Jump to content


Photo
- - - - -

Stripovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#1 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 15 December 2007 - 08:14

jeste li već čuli da je izašla strip-monografija "vek stripa u srbiji"?

Monografija Zdravka Zupana “Vek stripa u Srbiji”, prvi put u nas u reči i slici daje pregled strip scene u Srbiji od 19. veka do savremene produkcije.
Autor ove jedinstvene knjige većeg formata, u boji i luksuzno opremljene, potrudio se da prikaže sve periode u istoriji srpskog stripa od protostripova 19. veka do onog u vreme okupacije, nakon oslobođenja, u vremenu procvata šezdesetih godina XX veka, pa do današnjih dana.
"Za srpski strip su najznačajnije tridesete godine XX veka i mogu reći da se u odnosu na svetsku produkciju dobro kotiramo, kako u Srbiji, tako i u svetu", kazao je Zupan.
Ovom monografijom zaokružuje se internacionalni strip festival koji se u Pančevu održavao od 2002. do 2006. godine.


Posted Image

nabavili? prelistali?
nema veze ni ako niste, nisam ni ja, al volim da se zalećem

ovde ima par finih postova o stripu nekad i sad

Posted Image

#2 Montenj

Montenj
  • Members
  • 116 posts

Posted 21 December 2007 - 17:33

Nazalost, ne mogu nista da kazem o monografiji, nisam imala prilike da je vidim, ali zato imam jedno pitanjce. :-)
Prelistavala sam danasnje "Vreme", pa videh Teofilov tekst o stripu "Palestina", koji je nedavno izasao kod nas. Bas ga je ovencao i okitio, pa mi doslo da ga kupim odmah sad...ALI! Ne bih da idem dzabe za BG sutra, ako prosto nemam dovoljno kinte za strip...pokusala sam da na sajtu "Rende"-a, koji je izdavac, nadjem cenu, ali sajt im ne radi...tako da sad zivim u neizvesnosti... Eto, ako neko sluuucajno zna ovaj podatak....fala mu puno ako me prosvetli! :-))

Edited by Montenj, 21 December 2007 - 17:46.


#3 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 21 December 2007 - 19:24

na deretinom sajtu piše da košta 1.296 din
na strip forumu pričali da je najavljena cena 1.150/sa sajamskim popustom 950

#4 Djole 313

Djole 313
  • Members
  • 115 posts

Posted 26 December 2007 - 12:50

Toplo preporučujem i Persepolis od Marjane Satrapi - prve dve sveske su izašle i kod nas, a treba da izađu još dve... ko ne može da čeka, mislim da i dalje u Platou imaju engleski collected edition za nekih "tričavih" 1800 dinara.

Kad sam pročitao Persepolis, sličnosti sa Srbijom devedesetih su bile zapanjujuće, i interesantno je videti da sve "normalne" porodice slično reaguju na nenormalne situacije, ma gde da se nalaze...

EDIT: typo

Edited by Djole 313, 26 December 2007 - 12:51.


#5 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 02 January 2008 - 13:09

ovo je vise za luv, ali nesto mislim da cete ovde vise biti pakosni :rolleyes:
dobio za novu godinu komplet preacher-a, u jako dobrom stanju.
sad uzivam ispocetka.

#6 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 12 January 2008 - 18:55

sledeća subota, kc pančevo, izložba::
FIRST SEXUAL EXPERIENCE
HARDCOMICS#7 (rumunija)
antologija stripova posvećenih prvom seksualnom iskustvu (sex u dve boje)

o istom trošku, u pančevu i bgdu, nevidljivi festival stripa
fantom fest, nulto izdanje

#7 Djole 313

Djole 313
  • Members
  • 115 posts

Posted 15 January 2008 - 15:34

Posted Image

#8 Djole 313

Djole 313
  • Members
  • 115 posts

Posted 07 February 2008 - 09:15

Ako nekoga zanima u ovim smutnim političkim vremenima...

Od danas na kioscima ponovo Bonelijevi stripovi, za početak Zagor, a od iduće nedelje i Dilan Dog, pa Mister No, pa Dampir (posebno zanimljiv za ove krajeve, pošto se prve dve epizode dešavaju za vreme rata u Bosni).

Posted Image

Oni koje Boneli ne zanima pak mogu da potraže po striparnicama broj 1 novog domaćeg serijala, "Zabava za celu porodicu":

Posted Image

#9 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 01 March 2008 - 08:20

kupio sinoc mister noa. prvi broj "dvadeset godina kasnije", naslov bas odgovara trenutku.
nije lose, videcemo nastavak.

#10 Helga grozna

Helga grozna
  • Members
  • 35 posts

Posted 01 March 2008 - 20:12

Nekada sam volela da čitam stripove o Iznogudu, koji je hteo da bude kalif umesto kalifa. Ne znam pod kojim imenom su objavljivali te stripove ali bili su super.

#11 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 02 March 2008 - 00:40

Le Vagabond des Limbes :rolleyes:

Ovaj strip ima tri glavna lika, Aster, Maski i Himera. Kako serijal odmiče Maski i Himera se stapaju u jedan lik i Himeru se više ne susreće.

Maski je stoljetno dijete, zamrznuto u stadiju trinaestogodišnjeg dječaka/djevojčice i centralna je ličnost serijala. On pripada vrsti Eternauta i može odabrati spol kada nađe osobu zbog koje želi ostariti. Dizajn njegovog kostima toliko je specifičan da ga sigurno pamte i oni koji su u životu pročitali samo jednu epizodu.

Uz neuspješne pokušaje pronalaženja Himere, prati se i proces Maskijeve metamorfoze. Potraga za snom postaje potraga za vlastitim identitetom. Iako je Maski biološki, tj. seksualno neodređen, on (ona) zna što hoće, za razliku od Astera koji je zbunjen i djeluje izgubljeno. Maskijev temperament i oštre, sarkastične opaske kojima zadire u srž stvari, te njegovo pretvaranje u ženu, vrhunac su i središte prvog dijela serijala.

dancing with .....

#12 Mis_P

Mis_P
  • Members
  • 85 posts

Posted 05 March 2008 - 02:09

bas sam skoro naleteo na stare stripoteke sa aster blistokom
secam se da je to bio jedini strip koji mi se u sirokom opusu casopisa nikako nije dopadao kad sam bio mladji, a sad sam progutao sve sto sam mogao da nadjem. na proslom (pretproslom?) sajmu knjiga se mogao naci u malom povezu, 3 epizode u svesci za neke smesne pare. uzeo sam dve koje sam nasao, misleci da kasnije nadjem izdavaca, ali knjizice nemaju nikakvu oznaku, ni ko izdaje, ni stampa, prevod, nista. mora da je neko legalno stampao :rolleyes:

#13 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 05 March 2008 - 03:35

svashta neshto mozze da se nadje u alan fordu kod grchko kiparskog centra.....

Edited by maski, 05 March 2008 - 03:41.


#14 Djole 313

Djole 313
  • Members
  • 115 posts

Posted 27 March 2008 - 12:05

Ovomesečne novine...

Za ljubitelje BD-a, Torgal od Belog puta, po knjižarama...

Posted Image

Za ljubitelje Bonelija, izdanja Veselog četvrtka, na kioscima...

Posted Image

Posted Image

Za ljubitelje domaćih stripova, Lavirintova izdanja, po striparnicama...

Posted Image

#15 maski

maski
  • Members
  • 1,296 posts

Posted 27 March 2008 - 13:43

dampyra sam uzela prekjuce i ok je. a zbog dylana sam veoma tuzzna. crtezz mi se vishe ne dopada. ne volim ovu shadowless sqare verziju. a mr no je ochajan. neprepoznatljiv. ko sad crta ovo i zashto mu to dozvoljavaju? kvare mi omiljene stripove. kao shto su nekoch i s alan fordom uchinili :rolleyes:

Edited by maski, 27 March 2008 - 13:44.