 00:34

Najvecu epidemiju HIVa sada i zadnjih godina ima Rusija.

Oni su stravicni. Pravoslavna zemlja, sve prepusteno tako olako, slicno kao kod nas a bolest kosi.

Mi smo najgori od bivse YU po broju stanovnika.

U Rusiji je sve to nastalo zbog droge, manje vise zbog Gey populacije. 

UN su pre 15 i malo vise god htele i rekle da ce imati veliki problem ako ne budu poceli da dele spriceve narkomanima i ako ne pocne masovna Metadonska Terapija.

Rusi su to odbili da urade. Danas u Rusiji 2/3 IV narkomana ima HIV koji se brzo siri i medju ostalom populacijom.

Imaju 3 miliona registrovanih narkomana. Situacija je stravicna. Bolest bukvalno jede naciju. Paralelno sida i zavisnost od heroina plus zavisnost od droge krokodil koja je nastala tako sto su zavisnici trazili bilo kakav nacin da za jeftine pare sprece heroinsku krizu. Ispalo je da moze sa mesavinom benzina, kafetina, fosfora i jos necega.

Ali to jede ljude bukvalno.

Rusija je stvarno ziva tragedija. Tamo narkomani i ne kriju vise da namerno sire virus jel im drzava ne daje lekove.

I ja ih potpuno razumem, deo tih ljudi je mogao da bude postedjen bolesti i niko im se nije obratio tada. 

Obracajuci im se kada se zaraze da ih uce kako da stave kondom i da na to ne zaborave, kao nasi lekari ubice.

Oni u stvari stite sebe i ostalu populaciju za ugrozene grupe ih ne zanima. Kada shvatis takve stvari a umires od HIVa drugacije gledas na sve to ...

Naravno Rusa ima mnogo i sto je neko zrtvovao 2 miliona vise nego sto je trebalo to bas njih i ne brine.

Pogotovu znajuci da je Rus ubio vise Rusa nego svi ratovi. Oko 25 miliona kazu da je Staljin potamanio pa zasto sida i heroin ne bi jos pola od toga. 

Da je Srbija tako velika imala bi isto to i ovde. 

Pravoslavlje je stetno i surovo i lose ce proci u modernom svetu.

 

Evo nasao sam klip jedan. Po Human Rights Watchu 2007 Rusija je imala skoro milion registrovanih zavisnika.

Molili su ih da pocne i tada da preduzme nesto. 2012 je Rusija objavila na zgrazavanje Medvdeva da je broj narastao na 3 miliona koji imaju kartone sto ste imali prilike i da citate u novinama. To je vrh ledenog brega. A sida se tamo siri ovako...80% ljudi sa HIVom u Rusiji su zavisnici koji su ga dobili preko deljenja igli u svom ludom traganju za fiksom i smirivanjem krize. 

Tako nedopustivo ponasanje je uzasno za moderan svet i takkva neodgovornost kada je takva bolest neizleciva koju 30 god nisu ni blizu da izlece gde svaki sa HIVom napravi bar 3 nova a u pitanju a slicna ideologija leci nas. 

Samo sto tamo nece u EU pa mogu da zrtvuju ljude i da ih bas briga a Srbija hoce pa mora da laze da daje Metadon a u stvari daje defektnu supstancu koja nam je ostetila zdravlje i emocije i zivot zbog toga sto nema dejstvo kao sto ima Metadon.

 

 

Ista ideologija radi u Drajzerovoj i treba da dobije otkaze, da budu u prisustvu stranih institucija optuzeni za nemer, stretu javnom zdravlju koje su naneli i da idu na sud. Da na njihovo mesto dodju lekari iz Svaajcarske, Engleske zapada koji ce brzo da ovu oblast regulisu po zapadnim merama inace se ljudima kao meni ne pise dobro. Umiracemo sporo u agoniji na defektnim lekovima bez pomoci kakvu imamo u Evropi.

Meni je moj lekar u Drajzerovoj reekao otvoreno... Hoces civilizovano lecenje, pa idu u Evropu pa se leci. Tako mi je rekao i jos sedi tamo i prima platu.

Ako zelite mozete da nas stavite na detektor lazi oboje da vidite da li je to istina.

posto Drajzerova 44 tj Zavod Za Bolesti Zavisnosti 20 god radi suprotno politici kojom se smanjuje broj HIV pozitivnih. Oni misle sto ce da izdaju letke gde uce zarazaenog da stavi kondom da ne zarazi zdrave spreciti da ljudi i dalje zbog gluposti se zaraze u Srbiji.


Edited by Classified011, 19 May 2013 - 08:15.