Jump to content


Photo
- - - - -

Smrt SFRJ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
359 replies to this topic

#16 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 18 November 2007 - 22:52

Znam da je ova tema vec prezvakana 1000-puta, ali ocigledno tome nikad dosta, a neki forumasi se toga ni ne secaju posto su bili deca, pa bi bilo i korisno ponoviti neke detalje i ne ostaviti politicarima da manipulisu.
Nisam otvorio temu na Istoriji, posto ova tema itekako ima jos veze sa nasom dnevnom politikom. Takodje, sve rasprave o ratu u bivsoj SFRJ ce biti prebacivane ovde da se ne bi trolovali drugi topici, a istovremeno mogla voditi rasprava o ovoj vecnoj temi.
Prema tome, krecemo ... :rolleyes:


hehee, ovo ti nije trebalo, sada ce nam SIN objasniti po milioniti put da je JBT jedni krivac za raspad SFRJ

#17 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 18 November 2007 - 22:53

1971 sukob na ljevici s ciljem oslabljenja savezne države te ostvarivanje većih federalnih prava u republikama.
Kad već sponinješ 71 opet se gubiš u osnovnom a to je da su Republike dobrovoljno stvorile SFRJ a nije SFRJ dobrovoljno stvorila Republike pod A i pod B kakve veze ima bilo ko sa unutar republičkim događajima u SRH.
Pa i u Srbiji je u isto vrijeme smijenjena liberalna struja partije.


1972. Bugojanska grupa

UDBIN projekt namamljivanja lakovjernih u klopku.
pročitaj knjigu "20 -ti čovjek" Đ.Ličine u kojem ti pojašnjava plan UDBE.
Hrvatska s Kosovom i ima i nema veze.
Ima u smislu želje albanskog naroda za samostalnošću a nema veze u smislu institucionalno različitog okvira za postizanje tog cilja.


Svedocenje Savke Dapcevic Kucar o stvarnim razlozima Hrvatskog proleca,

Savka

IZLAGANjE RUŽICE ANDRIĆ

Štovani skupe, dragi prijatelji Bugojanaca, štovani počasni gosti. Najprije dozvolite mi da vam svima zaželim dobrodošlicu na Spomen Akademiju Bugojanske grupe 2004. Prije 32 godine Bugojaska grupa sa dobrim i plemenitim namjerama pokušala je dignuti hrvatski narod na ustanak. Oni su vjerovali da nisu bili sami. Oni su vjerovali svojim vodjama. Oni su vjerovali da će sve ići po planu njihovih vodja. To je što su Bugojanci i ja vjerovali, ali stvarnost je bila drugačija. Bugojanci kao i ja bili su članovi Hrvatskog Revolucionarnog Bratsva. Mi svi smo se učlanili u Bratstvo jer smo bili navedeni da vjerujemo da je Bratstvo hrvatska organizacija, i da će ta organizacija uspjeti stvoriti i neovisnu državu Hrvatsku. Kada su vodje Bratsva vrbovali Hrvate, na nišanu su im bili mladi ljudi koji se potekli iz obitelji koje je komunistički režim bivše Jugoslavije proganjao i zatvarao. Iz takvih obitelji potekli su Bugojanci kao i ja sama. Članovima HRB-a rečeno je da Bratstvo mora biti vojnički spremno da podrži hrvatsku borbu, kada dodje za to vrijeme. Prema tome članovi Bratsva bili su obavezni sudjelovati u redovnim vojničkim vježbama, organizirane po vodjama Bratsva. Takodje članovi Bratstva bili su obavezni prisustvovati redovnom političkom izgradjivanju, kako su to zvale vodje Bratstva. Danas sam ja potpuno svijesna da to nije bilo političko izgradjivanje, u stvarnosti to je bilo indoktriranje nas mladih Hrvata.


Izvestaj CIA-e o stanju u SFRJ,

CIA je ukazala na ozbiljne razlike između Slovenije i Hrvatske, "katoličkih i najrazvijenijih" republika tadašnje federacije, označujući Zagreb kao "izvor konstantnih tenzija" u SFRJ.
Hrvati su, tako, opisani kao "militantni nacionalisti".


Kakvog institucionalnog okvira?

Edited by No7, 18 November 2007 - 23:07.


#18 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 18 November 2007 - 22:57

Ajde ne laprdaj i ne pričaj nekaj o čem blage veze nemaš.
To kaj citiraš je Tuđman rekao kao odgovor na pitanje u razgovoru sa novinarem a ne na Trgu.
A to kad već spominješ Trg davno prije toga su obećane bitke pa i oružane koje su Vam sasvim jasno dale do znanja kako će se rasplesti ex Yu kriza.
Ili ono "ne umemo da radimo al umemo da se bijemo"....
I sad neko kenja nakon svega da se nije znalo ili nije vidjelo da će se dogoditi i Vukovar i Sarajevo i Srebrenica i ........
Naravno da nema kolektivne krivice nikojeg naroda pa tako niti srpskog ali bih se debelo sramio da npr živim u zemlji gdje preko milijun glasova dobiva politička opcija koja bi ratovala za tuđe zemlje i tuđe teritorije.
E tu svako poređenje Srbije sa bilo kime u civiliziranom svijetu pada u vodu.
I zato Srbija ne može naprijed.

A ne sramiš se da živiš u zemlji čiji je sadašnji predsednik izjavio da je Hrvatska u 2. svetskom ratu dva puta pobedila i to 1941. i 1945. godine. Izjavio je i da se Hrvati nemaju šta stideti Jasenovca.

#19 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 18 November 2007 - 23:10


Svedocenje Savke Dapcevic Kucar o stvarni razlozima Hrvatskog proleca,

Savka



Izvestaj CIA-e o stanju u SFRJ,


Kakvog institucionalnog okvira?


Ovako :
Ako se ne uozbiljiš ovo će biti moj zadnji razgovor s tobom jer meni nije cilj odgovarati na bezbroj tvojih neumjesnih i bezkonačnih pitanja i provokacija.
Uopće mi se neda slušati kaj Savka govori nakon 20 godina koji su bili STVARNI razlozi.
Preslušao sam njezine govore aktualne i nigdje ni S od samostalnosti Hrvatske sama zaklinjanja Titu i partiji i slična sranja...

Izvještaj CIE dijelovi koje si istrgnuo iz konteksta i trebale bi značiti KAJ ?
Pa kak onda nas je SAD podupirala naravno uz pomoć Vatikana i Njemačke kad smo po njima militantni nacionalisti ????

Gđa Andrić nije nigdje spomenula ono kaj sam te ja pitao i tvrdio citirajući ti i izvor da je to bila klopka za lakovjerne među njima i njezinog supruga.
Cijelu priču je iscenirala UDBA preko svog agenta koji je bio 20 ti čovjek i koji je pred samu akciju u Austriji nestao.
SDB je točno znala kad su prešli granicu.
Pratili su oteti kamion od Slovenije to i sami priznaju i pazi sad puste "ustaše" sve do Hercegovine gdje ih čeka 5000 ljudi naodstrel.
Koliko je ta i takva JNA bila nesposobna zajedno sa SSUPom pokazuje trajanje lova na 19 ljudi koje je trajalo danima uz pun kufer mrtvih partizana i ustaša.
Akcija za čistu jedinicu.
Zakuhana u kabinetima debelih seronja u BG koji su se malo igrali tuđim životima.

#20 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 18 November 2007 - 23:16

A ne sramiš se da živiš u zemlji čiji je sadašnji predsednik izjavio da je Hrvatska u 2. svetskom ratu dva puta pobedila i to 1941. i 1945. godine. Izjavio je i da se Hrvati nemaju šta stideti Jasenovca.


NE !!!!
Mesićeva izjava je glupa do boli.
Ali nije ni po koga uvredljiva jer se zna da je Mesić lakrdijaš broj 1 ali je ipak antifašist.
Velika većina Hrvata se nema što stidjeti Jasenovca u smislu u kojem ti želiš da se stidimo tj, da se osjećamo krivima za tu grozotu.
U hrvatskoj stranke koje veličaju ustaštvo ne prelaze niti prag a kamoli da bi ušle u Sabor.
Na kraju krajeva to je i zabranjeno zakonom.
Inače Jasenovca se stidi svaki iole normalan čovjek.

#21 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 18 November 2007 - 23:21

Ovako :
Ako se ne uozbiljiš ovo će biti moj zadnji razgovor s tobom jer meni nije cilj odgovarati na bezbroj tvojih neumjesnih i bezkonačnih pitanja i provokacija.
Uopće mi se neda slušati kaj Savka govori nakon 20 godina koji su bili STVARNI razlozi.
Preslušao sam njezine govore aktualne i nigdje ni S od samostalnosti Hrvatske sama zaklinjanja Titu i partiji i slična sranja...

Izvještaj CIE dijelovi koje si istrgnuo iz konteksta i trebale bi značiti KAJ ?
Pa kak onda nas je SAD podupirala naravno uz pomoć Vatikana i Njemačke kad smo po njima militantni nacionalisti ????

Gđa Andrić nije nigdje spomenula ono kaj sam te ja pitao i tvrdio citirajući ti i izvor da je to bila klopka za lakovjerne među njima i njezinog supruga.
Cijelu priču je iscenirala UDBA preko svog agenta koji je bio 20 ti čovjek i koji je pred samu akciju u Austriji nestao.
SDB je točno znala kad su prešli granicu.
Pratili su oteti kamion od Slovenije to i sami priznaju i pazi sad puste "ustaše" sve do Hercegovine gdje ih čeka 5000 ljudi naodstrel.
Koliko je ta i takva JNA bila nesposobna zajedno sa SSUPom pokazuje trajanje lova na 19 ljudi koje je trajalo danima uz pun kufer mrtvih partizana i ustaša.
Akcija za čistu jedinicu.
Zakuhana u kabinetima debelih seronja u BG koji su se malo igrali tuđim životima.


Ovaj intervju je iz 2001.
Ona je bila jedan od orgnizatora Hrvatskog proleca jel' ti tvrdis da znas bolje od nje sta se desavalo i sta je bila u krajnjem zelja?
Mozda zato sto je Sloba u tom kasnijem periodu u njihovim ocima bio olicenje komunizma.
Ali na pocetku vas nisu podrzavali.
Pa kakve to veze ima, oni su zeleli da sprovedu to sto su naumili a to sto ih je UDB-a izigrala je drugi problem.
Inace se slazem za JNA to se jos pokazala kao nesposobna.
Nego ajde ako moze ovo da odgovoris,

Kakvog institucionalnog okvira?


I dal' si cuo, posto si iz Zagreba, za "Paviljon 22"? Ako nisi nema veze.

Edited by No7, 18 November 2007 - 23:31.


#22 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 18 November 2007 - 23:26

NE !!!!
Mesićeva izjava je glupa do boli.
Ali nije ni po koga uvredljiva jer se zna da je Mesić lakrdijaš broj 1 ali je ipak antifašist.
Velika većina Hrvata se nema što stidjeti Jasenovca u smislu u kojem ti želiš da se stidimo tj, da se osjećamo krivima za tu grozotu.
U hrvatskoj stranke koje veličaju ustaštvo ne prelaze niti prag a kamoli da bi ušle u Sabor.
Na kraju krajeva to je i zabranjeno zakonom.
Inače Jasenovca se stidi svaki iole normalan čovjek.


Tebi svi lakrdijasi.
A HSP samo onako od okolo i ponekad kaze da su:" Srbi nisu politicki problem nego ekoloski."
Sta rade ministri na koncertu tompsona?
Sta rade omladinke i omladinci u ustaskim uniformama i znakovima na istom koncertu?
Zasto ih niko ne hapsi?

Edited by No7, 18 November 2007 - 23:30.


#23 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 18 November 2007 - 23:38

NE !!!!
Mesićeva izjava je glupa do boli.
Ali nije ni po koga uvredljiva jer se zna da je Mesić lakrdijaš broj 1 ali je ipak antifašist.
Velika većina Hrvata se nema što stidjeti Jasenovca u smislu u kojem ti želiš da se stidimo tj, da se osjećamo krivima za tu grozotu.
U hrvatskoj stranke koje veličaju ustaštvo ne prelaze niti prag a kamoli da bi ušle u Sabor.
Na kraju krajeva to je i zabranjeno zakonom.
Inače Jasenovca se stidi svaki iole normalan čovjek.

To nije izgovorio Mesić lakrdijaš nego Mesić predsednik!!!
Pa šta onda govoriš da Srbi treba da se nečega stide. Vi ne trebate da osećate krivicu za Jasenovac, a mi trebamo za Srebrenicu, jel? Baš si ultralogičan i objektivan.
Koncert čoveka koji peva o Jasenovcu i Gradiškoj kao mesarama Maksa Luburića prenosi državna televizija.
Nismo ni mi ovde cvećke, daleko od toga. Ali, da nam vi iz Hrvatske govorite o nekakvom fašizmu i katarzi. Stvarno nema smisla. Da ne kažem nešto gore.

#24 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 18 November 2007 - 23:57

Tebi svi lakrdijasi.
A HSP samo onako od okolo i ponekad kaze da su:" Srbi nisu politicki problem nego ekoloski."
Sta rade ministri na koncertu tompsona?
Sta rade omladinke i omladinci u ustaskim uniformama i znakovima na istom koncertu?
Zasto ih niko ne hapsi?



kad smo već kod omladinaca i omladinki s uniformama i znakovima, bio sam ove godine u guči gdje su tisuće omladinaca i omladinki veselo paradirali okolo s četničkim oznakama. a kako ono reče vaš premijer, čini mi se prošle godine - ko ne razume guču, ne razume srpski narod. bogami, svaka mu je na mjestu.

zašto ih niko ne hapsi? ah, da, kod vas su četnici izjednačeni s partizanima, tako da to i nije neki grijeh.

hsp dobiva maksimalno 5%, a srs je vodeća stranka u srbiji.

što se teme tiče, rat je, kao i većina ratova, počela zbog ekonomije. slovenci i hrvati su smatrali da dobivaju premalo u odnosu na ono što zarađuju, a ostalima (prije svega srbima) takva situacija nije nimalo smetala. nacionalizam, religija i ostalo samo su poslužili da nahuškaju narode jedne na druge.

neki su iz tog ludila izašli još luđi i idu unatraške, drugi su se više ili manje urazumili i krenuli naprijed.

tko je u kojem pravcu krenuo, najbolje pokazuje gdp. sve ostalo je jalova priča.

#25 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 19 November 2007 - 00:03

kad smo već kod omladinaca i omladinki s uniformama i znakovima, bio sam ove godine u guči gdje su tisuće omladinaca i omladinki veselo paradirali okolo s četničkim oznakama. a kako ono reče vaš premijer, čini mi se prošle godine - ko ne razume guču, ne razume srpski narod. bogami, svaka mu je na mjestu.

zašto ih niko ne hapsi? ah, da, kod vas su četnici izjednačeni s partizanima, tako da to i nije neki grijeh.

hsp dobiva maksimalno 5%, a srs je vodeća stranka u srbiji.

što se teme tiče, rat je, kao i većina ratova, počela zbog ekonomije. slovenci i hrvati su smatrali da dobivaju premalo u odnosu na ono što zarađuju, a ostalima (prije svega srbima) takva situacija nije nimalo smetala. nacionalizam, religija i ostalo samo su poslužili da nahuškaju narode jedne na druge.

neki su iz tog ludila izašli još luđi i idu unatraške, drugi su se više ili manje urazumili i krenuli naprijed.

tko je u kojem pravcu krenuo, najbolje pokazuje gdp. sve ostalo je jalova priča.

Verovatno si očekivao da te tamo neko napadne, jel. Ah, te bradonje.
SRS jeste vodeća stranka, ali nikada neće biti na vlasti. Kod vas predsednik daj pronacističke izjave, a to se pravda time što je on lakrdijaš, jel? Vladajući HDZ se nije ogradio njihovog počasnog predjednika Tuđmana, a svi znamo za njegove antisemitske izjave. Zato, nemojte samo vi da nas učite lepom i pristojnom ponašanju.

#26 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 19 November 2007 - 00:18

Verovatno si očekivao da te tamo neko napadne, jel. Ah, te bradonje.
SRS jeste vodeća stranka, ali nikada neće biti na vlasti. Kod vas predsednik daj pronacističke izjave, a to se pravda time što je on lakrdijaš, jel? Vladajući HDZ se nije ogradio njihovog počasnog predjednika Tuđmana, a svi znamo za njegove antisemitske izjave. Zato, nemojte samo vi da nas učite lepom i pristojnom ponašanju.


nato vas je već naučio pristojnom ponašanju.

#27 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 19 November 2007 - 00:19

baš fino. i ja vas podržavam na vašem.

o thompsonu sve najgore, o hsp-u i hdz-u uglavnom isto.

a o usporedbi ekonomija, ma daj molim te.


Pa sto dolazis ovde da prozivas kada imas isto to u svom dvoristu mozda cak i ekstremnije.
A ko je sta poredio?
I ako hoces o tome mozemo na ekonomiji a imao bih sta da kazem.

#28 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 19 November 2007 - 00:21

nato vas je već naučio pristojnom ponašanju.


Pa eto vidis a onda kazes da nismo dobri.
Zasto onda lazes?

#29 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 19 November 2007 - 00:28

Zao mi je sto je ova tema pokrenuta na ovakav nacin, mislim da je trebalo da u startu zavrsi u djubretu. Na ovakve teme nalepice se jedino nacionalisti i sovinisti s obe strane, kao muve na govna.
U ovoj temi nece biti mesta da ozbiljno diskutuju zreli ljudi.
Predlazem da se cela tema ukloni; posluzice jedino da sovinisti s obe strane ispljuju najgori otrov koji mogu; uostalom, vec prve dve strane to pokazuju.
Predlog da se tema brise iznecu drugim moderatorima.

#30 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 19 November 2007 - 00:31

Zao mi je sto je ova tema pokrenuta na ovakav nacin, mislim da je trebalo da u startu zavrsi u djubretu. Na ovakve teme nalepice se jedino nacionalisti i sovinisti s obe strane, kao muve na govna.
U ovoj temi nece biti mesta da ozbiljno diskutuju zreli ljudi.
Predlazem da se cela tema ukloni; posluzice jedino da sovinisti s obe strane ispljuju najgori otrov koji mogu; uostalom, vec prve dve strane to pokazuju.
Predlog da se tema brise iznecu drugim moderatorima.


x