Jump to content


Photo
- - - - -

Ne kupujte mleko!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#1 st_jimmy

st_jimmy
  • Members
  • 1,055 posts

Posted 06 December 2007 - 20:37

Potrosace je ovog vikenda, kao hladan tus, preseklo jos jedno poskupljenje.
U ionako praznu korpu juce su bojazljivo stavljali mleko po novoj ceni
dugotrajno kosta 80 dinara, a sveze, koga je na rafovima bilo u manjim
kolicinama, 62 za litar. Cena jogurta je u manjim trgovinama korigovana
na 82 dinara za litar.
Politika, 03.12.2007.

Monopol u proizvodnji mleka nam je naneo jos jedan udarac. Po cetvrti put za tri meseca mleko poskupljuje.

Sta mali covek moze da uradi protiv monopola!? Moze da ne kupuje MLEKO!

Niko od nas nece umreti ukoliko ne kupi mleko bar PET dana.

BOJKOT!

Ako su potrosaci Engleske, Nemacke, ... i zemalja sirom Evrope mogli da se organizuju, mozemo i mi u Srbiji!

Ne kupujte mleko od 10.12 - 14.12! Neka monopolisti vide da su oni tu zbog nas, a ne mi zbog njih!

p.s. Obavestite prijatelje. :rolleyes: , prosledite link!

http://www.bojkotujmonopol.com/

#2 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 07 December 2007 - 01:15

Ovo zaista jeste previse, ali ne mozes traziti od nekoga da ne kupuje mleko danima, to je jedna od osnovnih zivotnih namirnica.Sta je sa porodicama gde ima dece, njima je mleko neophodno?
Inace, vidim da nikad nije bila manja razlika izmedju obicnog i dugotrajnog mleka.
Mi recimo cesce kupujemo dugotrajno, jer ne trosimo mnogo mleka, ali zato kupujemo dosta jogurta, sto mu dodje isto posto i on automatski poskupljuje.
Zaista mi je neverovatno da je mleko sad skuplje kod nas nego u zemljama zapadne Evrope...

#3 LogicLevel

LogicLevel
  • Members
  • 770 posts

Posted 07 December 2007 - 03:06

Osnovna namirnica?

Bez mleka se moze slobodno i mesec dana, nista vam nece biti.

#4 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 07 December 2007 - 03:44

Deca nek nastave da ga piju a ostalima je bolja jeftina prasetina dok je ima. Kad budu pola proizvodnje bacili i povecali lager dugotrajnih preradjevina preko kapaciteta hladnjaca mozda razmisle o promeni poslovne politike. Samo nisu monopolisti krivi vec oni koji su im dali monopol u ruke a kojima smo opet mi dali vlast.

Edited by rory, 07 December 2007 - 03:46.


#5 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 07 December 2007 - 04:18

Bez mleka se moze slobodno i mesec dana, nista vam nece biti.


Bez mleka se moze slobodno i ceo zivot... Vise od 70% stanovnika ove planete ga uopste i ne pije - nisu `lactose tolerant` (mi koji mozemo da ga pijemo smo zapravo mutanti jerbo imamo mutiran gen na drugom hromozomu koji nam omogucava proizvodnju laktaze (tacnije ne-gasenje proizvodnje iste) te time i digestiju laktoze).

Mleko je u tom smislu cist luksuz... I onako ima daleko nutritivnijih produkta za manje para...

Edited by incognito, 07 December 2007 - 04:19.


#6 NenadMM

NenadMM
  • Members
  • 212 posts

Posted 07 December 2007 - 20:58

Pa stanite malo - ja sam prosle nedelje dobio e-mail o tome i dobrovoljno bojkotujem mleko i (ono sto mi teze pada) jogurt. Evo danas mi je 6 dan bojkota... ali istrajacu :rolleyes:

#7 Johnzy

Johnzy
  • Members
  • 158 posts

Posted 07 December 2007 - 21:38

Ja mnogo volim mleko. Pijem, kada sam u mogucnosti i do dva litra mleka. Ovo je stvarno prevršilo svaku meru! Jedan evro za mleko! Pa šta oni misle?! Bojkot domaćeg mlekica! Ako treba, ićiću svaki dan u Merkator i kupovaću Parmalat ili neko drugo strano mleko, ako ga ima.

Edited by johnzy, 07 December 2007 - 21:42.


#8 Mile_Tranzicija

Mile_Tranzicija
  • Members
  • 1,653 posts

Posted 07 December 2007 - 22:08

Мислим да би стварно требало да омасовимо ову акцију, да се коначно чује мало глас народа. Не може нон стоп да се поскупљује са срамним разлозима, а ми да ћутимо и трпимо. Ја који пијем млеко, ћу престати да га пијем на неодређено, нека осете мало где их највише боли, по новчанику !

#9 samonapred

samonapred
  • Members
  • 206 posts

Posted 07 December 2007 - 23:12

Ja mleko uopšte ne pijem, ali pijem jogurt u velikim količinama, a koliko mi se čini jogurt nije poskupljivao u poslednje vreme tako da vam dajem svoju moralnu podršku u vašem bojkotu :rolleyes:

#10 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 08 December 2007 - 01:07

Zakon o oglasavanju, clan 34

Inace, ideja je glupa.

#11 John Constantine

John Constantine
  • Members
  • 16 posts

Posted 08 December 2007 - 17:48

Zakon o oglasavanju, clan 34

Inace, ideja je glupa.

Ideja nije glupa,to je jedini nacin efikasnog protesta u uslovima kada drzava nece (ne moze) da deluje protiv monopolista,ali mislim da nece dati rezultate jer da bi uspela trazi organizovano drustvo,u haosu u kojem zivimo jednostavno nema sanse.

#12 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 08 December 2007 - 18:56

Zakon o oglasavanju, clan 34

Zabranjeno je oglašavanje kojim se poziva na bojkotovanje drugog lica, prekidanje ili sprečavanje uspostavljanja odnosa sa drugim licem.


pa nek me uapse ili uornuju ili benuju

Bojkot!

#13 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 08 December 2007 - 19:06

Ideja nije glupa,to je jedini nacin efikasnog protesta u uslovima kada drzava nece (ne moze) da deluje protiv monopolista,ali mislim da nece dati rezultate jer da bi uspela trazi organizovano drustvo,u haosu u kojem zivimo jednostavno nema sanse.

I recimo da bojkot uspe. Sta onda? Prodavnice nece da narucuju mleko, jer se ni ono staro nije prodalo, Imlek i ostali ce da obustave otkup mleka od malih proizvodjaca na par dana i neki jadni zemljoradnik nece moci da plati struju ili kupi lekove, na primer.

Monopoliste ce da boli uvo jer ako ih bojkotujes u potpunosti mozes da se pozdravis sa svim uvoznim sredstvima za higijenu, sa fiksnim telefonom, Internetom, strujom, naftnim derivatima i da se lepo vratis u srednji vek.

Jos jednom kazem, ideja je glupa i vidi se da je stigla iz LDP kuhinje.

#14 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 08 December 2007 - 19:20

Ideja je glupa sve dok je neko glup pa je shvata bukvalno kao razbijanje monopolista izbegavanjem mleka. Više je treba gledati kao mobilizaciju javnosti i teranje građana da se pokrenu i da razmišljaju o ovoj temi i kako ona utiče na njihov život. Kao i obično, vrlo sam skeptičan kada su u pitanju akcije koje teraju na razmišljanje jer su im dometi vrlo limitirani.

Monopol je stvoren politički i samo na izvoru problema može biti i uništen.

Edited by Eraserhead, 08 December 2007 - 19:20.


#15 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 08 December 2007 - 19:31

Duboko... Mobilizacija javnosti i teranje gradjana da se pokrenu i razmisljaju o temi... Jesi li to cuo od trenera na NVO kursu?

Gradjani ove zemlje su svesni da ih monopolisti pljackaju, cak i oni gradjani koji ne koriste Internet i ne znaju znacenje reci monopol. Svesni su i ko im omogucava da pljackaju. Razocarani su sto su lopovi od pre 5. 10. 2000. postali bogatiji nego sto su bili pre toga. Znaju ko im je omogucio i sta se onda desava? Radikali dobijaju glasace.

I samo nemoj da mi kazes da LDP nikada nije ucestvovao u vlasti. O tome necu da raspravljam.

Edited by Dollfuss, 08 December 2007 - 19:36.