Jump to content


Photo
- - - - -

KPS u borbi za istorijsku istinu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
53 replies to this topic

#46 Kronos

Kronos
  • Members
  • 54 posts

Posted 09 December 2007 - 17:28

Još napiši da si mladji od 30 pa ću biti vrlo prijatno iznenadjen.


26 :rolleyes:

#47 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 December 2007 - 17:31

Njihov "elitizam" je kasnije testiran upravo u trenucima kada su pruzale otpor CA koja je cesto i imala brojcanu prednost 10:1.

Da njihov elitizam i to bez navodnika je testiran u tim trenutcima.12th SS panzer je potukla do nogu tri britanske divizije a nick name za istu je bilo hitlerjugent.Isti fanatici su drzali 2 sovjetske divizije na mostu u Berlinu.

Edited by MAGRIPA65, 09 December 2007 - 17:32.


#48 Kronos

Kronos
  • Members
  • 54 posts

Posted 09 December 2007 - 17:44

Da njihov elitizam i to bez navodnika je testiran u tim trenutcima.12th SS panzer je potukla do nogu tri britanske divizije a nick name za istu je bilo hitlerjugent.Isti fanatici su drzali 2 sovjetske divizije na mostu u Berlinu.


Svakako se slazem oko fanatizma, ratnicke vestine i kvaliteta, narocito sto se u slucaju ove divizije radilo o veoma mladim ljudima. Nazalost, ista nacisticka indoktrinacija koja ih je proizvela u vrhunske i fanaticne vojnike, je prouzrokovala i ratne zlocine koje su cinili.

Sta podrazumevas pod "isti fanatici". Koliko me secanje sluzi, 12th SS nije branila nikakve mostove u Berlinu pred kraj, vec su ucestvovali u operacijama u Madjarskoj a zatim se povukli kroz Austriju i predali Amerima.

Evo i linka na wikipedii, mrzi me sad da trazim po knjigama.

12th_SS_Panzer_Division_Hitlerjugend

Najveca ironija je upravo u tome sto su Berlin u najvecem broju branile upravo "strane" trupe SSa.

#49 KPSrbije

KPSrbije
  • Banned
  • 712 posts

Posted 09 December 2007 - 17:45

Da njihov elitizam i to bez navodnika je testiran u tim trenutcima.12th SS panzer je potukla do nogu tri britanske divizije a nick name za istu je bilo hitlerjugent.Isti fanatici su drzali 2 sovjetske divizije na mostu u Berlinu.

Ima fanatika i fanatika. Jedna vrsta je kad čovek iz tople sobe ode u Španiju da se bori za slobodu Evrope, vrati se u Jugoslaviju pa ga uhapse i polome mu noge Karadjordjevićevski banditi, prodje Igman, Sutjesku, Neretvu, Drvar ... i kao general pukovnik pogine u prvim borbenim linijama armije kojom komanduje. Potom pokolenja pokušaju da mu se oduže i dodele njegovo ime nekoj beogradkoj ulici, a onda dodju na vlast četnici i tablu sa njegovim imenom bace u blato, a postave tablu Avalskog korpusa.

Ima fanatika koji su postali fanatici jer nemaju šta da izgube. Ti tvoji sa mosta su znali sa su toliko ubrljani krvlju nedužnih civila da za njih nema suda. To nije svesna hrabrost, to je već agonija. Kažu neki stariji drugovi da su najteže borbe vodjene sa ustašama posle 09.05.1945. godine. Znali su sami sebi da prerežu vrat, samo da ne padnu u ruke partizanima. I to je nekakva hrabrost, ali sigurne ne ona iz tople sobe.

#50 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 December 2007 - 17:56

@Kronos
hitlerjugent su manje vise branili Berlin.To je bilo finale Hitlerovih zlocina jer je decake os 12 godina poslao na tenkove CA.Verovao ili ne ti su decaci isprasili dupe dva sovjetska fronta jer je Berlin trebalo da padne za 1. maj.

Ima fanatika i fanatika.

Tu si u pravu ali ja te koji su isli u Spaniju ne bih zvao fanaticima.Tesko je za tebe da poverujes ali su moji Ameri cinili dobar deo internacionalnih brigada.Oni koji su se borili u Spaniji su bili vizionari kao i Cercil kojeg ti mrzis ali je matori lisac bio tvorac koalicije protiv nacizma.Ja naglesavam nacizma jer su nacizam i fasizam dve razlicite kategorije.Ono sto se danas u Srbiji desava je rehabilitacija nacizma a ne fasizma.

Edited by MAGRIPA65, 09 December 2007 - 17:57.


#51 Kronos

Kronos
  • Members
  • 54 posts

Posted 09 December 2007 - 18:04

@Kronos
hitlerjugent su manje vise branili Berlin.To je bilo finale Hitlerovih zlocina jer je decake os 12 godina poslao na tenkove CA.Verovao ili ne ti su decaci isprasili dupe dva sovjetska fronta jer je Berlin trebalo da padne za 1. maj.



Pogresno sam te razumeo onda. "Hitlerove omladine" je svakako bilo u odbrani Berlina, ali ne u okviru 12th SS. Cak su bili zamisljeni i mobilni panzerjagger odredi, koje bi cinili omladinci na biciklima koji bi napred kod upravljaca imali uspravno zakacena dva panzerfaust-a, za obracun sa CA tenkovima.

#52 KPSrbije

KPSrbije
  • Banned
  • 712 posts

Posted 09 December 2007 - 18:06

... moji Ameri cinili dobar deo internacionalnih brigada.

Ja bih radje upotrebio izraz jedan deo ...
Taj podatak može lepo da se iskoristi za analizu američke "demokratije". Kako su se ti nesretnici proveli u doba Makartija?
No, to je sasvim druga tema.

#53 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 December 2007 - 18:24

Ja bih radje upotrebio izraz jedan deo ...
Taj podatak može lepo da se iskoristi za analizu američke "demokratije". Kako su se ti nesretnici proveli u doba Makartija?
No, to je sasvim druga tema.

Makarti je bio fasista a da kojim slucajem nije resio da udaru na likve tima Omar Bradley ili Curtis LeMay ko zna gde bi Amerika zvrsila.jeste druga tema ali da sam ja ziveo 36te verovatno bih bio dobrovoljac na strani republike a ti barem znas moje simpatije prema komunizmu.Da budemo iskreni komunisti su usrali spanski gradjanski rat bez obzira na zrtve koje su tamo imali.Staljin je bukvalno opljackao Spaniju a a za zlato spanske centralne banke dobili su par Mosin -Naganta i sliku za uspomenu.

Edited by MAGRIPA65, 09 December 2007 - 18:44.


#54 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 24 December 2007 - 08:32

SSSR je svu tu svu vojsku imao na granicama ali spremnu za OFENZIVNA djelovanja. Da je CA bila u obrambenom rasporedu, Wermacht ne bi daleko došao. Pokazalo se da je CA spremala napad na Raich i ostatak Europe i te jedinice su bile spremne isključivo za napad, njihov raspored nije bio posložen za "obranu" i zadržavanje mogućeg napada već za iznenadni napad i duboko prodiranje u srce Europe. To su znali i u Njemačkoj, kao što su znali da je napad na SSSR jedini izlaz i jedina obrana.


Ovo i ja prvi put čujem. :huh:
koliko ja znam, Stalin je toliko verovao Hitleru, da do zadnjeg trena nije pristao na upozorenja vlastitih generala, koji su mu govorili, da se sprema napad na SSSR. Rezultat toga je, valjda, poznat - CA se povukla daleko iza Urala i tamo se reorganizovala, zajedno sa glavnim tvornicama, koje su počele masovno proizvoditi oružje za kontraofanzivu...

Inače, slažem se sa Kronosom.

A da i malo pridodam na prvobitnu temu KPS-a - bar je poznato, da je Churchill bio jako zainteresiran, da bi odmah po kraju WWII Zapad nastavio sa ratnim operacijama i uništio komunizam. Jedino se možemo zahvaliti (ili zameriti - kako za koga) pametnim političkim glavama, koje su ustvrdile, da bi nastavak rata i napad na saveznika možda značio i vlastitu političku smrt. Posebice u VB, gde je bar obična raja tokom rata počela obožavat Ruse. Koliko zbog činjenice, da je tek nakon reorganizacije CA popustio i pritisak na Ostrvo, koliko i zbog propagande domaće politike, koja je sama prikazivala vojniek CA kao 'velike junake rata'... :rolleyes:

Edited by Gogy, 24 December 2007 - 08:32.