Jump to content


Photo

DA LI JE TREBAO KOŠTUNICA DA SE IZVINE BOSANCIMA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 nino

nino
  • Members
  • 4 posts

Posted 05 August 2002 - 10:39

Na konferenciji u Sarajevu neki naivci mislili su, da ce se Kostunica izviniti Bosancima za nametnuti rat u BiH-u.Naravno to se nije dogodilo.Ali sad je ceo svet mogao cuti izjavu predsednika SRJ :" Nemam razloga, da se kao Predsednik izvinem za ratna dogadjanja u BiH 90. godinama. U Bosni ni jedna strana nije bila nevina !..."
Predsednik , koji se je svojevremeno voleo slikati sa kalasnikom u rukama, poznati legalist par exellance, u sustini kaze sledeca: "Morate znati , da silovana devojka pre tog čina nije bila nevina.Iz toga moze se zakljuciti, da su obje strane podjednako krive za taj nesrecni slucaj"
Moj komentar: mislim, da ima Kostunica najvece sanse, da bude izabran za novog predsednika Srbije.
Nino

#2 suki

suki
  • Members
  • 7 posts

Posted 18 August 2002 - 18:25

E moj Nino, kad bi se poceli izvinjavati jedni drugima za zadnjih 11 - 12 godina, trebalo bi nam bar duplo vremena. Ne treba niko nikom da se izvinjava rijecima, nego neka se svako distancira od svojih zlocinaca i procesuira zlocine koje su ti isti pocinili. Ne kazem da bi to izlijecilo sve nanijete boli, ali bi svaka od novonastalih drzava pokazala bar malo one dobre volje koju nisu imali njihovi predsjednici i prestavnici kad su trebali da je imaju da bi sprecili sav jad i bjedu koji nam se desio. Niko se meni nemoze izviniti sto sam izbjeglica, sto imam vise rodbine u Kanadi nego u ex-YU, sto sam svih onih godina proveo vise u bjezanju pred razno-raznim mobilizacijama, fala Bogu uspjesnom, ko zna kakvih sve ne vojski i paravojski u svim republikama ex-YU osim Slovenije, umjesto da sam radio i zaradio, pa vodio svoju djecu na ljetovanja Milo Djukanovic se izvinio Hrvatima za Dubrovnik, a nije izbjeglicama sto ih je hapsila njegova policija 1991. i slala tada na ratiste ljude koji su pobjegli od rata i nisu zeljeli protiv nikoga ratovati. A rekao bi da je direktno odgovoran, jer je tada bio predsjednik Vlade Crne Gore. Sta bi vredjelo da se sadasnji veliki mirotvorac Stipe Mesic izvini? Aprila 1990. bio je poznat po izreci: "Srbi imaju onoliko zemlje u Hrvatskoj koliko su donijeli na svojim opancima...". Zar se tako govori o gradjanima svoje zemlje, koje je sad i predsjednik. Tko da se izvine za onu djecu koja su izvedena kao pokretna meta u Sloveniji? Oni koji su ih izveli, ili oni koji su ih gadjali, pa se poslije junacili kao da su unistili Princ Eugen diviziju, a dobar dio njih je znao koga gadja, a njihovi celnici narocito. Seseljevci su usli u Bratunac i ucinili muslimanima ono sto su ucinili. Ti isti muslimani pobjegli u Visoko, i osvetili se visockim srbima i tako u krug... Pri tome ne kazem doslovce ti isti ljudi, da me nebi netko krivo shvato, nego bila je dovoljna jedna budala i dva-tri poslusnika. Ja sam nedavno bio u svom rodnom gradu prvi put nakon deset godina i znas sta mi se desilo. Sreo sam vise poznatih likova na nadgrobnim plocama nego na plocnicima grada u kome je prije rata zivjelo oko 80000 ljudi. Tko da mi se izvine? Slobodan Milosevic je u Hagu ali ga ne sude za ono za sta je stvarno kriv i nece mu se nikada za to ni suditi jer bi to povuklo mnogo drugih iz svih drzava bivse SFRJ, a vjeruj mi na rijec, nije fraza, i iz tako "idealnog i demokratskog" svijeta. A narod? Narod smo ti i ja i nicije izvinjenje nama nece vratiti one koji su pobjegli iz ove ludnice, ni one koji su nazalost izginuli, a ni one od kojih smo se otudjili radi razlicitog sastava krvnih zrnaca. Narod ostaje narod. Narod je popasao, i rekao bi da jos uvijek pase. A carevi se igrali malo rata, pa da se sad igraju malo mirotavoraca. Sto se mene tice ne treba mi se niko izvinjavati. jer ce me tek tad uvrijediti...

#3 Shady

Shady
  • Members
  • 38 posts

Posted 21 September 2002 - 03:52

uf.. jedni drugima. Pa nije Bosna dolazila da napada Kraljevo prijatelju. A Milosevic je slao svoje trupe u BiH iako je uvijek tvrdio da Srbija nije u ratu. A ja, kao i svi mi, se dobro sjecamo prisilnih mobilizacija u Srbiji, i slanja mladih i neiskusnih vojnika na ratiša u BiH.

Koštinica, kao predsjednik Jugoslavije, imao je moralnu obavezu da osudi postupke svojeg prethodnika, ali ja lično od njega nisam očekivao izvinjenje, čak sam uspješno prognozirao da on to neće učiniti. Jer to je čovjek čiji su obrazi penčatirani, a već je dugačak spisak njegovih gluposti, kao recimo ona da su "muslimani sami iscenirali zločin na Markalama u republici srpskoj". Vjerovali ili ne tako je rekao, svojim ušima sam ga čuo. I šta onda očekivati od takvog čovjeka, koji ni ne zna da su Markale u strogom centru Sarajeva.

Da je Labus bio na konferenciji, možda bi jedini on to učinio, a i to je pitanje jer su uskoro izbori a narodu treba govoriti šta voli da čuje.

Mislim da u srpskom narodu još nije izgradjena svijest o tome kakve je rezultate proizveo Mološević, i ljudi oko njega i šta su na Srbe i Srbiju bacili.

#4 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 21 September 2002 - 07:32

I ti bi, Shady, trebao da se izvines bosanskim muslimanima jer si na CyberBulevaru svojim militantno-islamskim apelom na likvidaciju ministra policije Federacije BiH diskreditovao i veliki broj tamosnjih muslimana; isto tako, trebao bi se izvinuti i samom ministru, kao i njegovoj porodici za sok kroz koji je ova mozda prosla. S druge strane, srbijanska policija bi te, ako vec nije, trebala pozvati na informativni razgovor, a drzava Bosna i Hercegovina zabraniti ulazak na svoju teritoriju.

#5 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 01 October 2002 - 00:56

Shady:


Mislim da u srpskom narodu još nije izgradjena svijest o tome kakve je rezultate proizveo Mološević, i ljudi oko njega i šta su na Srbe i Srbiju bacili.

=============================================

Samo deo tvog posta,istrgnut,koji bi mi pomogao da vidim koliko je izgradjena "svijest" jedno Shady-a ,pa evo pitanja?

1.Koliko se srpskih porodica iselilo iz tvog grada tokom ove godine???

2.Da li su "ekonomski" razlozi uticali na njihovu odluku?????????

3.Da li je istina da se na utakmici Yug-Turska (odbojka-devojke) navijalo za Tursku sa poklicima "Nije ovo Srbija" i "Ovo je Turska"...i zasto je to tako (ako je istina)..i naravno sve se to dogadjalo u Novom Pazaru

Kazi Mi molim Te koje je Tvoje misljenje o navedenim dogadjajima......ako umes i smes (ali iskreno)

#6 suki

suki
  • Members
  • 7 posts

Posted 16 October 2002 - 23:31

Shady, procitao sam jos ranije tvoj komentar, ali ne stigoh odgovoriti. Srpski narod, a narocito u Srbiji je jako dobro shvatio sta mu je ucinio Milosevic i dao je cijelom svijetu 5. 10. 2000. do znanja da je svjestan, iako jos uvijek ima ljudi koji drugacije misle za sta su dokaz Seseljevi biraci, ali pogledaj rezultate izbora u Bosni pa mi reci koje su to opcije pobijedile u kom narodu i dali su oni svjesni svojih Milosevica. Da li je Hrvatska svjesna svojih Milosevica odbijanjem izrucenja Bobetka po cijenu sankcija. A ako nisi upucen da ti kazem jos i to da mu je sin mnogo veci zlocinac od njega, ali ako Bog da doci ce i on na red. Ono sto ti govorim i ovdje i na tvom forumu je to da od pukog izvinjavanja nema vajde za nikoga, nego svaki od ova tri naroda treba da svoj kukolj cisti, a neka se svako izvine sebi sto je dopustio da bude zaludjen i zaveden od bagre kakva su svi ti Milosevici Tudjmani i Izetbegovici. Ako kojim slucajem ti vidis razliku izmedju njih, onda nas dvojica stvarno nemamo o cemu raspravljati jer po mom skromnom misljenju nisi izvukao nikakvu pouku iz ovih tuznih desetak godina. I samo jos nesto licno. Nije niko slao trupe u Kraljevo, ali je poslao mene i mnogo ovakvih kao ja koji su bili primorani da odu od svojih kuca zbog razularenih hordi, a premda znam da to i nije svugdje slucaj, ali valja napomenuti da na katolickoj crkvi u Kraljevu svih ovih godina nije napisan niti jedan ruzan grafit (bar koliko ja znam), a kamo li sta drugo i to je jedan od razloga sto volim ovaj grad.

#7 Slobs

Slobs
  • Members
  • 6 posts

Posted 30 October 2002 - 12:29

Istina. Ja stanujem 100m od crkve :smile: