Jump to content


Photo
- - - - -

New York


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 22 November 2007 - 12:28

Pozdrav svima,
treba mi par saveta za kracu posetu NY, sta je ok videti, gde izaci, preporuke, iskustva, sve je dobrodoslo :rolleyes:
Da li CBGB klub radi?

#2 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 22 November 2007 - 19:19

Ja sam proveo par dana u NY i onako ukratko, savjetovao bih da ako moze se ostane negdje u hotelu na Menhetnu, izmedju central parka i Empajer stejt bildinga...
Tu su nalaze odprilike najvaznije stvari, ako je lijepo vrijeme, jako je lijepo malo prosetati po Central parku do Metropliten muzeja, koji negdje na polovini parka...
Ja sam napravio gresku i otisao u Kinesku cetvrt, gdje nema nista narocito da se vidi, ne gubiti vrijeme... Poslije sam cuo da je dobra stvar uzeti kruz oko Menhetna, koji traje nekoliko sati...

#3 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 22 November 2007 - 22:10

Pozdrav svima,
treba mi par saveta za kracu posetu NY, sta je ok videti, gde izaci, preporuke, iskustva, sve je dobrodoslo :rolleyes:
Da li CBGB klub radi?


cbgb je zatvoren pre nekih sta znam.. godinu dana.

ako nisi u fazonu da ides na tajms skver, empire state ili kip slobode sa hordama ostalih turista...
moje omiljene stvari u njujorku su vikendi u bruklinu (bezanija od turista), radni dan popodne
u vest vilidzu i soho-u... veceri u ist vilidzu i noci na lower east side. cajna-taun je takodje kul.
od turistickih atrakcija po meni jedino vredi finansijski centar kao i central park dok je zelen (ili sad dok je saren).

javi koji te detalji interesuju, pa mogu da elaboriram.
ja sam rad da malo budem i vodic, i mene su tako vodali po londonu neki koje sam nasao ovde na forumu :huh:

#4 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 22 November 2007 - 22:19

Ja sam proveo par dana u NY i onako ukratko, savjetovao bih da ako moze se ostane negdje u hotelu na Menhetnu, izmedju central parka i Empajer stejt bildinga...
Tu su nalaze odprilike najvaznije stvari, ako je lijepo vrijeme, jako je lijepo malo prosetati po Central parku do Metropliten muzeja, koji negdje na polovini parka...
Ja sam napravio gresku i otisao u Kinesku cetvrt, gdje nema nista narocito da se vidi, ne gubiti vrijeme... Poslije sam cuo da je dobra stvar uzeti kruz oko Menhetna, koji traje nekoliko sati...


ja bih rekao sve suprotno od ovoga...
ukusi su razliciti :rolleyes:

#5 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 22 November 2007 - 22:30

vjerovatno tebi posto zivis tamo, te stvari nisu interesantne, jer kako kazes bjezis od turista, a turista je stvarno jako mnogo...
dodjes na nekoliko dana, grehota npr da ne vidis empajer stejt bilding...
onaj dio mi izgleda pristojan za zivot oko Vasington parka, jel tako nekako bjese...
manje zgrade i tako...

#6 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 22 November 2007 - 22:47

vjerovatno tebi posto zivis tamo, te stvari nisu interesantne, jer kako kazes bjezis od turista, a turista je stvarno jako mnogo...
dodjes na nekoliko dana, grehota npr da ne vidis empajer stejt bilding...
onaj dio mi izgleda pristojan za zivot oko Vasington parka, jel tako nekako bjese...
manje zgrade i tako...


ma znam vas, turiste :huh:
svi moji prijatelji kad dodju traze da ih vodim na kip slobode ili rokfeler centar..
a ja im samo uvalim mapu i posaljem ih same...inace bih tamo isao svakih mesec dana :rolleyes:
kad se umore od tih gluposti, ja ih odvedem na neke moje lokacije... pa posle kad se
vrate kuci pricaju 'ma kakav tajms skver, kakav empire state, da znas gde sam bio!' :)

uzgred, ja sam u njuorku bio turisticki jedno 10 puta pre nego sto sam se ovde doselio...
i ni jednom nisam bio na emipre stejt niti sta ti ja znam.... moj fazon je da kad negde odem na 3 dana...
da bih radije da za ta 3 dana vidim kako lokalni ljudi tamo zaista zive.. nego da vidim neke atrakcije s razglednica.

taj deo oko vasington skver parka je grinvic vilidz. jes sarmatan... ali u poslednje vreme
se i tamo skupila neka ekipa bogatih dodjosa (a ja sam "naravno" pravi njujorcanin od rodjenja ;) )
plus vikendom takodje bude dosta turista koji su tako ko i ti u skorije vreme provalili da je tamo lepo :D

#7 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 22 November 2007 - 23:06

znas ja kad sam se vraco, onda se samo malo provozo tim krajem, da vidim, jer nisam stigo,
pa onda podjem u tunel za Dzersi, i fulim i odem na most,
poslije se vrtio pola sata dok nisam potrefio vise ne znam ni koji autoput, sto ide nazad za Kanadu...
a nije niko ni imao da me provoda... ali interesantno je da se klincima dopao Njujork...
inace ne vole da obilaze gradove, kazu sta imamo da gledamo zgrade :rolleyes:
naravno da je interesatno prosvrljat i ostalim mjestima... mozda drugom prilikom...

Edited by rosethorn, 22 November 2007 - 23:07.


#8 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 23 November 2007 - 10:39

Hmm, obojia ste u pravu, ziveo sam u Cikagu godinu i po dana, u pocetku mi je bilo interesantno da vidim ta mesta sa razglednica, jel'te, no kasnije sam nalazio gotivnija mesta gde si mogao da osetis grad... No, u NY dolazim prvi put, ne dolazim sam tako da sumnjam da cu moci sve sam da odradim kako bih zeleo, u fazonu smo da svi sve ispostujemo, sto je ok.
Hotel mi je bas na lokaciji koju je rosethorn spomenuo.
Veliki sam (matori) fan grupa koje su ponikle iz CBGB-a, tako da je to mesto must see, bar spolja :huh:
Sta je najefikasniji transport po NY, taksi ili ?
Uvece bih rado obisao neke ok klubove-barove, lounge, dakle nista nalik CBGB-u posto sam siguran da tamo ne bih vodio svoju zenu i ostale saputnike :rolleyes:
ps
Hvala na odgovorima!
pps
Hvala modovima na prebacivanju teme u odgovarajucu sobu.

#9 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 23 November 2007 - 16:49

Sta je najefikasniji transport po NY, taksi ili ?
Uvece bih rado obisao neke ok klubove-barove, lounge, dakle nista nalik CBGB-u posto sam siguran da tamo ne bih vodio svoju zenu i ostale saputnike :)
ps
Hvala na odgovorima!
pps
Hvala modovima na prebacivanju teme u odgovarajucu sobu.


sto se taksija tice... ako vas ima da napunite jedan i da podelite lovu...
to moze da bude sasvim ok, OSIM od nekih 4 popodne pa do nekih 8 uvece (i u jutarnjem spicu)
radnim danom, kad na ulicama nastaje takav krkljanac da je zaista bolje sici u sabvej.

sabvej je inace veoma brz, efikasan, jeftin.. i kazu.. jedini u svetu koji radi 24 sata...
ali takodje i komplikovan i ume da bude zbunjujuci za turiste..
narocito vikendom kad se mnoge linije pretumbavaju zbog raznih radova.

neki kazu da je recimo komparativno necist i da (u spicevima bas) ume da bude guzva...
ali mislim... ako vam takve stvari smetaju onda bolje da ne dolazite u njujork uopste,
jer se to moze reci za ceo grad :rolleyes:
opet, za mnoge je sabvej upravo jedna od glavnih atrakcija njujorka.. i ja licno ga obozavam.

ali... mnogi turisti vrlo cesto prodju maltene ceo grad peske..
jer sve je toliko sabijeno i na malte ne svakom koraku ima nesto da se vidi...
da im se ne da sidju sa plocnika uopste ;)

u kom kraju vam se nalazi taj hotel?

a to za kulbove i lounge necu mnogo da se pravim pametan, jer ja na takva mesta ne izlazim...
ne druzim se takvima kao sto je tvoja zena :huh: izlazim uglavnom na 'alternativna' mesta....

a mislim da je poznata cinjenica da njujork ima najbolju klupsku scenu na svetu...
ali veliki deo toga je u 'ekskluzivi', sto znaci da je na najvidjenija mesta jako tesko uci.

#10 comanchee

comanchee
  • Members
  • 87 posts

Posted 26 November 2007 - 06:02

Ako vec nisi nasao hotel probaj Wolcott (ugao 5 avenije i 31). Lep hotel (izgleda kao iz 20-tih proslog veka), ok cene, 2 min hodom do Empire state, 15 min hodom od times sq.

Edited by comanchee, 26 November 2007 - 06:08.


#11 hoppingy

hoppingy
  • Members
  • 27 posts

Posted 18 April 2008 - 21:14

obavezno idite u restoran metro marche na glavnoj zeleznickoj stanici kod tajms skvera...fantasticne salate :rolleyes:)
a inace ja sam bila 7 dana i nisam videla ni empire state building ni kip slobode ni metropoliten muzej...sad mi malo krivo :huh:
al zato sam prosetala kroz milion ulica,metro sam doktorirala posto smo bili smesteni u bruklinu,ali nije tako los koliko sam ga zamisljala doduse bronx me vec plasi,al krivo mi sto nisam bila u harlemu...:))

#12 Cecily

Cecily
  • Members
  • 175 posts

Posted 14 August 2008 - 09:41

Moja prijateljica biće početkom septembra u NY. Prijatelj Amerikanac je rezervisao dvokrevetnu sobu za $275+tax za noćenje, hotel je u Chelsea.

Meni se na osnovu mojih evropskih iskustava cena čini previsoka. Pre desetak dana sam u Parizu imala jednokrevetnu sobu na dobroj lokaciji za 60 evra i još sam smatrala da sam se častila ali je hotel zaista bio dobar (plazma TV i sl). Na istom putovanju, u Briselu sam imala smeštaj za 40 evra isto na dobroj lokaciji, a u Štutgartu za 30 (nije bilo loše, odličan doručak je izvadio utisak :ph34r:). U svakom slučaju jednokrevetna soba sa kupatilom mi se u Nemačkoj, Austriji pa čak i negde u Švajcarskoj obično kretala 40-50 evra. I to sve na lokacijama u centralnoj zoni grada. Skromni hoteli ali čisto i sasvim pristojno. Mojoj prijateljici bi tako nešto sigurno odgovaralo. Još je cena po osobi u dvokrevetnoj sobi niža. A koliko sam čula od prijatelja koji su putovali po dalekom istoku tamo su cene u poznatim hotelskim lancima mnogo niže od evropskih.

Mene samo čudi zar nije moguće naći nešto slično i u NY. Pogledala sam site tog NY hotela i ne izgleda mi ništa posebno.

Nemam nikakva iskustva sa hotelima u NY. Moja prijateljica nije sama guglala, oslonila se na tog prijatelja (ne znam kakvi su njegovi kriterijumi skupo-jeftino i sl.), nemam baš vremena da izguglam nešto povoljnije za nju a i plašim se da je, usled neiskustva sa NY standardima, ne uputim na neku "rupu".

Da li neko od poznavalaca NY hotela ima preporuku za jeftiniji smeštaj na sličnim lokacijama u NY a da je hotel pristojan a soba sa kupatilom?

Edited by Cecily, 14 August 2008 - 09:43.


#13 Feba

Feba
  • Members
  • 158 posts

Posted 20 August 2008 - 17:40

NYC je jedan od onih gradova u koje ako ides na 7 dana i planiras da obidjes "sve" mozes samo da sednes i da places.
Mi smo bili smesteni 40 km van grada ali Metro North radi savrseno i put je trajao kao prosecno putesestvije po Beogradu gradskim prevozom (40min). Prvi utisak je bio neverovatan. Ne znam sta smo mi to mislili pre puta, ali prvi koraci ulicama bili su sa osecanjem da smo kao domaci. Dakle grad je veoma gostoljubiv. Od turistickih atrakcija vecinu smo videli jos prvog dana, hodali smo i hodali a kad se zamoris tu je taksi, s kraja na kraj Menhetna je maksimalno 15$.
Nismo se peli na Empajer stejt zgradu vec na Rokfeler zgradu, na netu se moze naci kao Top of the Rock. Nema guzve i pogled je sjajan. Naravno, treba ici uvece. Tajms Skver je ludnica, treba ga videti uvece ali guzve su uzasne... Deo grada koji se zove Hell's Kitchen je bio interesantan, nasli smo neka fina mesta za izlazak. Bruklin Hajts promenada je prelepa, uopste taj deo grada. Pun lepih ulica sa terasastim kucama nalik onim u Londonu, ususkani kafici sa bastama i puno zelenila. Pogled na donji Menhetn je neverovatan, pogotovo nocu. Stara riblja pijaca, kod dokova je isto lepa. Tamo smo jeli odlicnu morsku hranu a iznad nas su bljestale zgrade donjeg Menhetna. Od muzeja smo obisli samo Metropolitan i Museum of Natural History. Oba su ogromna i uzimaju po skoro ceo dan.
Turisti se kao reka slivaju u svega par ulica tako da je gotovo nemoguce podneti setnju. Svakako treba naci nekog ko ce pokazati grad mimo turistickih atrakcija. Za slucaj da noge otkazu (mi smo bili pre dve nedelje, zapara je nesnosna) postoje brojne bus ture koje obilaze grad. Cena je 40$ i mozes da udjes gde hoces (postoji spisak lokacija) izadjes gde hoces,tj nije za jednu voznju.