Jump to content


Photo
- - - - -

Smrt SFRJ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
359 replies to this topic

#1 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 18 November 2007 - 21:49

Ja bih sa nacizmom povezao Franju Tuđmana, koji je bio tak srećan kaj mu žena nije Židovka niti Srpiknja --- oduševljeni puk ( cca. 100 k ) na Jelačić placu je aklamacijom pozdravlio taj iskaz ljubavi --- u srce ih je dirnuo !
Tada nije bilo nikakvog pucanja, ako u pucnjavu ne računamo skup ostarelih ustaša u Lisinskom !


Ajde ne laprdaj i ne pričaj nekaj o čem blage veze nemaš.
To kaj citiraš je Tuđman rekao kao odgovor na pitanje u razgovoru sa novinarem a ne na Trgu.
A to kad već spominješ Trg davno prije toga su obećane bitke pa i oružane koje su Vam sasvim jasno dale do znanja kako će se rasplesti ex Yu kriza.
Ili ono "ne umemo da radimo al umemo da se bijemo"....
I sad neko kenja nakon svega da se nije znalo ili nije vidjelo da će se dogoditi i Vukovar i Sarajevo i Srebrenica i ........
Naravno da nema kolektivne krivice nikojeg naroda pa tako niti srpskog ali bih se debelo sramio da npr živim u zemlji gdje preko milijun glasova dobiva politička opcija koja bi ratovala za tuđe zemlje i tuđe teritorije.
E tu svako poređenje Srbije sa bilo kime u civiliziranom svijetu pada u vodu.
I zato Srbija ne može naprijed.

Edited by Anduril, 18 November 2007 - 22:43.


#2 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 18 November 2007 - 21:54

Ajde ne laprdaj i ne pričaj nekaj o čem blage veze nemaš.
To kaj citiraš je Tuđman rekao kao odgovor na pitanje u razgovoru sa novinarem a ne na Trgu.
A to kad već spominješ Trg davno prije toga su obećane bitke pa i oružane koje su Vam sasvim jasno dale do znanja kako će se rasplesti ex Yu kriza.
Ili ono "ne umemo da radimo al umemo da se bijemo"....
I sad neko kenja nakon svega da se nije znalo ili nije vidjelo da će se dogoditi i Vukovar i Sarajevo i Srebrenica i ........
Naravno da nema kolektivne krivice nikojeg naroda pa tako niti srpskog ali bih se debelo sramio da npr živim u zemlji gdje preko milijun glasova dobiva politička opcija koja bi ratovala za tuđe zemlje i tuđe teritorije.
E tu svako poređenje Srbije sa bilo kime u civiliziranom svijetu pada u vodu.
I zato Srbija ne može naprijed.


Vama je na vlasti stranka koja odaje pocast coveku koji je planirao i uspeo da protera Srbe i svede ih na 3% a slavite dan etnickog ciscenja i ne procesuirate zlocine.
A za Tudjmana se zna da je bio profasisticki nastrojen to je potvrdio i Galbrajt.
E zato jos stojite i niste u EU.
Jel' ono Tudjman rekao da rata ne bi bilo da on nije to hteo?
A oko govora na trgovima hocemo ponovo da postavljamo onaj od 30.5.1990. sa Trga Bana Jelacica i price o hrvatskom bicu, najstarijoj demokraciji i zanimljivom simbolikom?

Edited by No7, 18 November 2007 - 21:56.


#3 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 18 November 2007 - 21:56

Ajde ne laprdaj i ne pričaj nekaj o čem blage veze nemaš.
To kaj citiraš je Tuđman rekao kao odgovor na pitanje u razgovoru sa novinarem a ne na Trgu.
A to kad već spominješ Trg davno prije toga su obećane bitke pa i oružane koje su Vam sasvim jasno dale do znanja kako će se rasplesti ex Yu kriza.
Ili ono "ne umemo da radimo al umemo da se bijemo"....
I sad neko kenja nakon svega da se nije znalo ili nije vidjelo da će se dogoditi i Vukovar i Sarajevo i Srebrenica i ........
Naravno da nema kolektivne krivice nikojeg naroda pa tako niti srpskog ali bih se debelo sramio da npr živim u zemlji gdje preko milijun glasova dobiva politička opcija koja bi ratovala za tuđe zemlje i tuđe teritorije.
E tu svako poređenje Srbije sa bilo kime u civiliziranom svijetu pada u vodu.
I zato Srbija ne može naprijed.

I sve bi bilo o.k.da nisi ovo spomenuo kada se zna koliku podrsku u Hrvatskoj ima Ante Gotovina,i kao sto je neko rekao na drugoj temi tu su Srbi ziveli vekovima


#4 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 18 November 2007 - 22:12

u borovom selu je bilo masakrirano 12 hrvatskih policajaca, a pokolj srba u zagrebu - wtf :rolleyes: ???
može to i bolje.


Ne znam pošto sam iz Zagreba o kakvom pokolju Srba se priča ????
Imam dosta prijatelja srpske nacionalnosti iz Zagreba i svi su živi i zdravi.
Jedan od njih sin generala baš srbijanca iz južne Srbije višestruke ranjavan kao tenkist, heroj i danas umirovljeni časnik HV.
Ako se misli na obitelj Zec, mogu samo reći da je to prestrašan zločin u kojem se hrvatsko pravosuđe pokazalo usranim s preeeeblagim kaznama za te monstrume u odorama HV koji za mene i nisu dostojni hrvatske vojne osdore niti ih smatram hrvatskim vojnicima jer bih time derogirao samog sebe i gomilu časnih ljudi ali govoriti o pokolju Srba u Zagrebu mislim da je pretjerivanje.

#5 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 18 November 2007 - 22:14

Ne znam pošto sam iz Zagreba o kakvom pokolju Srba se priča ????
Imam dosta prijatelja srpske nacionalnosti iz Zagreba i svi su živi i zdravi.
Jedan od njih sin generala baš srbijanca iz južne Srbije višestruke ranjavan kao tenkist, heroj i danas umirovljeni časnik HV.
Ako se misli na obitelj Zec, mogu samo reći da je to prestrašan zločin u kojem se hrvatsko pravosuđe pokazalo usranim s preeeeblagim kaznama za te monstrume u odorama HV koji za mene i nisu dostojni hrvatske vojne osdore niti ih smatram hrvatskim vojnicima jer bih time derogirao samog sebe i gomilu časnih ljudi ali govoriti o pokolju Srba u Zagrebu mislim da je pretjerivanje.


A logor na Velesajmu pa u Pakracku poljanu?

#6 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 18 November 2007 - 22:22

Vama je na vlasti stranka koja odaje pocast coveku koji je planirao i uspeo da protera Srbe i svede ih na 3% a slavite dan etnickog ciscenja i ne procesuirate zlocine.
A za Tudjmana se zna da je bio profasisticki nastrojen to je potvrdio i Galbrajt.
E zato jos stojite i niste u EU.
Jel' ono Tudjman rekao da rata ne bi bilo da on nije to hteo?
A oko govora na trgovima hocemo ponovo da postavljamo onaj od 30.5.1990. sa Trga Bana Jelacica i price o hrvatskom bicu, najstarijoj demokraciji i zanimljivom simbolikom?


Može sve može ali prvo mi odgovori kronološki kad su najavljivani ratovi na ovim prostorima i ko je tada uopće čuo za Tuđmana.

#7 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 18 November 2007 - 22:25

Može sve može ali prvo mi odgovori kronološki kad su najavljivani ratovi na ovim prostorima i ko je tada uopće čuo za Tuđmana.


1971. Hrvatsko prolece.
1972. Bugojanska grupa
1981. Kosovo
1985. deklaracija SANU
1988. Sloba i 8.sednica
1989. stvaranje HDZ
Za Tudjmana su mnogi culi kao oficira JNA a kada je on bese uhapsen?
A sada mi reci kakve veze Hrvatska ima veze sa Kosovom?

#8 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 18 November 2007 - 22:28

I sve bi bilo o.k.da nisi ovo spomenuo kada se zna koliku podrsku u Hrvatskoj ima Ante Gotovina,i kao sto je neko rekao na drugoj temi tu su Srbi ziveli vekovima


Kakve veze ima sad general Gotovina ????
I kakve veze ima to kaj su Srbi živjeli vjekovima ....
sorry ne kužim te ??!!
General Gotovina je za sada osumnjičenik za određena djela koja mu se stavljaju na dušu.
Mi smatramo da ih nije počinio.
Ako se dokaže da ih je počinio i bude osuđen prihvatiću to kao legalist i nek odrobija za što je kriv.
Ali ne radi vas nego radi hrvatskog naroda.
Jednom riječju smatram da svako ko je u odori HV koju sam i sam nosio činio zločine u ime ne znam čega a naročito Ne u ime hrvatskog naroda mora odgovarati za iste.
Točka.

#9 Čika Ciki

Čika Ciki
  • Banned
  • 549 posts

Posted 18 November 2007 - 22:31

Može sve može ali prvo mi odgovori kronološki kad su najavljivani ratovi na ovim prostorima i ko je tada uopće čuo za Tuđmana.

Uf !
Dokle bi nas ta hronologija dovela --- do Jasenovca i Gradiške Stare kak to lepo veli Tomposn !
Velika glupost Srba je što nisu Hrvatima poverovali ( glede tisućljetnje želje za etnički čistom državom - prevashodno, što bi reko Starčević, očišćenom od nakota ) još '71 godine, kada im nije bilo dovoljno dokaza u NDH-ziji.

#10 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 18 November 2007 - 22:32

Kakve veze ima sad general Gotovina ????
I kakve veze ima to kaj su Srbi živjeli vjekovima ....
sorry ne kužim te ??!!
General Gotovina je za sada osumnjičenik za određena djela koja mu se stavljaju na dušu.
Mi smatramo da ih nije počinio.
Ako se dokaže da ih je počinio i bude osuđen prihvatiću to kao legalist i nek odrobija za što je kriv.
Ali ne radi vas nego radi hrvatskog naroda.
Jednom riječju smatram da svako ko je u odori HV koju sam i sam nosio činio zločine u ime ne znam čega a naročito Ne u ime hrvatskog naroda mora odgovarati za iste.
Točka.

...vidis i ja ne prihvatam krivicu za neku budalu koja je klala i ubijala neduzne civile ali me ovde napravise covekom bez mozga zbog toga

Za početak da dopre do tvog i mozgova sličnih tvom šta je sve u tvoje i moje ime urađeno i da ti se onda negde u malom mozgu pojavi ideja "Stidim se. Ovo se više nikad ne sme ponoviti. Vaspitavaću svoju decu od malih nogu tako da odmah skoče i usprotive se bilo kome ko bi pokušao da pokrene rat."

Sledeće je da počneš da progoniš smradikalske relativizatore zločina i morone koji žive u fazonu "Svi su pravili zločine, što se oni nama prvi ne izvini" svuda, pa i na forumu.


Edited by moshe, 18 November 2007 - 22:36.


#11 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 18 November 2007 - 22:33

Znam da je ova tema vec prezvakana 1000-puta, ali ocigledno tome nikad dosta, a neki forumasi se toga ni ne secaju posto su bili deca, pa bi bilo i korisno ponoviti neke detalje i ne ostaviti politicarima da manipulisu.
Nisam otvorio temu na Istoriji, posto ova tema itekako ima jos veze sa nasom dnevnom politikom. Takodje, sve rasprave o ratu u bivsoj SFRJ ce biti prebacivane ovde da se ne bi trolovali drugi topici, a istovremeno mogla voditi rasprava o ovoj vecnoj temi.
Prema tome, krecemo ... :rolleyes:

#12 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 18 November 2007 - 22:33

A logor na Velesajmu pa u Pakracku poljanu?


Kakav logor na Velesajmu ??
Jel uopće znaš kaj je bilo na velesajmu 91/92 ?
Ne laprdaj o stvarima o kojima nemaš blage veze nego pitaj pa ti se možda prosvijetli.
Kaj se tiče pakračke poljane to je više od sto km od "zagrebačkog pokolja srba" a osim toga oko toga su ljudi procesuirani neki i kažnjeni a koliko se šuška neki će tek biti procesuirani.
Takav tip zločina ne zastarjeva.

#13 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 18 November 2007 - 22:40

Kakav logor na Velesajmu ??
Jel uopće znaš kaj je bilo na velesajmu 91/92 ?
Ne laprdaj o stvarima o kojima nemaš blage veze nego pitaj pa ti se možda prosvijetli.
Kaj se tiče pakračke poljane to je više od sto km od "zagrebačkog pokolja srba" a osim toga oko toga su ljudi procesuirani neki i kažnjeni a koliko se šuška neki će tek biti procesuirani.
Takav tip zločina ne zastarjeva.


Na Velesajmu se nalazio sabirni centar a deo ljudi je prosledjen u Pakracku poljanu odakle nije izasao.
Osudjen je za ubistvo jednog coveka.
Toliko o tome.
Suska se vec godinama ali nicega nema.

#14 PURGER

PURGER
  • Members
  • 1,218 posts

Posted 18 November 2007 - 22:43

1971. Hrvatsko prolece.
1972. Bugojanska grupa
1981. Kosovo
1985. deklaracija SANU
1988. Sloba i 8.sednica
1989. stvaranje HDZ
Za Tudjmana su mnogi culi kao oficira JNA a kada je on bese uhapsen?
A sada mi reci kakve veze Hrvatska ima veze sa Kosovom?


1971 sukob na ljevici s ciljem oslabljenja savezne države te ostvarivanje većih federalnih prava u republikama.
Kad već sponinješ 71 opet se gubiš u osnovnom a to je da su Republike dobrovoljno stvorile SFRJ a nije SFRJ dobrovoljno stvorila Republike pod A i pod B kakve veze ima bilo ko sa unutar republičkim događajima u SRH.
Pa i u Srbiji je u isto vrijeme smijenjena liberalna struja partije.


1972. Bugojanska grupa

UDBIN projekt namamljivanja lakovjernih u klopku.
pročitaj knjigu "20 -ti čovjek" Đ.Ličine u kojem ti pojašnjava plan UDBE.
Hrvatska s Kosovom i ima i nema veze.
Ima u smislu želje albanskog naroda za samostalnošću a nema veze u smislu institucionalno različitog okvira za postizanje tog cilja.

#15 Čika Ciki

Čika Ciki
  • Banned
  • 549 posts

Posted 18 November 2007 - 22:45

Znam da je ova tema vec prezvakana 1000-puta, ali ocigledno tome nikad dosta, a neki forumasi se toga ni ne secaju posto su bili deca, pa bi bilo i korisno ponoviti neke detalje i ne ostaviti politicarima da manipulisu.
Nisam otvorio temu na Istoriji, posto ova tema itekako ima jos veze sa nasom dnevnom politikom. Takodje, sve rasprave o ratu u bivsoj SFRJ ce biti prebacivane ovde da se ne bi trolovali drugi topici, a istovremeno mogla voditi rasprava o ovoj vecnoj temi.
Prema tome, krecemo ... :rolleyes:

Uz respekt ka tvom nastojanju da držiš red, mislim da to radiš prestrogo, tj. baš si "ušao" u ulogu.
Dok kažeš ekser, ti napraviš split teme, jer, zaboga neko u svom postu nije naveo ključne reči rezervisane uz neki topik.
Ali, da te "ispoštujem brate" glede ovog topika :
Mislim da je za početak rata kriva Amerika !

Edited by Čika Ciki, 18 November 2007 - 22:45.