Jump to content

Photo
- - - - -

Spavanje sa decom

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
83 replies to this topic

#16 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 12 December 2007 - 12:40

i ja mislim da spavanje nije presudno za bliskost. više je navika. a može da bude baš baš loša...
sa mlađim detetom imam problem višegodišnji u obliku sisanja prsta i potrebe da nekog dodiruje pre nego se uspava. ne mogu da kažem da je nesigurna, naprotiv. vrlo je prodorna i odlučna, pa i besnulja. fajter. ali kad obuče pidžame postaje mokro mače ispred kapije usred zime...
pošto spavaju zajedno, taj teret je pao na stariju, da je drži za ruku. mislim da to neće imati neke katastrofalne posledice na njenu psihu, u najgorem slučaju biće kao ja, ovisna o toplom telu u krevetu

Naravno nista strasno, naci ce nekog magripu :rolleyes:

Sala na stranu, samo ce verovatno biti problem kad se odseli sestra iz kreveta ali takvih problema ima uvek. Mi umiremo od straha sta ce biti kad se jednom plishana ovcica za spavanje raspadne (sad je peremo tako sto se nocu prikrademo i maznemo dok mala spava).

#17 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 12 December 2007 - 14:18

da, to, i čuveno ćebe iz Snupija... :rolleyes:

#18 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 12 December 2007 - 14:35

Ko s decom leze, upisan se budi...

Sori, nesam mog'o da odolim :rolleyes:

/troll off

#19 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 12 December 2007 - 14:42

...

/troll off

ipak bolje da jesi jerbo se ta sala odnosi na stvari uzasno neukusne i roditeljima koji pricaju o svojoj deci obicno odvratne do stepena koji mi je tesko da ti opisem. Pa bi ipak bilo lepo da obrises, a ja cu odmah zati i ovo.

#20 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,633 posts

Posted 12 December 2007 - 15:10

Naravno nista strasno, naci ce nekog magripu :rolleyes:

Sala na stranu, samo ce verovatno biti problem kad se odseli sestra iz kreveta ali takvih problema ima uvek. Mi umiremo od straha sta ce biti kad se jednom plishana ovcica za spavanje raspadne (sad je peremo tako sto se nocu prikrademo i maznemo dok mala spava).

Sličan problem i ovde, majmun Benjamin, koji je ravnopravan član porodice, proputovao već parče sveta. Ne boj se, to su izdržljive stvarčice, već je sa nama cca 4 godine. Do sada je najveći horror bio kad su ga sobarice u hotelu nehotično odnele sa posteljinom u vešeraj, pranje hotelske posteljine garant ne bi preživeo. Rescue akcija kao iz James Bonda, sa recepcije Motorolom na sve strane, spašen u poslednjem trenutku.

#21 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 12 December 2007 - 15:15

Sličan problem i ovde, majmun Benjamin, koji je ravnopravan član porodice, proputovao već parče sveta. Ne boj se, to su izdržljive stvarčice, već je sa nama cca 4 godine. Do sada je najveći horror bio kad su ga sobarice u hotelu nehotično odnele sa posteljinom u vešeraj, pranje hotelske posteljine garant ne bi preživeo. Rescue akcija kao iz James Bonda, sa recepcije Motorolom na sve strane, spašen u poslednjem trenutku.

:rolleyes:
Sa ovim apsolutno mogu da se identifikujem.

#22 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 13 December 2007 - 09:57

I ja nekako instinktivno osecam da to i nije ytoliko strasno. Verovatno je prirodno jer ljudi su sisari, sisari su prvo bili nocne zivotinje, veoma vazan im je telesni kontakt. Sada se nasa cerka uz sve to i boji od mraka.

#23 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 13 December 2007 - 14:59

to nekao ide jedno s drugim

#24 sakilikiki

sakilikiki
  • Members
  • 239 posts

Posted 13 December 2007 - 23:13

Meni je rečeno da mogu da spavam sa detetom do njegovog trećeg meseca.Posle tog vremena,kažu,on će to shvatiti kao odbijanje.Ne znam da li je to tačno.U svakom slučaju ja više volim da spavam sa njim nego on samnom.Već je ušao u treći mesec i počela sam da ga vraćam u krevetac.

#25 Igor_Swe

Igor_Swe
  • Members
  • 123 posts

Posted 30 December 2007 - 16:16

Deca ne samo da treba da spavaju sama nego ukoliko to uslovi dozvoljavaju i u sopstvenim sobama.
Sve je to iz ne bukvalno zdravstvenoh razloga, nego iz cilja preventive. Taj odnos roditelja prema detetu je vec i onako u najvecem broju slucajeva preteran (razmazimo ih previse), tako da je za decu to zaista najbolje da spavaju sami da nauce da su entitet sam za sebe i da to nauce i na podsvesnom nivou. Kasnije ce im sve u zivotu biti lakse naucice da su samostalni i izrasce u zdrave licnosti sa osmesima na licu. Ne kazem da su drugi unapred osudjeni na nesrecu i ja sam samo spavao sa ocem u nekom periodu ali sam i bio "previse vezan" a to bas i ne pomaze u zivotu.

#26 Blasfemija

Blasfemija
  • Members
  • 3 posts

Posted 30 December 2007 - 19:04

Imam isti problem. Moj klinac ima dve godine a u krevet mi se uvukao pre skoro godinu dana. Prvih godinu dana je spavao sam a onda smo otisli na put gde je 20 dana spavao sa mnom u krevetu i od tada vise nije hteo da spava bez mene. U medjuvremenu mu se i krevetac omalio jer je on krupno dete koje nemirno spava pa se sav izudara u one drvene sipke. Mi spavamo u velikom krevetu, svako sa svoje strane ali meni je to postalo uzasno frustrirajuce. Krevetac sam skroz izbacila a sada planiram da mu kupim neki ludi krevet sa toboganom i ostalim zezalicama pa se nadam da nece praviti problem kad ga 'izbacim' iz mog. I da pravi na isto ce da mu se svede... :rolleyes:

#27 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 31 December 2007 - 18:05

Ko s decom leze, upisan se budi...

/troll off

big deal.
meni mozes sipati umjesto limunade...

#28 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 31 December 2007 - 18:15

btw moji klinci su "samostalno" spavali, a sada ponovo regularno spavaju sa nama u velikom krevetu. who cares, imo nista lose u tome...

#29 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 01 January 2008 - 17:39

Kada je rec o "porodicnom krevetu", onda tu nema tacnog ili netacnog odgovora. To je jednostavno stvar odluke porodice, i sta porodici odgovara.

Moj mali sin je spavao pored mene sve do negde sest meseci, najvise zbog toga sto je to meni bilo jednostavnije zbog dojenja. Posle je presao, bez velike pompe u svoj krevetac, i osim u izuzetnim situacijama ( kada se putuje...) on spava u svom krevetu bez problema. Inace, uvece pre nego sto zaspe ja sam mu uvek citala: legnem pored njega i citam ( to i dan danas radim redovno, samo sto vise ne citam, nego pricamo o nekim vaznim temama za koje preko dana nemamo vremena -- posvetim mu najmanje 15-20 minuta pred spavanje, i to pune paznje, i onda on mirno zaspe u svom krevetu).

#30 Iskra

Iskra
  • Members
  • 54 posts

Posted 02 January 2008 - 01:53

Ja spavam sa svojom decom u krevetu. sin 3,5 i ćerka 2 god. Pravo da vam kažem ja se uopšte ne opterećujuem time da li to tako treba ili ne, zbog toga što vidim da njima to prija, da vole kad sam pored njih, samim tim mi se čini da tu nema nekog problema. A, to povodom što ranijeg osamostaljivanja dece, neka hvala. Oni su deca, i to baš mala deca, tako da polako, osamostaliće se već, ima vremena. Ne želim da budu samostalni "ljudi" sa dve, tri godine. neka budu deca, a ako to znači da spavajau sa mamom u krevetu, onda neka. Sve ima svoje vreme, i spavanje sa roditeljima i osamostaljivanje.