Jump to content


Photo
- - - - -

kvalitet domaćeg piva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#16 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 14 December 2007 - 17:00

Sta da vam kazem...Najvise volim tamna ;)...po kaficima u mom gradu uglavnom se vrti Niksicko tamno, pa najcesce to i konzumiram!
Uzgred, u Nisu nigde nije moguce kupiti Guinness! Da li neko zna da li se uopste uvozi?
Od svetlih So skopsko se e mozno! :D
Navika i "licni ukus" cuda cine!
Eh...kad ne znam za bolje! :huh:

EDIT: ah, da...pise domaca piva, pa malo pojasnjenje...ja i dalje niksicko i skopsko racunam u domaca...nadam se da se braca Makedonci i Crnogorci ne ljute... :rolleyes:


Ja uvek pijem lokalna piva. nekako mi je to logicno.
Mozda pri prvom gutljaju i dozivim neku vrstu "kulturnog shoka" ali
to jako kratko traje. Niksihicko pivo sam ranije volela, sada mi je gorko.
Zajecarsku pivaru preuzeo Turcin pa promenio ukus piva.

Pijem isklucivo i samo Jelen :) Plasticna flasha od litra , pa da te vidi bog.

Ginis mi je gorak (iako u cashi jako dekorativno izgleda).
Vishe volim sladunjava,lepljiva piva. Bavarski ili ceshki style.

#17 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 14 December 2007 - 18:11

Mmmmmmm... PIVOOOOOOO....

Bila sam zakleti ANTIpivopija sve do odlaska u Belgiju na godinu dana i tamo se odlucih da probam pivo posto imaju preko 200 vrsta piva... I sta da vam kazem. Svi studenti na razmeni su dobili pivski stomacic, jer nismo mogli ni u krevet da odemo a da ne popijemo barem jedno iz konzerve. Pivo je uvek bilo u frizideru, jedno drugo trece...peto... U svakom slucaju natezi dan za ustajanje je bio cetvrtk jer su zurke uvek bile sredom :rolleyes:

Nego da kratim pricu. Vratih se u Srbiju sa svojim prijateljima Belgijancima i Austrijancima i red da probamo nase pivo. Mislila sam da ce da se zgroze, kad ono medjutim :huh: Svidja im se, Lav pogotovo i crno Niksicko (inace ta dva su i moja omiljena).

Tako da sada retko kad uzmem bilo sta drugo za pice ako cu da pijem alkohol, pije se pivo ili rakija :) A Napoleone, i ostale obojene gluposti tipa burbona i td sam ostavila za sobom.

Pivo RULZ.

Mislim da ukus nasih piva nije daleko od standardno srednje dobrih piva. I nemojte da cujem ovde da neko kaze da nemamo dobro pivo.

#18 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 14 December 2007 - 18:48

Mislim da ukus nasih piva nije daleko od standardno srednje dobrih piva. I nemojte da cujem ovde da neko kaze da nemamo dobro pivo.


OK su nasha piva i od kako su te pivare privatizovane iz dana u dan je izbor sve veci i bolji.

Ocekujem isto i od VINA :rolleyes:

#19 MilanST

MilanST
  • Members
  • 127 posts

Posted 15 December 2007 - 19:48

Zajecarsku pivaru preuzeo Turcin pa promenio ukus piva.


Letos sam, sa puno stranaca, bio crveno zaječarsko pivo i niko se nije žalio na kvalitet. Pivo je malo gorče, ali meni to prija. Ne sećam se kakvo je pivo bilo pre nego što je Efes kupio pivaru.

Jelen pivo im se baš svidelo.

Pili smo i neka točena po kafićima (mislim nikšićko svetlo) i to je isto bilo ok.
E sad, da li su stranci (Holanđani mahom) očekivali da je sve u Srbiji krš, pa je pivo bilo pozitivno iznenađenje ili je pivo stvarno dobro, to već ne znam.

Najgore pivo koje sam pio se toči u Beogradu u "Tramvaju".

#20 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 15 December 2007 - 21:21

Ja uvek pijem lokalna piva. nekako mi je to logicno.
Mozda pri prvom gutljaju i dozivim neku vrstu "kulturnog shoka" ali
to jako kratko traje. Niksihicko pivo sam ranije volela, sada mi je gorko.
Zajecarsku pivaru preuzeo Turcin pa promenio ukus piva.

Pijem isklucivo i samo Jelen :huh: Plasticna flasha od litra , pa da te vidi bog.

Ginis mi je gorak (iako u cashi jako dekorativno izgleda).
Vishe volim sladunjava,lepljiva piva. Bavarski ili ceshki style.


:rolleyes: Tejo, jel mogu ja da uradim copy/paste od tvog posta???
Imamo identicne celije za ukus što se tiče piva!
Da rezimiram: od kad sam u češkoj volim samo češko/bavarski tip, nikšicko mi je gorko a sva srpska piva osim jelena su neverovatan bljak i fuj!
Ali, na proputovanju kroz Slavoniju sam zaključila da: Žuja je zakon!!!!

#21 PedjaB

PedjaB
  • Members
  • 362 posts

Posted 17 December 2007 - 14:08

Sta da vam kazem...Najvise volim tamna :)...po kaficima u mom gradu uglavnom se vrti Niksicko tamno, pa najcesce to i konzumiram!
Uzgred, u Nisu nigde nije moguce kupiti Guinness! Da li neko zna da li se uopste uvozi?
...


Jeste da je topic o domaćim pivima, ali samo kratko. Maxi ovde kod Beograđanke prodaje Guinness, čak i Kilkenny. Cena je negde oko 150 dinara za 0.3!

A, što se tiče domaćeg piva, svi piju Jelen, pa pijem i ja (iz plastike kad nema drugačije :huh: ). Ali nekako ga izjutra teže podnosim. Posle dva sigurno imam osrednje stomačne probleme i malo boli glava, posle tri isto to, malo jače. Kad se pređem i popijem još jedno, (ponese me atmosfera :rolleyes: ) lečim se dva dana. Tako da su mi ovi problemi najbolji parametar promene recepture, tehnologa i primene hemije. Nekako se lakše zalepim za Lav.

edit: Naravno volim tamna piva, nekako mi pasuju za malo hladnije vreme.

Edited by PedjaB, 17 December 2007 - 14:12.


#22 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 17 December 2007 - 14:36

Jeste da je topic o domaćim pivima, ali samo kratko. Maxi ovde kod Beograđanke prodaje Guinness, čak i Kilkenny. Cena je negde oko 150 dinara za 0.3!

A, što se tiče domaćeg piva, svi piju Jelen, pa pijem i ja (iz plastike kad nema drugačije :huh: ). Ali nekako ga izjutra teže podnosim. Posle dva sigurno imam osrednje stomačne probleme i malo boli glava, posle tri isto to, malo jače. Kad se pređem i popijem još jedno, (ponese me atmosfera :rolleyes: ) lečim se dva dana. Tako da su mi ovi problemi najbolji parametar promene recepture, tehnologa i primene hemije. Nekako se lakše zalepim za Lav.

edit: Naravno volim tamna piva, nekako mi pasuju za malo hladnije vreme.


tvoj post je dokaz da POSTOJE parametri koji odredjuju kvalitet piva. Zamolicu ovog ortaka što radi u Pilsneru da mi napiše te osnovne činjenice i fore na osnovu kojih ljudi tvrde da je kvalitet piva i egzaktan i bitan. Ovde se zna koje se pivo pije kad hoces da prodjes što jeftinije, a koje kad hoces da sutra odeš na posao čiste glave. Postoje razni aditivi koji ubrzavaju procese proizvodnje, aditivi koji čine da pena traje tri minuta a ne samo 30 sekundi, aditivi koja dodaju gorčinu i slatkost a do to uopšte nije njihova osnovna karakteristika, aditivi koji dodaju zlatnu boju itd.
kad čovek sazna malo o tome, postane mnogo obazriviji pre nego što počne da daje ishitrene izjave i "stručne" komentare.

edit: spelling :)

Edited by wegga, 17 December 2007 - 14:40.


#23 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 17 December 2007 - 14:43

Jeste da je topic o domaćim pivima, ali samo kratko. Maxi ovde kod Beograđanke prodaje Guinness, čak i Kilkenny. Cena je negde oko 150 dinara za 0.3!


U prodavnicama Maxi u Nisu ga nisam do sada spazio, ali provericu za svaki slucaj! Hvala na informaciji. :rolleyes:

#24 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 17 December 2007 - 18:52

Jeste da je topic o domaćim pivima, ali samo kratko. Maxi ovde kod Beograđanke prodaje Guinness, čak i Kilkenny. Cena je negde oko 150 dinara za 0.3!

Naravno volim tamna piva, nekako mi pasuju za malo hladnije vreme.


Tamna piva jesu za zimsko vreme i josh masne sarme, guske ,plovke uz to :rolleyes:

Ne bi ja dala 2 Eura za majushno pivo pa da me ubijesh :huh:

#25 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 17 December 2007 - 20:11

Tamna piva jesu za zimsko vreme i josh masne sarme, guske ,plovke uz to :rolleyes:

Ne bi ja dala 2 Eura za majushno pivo pa da me ubijesh :huh:


Pa, dobro jeste preskupo...ali, ponekad...da mine volja... :)

#26 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 22 December 2007 - 03:39

Konkurencija medju proizvodjačima na ovom polju ne donosi ništa sem utrkivanja ko će više da se reklamira.Znam da sa njihovog stanovišta ne treba ništa menjati jer zašto bi ulagali više kad će dobiti isto.


Pored banaka jedino se jos u pivarskoj industriji desila tranzicija u pravom smislu te reci. :) Trziste, konkurencija...vise sam nego zadovoljan trenutnim stanjem. Nema pivare koja nije privatizovana, kvalitet se popravio, stigla su licencna piva...ko se seca stanja od pre 5 godina ne moze da bude nezadovoljan. BIP-Jelen-Sampion, eto to je bilo sve. 0:)

Sto se tice kvaliteta od domacih piva jedino cenim Niksicko i Jelen. Mada i njih slabo pijem pored licencnih brendova. Ostalo ni po cenu apstinencije. :rolleyes: Mada lazem, barem jednom godisnje isprobam nesto novo. Skoro sam bas pio BIP i Valjevsko i vec na prvi gutljaj sam se setio zasto smo svi pre 10 godina u Jelen gledali kao u HEineken. :D Pio sam i Weifert i bas me je razocarao. Nekada je bio ok ali kako se puni u Zajecaru bas je u postao krdza. 0:) Lav ko Lav...meni ne prija, mada nije krdza. Veliki izbor nas je definitivno razmazio. :huh: Ah da, inace plastiku izbegavam. ;)

#27 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 22 December 2007 - 12:16

Jeste da je topic o domaćim pivima, ali samo kratko. Maxi ovde kod Beograđanke prodaje Guinness, čak i Kilkenny. Cena je negde oko 150 dinara za 0.3!

A, što se tiče domaćeg piva, svi piju Jelen, pa pijem i ja (iz plastike kad nema drugačije :huh: ). Ali nekako ga izjutra teže podnosim. Posle dva sigurno imam osrednje stomačne probleme i malo boli glava, posle tri isto to, malo jače. Kad se pređem i popijem još jedno, (ponese me atmosfera :rolleyes: ) lečim se dva dana. Tako da su mi ovi problemi najbolji parametar promene recepture, tehnologa i primene hemije. Nekako se lakše zalepim za Lav.

edit: Naravno volim tamna piva, nekako mi pasuju za malo hladnije vreme.

Maxi je kanda malo preterao sa cenama , toliko isto košta Guinness kod nas u Novom Sadu u irskom pabu " Red Bull". Pa ti onda predlažem da je bolje da popiješ Guinness u društvu u irskom pabu.

#28 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 23 December 2007 - 16:29

Verujem da će se mnogi smejati, ali meni je, recimo, ovo omraženo BIP-ovo svetlo pivo sasvim ok, tako da uglavnom njega cirkam, a važim za čoveka koji voli dobru kapljicu. Valjevsko pivo mi je podjednako gotivno. Šta znam, oba ova piva, ma koliko posedovala neke mane, i dalje deluju prirodno i kao autentično PIVO proizvedeno ZAISTA procesom vrenja ječmenog slada, za razliku od raznih uvoznih flaširanih govnarija koje uglavnom imaju ukus kao neki slatkasti sirup protiv kašlja razmućen u nešto vode obogaćene ugljen-dioksidom.

#29 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 23 December 2007 - 17:08

Verujem da će se mnogi smejati, ali meni je, recimo, ovo omraženo BIP-ovo svetlo pivo sasvim ok, tako da uglavnom njega cirkam, a važim za čoveka koji voli dobru kapljicu.
.


Ja ti se necu smejem :rolleyes: Pijem ga i ja kad nema nista drugo ( josh vishe sam ga pila
kad nije bilo dibiduz nista drugo), ali sada stvarno pijem ta apatinska piva. A ima ih svuda.

Inace Heineken se slovi u ovom,mom pivarskom svetu za loshe pivo. Kao i Tuborg.
To ziv covek ne pije. Ako ne mora. Ako nema nista drugo, nije loshe :huh:

#30 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 23 December 2007 - 17:37

Najgore pivo koje sam pio se toči u Beogradu u "Tramvaju".

Mislim da taj lik koji drzi tramvaj i sam pravi to pivo.
Od domacih piva cini mi se mali Lav kao najbolje. Dok mi je onaj od pola litre u flasi djubre. A za plastiku i da ne govorimo.
Dakle mali lav :rolleyes: