Jump to content


Photo

Opasne i zbunjujuce namere iz EU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
160 replies to this topic

#16 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 November 2007 - 13:48

"Druga stvar Kosovo je deo Srbije i ovome sto EU radi ja mislim da se protivi vecina gradjana ove zemlje."
Space Cowboy

Kosovo mozda jednog dana moze biti i na Marsu, ali Kosovo nije i nikada vise nece biti u Srbiji. Kosovo je izgubljeno kapitulacijom u Kumanovu, nakon izgubljenog rata. Sasvim sumanuta politika dozivela je svoj jedini moguc kraj.
Nedostatak politicke realnosti kod politicke "elite" Srbije, predvodjene Kostunicom i Tadicem, nece vratiti Kosovo u Srbiju.

#17 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 30 November 2007 - 16:09

"Druga stvar Kosovo je deo Srbije i ovome sto EU radi ja mislim da se protivi vecina gradjana ove zemlje."
Space Cowboy

Kosovo mozda jednog dana moze biti i na Marsu, ali Kosovo nije i nikada vise nece biti u Srbiji. Kosovo je izgubljeno kapitulacijom u Kumanovu, nakon izgubljenog rata. Sasvim sumanuta politika dozivela je svoj jedini moguc kraj.
Nedostatak politicke realnosti kod politicke "elite" Srbije, predvodjene Kostunicom i Tadicem, nece vratiti Kosovo u Srbiju.


E Vladane treba da naucis da se nikad ne kaze nikad.

#18 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 30 November 2007 - 16:40

E Vladane treba da naucis da se nikad ne kaze nikad.


To je James Bond rekao samo zbog sequel-a.

bibi

#19 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 30 November 2007 - 16:47

To je James Bond rekao samo zbog sequel-a.

bibi


To je rekao ja mislim Adem Demaci Draskovicu 1997. u vezi nezavisnosti Kosova na VOA.

#20 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 30 November 2007 - 17:04

To je rekao ja mislim Adem Demaci Draskovicu 1997. u vezi nezavisnosti Kosova na VOA.

A, posto je Demaqi to rekao, onda moze. :rolleyes:

bibi

#21 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 30 November 2007 - 18:58

Dobrodosli i srecna vam nova 1941. godina


Meni više tukne na 1389., ali hajde... :rolleyes:

#22 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 09 December 2007 - 16:26

To je rekao ja mislim Adem Demaci Draskovicu 1997. u vezi nezavisnosti Kosova na VOA.


Upravo tako. Bilo je i optuzi oko pretvaranja Srpski crkava u javne toalete na sta je Demaci uzvratio sa: "Ostavite se babskih prica gospodine Draskovicu" :rolleyes: :huh: To vece je Draskovic stvarno dobio po pichci :)

#23 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 15 December 2007 - 12:59

Upravo tako. Bilo je i optuzi oko pretvaranja Srpski crkava u javne toalete na sta je Demaci uzvratio sa: "Ostavite se babskih prica gospodine Draskovicu" :rolleyes: :huh: To vece je Draskovic stvarno dobio po pichci :)


pa s obzirom da sam obilazio dosta crkava po Kosovu mogu ti reci da je bilo mesta na kojima je stajao izmet uz natpis najedite se Srbi...e sad da li je on to gledao u buducnost vreme ce pokazati...mislim da nije pogresio...ko ne veruje moze se slobodno prosetati sa mnom po Kosovu da vidi u sta su pretvoreni neki crkveni objekti

#24 necromansit

necromansit
  • Members
  • 39 posts

Posted 15 December 2007 - 16:03

Kosovo mozda jednog dana moze biti i na Marsu, ali Kosovo nije i nikada vise nece biti u Srbiji. Kosovo je izgubljeno kapitulacijom u Kumanovu, nakon izgubljenog rata. Sasvim sumanuta politika dozivela je svoj jedini moguc kraj.
Nedostatak politicke realnosti kod politicke "elite" Srbije, predvodjene Kostunicom i Tadicem, nece vratiti Kosovo u Srbiju.



A objasni mi onda zasto je Klinton rekao da nece biti vise promena granica na Balkanu, i da je "Milosrdni andjeo" izveden samo zato da bi se zastitile izbeglice sa Kosova. Zasto odmah nije receno: gospodo izgubili ste Kosovo, potpisite kapitulaciju. Kao u svakom ratu. A ne ovako, milosrdna intervencija, da bi se 10 godina kasnije ispostavilo da je SRJ bombardovana sa namerom da se vojno zauzme Kosovo, posto drugog nacina nije bilo. Sada ispada da je "He who must not be named" (S.M. prim. autora) bio u pravu. I eto, sad ce da se povampire radikali, a sve zahvaljujuci nasim velikim prijateljima Francuskoj, SAD i Velikoj Britaniji. Eto nama Tome predsednika... Vraca se na celo pogrebnog preduzeca (samo sto ce ovoga puta sve nas zive da sa'rani). Jer sad ce narod da se zamisli, sta cemo mi u Evropi kad nas tretiraju kao idiote, nude nam nesto nista za nesto jako konkretno nesto.

Izgleda da su crveno-crni bili u pravu i to je ono sto me najvise plasi. :rolleyes:
Da se razumemo, ne treba da se zaludjujemo da cemo Kosovo vratiti u sastav Srbije, ali isto tako ne treba ni da ga damo na tacni, kao najveci bednici. Ovo niko nikada u istoriji nije uradio, pa nece ni Srbija. Nije ni 1914. prihvatila sramni ultimatum A-U pa nece ni sada morati da prihvati ultimatume SAD i EU. A to je tada znacilo rat, sada ne. A oni ako hoce, neka ga nasilno uzmu i to ce biti zapisano u istoriji kao pljacka. A da ga mi sramno predamo - e nece nas oprati nikada ni Dunav ni Sava, ma ni bilo koji okean.

#25 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 15 December 2007 - 19:39

Dobro, i koja je tacno poenta tog vaseg poteza, koji god da je? Sta planirate kao sledeci potez. Nasumice lupate pa sta ispadne? Bolest.

#26 zorb

zorb
  • Banned
  • 98 posts

Posted 16 December 2007 - 11:01

Kosovo mozda jednog dana moze biti i na Marsu, ali Kosovo nije i nikada vise nece biti u Srbiji. Kosovo je izgubljeno kapitulacijom u Kumanovu, nakon izgubljenog rata. Sasvim sumanuta politika dozivela je svoj jedini moguc kraj.
Nedostatak politicke realnosti kod politicke "elite" Srbije, predvodjene Kostunicom i Tadicem, nece vratiti Kosovo u Srbiju.


Uvijek sam bio odusevljen sposobnoscu ljudi da cinjenice interpretiraju na potpuno suprotan nacin. Kvalifikacija sporazuma u Kumanovu kao "kapitulacija" ima za posljedicu da je Srbija odusevljena rezultatima svoje "kapitulacije", dok "pobjednici" nikako da se pomire sa rezultatima svoje "pobjede".

Kosovo ce biti dio Srbije sve dok Srbija ne pristane na suprotno. Takva su vazeca pravila.
To je kao kad bi vam neko ukrao auto i onda tvrdio da je njegov jer se on sada vozi u njemu.
Ti mozes moje auto da odvezes na Mars, ono ce i tamo biti moje auto sve dok ti ja ne dozvolim da ga prepises na sebe. Istina u gradu u kojem je tvoj otac serif meni ce biti tesko da povratim svoje auto jer tvoj otac ima pistolj i sada hoce da uvede pravilo da je auto od onoga ko ga vozi, ali ne kao opste pravilo nego "sui generis" samo za njegovog sina, jer je njegov sin jedinstven (jedinac).
Tvoj otac ne samo da je serif on je i najbogatiji u gradu tako da je sada i predsjednik opstine pristao na nova "pravila"...Medjutim ljudi u drugim gradovoma se ne slazu...vidjecemo sta ce biti..

Dobro, i koja je tacno poenta tog vaseg poteza, koji god da je? Sta planirate kao sledeci potez. Nasumice lupate pa sta ispadne? Bolest.


Pitanje je sta je "vas" (mislim na Imperiju i vas lokalne Nedicevce) sljedeci potez? Srbiju ugurati u EU ili je prepustiti Rusiji?
Srbija treba da radi ono sto radi...NIKAD se ne odreci Kosova i ignoristati sve sto se kosi sa vazecim zakonima. Npr. dodje neko auto sa nevazecim tablicama...naravno da ne moze da prodje kroz Srbiju.
Ignorisati NATO okupatore i izbegavati sukobe...drugim rijecima treba samo da se ponasa prema vazecim internacionalnim i lokalnim zakonima..
Ovo ce biti (ako bude) prvi slucaj "polupriznate" drzave tako niko ne zna kako ce se stvari razvijati..

#27 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 16 December 2007 - 11:44

Dokle god je nekoj državi važnije pitanje teritorije od (dobrobiti) stanovništva koje živi na istoj, ona ni ne treba da ima vlast nad tim stanovništvom dakle i nad teritorijom- i ova država neprestano dokazuje da je maksimalno nekompetentna da joj se povrati upravljanje nad oduzetim delom, jer od prethodnih događanja ništa nije uspela da nauči.
Postoji i drugo pravilo od tog slepačkog i kratkovidog koje navodi zorb i koje kaže da moraš zaštititi ugrožene od nasilja.
I dete se oduzima od majke kad ga maltretira, a to dete obično ne pristaje da joj se vrati kad mu majka dodatno preti da će ga prebiti ne vrati li se.
Mada mislim da je majka napravila tolike gluposti da sad može umesto da preti da obeća kule i gradove, a dete joj ne bi oprostilo.

Edited by BeatrisDal, 16 December 2007 - 11:46.


#28 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 16 December 2007 - 11:49

Srbija ne da ne preti da ce da bije bilo koga, vec je donela novi Ustav sa siroko zasticenim pravima etnickih zajednica, sto je i EU pohvalila, i nudi tom detetu potpunu slobodu delovanja i razvoja na kakvoj bi i Samerhil pozavideo. I debeli dzeparac svakog meseca.
Nemojmo prepisivati tudje mantre koje ne odgovaraju istini.

#29 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 16 December 2007 - 11:50

Dobro, snake, jesmo mi sanjali izjavu da je "rat legitimno sredstvo"

#30 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 16 December 2007 - 11:53

Znas i sama da postoje "milosrdni ratovi".