Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Now playing


  • Please log in to reply
26236 replies to this topic

#24856 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 September 2017 - 21:19

jedan od memenata kada zazalim sto ne znam japanski...

 

pa ne pevaju oni mnogo :), a ovi shto su uspeshni i ako pevaju - pevaju na engleskom ...... u svakom sluchaju ako si zainteresovan za japansku muziku ima mnogo, mnogo bolje od te Shemse ..... nazalost meni je vecina japanske muzike na Youtube blokirana :(

 

 


Edited by Denis Jasharevic, 20 September 2017 - 23:42.

  • 0

#24857 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 20 September 2017 - 23:16

How pathetic!
:yucky:


Ha-ha. Pa sta ces ti, Lucu Mikrokozmu u tekstu?  :lol+: I Prince je za neke veoma banalan tekstopisac... 

 

 u svakom sluchaju ako si zainteresovan za japansku muziku ima mnogo, mnogo bolje od te Shemse .....

 

 

Pa sad bolje od Shemse...hm, ima dosta kompozitora, sastava, ali pored instrumentalne muzike, ona je u kategoriji najboljih single muzicara na sceni sigurno..  

Ima je svudje: 

 

si cuo sastav Tokyo Jihen? To je Shemsa, samo pod drugim imenom... 

 


Edited by fulleren, 20 September 2017 - 23:18.

  • 0

#24858 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 September 2017 - 00:02

Ne mogu da vidim "The uploader has not made this video available in your country".

 

Ja ne znam da li je ona losha, nisam ekspert za japansku muziku, samo je pesma festivalska ...... mozesh i mariju sherifovic da slushash, ako ti ne smeta :lol+:

 

A sa Prince-om si ga stvarno smorio zeshce ......... nije on ni blizu toga za shta ga ti smatrash, da ne kazem drzish.


Edited by Denis Jasharevic, 21 September 2017 - 00:06.

  • 1

#24859 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 21 September 2017 - 01:06

Ne mogu da vidim "The uploader has not made this video available in your country".

 

Ja ne znam da li je ona losha, nisam ekspert za japansku muziku, samo je pesma festivalska ...... mozesh i mariju sherifovic da slushash, ako ti ne smeta 

 

 

Wut? Pa u kojoj ti pustinji zivis, kad ja iz bjelopavlica mogu da vidim  :lol+:

Nego, nije to 'japanska' muzika for godsake, to su uticaji pop/rock/jazz/funk/soul/r&b... popularna muzika, zapadni senzibilitet etc. Japanci su uvjek iz USA uvozili uticaje na tu temu, veliki postovaoci te kulture.

Btw, na kojem to festivalu mogu da vidim aranzmane ovog tipa, sa gitarom i onakvim solazom na kraju, horn section etc...

 

A sa Prince-om si ga stvarno smorio zeshce ......... nije on ni blizu toga za shta ga ti smatrash, da ne kazem drzish.

 

U kategoriji single/solo artist? Zelis da izvedes nekog na crtu? Od 80ih na ovamo...


  • 0

#24860 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 September 2017 - 01:29

Wut? Pa u kojoj ti pustinji zivis, kad ja iz bjelopavlica mogu da vidim  :lol+:

Nego, nije to 'japanska' muzika for godsake, to su uticaji pop/rock/jazz/funk/soul/r&b... popularna muzika, zapadni senzibilitet etc. Japanci su uvjek iz USA uvozili uticaje na tu temu, veliki postovaoci te kulture.

Btw, na kojem to festivalu mogu da vidim aranzmane ovog tipa, sa gitarom i onakvim solazom na kraju, horn section etc...

 

 

U kategoriji single/solo artist? Zelis da izvedes nekog na crtu? Od 80ih na ovamo...

 

Ma nije bitno gde zivim, radi se o zashtiti autorskih prava pre nego shto je pustinja , ovde neki ljudi josh uvek placaju za muziku, knjige i ostale gluposti :kece:.

Nisam retardiran da ne znam da jazz nije japanska muzika, kolokvijalizam "japanska muzika". A i vrlo mi je poznat uticaj americhke kulture na japansku.

 

Nisam siguran da znam shta tachno pitash, ali mozda ovaj festival u Sidney-u, ima na Youtube i u Roterdamu. Prilichno je to - to.

 

 

 

 

U kategoriji single/solo artist? Zelis da izvedes nekog na crtu? Od 80ih na ovamo...

 

Otkud znam, mrzi me da ukljuchujem mozak, kasno je, imao sam naporan dan ........ ovako sa 10% mozga Bruce Springsteen ce da ga pocepa k'o krmacha fudbal.

 

Sting je svakako mega zvezda za njega, a meni se recimo mnogo vishe svidja i Billy Idol ......

 

Shto naravno ne znachi da treba da skachesh i penish ....... Prince je izvanredan muzichar.

 

Samo nije bozanstvo kao Jimi Hendix ili James Brown. :s_d:


Edited by Denis Jasharevic, 21 September 2017 - 01:44.

  • 0

#24861 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 September 2017 - 02:09

...

 

... da vidim aranzmane ovog tipa, sa gitarom i onakvim solazom na kraju, horn section etc... 

:ajme:

Ono dzapanezersko tamburasenje poredis sa pravom muzikom?

:frust:

 

 

 

...


  • 3

#24862 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 21 September 2017 - 02:17

Nisam siguran da znam shta pitash ali mozda ovaj festival u Sidney-u

Ma ne, nego si ti Shemsinu pjesmu okarakterisao kao 'festivalsku' pa sam se pitao na kojem to festivalu mogu da se cuju onakvi aranzmani... vjerovatno na nijednom jer je Shemsa genije. :P 
 

Otkud znam, mrzi me da ukljuchujem mozak, kasno je, imao sam naporan dan ........ ovako sa 10% mozga Bruce Springsteen ce da ga pocepa k'o krmacha fudbal.
 
Sting je svakako mega zvezda za njega, a meni se recimo mnogo vishe svidja i Billy Idol ......
 
Shto naravno ne znachi da treba da skachesh i penish ....... Prince je izvanredan muzichar.

 
Hm, to su dobri odabiri... Bruce je cesto nalazi na listama (pored Kate Bush, Nick Cave i Tom Waitsa), jete stariji ali je vise neki dad rock, doduse jeste the Boss. Ako je on taj koji moze da pocijepa, onda nisam mnogo uznemiren jer on definitvno nije taj kalibar. Duplo vise studijskih albuma na strani Prince-a, vise muzickog diverziteta, sve u svemu Bruce je ok, ali nije ni paralela Princu a kamoli nesto vise.
Sting je talentovan bass muzicar, a Billy je zalutao na listi...


Samo nije bozanstvo kao Jimi Hendix ili James Brown. :s_d:
Zapravo on je otelotvorenje obojice... + na trenutke je dostizao genije Sly Stone-a

Edited by fulleren, 21 September 2017 - 02:21.

  • 0

#24863 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 21 September 2017 - 02:31

...

 

:ajme:

Ono dzapanezersko tamburasenje poredis sa pravom muzikom?

:frust:

 

 

 

...

 

Ti Kinik cesto postavljas dobre klipove i cudi me da ne prepoznajes kvalitet kod Shemse...cccc


  • 0

#24864 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 21 September 2017 - 03:03

kad smo vec kod tekstova, u paralelnom univerzumu ovo je na listi za Nobela:  :wub:

 

Like a wildcat, martha, in a celibate rage
I want you alone in my dirty little cage
Can you understand, Martha?

 


  • 0

#24865 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 September 2017 - 06:20

Hm, to su dobri odabiri... Bruce je cesto nalazi na listama (pored Kate Bush, Nick Cave i Tom Waitsa), jete stariji ali je vise neki dad rock, doduse jeste the Boss. Ako je on taj koji moze da pocijepa, onda nisam mnogo uznemiren jer on definitvno nije taj kalibar. Duplo vise studijskih albuma na strani Prince-a, vise muzickog diverziteta, sve u svemu Bruce je ok, ali nije ni paralela Princu a kamoli nesto vise.
Sting je talentovan bass muzicar, a Billy je zalutao na listi...

 
Zapravo on je otelotvorenje obojice... + na trenutke je dostizao genije Sly Stone-a

 

 

Vidi, postoji mogucnost koju sam prevideo, a to je da si zenskog roda, pa ti vishe lezi pop sladunjavi zvuk nego neshto malo ..... chvrshce, kako bih rekao, ozbiljnije. U dilemi ko bi to mogao da preseche i da razbije tvoje brojne muzichke zablude konsultovao sam recimo chasopis Rolling Stone, chuo/la si za njega. Oni kazu da je Prince 27. na listi (ti si pomenula liste, ne ja) najvecih artista, a Bruce Springsteen je 23.

 

A na listi business insidera je ubio od qrca Prince-a jer je prodao 65, a ne 35 miliona "nosacha zvuka" kao Prince. (U USA, odakle su oba)

 

Sad vidi, ja samo pokushavam da budem realan, a poznajem muziku dobro i nisam ostrashcen ni u vezi jednog, ni drugog, shto se za tebe ne moze reci. Ne, ne morash da mi objashnjavash da Rolling Stone ili broj prodatih plocha ne mora da znachi da je to - to. Ali ti si rekla da to nije taj kalibar. Da mu nije ni paralela :ajme:  :frust: . Pa shto ne trazish posao u Rolling Stone-u, chuo sam dobro placaju, redovno i u devizama. :)

 

A jel znash zashto je to? Zato shto ti Bruce Springsteena nisi nikada slushala, ali volish da ...... pishesh na forumu.

 

Pazi tvoj kriterijum ...... izdao je duplo vishe studijskih albuma. Pa izdao je i Era Ojdanic verovatno vishe od Springsteena, ali .........

 

Pri tome zamijeti da su iza Sprinsteena ostali ......... Madonna, Metallica, U2 i recimo Guns'n' Roses ..... a ispred Prince-a su Back Street Boys :rotflmao:

 

Hocu reci, oba su bili POPularni muzichari ..... ali ti Prince-u dajesh oreol genija, mada je tekstualno recimo polupismen za Bruce-a, gde se vec radi o pesniku. ne bih sada da pariram sa tekkstom jer mislim da je besmisleno.

 

No, s obzirom da ti je japanska nepoznata pevachica u svetskim krugovima - genije, kao Kusturica u Srbiji, chak i mnogo manje ......... onda te razumem bolje. I Vasilija Radojichic je.

 

-------------------------------------------------

 

Sting je kazesh talentovani bas gitarista ........... dobro, ne bi se slozilo jedno 4 milijarde ljudi ali ,ako ne zaboravimo da je Police zapravo bio Sting, jer za druga 2 chlana nikada vishe niko nije chuo i verovatno danas drze kafice i secaju se starih dana "slave" onda Stng Prince-Ta zeshce kara. Nije moj tip muzichara niti muzike, ali bi voleo da se malo vishe zezao sa sladunjavim jazzom, bilo je to jako interesantno.

 

Billy Idol je tu upao kao kolateralna shteta, samo sam rekao da mi je simpatichniji od Prince-a.

 

Interesantnoa kvalifikacija da je Prince "otelotvorenje" James Browna i Jimi Hendrixa ........... smeshno ...... nije im prishao. Da se razumemo .... kao ni bilo ko od ovde pomenutih.

 

A za ovo DAD ROCK ......... chovek koji je pevao izmedju ostalog o homoseksualnosti i zavisnosti od droga ......... pa neko mora i to ..... nije sve u u seksu .....

 

purple rain, purple rain pada,

ajde da se guzimo draga .....

 

 

A vidish ..... Jon Stewart je rekao na dodeli Kenedijeve nagrade Bruce Springsteenu da je siguran kako je Bruce dete koje je dobijeno iz braka Bob Dylana i James Browna :lol+:, to ti je ovde na prvom minutu

 

 


Edited by Denis Jasharevic, 21 September 2017 - 07:12.

  • 1

#24866 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 September 2017 - 06:54

PRINCE: He (Bruce Springsteen) is one of my favourite band leaders, I watched him many years .......... you learn from the best!

 

Izvini Fulleren ....... yebiga .......

 

 


  • 0

#24867 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 September 2017 - 07:02

Ipak, da sve ostane u granicama ljubavi prema muzici, da se isposhtujemo medjusobno, poshto su i ova dva velika muzichara ochigledno poshtovala jedan drugog ........

 

 


  • 3

#24868 uvrnuto

uvrnuto
  • Members
  • 1,005 posts

Posted 21 September 2017 - 13:51


  • 2

#24869 milos87popovic

milos87popovic
  • Members
  • 52 posts

Posted 21 September 2017 - 14:00


  • 0

#24870 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 21 September 2017 - 16:51

A za ovo DAD ROCK ......... chovek koji je pevao izmedju ostalog o homoseksualnosti i zavisnosti od droga ......... pa neko mora i to ..... nije sve u u seksu .....
 
purple rain, purple rain pada,
ajde da se guzimo draga .....
 
A vidish ..... Jon Stewart je rekao na dodeli Kenedijeve nagrade Bruce Springsteenu da je siguran kako je Bruce dete koje je dobijeno iz braka Bob Dylana i James Browna :lol+:, to ti je ovde na prvom minutu

 

Well, cekaj...

 

Odakle u prici Era Ojdanic i broj njegovih albuma? Puh-leeease, uozbilji se. U ovom slucaju output dvojice best-selling artists, moze da se uzme kao mjera necije aktivnosti/kreativnosti na individualnom nivou. Znaci da se ne pretvaramo, ako izuzmemo records sales i neku globalnu popularnost, Prince debelo vodi na pomenutom polju aktivnosti/kreativnosti. A sta to znaci?
 
Znaci da se paralela bas tesko moze povuci, iz prostog razloga jer je Bruce muzicki ogranicen, kako u zanru u kome pliva (pop/rock, folk), tako i tehnicki jer nije multi-instrumentalista i nema tu svestranost kao solo/single muzicar. Tebi je poznato da je Princ bio sam svoj producent, aranzer, kompozitor i performer? Svjestan si da bi tu mogla da se zavrsi svaka diskusija o paralelama. 

 Lijepo je to sto Jon Stewart prica, ali ta prica o otelotvorenju J.Browna i Hendrixa nije moj dozivljaj, vec jednog Miles Davisa? On je dodao jos i Duke Ellingtona, Little Richarda i Charlie Chaplina ... A on se, aham, bavio muzikom ra razliku od Jon Stewarta. Kazu da je  Pete Townshend negdje Princa nazvao Mozartom (tesko mogu da iskopam to kao potvrdu), sto i nije daleko od istine, jer ako bi zamisljao Mozarta u nasem vremenu to bi mogao da bude niko drugi do on. Citiram P.Townseda sa jednog drugog mjesta:

 

"Look at somebody like Prince. He has that armoury, he can write an orchestral score, sit at a piano and read a part, knock out a fairly good version of the Moonlight Sonata or study Gershwin if he likes. Then you've got this impetuous, imp-like character grafting all this intuitive waif-like feel - and you come up with that kind of magical quality."

Tu capisci? Dakle na individualnom nivou, Bruce je daleko, daleko od Princa. Jedino zato sto je stariji dobija malo vise popusta. A i kad malo razmislim, postenije bi bilo staviti na crtu jednog Todd Rundgrena.

 

Purple Rain je kao sto znas mnoooogo vise od toga 'da se guzimo draga'. To je ballad, pop, rock, r&b/soul, metal u jednom paketu. To je ultimativna muzicka ekspolozija na nivou tih 80ih, kao sto je i citav album Purple Rain. Kao sto je ta muzicka prirodna darivost kod njega bila bez nekog opterecenja, tako su i tekstovi bili nepotrecni, prostiji ali ujedno i duboko licni i intuitivni. 

Mada, cesto se nadjem u  situaciju da pitam nekog da mi kaze neki omiljeni Prince-ov momenat, album ili pjesmu iz recimo novog milenijuma, i zavrsi se tako da ne dobijem nikakav odgovor, jer ljudi zaglave sa njim u 80-tim ili ovi malo ozbiljniji stignu do sredine 90-tih. Ali to je klasicna prica, jer estrada, showman scenski nastupi cesto zamagle onu pravu muzikalnost, a koju je Prince imao na pretek - njega ta prirodna darovitost nikada nije napustila. Samo se nadam da ti nisi u toj grupi, koja nije istrazila preko Purple Raina. Ja sam imao srecu  da ga otkrijem sa albumom '3121' iz 2006 prije 4-5 godina.

 

Suvise olako uzimas i shvatas pojavu i velicinu Princa. Kako Joni Mitchell rece, best performer in Hollywood and probably in the world! Ne znam samo sta tu nije jasno...

 


  • 0