Jump to content


Photo
- - - - -

Plivanje


  • Please log in to reply
655 replies to this topic

#31 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 July 2009 - 22:14

Au batice u kojim si ti tripovima, bre?Ako je za tebe to bila glupost, za mene i vecinu ljudi u ovoj zemlji hvala bogu nije...Kao ni ova izjava.


batica je sigurno neki tvoj istomišljenik. ne znam ni "brata" ni "baticu".
a tek kad krene prebrojavanje, kome je i šta u ovoj zemlji glupost...
  • 0

#32 aqwa

aqwa
  • Members
  • 94 posts

Posted 27 July 2009 - 22:18

batica je sigurno neki tvoj istomišljenik. ne znam ni "brata" ni "baticu".
a tek kad krene prebrojavanje, kome je i šta u ovoj zemlji glupost...


U redu tebi je glupost, svim normalnim gradjanima nije...

Edited by aqwa, 27 July 2009 - 22:20.

  • 0

#33 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 27 July 2009 - 22:29

batica je sigurno neki tvoj istomišljenik. ne znam ni "brata" ni "baticu".
a tek kad krene prebrojavanje, kome je i šta u ovoj zemlji glupost...


Ja se slazem da ne treba mesati sport sa politikom, pa tako i ne odobravam taj gest, koji mozemo shvatiti ovako ili onako, ali treba gledati trenutak u kom je on to uradio.

Mene vise zanima sta ces ti na ovom topicu, ovde se govori o zlatnoj medalji koju je on osvojio za Srbiju, ako ti smeta to sto je neko odusevljen njegovom izjavom da kada stavi kapicu sa srpskom zastavom na glavu sav se najezi, idi pa otvori topic na podforumu predvidjenom za to, a ovde se ne javljaj da samo to iskomentarises.

Edited by McLeod, 27 July 2009 - 22:30.

  • 0

#34 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 July 2009 - 22:36

Ja se slazem da ne treba mesati sport sa politikom, pa tako i ne odobravam taj gest, koji mozemo shvatiti ovako ili onako, ali treba gledati trenutak u kom je on to uradio.

Mene vise zanima sta ces ti na ovom topicu, ovde se govori o zlatnoj medalji koju je on osvojio za Srbiju, ako ti smeta to sto je neko odusevljen njegovom izjavom da kada stavi kapicu sa srpskom zastavom na glavu sav se najezi, idi pa otvori topic na podforumu predvidjenom za to, a ovde se ne javljaj da samo to iskomentarises.


taj ko je oduševljen takvom izjavom treba da, kad se probudi iz nacionalne opijenosti, zapita kakvog to ima značaja za njega lično.
meni lično, kao neko ko je pratio sve te vaše dočeke sportista za koje niste ni čuli dok nisu nešto uradili "za opšte dobro" a onda ih u roku od 5 minuta zaboravili kad su poklekli pred boljima od sebe, to ništa ne znači.
mislim da je nama najpotrebnije da racionalno posmatramo stvari a ne da uspehe naših sportista doživljavamo kao "pobedu za našu stvar".
ako ti smeta to što ima ljudi koji i drugačije gledaju na te stvari, pa šta da ti radim. kad ti budeš odlučivao gde i šta treba da se piše, onda ću te pitati za mišljenje po tom pitanju.
  • 0

#35 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 27 July 2009 - 22:44

Ja se slazem sa tobom. Nemam ja nista od toga, osim sto kad odem negde u inostranstvo kada kazem odakle sam, oni ce da kazu "Oh, Vlade Divac!" malo ranije, ili danas recimo "Oh, Novak Djokovic!", ili Milorad Cavic, sto da ne. Zbog toga mogu da budem ponosan sto sam Srbin. A sto se tice onoga sta meni smeta u tvom pojavljivanju i komentarima ovde, smeta mi sto si video topic, procitao ga, i onda rekao -

a ja se nadam da će na ovom topiku da se pojave i oni koji uživaju u sportu a ne boluju od "srbi vs. ostatak sveta" bolesti.


ne mogu ni da zamislim kakvi bi bili komentari da je felps izjavio da se sav naježi kad stavi na glavu kapicu s američkom zastavom. rolleyes.gif


Ocigledno nisi osetio nikakvu srecu, uzbudjenje, kada je osvojio medalju, nego si dosao da propovedas ovde. Ne govorimo o politici, vec o sportu. To sto si ti video u jednoj izjavi neku politiku, i dalje pokusavas da razvijas diskusiju u tom smeru pominjuci i onu majicu, mislim da je jako problematicno. A sto se tice prvog citata, svi ovde uzivamo u sportu, a veliki je problem sto mnogi ljudi, a ovde ti konkretno, vidis tu srbi vs ostatak sveta bolest, koju ja nikad i nigde nisam video.
  • 0

#36 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 July 2009 - 23:02

Ja se slazem sa tobom. Nemam ja nista od toga, osim sto kad odem negde u inostranstvo kada kazem odakle sam, oni ce da kazu "Oh, Vlade Divac!" malo ranije, ili danas recimo "Oh, Novak Djokovic!", ili Milorad Cavic, sto da ne. Zbog toga mogu da budem ponosan sto sam Srbin. A sto se tice onoga sta meni smeta u tvom pojavljivanju i komentarima ovde, smeta mi sto si video topic, procitao ga, i onda rekao -





Ocigledno nisi osetio nikakvu srecu, uzbudjenje, kada je osvojio medalju, nego si dosao da propovedas ovde. Ne govorimo o politici, vec o sportu. To sto si ti video u jednoj izjavi neku politiku, i dalje pokusavas da razvijas diskusiju u tom smeru pominjuci i onu majicu, mislim da je jako problematicno. A sto se tice prvog citata, svi ovde uzivamo u sportu, a veliki je problem sto mnogi ljudi, a ovde ti konkretno, vidis tu srbi vs ostatak sveta bolest, koju ja nikad i nigde nisam video.


kako ne kapiraš da imaš problem sa samopouzdanjem jer se osećaš vrednim samo ako ti neko u inostranstvu pomene divca ili đokovića? ne kažem da je nenormalno da se čovek oseća dobro zbog toga ali ako je to jedina stvar po kojoj te neko prepoznaje u svetu, zapitaj se šta ti lično imaš da ponudiš njima. treba se izdići iznad tog kompleksa malih nacija.
ono što sam rekao je bila samo reakcija na fašisoidno komentarisanje događaja od strane duška koraća na rts- u jer se, po ko zna koji put, takmičimo sa ostatkom sveta, dokazujemo ne znam šta, amer je narkoman, mi smo zdravi i tako to. pa šta i ako je uzimao travu? prestanite više s tim licemrjem da ako mi nešto radimo to je u redu a ako neko drugi (amerikanci posebno) isto to urade, onda je to devijantno ponašanje. neka ga suspenduju, neka rade šta hoće, samo vi nemojte da delite lekcije iz normalnosti.
slušam isto tog ruskog poltrona koraća. pa taj čovek nije normalan. i onda dođe neki "batica" da mi priča o normalnosti. korać je bukvalno opevao rusku plivačku selekciju ali kad je amerikanka postigla svetski rekord, da nisam podigao pogled na tv ekran, ne bih ni znao da se desio, toliko je ruski poltron bio oduševljen tim događajem.

Edited by melankolic, 27 July 2009 - 23:03.

  • 0

#37 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 27 July 2009 - 23:21

Melankolic, molio bih te da ne kvaris temu !
  • 0

#38 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 July 2009 - 23:29

Melankolic, molio bih te da ne kvaris temu !


koju temu? ovde do sada nisam pročitao nijednu stručnu analizu njegovog uspeha, bilo kakva taktika postizanja uspeha. čitam samo vaše patriotsko papagaisanje.
ok, dok ne bude bilo nešto vredno pažnje, neću se javljati. nadam se da se, s druge strane, neće pojavljivati komentari o devijantnim i inferiornim amerima jer to baš i nema veze sa temom, zar ne? isto se odnosi i na repliciranje mojim komentarima.

Edited by melankolic, 27 July 2009 - 23:30.

  • 0

#39 aqwa

aqwa
  • Members
  • 94 posts

Posted 27 July 2009 - 23:39

Nisam znao da ovde imamo plivacke strucnjake, koji ce strucno oceniti njegovu trku...Mi smo patriote, ti ako nisi, slobodno mozes da odes sa ove teme...
  • 0

#40 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 July 2009 - 23:48

Nisam znao da ovde imamo plivacke strucnjake, koji ce strucno oceniti njegovu trku...Mi smo patriote, ti ako nisi, slobodno mozes da odes sa ove teme...


aha, a čavić je zahvaljujući patriotizmu, držeći noge u lavoru i šajkaču na glavi, postao svetski šampion. čoveku nisu mogli da obezbede uslove da na miru trenira ovde, hteo da ih se odrekne.
eto malo analize za promenu.

da si neki faktor pa da te i poslušam. ovako... samo jedan glas iz krda, beznačajan kao pojedinac.
  • 0

#41 Balboa

Balboa
  • Members
  • 325 posts

Posted 28 July 2009 - 00:00

aha, a čavić je zahvaljujući patriotizmu, držeći noge u lavoru i šajkaču na glavi, postao svetski šampion. čoveku nisu mogli da obezbede uslove da na miru trenira ovde, hteo da ih se odrekne.
eto malo analize za promenu.

da si neki faktor pa da te i poslušam. ovako... samo jedan glas iz krda, beznačajan kao pojedinac.


Zasto tolko negativizma u tebi :ph34r:

Decko je uradio ono sto nikad u istoriji nije ni jedan nas plivac...to treba postovati. U najrazvijenijim zemljama uspesi se jako cene, biti prvi u firmi je uspeh, biti najbolji u gradu, drzavi...kapa dole, a biti prvi na svetu, i to u bazicnom sportu koji treniraju milioni ljudi...to je uspeh vredan divljenja.

Zasto su sad potrebni tvoji maliciozni komentari :) Ostavi to za sebe. Smeta ti sto sad "srbuju" neki, ni meni nije drago kad slusam sad hvalospeve na raznim forumima od ljudi koji nisu naucili ni da plivaju, ono "to Srbendo", "najaci smo na svetu"...ali to je periferno.

Glavno je da je mladic odrastao sa tamne strane globusa, koji govori bolje engleski nego srpski, koji je uz plivanje zavrsio koledz tamo...da on svoju pobedu posvecuje ovoj maloj i siromasnoj zemlji, sto svojim primerom postaje idol mladima zalutalim u turbofolk, splavove, Cece i Seke...

Cavke, samo napred i u subotu!
  • 0

#42 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 28 July 2009 - 00:16

Напред Милораде, разби још и оног Америчког продукта коме је потребна помоћ судија да би те победио. Пливај Милораде јуначино... :ph34r:
  • 0

#43 aqwa

aqwa
  • Members
  • 94 posts

Posted 28 July 2009 - 00:17

aha, a čavić je zahvaljujući patriotizmu, držeći noge u lavoru i šajkaču na glavi, postao svetski šampion. čoveku nisu mogli da obezbede uslove da na miru trenira ovde, hteo da ih se odrekne.
eto malo analize za promenu.

da si neki faktor pa da te i poslušam. ovako... samo jedan glas iz krda, beznačajan kao pojedinac.


A ti si mi mnogo znacajan...Ko kaze da je on pobedio zahvaljuci patriotizmu?Srbije nikada nije hteo da se odrekne...I pusti nas patriote da se radujemo, a ti idi i jedi se od muke, posto ti verovatno Felps drazi, a verovatno i njegova zemlja...Svi ti pricaju da iskuliras, a ti i dalje smaras...Ne razumem, je l' nesto lose biti patriota i radovati se uspehu svog plivaca, coveka koji je nas izabrao iako nije rodjen ovde?Tuzni su ljudi kao ti.

Edited by aqwa, 28 July 2009 - 02:21.

  • 0

#44 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 28 July 2009 - 05:59

Interesantan je uticaj psihologije u sportu, ako sam dobro shvatio Munjoz je svetski rekorder ali nikad nije pobedio Čavića. Čak su pominjali da je i na kladionici Čavić stajao bolje, čini mi se. Čovek nije uspeo ni srebro da osvoji. Čavić je očigledno izuzetno psihološki jak jer najbolje pliva kad je najpotrebnije što je ključna stvar u sportu a s' obzirom da trenira fanatično (kako je sam u više navrata pominjao) rezultati koje postiže su potpuno logični.

Što se Čavićevog patriotizma tiče, on je sastavni deo (često se koristi kao element motivacije) pogotovo reprezentativnog sporta (i tako će biti dok se ne stvori jedna svetska država a onda će rivalitet biti isključivo klupski). Najčešće je tako mada ima i slučajeva da sportisti odluče da se takmiče za neku drugu zemlju koja im ponudi bolje uslove za napredak. Politika je oduvek uticala na sport (npr. olimpijade u Moskvi i L.A.), dobro je dok je izražavanje političkih stavova spontano (kao u Čavićevom slučaju) za razliku od pomenutih olimpijada.
  • 0

#45 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 July 2009 - 06:19

...da on svoju pobedu posvecuje ovoj maloj i siromasnoj zemlji, sto svojim primerom postaje idol mladima zalutalim u turbofolk, splavove, Cece i Seke...


splavovi ima da opuste a ceca i seka odlaze u prevremenu peMziju zbog čavketa koji "daje primer mladima".
kod nas sport ne populariše sport jer zanimanje mladih za isti traje koliko trajanje uspeha određenog sportiste ali zato stvara nove nacionaliste/ fašiste. to što ti to vidiš kao "periferno" je samo znak da ti se nisu urezale u sećanje rušilačke demonstracije, kao one u vaterpolu na primer. zato kažem da ljudima ovde sport, kao sport, nije bitan, nije im bitan ni čavić za koga su čuli tek kad su ga medijski osvetlili patriote s rts-a. bitan im je taj lažan osećaj važnosti jer pripadaju određenoj naciji ali su zato kao pojedinci potpuno beznačajni (umesto da se kao ti njihovi idoli izdignu iznad mase svojim rezultatima).

Edited by melankolic, 28 July 2009 - 06:26.

  • 0